Şimdi Ara

Metro Last Light Benchmark Sonuçları (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
489
Cevap
4
Favori
16.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teşekkürler kardeşim son olarak HT kapalı aynı ayarlarda bench koyarsan forumda ki diğer arkadaşlar içinde faydalı olacaktır.

Aşağıdaki tablo doğrulanmış olacak..

Metro Last Light Benchmark Sonuçları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 20 Mayıs 2013; 0:54:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe
    yeri gelmişke yazayım.
    kartların fiyatları ortadadır. 670 - 7950
    bırakta physX gibi bir + sı olsun.
    sen nvidia destekli bir oyunda o.c lu kartın ıle benım o.c lu kartımı gecemıyor ısen eşit şartlar altında. bu senın vede sürekli reklamı yapılan nvidia kartı olan gtx 670 şin acizliğidir.

bana bok atıyor isen !

burada test edılen ekran kartları o.c suzdur.
    o yüzden bu degerlerı almaktadırlar.

işte bu tür zan altında bırakılmamak ıcın testi 4 ayrı sekılde yaptım yayınladım. heleki tess ayrından bahsediyorsun...
    win saatide tarihide acık sekilde metro test verileride apaçık yapılan saati de dahilinde, ayrıca ss de tüm verilmesi gereken değerlerde açık secık gözükecek sekılde.
    burda hile yapılamazmı yapılır tabi, o kişinin sütüne kalmış olay.
    burda yapılabilecek hılelerı herkes biliyor.
    yapanda zaten burada bu forumda yayınlayanda şerefsizdir.
    en güzeli video çekip yayınlamaktır.
    vakıt bulunca vıdeoda cekerım test özellikleri ve test esnasında. yayınlarım.
    ayrıca oyun içide video çekip yayınlarım.
    cin olmadan cin çarpmaya çalışmayın.
    deveden büyük fil var !

not: bazıları gibi 3d markta içten ayar değiştirip, sonra ben bu skoru aldım deyıp rezıl olmasıda cabası, güven yitirmeside cabası.
    kabbedilen güven asla geri kazanılmaz.

iyide hd 7950 ye kötü kart diyen var mı ? performans değerleri gayet ortada gayet de yüksek.
    ben gtx 670 den gayet memnunum senin kartın sana kıymetliyse benim kartımda bana kıymetli bu kadar basit.
    ha dersen ki eşit şartlarda bench alalım o zaman açarsın advanced physx'i öyle gelirsin diğer türlü ben kartımın oyun deneyimini
    yükselten ayarını hemde oynarken açtığım ayarını amd de yok diye neden kapatayım.
    ayrıca pm den hem seni blokluyorum diyorsun hemde mesajından beni haberdar ediyorsun o zaman yazma gitsin koy bloğu benide alıntılama.
    zaten seni şimdi blokluyorum benimle dialoğa girmezssen ayrıca sevinirim.
    teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 20 Mayıs 2013; 0:57:37 >

•  Metro Last Light Benchmark Sonuçları

HT kapalı
  • Emeğine sağlık

i7 3770K@4.7GHz HT kapalı vs HT açık

4 threads vs 8 threads farkı % 65

Metro Last Light Benchmark Sonuçları  Metro Last Light Benchmark Sonuçları

i7 3770K@4.7GHz HT açık olarak CPU limitin max 132FPS. Hangi ekran kartını alırsan al FULL ayarlarda bundan sonra alabileceğin max FPS skorun bu olacaktır, 132FPS. Bu skoru arttırmanın tek yolu CPU frekansını daha da yükseltmek yada 6 çekirdekli CPU (12 threads) kullanmak olacaktır.

2500K@5.0GHz GTX690 OC...............................................................i7 3770K@4.7GHz GTX670 SLI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 20 Mayıs 2013; 1:31:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

Orijinalden alıntı: ugurmurat360x

quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

Orijinalden alıntı: ugurmurat360x

Temiz format sonrası Evga precisiondan K-Boost açık ve bir arkadaşımızın uyarısı üzerine osd gösterimi kapalı şekilde aldığım değerlerdir.Gtx 690 1202 mhz,bellekler ise 7400 mhz rahat çıkabiliyor ama ben yinede çok zorlama tarafında olmadığımdan fazla ileri gitmedim..Fx 8350 5150 mhz civarı rahat kullanabiliyorum ama sırf sessizlik ve sistemi zorlamama adına 690 gibi oda ss de göreceğiniz değerlerde oyunun kendi benchmark aracı vasıtası ile alınmıştır.8350 kötü diyenlere ve patch öncesi 8350 yi rezalet durumda gösteren taboda 3970x işlemcisinin aynı değerlerde aldığı avarage 81 fps ye ithaf olunur.

ayarlar ne???

hıcbırsey bellı degıl??

Haklısınız ayarlar kısmı yukarıda kalmış,yanlışlık sonucu o şekilde ss almışım.Konunun 3. sayfasında 8350'yi bu oyunda rezil durumda gösteren ss ile aynı ayarlarda yaptığımı söylemiştim.Az önce tekrar ettim testi yeni sonuç aşşağıda

motionblur u low da bırakmışsınız.

Motion blur low veya normal çokta bir şey farketmiyor Üstad.1 fps ya oynuyor ya oynamıyor.Bazen 1 fps fazla bazende az alabiliyorum.Şu video çekme işlerini bir türlü beceremedim.İnşallah youtuba kamera ile 60' plazma tv den çekeceğim ve benchmark sonucunu yayınlayacağım.Şimdilik motion bluru normal olacak şekilde ss atıyorum ama bu işin daha ekran kartı yönüde olduğunu henüz bitmediğini söylemedende geçemiyorum zira rezes Üstaddan şu nvidia inspector ayarlarını bir alabilsem alacağım fps tahminen dahada artacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: rezes

Emeğine sağlık

i7 3770K@4.7GHz HT kapalı vs HT açık

4 threads vs 8 threads farkı % 65

Metro Last Light Benchmark Sonuçları  Metro Last Light Benchmark Sonuçları

i7 3770K@4.7GHz HT açık olarak CPU limitin max 132FPS. Hangi ekran kartını alırsan al FULL ayarlarda bundan sonra alabileceğin max FPS skorun bu olacaktır, 132FPS. Bu skoru arttırmanın tek yolu CPU frekansını daha da yükseltmek yada 6 çekirdekli CPU (12 threads) kullanmak olacaktır.

2500K@5.0GHz GTX690 OC...............................................................i7 3770K@4.7GHz GTX670 SLI

132 fps alabileceğim tek gpulu kart şu an için -1080p bahsediyorum tabiki- piyasada yoktur herhalde.Son çıkan oyunlarda bu fpsnin üzerinde alınamadığı ortada tek kart ile.Bu yorumundan neyi çıkarabiliriz mesela yeni çıkacak gtx 700 serisi kartlardan özellikle gtx 780 ile yapılacak olası bir slı kurulumunda da alacağım max fps bu olacak değil mi bu durumda gpular en fazla 132 fps verecek şekilde mi kullanılacaklar?Ayrıca oyunlardan çoklu gpu kurulumu ile stabil olarak bu fps alınabilecek mi oda ayrı bir konu olmalı çünkü günümüz kartlarının kastıran oyunlarda bu fpsleri vermesi 1080p için zor görünüyor güçlenseler bile limite takılıyorlar.

EDİT:Sanırım fark %60 olmalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 20 Mayıs 2013; 2:15:06 >

• Aynen öylei misal ben şimdi 2500k5ghz ile max 90FPS alabilirim. 780SLI da kursam ki ölçeklemesi %100 de olsa quad 780 SLI da kullansam durum değişmeycek 90FPS. Bu sende 130FPS max CPU FPS sınırı. 690 için bile darboğazdan sözettikten sonra quad 780 den hiç bahsetmeye gerek bile yoktu ya neyse. tabi 1080p için konuşuyoruz.

130/80=1,65 yani %65

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 20 Mayıs 2013; 2:28:27 >
  • quote:

Aynen öylei misal ben şimdi 2500k5ghz ile max 90FPS alabilirim. 780SLI da kursam ki ölçeklemesi %100 de olsa quad 780 SLI da kullansam durum değişmeycek 90FPS. Bu sende 130FPS max CPU FPS sınırı. 690 için bile darboğazdan sözettikten sonra quad 780 den hiç bahsetmeye gerek bile yoktu ya neyse. tabi 1080p için konuşuyoruz.

130/80=1,65 yani %65

Teşekkürler bilgilendirme için.Kart(lar) 130 fps verip akıcılıktan uzak olmasında bütün oyunlar fix 60 fps yada 120 fps çalışşsın bütün istediğimiz o varsın 200 fps versin akıcılık yoksa hiçbir anlamı yok zaten.Ama slı geçmeden önce ms ile ilgili çok sorun okudum ama kendi sistemimde ve driverler ile akıcılık konusunda bir problem oluşmadı benim için en önemlisi de bu.

• Bana aşağıdaki gibi oyun deneyimi sunsun sistemim yeter başka bir şey istemiyorum bende. Ekran kartlarını SLI CFx kullanıp FPS 120-200olacağına adam akıllı 60PFS verecek şekilde geliştirseler olmaz mı?

Buyrun! 60FPS BF3 multi

60FPS lik örnek video : http://rapid*.com/files/1942988206/BF372060FPS.mp4 "*" yerine "share" yazın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 20 Mayıs 2013; 2:52:12 >
  • Üstad buda benim aynen sizin yapmış olduğunuz low ayarlardaki bench skorum.Benim işlemcimin fps üst sınırını bulabilirmisiniz ? Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurmurat360x -- 20 Mayıs 2013; 3:13:07 >
  • Bunda bulunacak bir şey yok. Averaj skorun 110FPS. İşlemci FPS üst sınırında bu 110FPS Saygılar bizden
  • quote:

Bunda bulunacak bir şey yok. Averaj skorun 110FPS. İşlemci FPS üst sınırında bu 110FPS Saygılar bizden

Sizin bahsettiğiniz fps üst limiti sanırım sadece bu oyun için geçerli,doğrumudur ? varsayalımki Gtx 790 çıktı ve aldım,elimdeki bu işlemci ile bu oyunda en fazla yine 110 fps alacağım doğrumudur ?
  • Aynen öyle kardeşim. 1080p de low ayarlar CPU FPS sınırınızı belirler. 790 da alsanız, quad sistem de kursanız averaj skorunuz 110FPS yi geçemez. CPU frekansını daha da yükseltene kadar yada 6 çekirdekli HT işlemci ile bu sınırı aşarsınız. (mimari farktan dolayı AMD / intel farkı da olacaktır illaki)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 20 Mayıs 2013; 3:24:01 >
  • quote:

Aynen öyle kardeşim. 1080p de low ayarlar CPU FPS sınırınızı belirler. 790 da alsanız, quad sistem de kursanız averaj skorunuz 110FPS yi geçemez. CPU frekansını daha da yükseltene kadar yada 6 çekirdekli HT işlemci ile bu sınırı aşarsınız. (mimari farktan dolayı AMD / intel farkı da olacaktır illaki)

Bir yanlışlık olmadığına eminmisiniz üstad ? oyunlardaki fps üst sınırımızı belirlememiz için neden illaki metro oyununu referans,baz alıyoruz ? veya şimdi ben Nvidia inspector den gpu kullanım değerlerimi yükseltsem yada en önemlisi Nvidia istediği kadar driver çıkarsın ben 110 fps üstü göremeyecekmiyim ? Saygılar.
  • Sadece bu oyun için konuştuklarım. Sürücü güncelleme si ile ebette fps değişebilir. Yeni limitin o sürücü ile yine low ayarlardaki limitindir. Kaliteni maximize edip quad titan da kullansan bu fpsyi geçemezsiniz. Çünkü cpu sizi sınırlar. Anlatmak istediğim bu.

Günümüzün güçlenen gpu ları karşısında artık 1080p de düşük çözünürlük sınıfına girmeye başladı. Eskiden hatırlarsınız 640x480 800x640 1024x768 gibi çözünürlükte cpu testi yapılırdı. Şimdi 3x 4x 670sli sistemde bf3 1920x1080 de aynı etk8yi yapıyor. Anlatmak istediğim buydu. yazarak ifade etmek zor oluyor umarım anlaşılmıştır
  • 1680x1050p low ayarlarda bende bu sonuç çıktı

• Anlatmak istediğinizi kısmen anladım fakat driver ile artış olabiliyor ve yeni fps üst sınırımı bu driver belirleyebiliyorsa,zaten yeni driver ile gelecek olan daha üst seviye bir ekran kartı neden belirleyemesin ? yazılımın bu duruma etkisi olur fakat en iyi mimaride olsa ekran kartı donanımının bu olaya etkisi olmaz mı demek istiyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurmurat360x -- 21 Mayıs 2013; 22:50:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evohan

daha önce çok değindiğimiz bir konuydu düşük gpu kullanımı ve hep yazılım odaklı olduğunu düşündüğü mü söylemiştim bu oyunda rahat görülüyor sanırım ama o profilde grafik problemleri oluyor
    bende kullandım profili sonuçlar

670 sli pci 2.0
    1137 boost , 7008 mem.

Tesselation very high

skorlardan memnun kaldım ama power olarakta sıkıntım olabilir kartlardan biri 1254 mhz yi göremiyor maalesef bakalım bir kaç ayar daha çekecem

işlemciyi 4.7 ghz çektim SSAA açık iken de 60 fps avr. yakaladım sayılır

SSAA off Physx off skoruda gelişti

high power 650 watt hakikaten çok güçlü bir psu muş yahu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi evohan -- 20 Mayıs 2013; 11:13:34 >

• @rezes @mur88

oyun tekrar kurdum update lerini falan yaptım temiz , max. frames uçmuş durumda :) ( sli profili etkin değil )

• Eyvallah hayırllı olsun Metroyla artık uğraşmıyacağım yeterince test ettim. Yeni sistemle artık bakarız tadına
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.