Şimdi Ara

Metro Last Light Benchmark Sonuçları (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
489
Cevap
4
Favori
16.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fatihburak95

quote:

Orijinalden alıntı: B.M.W

quote:

Orijinalden alıntı: onurts

bu 2 çekirdekli İntel i3 nasıl olurda 6 çekirdekli fx 6300 geçer . biri bunu açıklasın

Çünkü amd nin çekirdekleri şişirme intelinki öyle değil bakın mesela intelde 3930k var 6 çekirdekli amd nin 8 çekirdekli cpu suna oc yapsanız bile yanına yaklaşamaz.

Hocam burda amd ye haksuzlik yapilmamis mi???

istedigu kadar sisirme ilsun fx8xxx serisini bile i3 ile denk hale getirmisler neredeyse...

bu iste intel ve nvidianin bi parmagi var gibi geliyor bana

iyi de kaç yıl önceki durumda aynıydı i3 2100 fx serisine oyunlarda kafa tutuyordu.

• bende aynı ayarlarda aynı çözünürlükte bir test vereyim fikir vermesi için

fx-6300@4500
    hd7950@1150-1500

Metro Last Light Benchmark Sonuçları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi solid -- 19 Mayıs 2013; 16:57:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cobi

quote:

Orijinalden alıntı: SaLVaToRe
    1680-1050 de sonuç
    68 avg fps ıse
    bu yukardaki ayarlarda.
    durum hiçte iç açıcı değil nvidia gtx 4 gb 670 için.
    çok daha yüksek fps alması lazımdı nvidia destekli oyunda.
    ayrıca update2 pach; amd kartlar için optimizasyon sunmakta. yani siz yüklemesenizde olur.

bendeki kart 2 gb ancak işlemciye 100 mhz oc yaptım direkt etki etti sanırım işlemci frenliyor.
    aslında full hd de işlemci kısıtlaması daha az olacaktır 1920 x 1080 test alacağım.
    sen 35 fps almışssın full hd de bende heralde 55 fps civarı alırım gibi geliyor.
    işlemcide oc da olmadığını hesaba katarsan tek kart skoru olarak o kadar da kötü gelmedi.

ok 2 gb ftx 670 mıs sızınkı ben 4 sanıyordum.
    iste gtx 670 sın o.c sınırı bır yere kadar.
    bence full hd de işlemcinizin kısıtlaması daha çok olucaktır.
    ben full hd de saaa off tess off 70 avg fps alıyorum. yani 35 değil.
    saa off tess off da sizin işlemcide aynı olsa 2 mizde dedıgım gıbı nvidia desteklı oyunda en az 80 avg fps almanız lazım.
    sonuç bence kötü.

şöylede deneriz.
    1080 p de
    saaa on
    tess on
    physx off
    motion gene normal.
    bu sşartlarda ben avg 35.51 fps alıyorum.
    bakalım siz ne alabileceksiniz. açıkça çok merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: solid

bende aynı ayarlarda aynı çözünürlükte bir test vereyim fikir vermesi için

fx-6300@4500
    hd7950@1150-1500

tam ıste bır yukardaki mesajda dedıgım olay.
    1680*1050 de avg fps cok cok daha iyi.
    bu ss de bunu açıklıyor.1080 p de avg fps değeri düşecektir.

birde @solid tess off durumda dimi sizin aldığınız testte ?
    sanırım off. genede emin olmak için sordum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mur88

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: evohan

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: evohan

1080p

Tes. SSAA ve Phsyx kapalı , Very High , AF 16x , DX11

Total Frames: 13098, Total Time: 171.1989 sec
    Average Framerate: 76.54
    Max. Framerate: 145.88 (Frame: 10446)
    Min. Framerate: 9.93 (Frame: 8463)

Tüm ayarlar Full

Total Frames: 7277, Total Time: 170.8689 sec
    Average Framerate: 42.62
    Max. Framerate: 113.29 (Frame: 6284)
    Min. Framerate: 9.07 (Frame: 5145)

gtx 670 sli

sizinde sli 4 gb gtx 670 sonuçlarınız çok kötü.

kartlar da +100 core oc var sadece ne olması gerekiyordu ki

TİTAN ile 670 SLI yi yakalıyorum

•Total Frames: 6869, Total Time: 171.2077 sec
    •Average Framerate: 40.16
    •Max. Framerate: 110.18 (Frame: 5338)
    •Min. Framerate: 5.07 (Frame: 6112)

+Eski sürücüyle yapıldı yani son çıkan beta olsa %10 daha fazla olur.

B.M.W hocam evohan kardeşimin power ile ilgili bir sıkıntısı var ve bu nedenle average 42 alıyor bendeki slı da ise her şey full ve aynı oc değerleriyle average 52 fps veriyor yani her şey fullde iken 670 slı ile tıtan arasında biraz fark var olması da doğal zaten.Başka oyunlarda birebir performans da verebilir geçebilirde ama bu oyunda daha kullanılmayan en az %30 gpu gücü var çoklu gpuda test sırasında %80 lerde geziyor gpu kullanımları sadece physx açınca ikinci kartın kullanım yüzdesi biraz daha yükseliyor.Benim kendi sonucum ise her şey fullde iken şöyle;

olabilir bu arada benchmarkda ani takılmalar oluyor ve gpu kullanımı bendede %99 fix değil.

• evet off olarak yaptım testi
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihburak95

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: onurts

bu 2 çekirdekli İntel i3 nasıl olurda 6 çekirdekli fx 6300 geçer . biri bunu açıklasın

Çünkü amd nin çekirdekleri şişirme intelinki öyle değil bakın mesela intelde 3930k var 6 çekirdekli amd nin 8 çekirdekli cpu suna oc yapsanız bile yanına yaklaşamaz.

Hocam burda amd ye haksuzlik yapilmamis mi???

istedigu kadar sisirme ilsun fx8xxx serisini bile i3 ile denk hale getirmisler neredeyse...

bu iste intel ve nvidianin bi parmagi var gibi geliyor bana

haksızlık yok burada durum intel optimizasyonundan ibaret.

• Tek kartta da gpu kullanımı dalgalı ise o zaman sorun ya oyunda yada driverde o zaman hani çoklu gpuda olabilme ihtimali var ama tek gpuda ise vsyncsiz bütün oyunlarda hep %99-98 olması gerekli
  • quote:

Tek kartta da gpu kullanımı dalgalı ise o zaman sorun ya oyunda yada driverde o zaman hani çoklu gpuda olabilme ihtimali var ama tek gpuda ise vsyncsiz bütün oyunlarda hep %99-98 olması gerekli

işin garibi hiç action olmayan bir iç mekanda hareketsiz duruyorum gpu kullanımı %99 da biraz durduktan sonra dalgalanmaya başlıyor bu arada sürücü oalrak son whql yi kullanıyorum betada grafik bozulması yaşadım.
  • quote:

quote:

Tek kartta da gpu kullanımı dalgalı ise o zaman sorun ya oyunda yada driverde o zaman hani çoklu gpuda olabilme ihtimali var ama tek gpuda ise vsyncsiz bütün oyunlarda hep %99-98 olması gerekli

işin garibi hiç action olmayan bir iç mekanda hareketsiz duruyorum gpu kullanımı %99 da biraz durduktan sonra dalgalanmaya başlıyor bu arada sürücü oalrak son whql yi kullanıyorum betada grafik bozulması yaşadım.

Grafik bozulması sorunu başka forumlarda da gözüme çarptı ama nvdia tarafında bu oyuna çıkarılmış bir driver.Acaba bu bozulma sadece tıtana mı özel çünkü tıtan kullnıcıları bu sorundan şikayetçiler beta sürücüyle.Büyük ihtimal gelecek bir sürücü+oyun updatesiyle sorun çözülür.Aynı şey bende de var grafik bozulması hariç gpu kullanımı vsync siz bile %90 üzerini görmüyor ilk çıktığında crysis 3 de vardı sonra driver ve update ile çözüldü bakalım nvıdıa tarafına da bir iyileştirme gelecek mi oyun yapımcısından.

• Temiz format sonrası Evga precisiondan K-Boost açık ve bir arkadaşımızın uyarısı üzerine osd gösterimi kapalı şekilde aldığım değerlerdir.Gtx 690 1202 mhz,bellekler ise 7400 mhz rahat çıkabiliyor ama ben yinede çok zorlama tarafında olmadığımdan fazla ileri gitmedim..Fx 8350 5150 mhz civarı rahat kullanabiliyorum ama sırf sessizlik ve sistemi zorlamama adına 690 gibi oda ss de göreceğiniz değerlerde oyunun kendi benchmark aracı vasıtası ile alınmıştır.8350 kötü diyenlere ve patch öncesi 8350 yi rezalet durumda gösteren taboda 3970x işlemcisinin aynı değerlerde aldığı avarage 81 fps ye ithaf olunur.

• quote:

quote:

fx-6300@4500
    hd7950@1150-1500

ilginç o şekilde ise sonuçlar benim bayağı düşük görünüyor.
    işlemcinin oc olmayışından mı acaba sıkıntı diyeceğim ama olmaması lazım.
    @salvatore senin değerler nasıl ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cobi -- 19 Mayıs 2013; 17:53:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurmurat360x

Temiz format sonrası Evga precisiondan K-Boost açık ve bir arkadaşımızın uyarısı üzerine osd gösterimi kapalı şekilde aldığım değerlerdir.Gtx 690 1202 mhz,bellekler ise 7400 mhz rahat çıkabiliyor ama ben yinede çok zorlama tarafında olmadığımdan fazla ileri gitmedim..Fx 8350 5150 mhz civarı rahat kullanabiliyorum ama sırf sessizlik ve sistemi zorlamama adına 690 gibi oda ss de göreceğiniz değerlerde oyunun kendi benchmark aracı vasıtası ile alınmıştır.8350 kötü diyenlere ve patch öncesi 8350 yi rezalet durumda gösteren taboda 3970x işlemcisinin aynı değerlerde aldığı avarage 81 fps ye ithaf olunur.

o tabloda kart titan idi sizde 690 var tabiki fps ler faklı çıkacak o işlemcinin yine işe yaramadığını gelin test edip göstereyim bende 3930k var 6 çekirdekli.

• update sonrası: (1200-1450)

ssaa off tess off

ssaa off tess very hıgh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark matter -- 19 Mayıs 2013; 18:08:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ugurmurat360x

Temiz format sonrası Evga precisiondan K-Boost açık ve bir arkadaşımızın uyarısı üzerine osd gösterimi kapalı şekilde aldığım değerlerdir.Gtx 690 1202 mhz,bellekler ise 7400 mhz rahat çıkabiliyor ama ben yinede çok zorlama tarafında olmadığımdan fazla ileri gitmedim..Fx 8350 5150 mhz civarı rahat kullanabiliyorum ama sırf sessizlik ve sistemi zorlamama adına 690 gibi oda ss de göreceğiniz değerlerde oyunun kendi benchmark aracı vasıtası ile alınmıştır.8350 kötü diyenlere ve patch öncesi 8350 yi rezalet durumda gösteren taboda 3970x işlemcisinin aynı değerlerde aldığı avarage 81 fps ye ithaf olunur.

ayarlar ne???

hıcbırsey bellı degıl??

• quote:

Orijinalden alıntı: DeviL's

patlama sahnesinde 3 fpsye kadar düşüyor ilginç.

10 Fps altı ben oynamam

• quote:

quote:

quote:

fx-6300@4500
    hd7950@1150-1500

ilginç o şekilde ise sonuçlar benim bayağı düşük görünüyor.
    işlemcinin oc olmayışından mı acaba sıkıntı diyeceğim ama olmaması lazım.
    @salvatore senin değerler nasıl ?

bu konunun 5 cı sayfasında en altta aldığım değerler ekran görüntüleri mevcut. sanırım gözünüzden kaçtı bakmadınız.

• quote:

bu konunun 5 cı sayfasında en altta aldığım değerler ekran görüntüleri mevcut. sanırım gözünüzden kaçtı bakmadınız.

1920 x 1080 de işlemcinin default ayarında bu testi alma şansın varmı ?
  • Oyunun nvıdıa tarafında çoklu gpu kullanımında sorunu driverdan ve oyunun slı profilinden kaynaklanıyor.Crysise mod yapan arkadaş maldo blogunda paylaştığı custom slı profili ile oyunun kullanmadığı gpuyu da kullanılması sağlanmış ama profilde kendim de denedim lens flare sorunu oluşturuyor bu durum.Profilin en büyük katkısı iki gpuyu da %98 te kullanabilmesi farkı göstermek için custom slı ile aldığım ssleri paylaşıyorum;

Metro Last Light Benchmark Sonuçları  Metro Last Light Benchmark Sonuçları

Bu da linki;http://maldotex.blogspot.ru/2013/05/metro-last-light-sli.html?showComment=1368962912085#c6261686461337557470

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Terminator T-800 -- 19 Mayıs 2013; 19:06:07 >

• quote:

quote:

1920 x 1080 de işlemcinin default ayarında bu testi alma şansın varmı ?

Intel Xeon E3-1240
    işlemcin vede mhz den kaybediyorsun.

hem işlemciyi hemde ekran kartını defaulta alsam ne anlamı kalır o zman kurduğum sistemin
    siz hala veremediniz benim istediğim şekilde 4 adet test sonucunu.
    ayrıca benım oyun testı sayfamdakileri.
    önce benim sizden istediğim verileri verin.
    sonra bende aynı sekılde sızın ıstedıklerınızı yaparım.

• 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.