Şimdi Ara

Metro Kuru Soğan 2.99 tl (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
1
Favori
15.678
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yerli degildir yerli sogan 10 tlden asagi satilmiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cngzsnl57 kullanıcısına yanıt
    Olay o işte hocam mevsimi geliyor, mevsiminde ucuz yiyorsunuz. Ama bu soğan mevsimsel bir ihtiyaç değil. Türkiye'de hemen hemen 6 ay üretiliyor. Mart-Nisan'dan Ağustos-Eylül'e kadar geçen sürede üretiliyor. Aradaki sürede üretim varsa da çok az. Bu noktada da depodaki soğan giriyor devreye. Varsa ufak zamlarla yine de bulabiliyorsunuz. Ama hiç kalmayınca durum bu işte on liraya soğan arayıp da bulamıyorsunuz. E neden depolamıyoruz o zaman? Bir sebebi hasattan sonra yağmur yeme ya da ılık hava görme durumunda çimlenmesi ( depo ömrünün uzunluğu çok hassas ) diğer sebebi de malesef çiftçinin para ihtiyacı. Adam satmak zorunda çünkü gübresi ilacı vesaire derken bu adam yeri geliyor bu soğanı kilosu 50 kuruştan daha pahalıya satmazsa zarar ediyor.
    Karmaşık dinamikler yani baya. Tüketicinin gözünden dediğiniz doğru. "Geldi de biz mi almadık kardeşim?" diyosunuz, emin olun çiftçi de gelsin istiyor. Tek istediği emeğinin ziyan olmaması, kendisinin de bir sonraki sene ekeceği mahsule ve karnını doyurmaya parasının olması. Çiftçilik dediğiniz şey risk işi, soğan özelinden konuşayım: soğanlar daha baş devirmeden yeşilken bir dolu yese o soğan yaprağından başlayıp köküne kadar çürüyor. Satıp para kazanamadığın gibi harcadığın emekten ve paradan da oluyorsun. Emin olun kolay iş değil.

• Aslında 2.99 tl ucuz değil mi? Soğanın kilosu 50 cent
  • yazık, gerçekten yazık

https://twitter.com/ceceydeniz/status/1116763721165094912?s=19

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mahmut716 -- 13 Nisan 2019; 0:10:43 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OsmanlıKafası

Kendi toprağımızda soğana hasretiz. Yazıklar olsun.
    git yetiştir, teşvik bol
  • migrosta da vardı böyle 2.5 liraya soğan. soğan demeye bin şahit ister durumdaydılar
  • bu sene artık herkes soğan eker ve alan olmayınca çöpe atılır :)
    tabi herkes soğan ektiği için bu defa da diğer ürünlerde yokluk çekilir ,o nedenle mutlaka kontrollü tarım olmalı ,tabi öncelikle mutlaka destek olmalı ki bir daha böyle bir durum yaşanmasın

arkadaş kimse kusura bakmasın ama soğan var ,soğan var
    kimine bakıyorsun pörsümüş ,kimine bakıyorsun yeşermiş ve resmen yeşil soğan olmuş
    geçenlerde a101 de gördüm ve onlar adına utandım ,çöpe atılması gereken soğanları ucuz diye satıyordu

ha bu arada unutmadan söyleyeyim ,bunca yıllık yaşantımda geçen gün ilk defa 3 tane soğan aldık :) (aslında hanım aldı ,şimdilik yeter diyerek)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nitezze07

Yerli degildir yerli sogan 10 tlden asagi satilmiyor
    Metro Kuru Soğan 2.99 tl

• sıcak fırsatlara soğanda düştü ya yazıklar olsun... 🙄

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gecen yil kilosu 60 kurusa aliyodum.70 80 kurus olunca olunca pahali diye almiyodum.nerden nereye .guzel memleketim

• az önce bimde 2kg 6₺ gördüm
    sadece etiket kalmıştı

• bu mesaj silindi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0EF48BDE1 -- 18 Temmuz 2020; 16:48:30 >
  • güccük marketlerde 9 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: yazz

Alıntıları Göster
    Guvenme mensei ye bak heryere turkiye amblemi yapmislar buna yapmamislar kesin burda paketlemislerdir. Ben pazarda sordum curuk caruk vardi onlar yurt disindan gelmisti 10 tl olanlar yerli zaten halden cikisi 7 diyor mecburen 10 a satiyoruz diyo pazarci buyrun sorun

• quote:

Orijinalden alıntı: victorybicer

Gecen yil kilosu 60 kurusa aliyodum.70 80 kurus olunca olunca pahali diye almiyodum.nerden nereye .guzel memleketim
    Bizde bundan korkuyoruz yani turkiye tarihinde gorulmemis hatta dunya tarihinde gorulmemis ancak sadexe venezuelada gorulmus bir durum

• Kustumize K kullanıcısına yanıt
    Neye dayanarak bunu söylüyorsun? Mazot, gübre, işçilik, kabzımal..vb fiyatlarından haberin var mı da 20 kuruş olması lazım diyorsun?
  • careemm kullanıcısına yanıt
    Masaya dayanarak söylüyorum. Türkiye gibi kendi kendine yetebilen bir ülkede 20 kuruş olması gerekirdi. Yani aslında dolaylı olarak, Türkiye'nin kendi kendine yetebilen, üreten bir ülke olması gerektiğini ima ediyorum.

edit:https://www.dogrulukpayi.com/bulten/kuru-sogan-enflasyonu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kustumize -- 13 Nisan 2019; 18:14:17 >
  • Az önce pazardan geldim, herşey el yakıyor.
    Bir tek patlıcan düşmüş 3 tlye bulunabiliyor.

Gördüklerim:
    Soğan 10tl
    Patates 6tl
    Domates 5-12tl
    Biber 7-14tl
    Salatalık 4-7tl
    Bezelye 10tl
    Fasulye 10-14tl
    Marul 3tl

Yer: İzmir

• quote:

Orijinalden alıntı: albati

Az önce pazardan geldim, herşey el yakıyor.

Gördüklerim:
    Soğan 10tl
    Patates 6tl
    Domates 5-12tl
    Biber 7-14tl
    Salatalık 4-7tl
    Bezelye 10tl
    Fasulye 10-14tl
    Marul 3tl

Antalya da aynı
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

Az önce pazardan geldim, herşey el yakıyor.

Gördüklerim:
    Soğan 10tl
    Patates 6tl
    Domates 5-12tl
    Biber 7-14tl
    Salatalık 4-7tl
    Bezelye 10tl
    Fasulye 10-14tl
    Marul 3tl

tüm fiyatlar 10 kat resmen .
    Allah hepimizin yardımcısı olsun , devran döneseye kadar sabredeceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kasık biti -- 13 Nisan 2019; 20:38:57 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.