Şimdi Ara

Metro Exodus (2019) [ANA KONU] (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.777
Cevap
16
Favori
96.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Monitörüm gelsin ilk mesajı düzenleyeceğim. Çok güzel gelişmeler olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gameinformer 'da ortaya çıkan bilgiler

"Metro 2033 ve Last Light oyunları Moskova metrosunun içinde geçerken Exodus ile bu durum değişiyor ve Artyom yeni bir yaşam arayışı için yüzeye çıkıyor. Bu aynı zamanda daha büyük alanlar, tehlikeli yeni gruplar ve hayatta kalanlar için yeni bir tehlikeler anlamına geliyor.

Exodus bir açık dünya oyunu değil ancak büyük bir dünyaya sahip. Ana hikaye görevleri ilk iki oyunda olduğu gibi çizgisel olmayacak ve ayrıca yan aktiviteler de bulunacak. Ancak bir alanda işinizi bitirdikten sonra geri dönmenin bir yolu olmadan bir sonraki bölüme geçeceksiniz. 4A Games'in Game Informer'a söylediğine göre Last Light'taki en büyük alan 200x100 metre civarındayken Exodus'un bazı alanları iki kilometrekareye kadar uzanıyor.

Çok bir detay verilmese de savaş kısmında da değişiklikler var. Artık düşmanları ölümcül veya ölümcül olmayan yollarla indirmek arasında seçim yapabileceksiniz. Animasyonlar da çeşitli olacak. Düşmanı indirme animasyonu hangi silahı kullandığınıza, yaklaşımınızın hızına ve düşmanınıza nereden yaklaştığınıza göre değişecek. Yapmış olduğunuz eylemler diğer gruplar ile ilişkinizi belirleyecek. Bir grubun üyesine zarar vermek o grup tarafından düşmanca karşılanmanıza sebep olacakken nazik davranmak dostça karşılanmanıza sebep olacak.

Artyom bu yeni yolculuğunda araç kullanabilecek. 4A Games araç çeşitliliği hakkında detay vermekten kaçınıyor ancak Game Informer oynama fırsatı buldukları demoda Artyom'un Aurora'nın dışında bir teknesi olduğunu görmüş.

2033 ve Last Light'taki olaylar birkaç gün içinde gerçekleşirken Exodus'un hikayesi bir seneye yayılarak anlatılacak ve farklı mevsimlere tanık olacağız.

Silahların bakımı göz ardı edilmemesi gereken bir konu olacak. Eğer istasyonunuzda silahınızın bakımını yaptırmazsanız silah kirlenecek, tamamen çalışmaz bir duruma gelmeyecek ancak düşmana verdiği hasar azalırken hedef tutturma da zorlaşacak. Ayrıca silahlara farklı ve daha gelişmiş dürbün, namlu ve şarjör gibi eklemeler yapmak mümkün olacak, hatta bir alanda silah bulduğunuzda silahı komple almak zorunda değilsiniz size lazım olan araç gereçleri çıkararak envanterinizde uyumlu olan silaha da takabilirsiniz. Cephane ve cephane craft etmeye yarayacak materyallar için etraftaki istasyonları araştırmaya şimdiden hazırlanın.

Yan görevler oyunculara direkt olarak sunulmayacak. Oyuncular buldukları notları okuyarak, karakterlerle konuşarak ya da konuşmalara kulak misafiri olarak yan görevler hakkında bilgi edinebilecek."

kaynak : bsc

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 8 Şubat 2018; 1:11:45 >

• süper bir şey geliyor son bilgilere göre bakarsak.Silahlara eklenti takıp çıkarma olayı ve oyunda kime düşman olup olmayacağımızı belirlemek çok iyi yenilikler olmuş

bir the last of us 2 , iki bu oyunu bekliyorum
  • Açıklamalar ve resimler heyecan verici. Umarım vuruş hissi ve yapay zekayı da biraz düzeltmişlerdir. Fiyatı da uygun gelirse gelde alma.. :)
  • Umarım türkçe dil desteğiyle gelir
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Meraxes.

Umarım türkçe dil desteğiyle gelir

imkansız
  • .Meraxes. kullanıcısına yanıt
    Çok zor dostum, çok zor.

• açık dünya bekliyordum :S
  • Önceki Metro oyunlarında hep ekonomik sıkıntılarla boğuşmuşlardı. Ekip buna rağmen çok güzel iki oyun yapmıştı. Open world olmasa bile hikayesi ile, karakterlerin ayrı ayrı işlenişi, oyuna destek olan 2 kitap ile Metro 2033 ve Last Light harika oyunlardı bana göre.

Şimdi ise hiçbir ekonomik sıkıntı yok, bolca zamanları da vardı ekibin.

2018'de merakla beklediğim oyunların başında geliyor Metro Exodus.

Open World olarak mı gelecek bilmiyorum ama yine kendisini sıkılmadan oynattıracaktır saatlerce.

• -Kısaca Metro gibi linear oyunları yaptıktan sonra zor oldu açık dünya yapmak. Ama STALKER üzerinde çalışmıştık öyle tecrübesiz de değiliz.
    -Oyunu bir kere bitirdim 25 saat sürdü.
    -Atmosferi koruduk.
    -Her alan baya büyük saatlerce oynanış sunuyor. Keşfedilecek bir sürü şey var. Tarih, oradaki insanların olay olduğu zaman nerede olduklarını, yaşadıklarını görebileceğiz, loot olacak.
    -Bizden oyuncular özgürlük istiyordu istediklerini verdik.
    -Açık dünya oyunu yapıp önceki Metro oyunlarının ruhunu kaybetmemesine çalıştık ve başardık.
    -Açık dünya ama diğer oyunlarda sunduğumuz Metro atmosferini yaratmayı başardık.

Bu arada Ruslar her yerde kendini belli ediyor. Bir Rusların bir de Hindistanlıların İngilizce konuşması her yerde belli oluyor.

Bu videodan sonra sevindim. Zaten beklemiyordum ama açık dünya yaptık diye şurayı yaratıklardan temizle, alanı aç gibi Ubisoft tarzı görevler olmayacak anlaşılan.

• of ya bu oyunu türkçe oynamak lazım ama allah bilir ne kadar sürer çevrilmesi
  • https://leadergamer.com.tr/thq-nordic-koch-media-deep-silver/

Thqnordic, Koch medya ve deep silver ı satın almış. Artık metro nun yayımcısıThqnordic.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CollatZ2508 -- 14 Şubat 2018; 21:54:3 >
  • düzeltme yapayım yapımcısı değil yayımcısı oldu.

yapımcı hala 4a games
  • Steamda on siparis acildigi an alcam

• gopgop kullanıcısına yanıt
    Steamde ön sipariş açıldı sandım ilkte mesajı hemen mouse u sağ alt köşeye götürüyodum ki devamını okuyunca bir an üzüntü kapladı içimi.
  • BlackLead kullanıcısına yanıt
    Sağ olun hocam. Klavyenin azametine uğramışım.

• Acik dunyaya yakin ozellikleri ve gruplar arasi iliskileri buyuk ihtimal stalkerdan alacaklar

• Nvidia'nın yeni kartları (2000 serisini) sattırmak için oyun acayip kasacak gibi duruyor :(

örnek :https://gfycat.com/gifs/detail/MemorableAgedGrouper

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi expander_ -- 16 Şubat 2018; 15:53:44 >
  • Vuruş hissi düzeltilir umarım.
  • Şu oyunun türkçe yamasına bir grup hemen başlasa en erken ne zamana bitirir acaba? Metroyu sevmemin en büyük nedenlerinden biride hikayesi türkçe olunca keyfi çok daha farklı oluyor reduxu iki kere bitirdim sırf bu yüzden

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.