Şimdi Ara

Metro Exodus (2019) [ANA KONU]

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
1.569
Cevap
16
Favori
70.329
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> FPS/TPS >> Metro Exodus (2019) [ANA KONU]
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    15540 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Bakalım nasıl sonuçlanacak bu işler.

Bu arada Steam başlığı var orada Metro oyunun da RTX desteği olacak ama onu kapatıp oyunu en yüksek ayarlarda oynamak mümkün olacak diyen arkadaşlar var. Metro için en azından o ayarın kapatıla bilen bir ayar olacağı bu sebeple RTX destekli olmayan ekran kartlarıyla oyunun en yüksek ayarda çalıştırılabileceği söylenmiş.

Bu arada RTX destekli piyasaya çıkacak olan ilk kart GTX 2080 olacak deniyor. Netten baktım da. Ama aynı kart iki model olarak çıkacakmış. Birin de RTX desteği olacak diğerin de RTX olmayacakmış. Bu arada RTX destekli kartları herkes alamayacak çünkü çok palı olacak deniyor.

Bir de bir kaç yerde RTX sonradan yazılımla verilmeye çalışılabileceği şeklinde bir yazı okudum ama çok kesin denmemiş.

Yalnız bu gidişler bir kaç sene sonra Türkiye de yaşayan bizlerin oyun çalıştırabilecek seviyede kart alması zorlaşacak. Fiyatlar çok artıyor. Kuru yüksekliğinden ziyade dolar olarak da fiyatlar çok yükselmeye başladı.

2010 öncesi en kral sayılabilecek masaüstü bilgisayarı 2.000-2500 TL toplamak mümkündü. Şimdi sadece en üst seviye ekran kartı tek başına bu fiyatlarda hatta daha palı.

2008 senesin de eski bilgisayarımı aldığım da piyasada bulunan en üst seviye ekran kartı nvidia 8800 serisiydi. 2007 ekim ayında alacaktım bilgisayarı ama Asus EN8800 GT az getirildiği için piyasa yoktu o sebeple ancak 2008 şubat ayında alabilmiştim bilgisayarı.

O zaman o bilgisayara 2.500 TL civarı para dökmüştük. Asus Formula II anakart (en üst seviye anakarttı) intel core 2 duo e8700 işlemci (bir üstün bir altı işlemci) Asus EN8800 GT (aynı kartın o dönemde biraz daha iyisi çıkmıştı onu alamadık)

Bir 600-700 TL daha harcasak en üst seviye masaüstü bilgisayarı 3.100-3.200 TL almış olacaktık.

Şimdi o seviyede bilgisayar almaya kalksan nereden baksan 10 bin TL hatta daha fazla tutar.
    rtx bence pek stabil çalışmayacak gibi.Özellikle 1000 serisi kartları olanlar açtıklarında düşen performansı görünce gözleri yaşaracak gibi.Ne desek boş bakalım çıksada görsek.En azından oyun çıkmadan yeni kartları görmüş olacağız.
    |
    |
    Intel Core i7 8700K(5ghz oc)--Sapphire Radeon RX 5700 8GB--LG 31,5" 32GK850F 1 Ms 2K 144Hz Freesync 2--GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7--16GB(2x8) GSKILL RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16(3600 CL17 oc)--960 EVO 500 GB NVMe M.2 SSD--Samsung 250GB 850 EVO--Crucial M500 240GB--PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK/RED--EVGA SuperNOVA 750 G2 80 GOLD--NZXT Kraken X62 Liquid Cooling System--HARMAN KARDON Soundsticks Wireless 2.1 Speaker System--CORSAIR K70 LUX Mechanical Gaming Keyboard--ROCCAT KONE EMP RGB Gaming Mouse--Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma USB Gaming Headset

• Yarbay
    11721 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Adoring

Önsiparisle aldik umarim oyun guzel olur ve yerustunde gececekmis genellikle bu konuda biraz cekincem var acikcasi
    Benim de vardı ama kitaplardan birinde de yer üstün de geçiyor diyenler var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Orijinalden alıntı: Noctivagant

Benim de vardı ama kitaplardan birinde de yer üstün de geçiyor diyenler var.

Alıntıları Göster
    Kitaplar ile oyunlar paralellik taşıyor ama ne 2033 ne Last Light direk kitapları anlatıyor. Karakterleri kullanıyor ama farklı, bazı sahneleri birebir işlerken diğerlerini değiştiriyor falan. 2035 evet spoiler olmasın ama insanların maskesiz çıkabildiği alanları işliyor ve Exodus ismi anlamı boşuna değil.

STEAM ID
    ORIGIN:Bandoper
    uPlay: Bandoper32
    PSN:bandoper
  • Yarbay
    12141 Mesaj
    tekrardan metro 2033'e başladım

cidden atmosfer falan çok farklı be
    |
    |

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    11721 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 2K

Kitaplar ile oyunlar paralellik taşıyor ama ne 2033 ne Last Light direk kitapları anlatıyor. Karakterleri kullanıyor ama farklı, bazı sahneleri birebir işlerken diğerlerini değiştiriyor falan. 2035 evet spoiler olmasın ama insanların maskesiz çıkabildiği alanları işliyor ve Exodus ismi anlamı boşuna değil.

Alıntıları Göster
    Spoir olacağını sanmam çünkü bir çok site de oyunun bu şekil de olacağı yazılmış. Örneğin oyungezer de filan yazılmış.

|
    |

Açık alanlarda geçeceği hatta yan görevler olacağı söylendi fakat spoiler olmasın derken Exodus isminden bahsediyorum, romanla ilgili olarak.
    |
    |
    Bahsedilenler: Noctivagant

STEAM ID
    ORIGIN:Bandoper
    uPlay: Bandoper32
    PSN:bandoper
  • Yarbay
    15540 Mesaj
    Bende steam üzerinden gold versiyonunu aldım.Umarım beklediğimiz gibi iyi çıkar.
    |
    |
    Intel Core i7 8700K(5ghz oc)--Sapphire Radeon RX 5700 8GB--LG 31,5" 32GK850F 1 Ms 2K 144Hz Freesync 2--GIGABYTE Z370 AORUS Gaming 7--16GB(2x8) GSKILL RipjawsV Siyah DDR4 3200Mhz CL16(3600 CL17 oc)--960 EVO 500 GB NVMe M.2 SSD--Samsung 250GB 850 EVO--Crucial M500 240GB--PHANTEKS P400S TEMPERED GLASS BLACK/RED--EVGA SuperNOVA 750 G2 80 GOLD--NZXT Kraken X62 Liquid Cooling System--HARMAN KARDON Soundsticks Wireless 2.1 Speaker System--CORSAIR K70 LUX Mechanical Gaming Keyboard--ROCCAT KONE EMP RGB Gaming Mouse--Creative Sound Blaster Tactic 3D Sigma USB Gaming Headset
  • Yüzbaşı
    818 Mesaj
    Oyunu rtx kapalı bir şekilde, 2k da en yüksek ayarlarda oynamak için minumum hangi kart gereklidir sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Graypast -- 18 Ağustos 2018; 19:39:45 >

Orijinalden alıntı: Graypast

Oyunu rtx kapalı bir şekilde, 2k da en yüksek ayarlarda oynamak için minumum hangi kart gereklidir sizce?
    Gtx 1060 - Rx 580
    |
    |
    Oyun büyük ihtimal ön siparişe özel fiyat.

Eğer ki Kan emici Aral fiyatına dokunmazsa oyun çıkana kadar 89₺ den satılıcak.

Keşke Resident Evil 2 Remake de 89₺ den çıksaydı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lordiman891 -- 18 Ağustos 2018; 21:39:1 >
    |
    |
    Steam oyunlara zam yapmayacağını açıkladı. Aralında 4A Games ile anlaşması olmadığına göre oyunun fiyatı en azından ön sipariş süresince bu şekilde olacaktır

|
    |
    Hiç, bildikleri hiçtir. Bilmek istedikleri, hiç.
    Başlangıçta hiç kimse gökte değildi.
    Ne sen, ne ben, ne de Tanrı.
    Ancak,gökyüzünün tahtındaki dayanılmaz boşluk son bulacak.
  • Yarbay
    4833 Mesaj
    Steam'den Çinliler yardırıyor dillerini oyuna ekletmek için. 1,5 milyar nüfuslu bir ülkenin dilini koymamışlar şaka gibi. Ben bir umut acaba ön sipariş fazla olursa Türkçe altyazı koyarlar mı diyordum ama Çince yokken bizi hiç dikkate almazlar. Kaç kuruş ya bir altyazı koymak? RPG değil sonuçta ne kadar zor olabilir? Steam'de bir başlık açıp sürekli üstte tutalım bence. Satın alanlar ekran görüntüsü ile ben üzerime düşeni yaptım sıra sende desin firmaya.
    66 Mesaj
    Oyunu aldık ama dur bakalım oynamak nasip olcak mı. 6 ay'a kim öle kim kala

Nerden aldınız?
    |
    |
    Legend 61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Steam'den aldım.
    |
    |
    Lordiman891 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam bende Steam'den şimdi ön sipariş verdim Gold Edition pakete ilk işlem başarısız oldu yazdı sonra oyun kütüphaneye eklenmiş parada kesilmiş bankadan. Sıkıntı çıkarmı acaba?
    |
    |
    Legend 61 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sıkıntı çıkmaz. Sen oyunu almışsın, bankada parayı. Gitti 123tl
    |
    |
    Lordiman891 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: -dehşet-

Steam'den Çinliler yardırıyor dillerini oyuna ekletmek için. 1,5 milyar nüfuslu bir ülkenin dilini koymamışlar şaka gibi. Ben bir umut acaba ön sipariş fazla olursa Türkçe altyazı koyarlar mı diyordum ama Çince yokken bizi hiç dikkate almazlar. Kaç kuruş ya bir altyazı koymak? RPG değil sonuçta ne kadar zor olabilir? Steam'de bir başlık açıp sürekli üstte tutalım bence. Satın alanlar ekran görüntüsü ile ben üzerime düşeni yaptım sıra sende desin firmaya.
    Nasıl çince yok? Çince desteği olmayan oyun görmedim.İmkansız kesin gelir bence.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
kolayoto.com
Media Sözlük
Canlı Tv izle
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,484
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.