Şimdi Ara

Metro Last Light Benchmark Sonuçları (20. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
488
Cevap
4
Favori
16.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    birde physX kapalı vede,
    benim aldığım ve yazdığım sekılde
    4 farklı ayarda
    benim sunduğum sekılde yazı ve ekran goruntusu ıle testlerı yapabılme imkanın varmı.
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rezes

2500K@5Ghz, Win8-64, nVidia 320.14 beta, GTX690 default yada GTX690 OC+110GPU+500MEM

Default - nvinspector ile
    GPU kullanımı % 78 - % 96 oldu.
    (Demek CPU frekansı yüksek olmadan da kullanımlar yüksek olabiliyormuş)

Metro Last Light Benchmark Sonuçları  Metro Last Light Benchmark Sonuçları

Metro Last Light Benchmark Sonuçları  Metro Last Light Benchmark Sonuçları

BF3 içinde bir yol olmalı

Üstad birde physx, tesselation ve ssaa kapalı overclocklu bir test yaparmısınız.Aynı ekran kartını kullandığımızdan işlemci farkını merak etmekteyim ve ayrıca nvinspector ayarlarını verebilirmisiniz,Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe

Update2 pach
    oda 25-26 derece,
    işlemci 35 carpanında 3500 mhz de.
    turbo kapalı
    voltaj auto

bilinenin aksıne işlemcide mhz dusurunce pek bir sey kaybetmedi avg fps değerleri.
    yani yuk mhz bu oyunda extra + fps kazandırmamakta.
    bu test ile bunuda görmüş olduk...

1150 / 1625

SSAA OFF / TESS OFF - SSAA OFF / TESS VERY HIGH - SSAA ON / TESS OFF - SSAA ON / TESS VERY HIGH

Metro Last Light Benchmark Sonuçları -  Metro Last Light Benchmark Sonuçları -  Metro Last Light Benchmark Sonuçları -  Metro Last Light Benchmark Sonuçları

değerlerin gerçekten iyiymiş

bu testteki ayarlara ilaveten

ve ssaa+advanced physx açık test alırımısın ?

zira neden dersen performansı kartının gayet iyi ama ben misal 2 x ssaa ve advanced physx açıp oynuyorum
    bence bu oyunda ssaa ve physx bayağı bir çitayı yükseltiyor.bir anlamda görsel kalite artıyor.
    bence bu ekstralarda önemli.

yarın 1920 x 1080 de testleri bende alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 19 Mayıs 2013; 22:12:06 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurmurat360x

quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

Orijinalden alıntı: ugurmurat360x

Temiz format sonrası Evga precisiondan K-Boost açık ve bir arkadaşımızın uyarısı üzerine osd gösterimi kapalı şekilde aldığım değerlerdir.Gtx 690 1202 mhz,bellekler ise 7400 mhz rahat çıkabiliyor ama ben yinede çok zorlama tarafında olmadığımdan fazla ileri gitmedim..Fx 8350 5150 mhz civarı rahat kullanabiliyorum ama sırf sessizlik ve sistemi zorlamama adına 690 gibi oda ss de göreceğiniz değerlerde oyunun kendi benchmark aracı vasıtası ile alınmıştır.8350 kötü diyenlere ve patch öncesi 8350 yi rezalet durumda gösteren taboda 3970x işlemcisinin aynı değerlerde aldığı avarage 81 fps ye ithaf olunur.

Metro Last Light Benchmark Sonuçları

ayarlar ne???

hıcbırsey bellı degıl??

Haklısınız ayarlar kısmı yukarıda kalmış,yanlışlık sonucu o şekilde ss almışım.Konunun 3. sayfasında 8350'yi bu oyunda rezil durumda gösteren ss ile aynı ayarlarda yaptığımı söylemiştim.Az önce tekrar ettim testi yeni sonuç aşşağıda

motionblur u low da bırakmışsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: cobi

quote:

Update2 pach
    oda 25-26 derece,
    işlemci 35 carpanında 3500 mhz de.
    turbo kapalı
    voltaj auto

bilinenin aksıne işlemcide mhz dusurunce pek bir sey kaybetmedi avg fps değerleri.
    yani yuk mhz bu oyunda extra + fps kazandırmamakta.
    bu test ile bunuda görmüş olduk...

1150 / 1625

SSAA OFF / TESS OFF - SSAA OFF / TESS VERY HIGH - SSAA ON / TESS OFF - SSAA ON / TESS VERY HIGH

Metro Last Light Benchmark Sonuçları -  Metro Last Light Benchmark Sonuçları -  Metro Last Light Benchmark Sonuçları -  Metro Last Light Benchmark Sonuçları

değerlerin gerçekten iyiymiş

bu testteki ayarlara ilaveten

ve ssaa+advanced physx açık test alırımısın ?

zira neden dersen performansı kartının gayet iyi ama ben misal 2 x ssaa ve advanced physx açıp oynuyorum
    bence bu oyunda ssaa ve physx bayağı bir çitayı yükseltiyor.
    bence bu ekstralarda önemli.

yarın 1920 x 1080 de testleri bende alacağım.

ssaa zaten acık olan 2 test mevcut
    physx nasıl acıcam kartım amd
    bende
    ssaa 2x
    tess hight
    oyun ıcı ayarlar high
    16x af
    1080 p de oynuyorum.

evet physX fpsi bayağı indiriyor. zaten bu konuda yayınlanan test verılerındende anlaşılıyor.
    o yüzden sizden physX kapalı test yapmanızı ıstedım.
    vede benım yaptığım sekılde 4 farklı ayarda.
    zaten bende ssaa acık oynuyorum yukarda belırtıgım ayarlarda. ayrıca physX kart tercih etseydim nvidia alırdım. Allaha sukur maddi durumumda yerinde. istesem titan bile alırım. fakat burda bu test sonuçlarını gördükten sonra(bakınız en sağdaki test verilerime) 10-15 avg fps artısı için neden almalıyım. bir tek physX içinmi

• quote:

@rezes
    birde physX kapalı vede,
    benim aldığım ve yazdığım sekılde
    4 farklı ayarda
    benim sunduğum sekılde yazı ve ekran goruntusu ıle testlerı yapabılme imkanın varmı.
    teşekkürler.

@rezes

test verileri için teşekkürler.
  • @SaLVaToRe

tıtan almana gerek yok..tavsıyem 150-200 tl verıp bır nvıdıa kart ıle physx den faydalabılırsın..mısal ben dusunuyorum..
  • quote:

@SaLVaToRe

tıtan almana gerek yok..tavsıyem 150-200 tl verıp bır nvıdıa kart ıle physx den faydalabılırsın..mısal ben dusunuyorum..

anakartım 2 ci ekran kartına müsahit değil pcı-e slotları arası mesafe cok az.
    kasa kucuk 150-200 tl verelim dedık bu anakartı aldık hata yaptık. cf yi sli yı . yapamıyacagımı bıle bıle bu anakartı aldım.
    hatamı yaptım. evet galiba yaptım. yoksa 2 ci 7950 yi alıp öttürmek vardı.
    neyse artık.
    dedıgın gıbı eskıden beri biliyorum nvidia kart alıp physx se atamayı bu kartı. fakat yazılımlarla bayağı oynamam, araştırmam lazım.
    eskiden yapılabiliyordu fakat su anki sürücüler ile yapılamıyor diye biliyorum.

2 ci el gtx 690 alsam bu seferde 2 gb vram olayı var.
    zaten sıfırını almam.
    titanı hiç almam o kadar laf dedikten sonra.
    sanrım beni özel marka soğutmalı gtx 780 paklıcak.
    oda istenilen f/p oranını vericekmi.
    bakalım ilerleyen zaman göstericek bunları.

• Arkadaşlar yakın bir zamanda oyunu kurmayı düşünüyorum, mevcut ekran kartım asus gtx680 dcu2 top, burdaki testlerin hemen hemen hepsinde physX in kapalı olduğunu gördüm, testlerde eşitlik olsun diyemi bu şekilde yoksa physX oyun içinde kasmayamı neden oluyor, ben ssaa yı açmayı düşünmüyorum ama physX de bir sorun yoksa kullanabilirim.
  • quote:

ssaa zaten acık olan 2 test mevcut
    physx nasıl acıcam kartım amd
    bende
    ssaa 2x
    tess hight
    oyun ıcı ayarlar high
    16x af
    1080 p de oynuyorum.

evet physX fpsi bayağı indiriyor. zaten bu konuda yayınlanan test verılerındende anlaşılıyor.
    o yüzden sizden physX kapalı test yapmanızı ıstedım.
    vede benım yaptığım sekılde 4 farklı ayarda.
    zaten bende ssaa acık oynuyorum yukarda belırtıgım ayarlarda. ayrıca physX kart tercih etseydim nvidia alırdım. Allaha sukur maddi durumumda yerinde. istesem titan bile alırım. fakat burda bu test sonuçlarını gördükten sonra(bakınız en sağdaki test verilerime) 10-15 avg fps artısı için neden almalıyım. bir tek physX içinmi

fps değerlerin gayet iyi performans olarak ona birşey demiyorum orda hemfikiriz.
    ama advanced physx durumu bu derece grafiği gelişkin bir oyunda bence ekstra konfor katar yani 500 tl üstü kartlar ile
    advanced physx açarak oynayabilmek bir avantajdır.
    tabi ki kişiye göre physx tamamen gereksiz de görülebilir ama bence (kendi fikrimce) bu oyunda physx açık oynamak + bir durumdur.
    ama yinede genel performans olarak kartın güzel değerler vermiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: KanKoKan

Arkadaşlar yakın bir zamanda oyunu kurmayı düşünüyorum, mevcut ekran kartım asus gtx680 dcu2 top, burdaki testlerin hemen hemen hepsinde physX in kapalı olduğunu gördüm, testlerde eşitlik olsun diyemi bu şekilde yoksa physX oyun içinde kasmayamı neden oluyor, ben ssaa yı açmayı düşünmüyorum ama physX de bir sorun yoksa kullanabilirim.

merhaba,
    eşitlik olsun diye physx kağpalı alınıyopr test verileri.
    physx oyun ıcınde halıyle daha dusuk fps vermekte.
    oyun oynarken ssaa acın hatta 2 x olarak.
  • quote:

quote:

@SaLVaToRe

anakartım 2 ci ekran kartına müsahit değil pcı-e slotları arası mesafe cok az.
    kasa kucuk 150-200 tl verelim dedık bu anakartı aldık hata yaptık. cf yi sli yı . yapamıyacagımı bıle bıle bu anakartı aldım.
    hatamı yaptım. evet galiba yaptım. yoksa 2 ci 7950 yi alıp öttürmek vardı.
    neyse artık.
    dedıgın gıbı eskıden beri biliyorum nvidia kart alıp physx se atamayı bu kartı. fakat yazılımlarla bayağı oynamam, araştırmam lazım.
    eskiden yapılabiliyordu fakat su anki sürücüler ile yapılamıyor diye biliyorum.

2 ci el gtx 690 alsam bu seferde 2 gb vram olayı var.
    zaten sıfırını almam.
    titanı hiç almam o kadar laf dedikten sonra.
    sanrım beni özel marka soğutmalı gtx 780 paklıcak.
    oda istenilen f/p oranını vericekmi.
    bakalım ilerleyen zaman göstericek bunları.

anakartını su an farkettım..o anakartı kısa bır sure kullanmıstım..sozde slı-cf destegı var ama sadece sıvı sogutma yapanlar ıcın..yoksa cıft slot kartlarla bıle olmuyor..mısal benım kartlarla cf yapım dedım yukardakı yanıyordu resmen..bakalım ucuza bulursam denıyecem bu olayı..metro yu physx desteklı yenıden bıtırmek ısterım..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: KanKoKan

Arkadaşlar yakın bir zamanda oyunu kurmayı düşünüyorum, mevcut ekran kartım asus gtx680 dcu2 top, burdaki testlerin hemen hemen hepsinde physX in kapalı olduğunu gördüm, testlerde eşitlik olsun diyemi bu şekilde yoksa physX oyun içinde kasmayamı neden oluyor, ben ssaa yı açmayı düşünmüyorum ama physX de bir sorun yoksa kullanabilirim.

merhaba,
    eşitlik olsun diye physx kağpalı alınıyopr test verileri.
    physx oyun ıcınde halıyle daha dusuk fps vermekte.
    oyun oynarken ssaa acın hatta 2 x olarak.

birde şu açıdan bak eşitlik olsun diye nvidia da doğal olarak olan bir özelliği kullandırtmıyorsun
    bu durumda nvidia kartlara eşitsizlik yapılmış olmuyor mu ?
    o zaman nvidia da physx açılsın amd'de de physx açılsın sonuçta oyunda physx var ,nvidia 'da da var.
    amd de yoksa neden eşitlik olsun diye kapansın ki ?

• Update 2 ile oyunda performans artışı var amd için. 6950 dc2 ile 35-45 arası oynanıyor. SSAA dışındaki herşey ful. Çözünürlük full hd değil bide. Ayriyetten catalyst 13.1 ile bu değerler.

Resolution: 1680x1050
    Quality: Very High
    SSAA: Off
    Texture Filtering: AF 16x
    Motion Blur: Medium
    Tesellation: Very High

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Majesthion -- 19 Mayıs 2013; 23:05:09 >
  • 2500K@5Ghz, Win8-64, nVidia 320.14 beta, GTX690 OC+110GPU+500MEM

nvinspector ile

Bench ayarlarının hepsini low olarak ayarladım. Sistemim ile alabileceğim en yüksek skor aşağıda. Bundan çıkaracağım sonuç:

"Demek CPU frekansı yüksek olmadan da GPU kullanımları yüksek olabiliyormuş" cümlem kısmen doğruymuş. Kısmen kelimesini ilave ediyorum. Çünkü yinede "CPU FPS Limit" e takıldım.

"Demek CPU frekansı yüksek olmadan da GPU kullanımları kısmen yüksek olabiliyormuş"

SSAA Off, Tesselation Off, PhysX Off bunlardan başka tüm ayarlar low ayarlanmıştır 1080p

Yukarıda ki SS in video kaydını aldım ayrıca kafasında soru işareti olan arkadaşlar için video sonunda sistem ayarlarımı görebilirler

2500K@5Ghz işlemcinin GTX690 için yetersizliği ortada. (Birde GTX780 SLI sistem kurmayı planlıyorum pöhh! CPU durumu içler acısı olduktan sonra yeni ekran kartı almak anlamsızlığı ortada)
    GPU kullanımlarının hali oratda GPU voltaj bile vermeyi gerekli görmüyor. %20 GPU kullanımı mı olur

ÖNEMLİ:
    GTX 690, GTX 670 SLI, GTX 680 SLI, GTX Titan ve Titan SLI kullananıpta işlemcisi 2600K, 3770K 3930K olan arkadaşlar HT açık ve kapalı low ayarlarda benim yaptığım gibi bench paylaşabilirler mi? Oyuna işlemci çekirdeğinin katkısının ve HT katkısının ne düzeyde olduğunu merak etmekteyim.

@mur88 @evohan @SaLVaToRe

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 20 Mayıs 2013; 0:35:40 >

• 7950 670 i geçermiş yok 680 de gelsin boyunun ölçüsünü alim. gtx 780 elime geçsin alayınız ezicem pehhhh
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zero Limit

7950 670 i geçermiş yok 680 de gelsin boyunun ölçüsünü alim. gtx 780 elime geçsin alayınız ezicem pehhhh

http://forum.donanimhaber.com/m_71451750/mpage_6/tm.htm Nvidia GTX680 vs AMD hd 7950 3D Mark Tek Kart "Fire Strike Graphics" Yarışması - Tüm kartlar dahil
    http://forum.donanimhaber.com/tm.asp?m=72988334&mpage=3 Nvidia GTX660ti vs AMD hd 7950 oyun testleri
    http://forum.donanimhaber.com/m_67320267/mpage_4/tm.htm Nvidia gtx 670 vs AMD hd 7950 oyun testleri
    http://forum.donanimhaber.com/m_74892086/tm.htm 5'şi bir yerde hd 7950 35adet Oyun test verisi_(yeni oyun testleri eklendi)-Metro Last Light Eklendi ---- rakip çıkamıyor karsıma

hala sen neyin derdindesin ?
    alınmışı , ezilmişi, ezilecekleri var.
    gtx 780 alayım hele bir.

• dostum takılıyorum sen de ciddiye almışsın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zero Limit

7950 670 i geçermiş yok 680 de gelsin boyunun ölçüsünü alim. gtx 780 elime geçsin alayınız ezicem pehhhh

bunlara testlerde physx neden açık değil diyorsun
    cevap :şartlar eşit olsun diye
    peki diyorsun oyunda physx var nvidia da var neden o özellik açık olmasın bu durumda nvidia kartların doğal özelliğini
    kapatarak onlara karşı eşitsizlik olmuyor mu
    son durumda diyecek laf olmayınca konuyu değiştirip üste çıkmaya çalışmak oluyor.

• 7850 1gb ile bir ara test eklerim
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.