Şimdi Ara

Metro 2033 (2010) [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.870
Cevap
4
Favori
175.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: F@ruk
    Optimum:
    Core i7 CPU
    NVIDIA DirectX 11 compliant graphics card (GeForce GTX 480 and 470)
    As much RAM as possible (8GB+)
    Fast HDD or SSD

Sadece
  • quote:

Oyunun facebook grubunda sistem gereksinimleri açıklanmış; (Burada da var;http://ve3d.ign.com/articles/news/53357/Metro-2033-PC-System-Requirements-Revealed)

Minimum:
    Dual core CPU (any Core 2 Duo or better will do)
    DirectX 9, Shader Model 3 compliant graphics cards (GeForce 8800, GeForce GT220 and above)
    1GB RAM

Recommended:
    Any Quad Core or 3.0+ GHz Dual Core CPU
    DirectX 10 compliant graphics card (GeForce GTX 260 and above)
    2GB RAM

Optimum:
    Core i7 CPU
    Fast HDD or SSD

uydurma gibi geldi bana. tamam yüksek sistem ister de gtx480'ler ne zaman piyasaya çıktı da ona göre oyun yaptı bu keratalar. ayrıca olabildiğince çok ram ihtiyacı nedir yahu bu kadar sallama sistem gereksinimleri görmedim ben. eğer böyle yüksek sistem ihtiyaçları doğruysa oyunun bi özelliği yok demektir, hayvan gibi ihtiyaçlarla güzel grafikleri her firma yapabilir, işin ustalık gerektiren tarafı ihtiyaçları düşük tutup güzel grafiklere sahip performanslı bi oyun yapmaktır. eğer bu abartı ihtiyaçlar doğruysa çok tutulmaz bu oyun şimdiden söyleyeyim hele ki senaryo, atmosfer, sesler vb zayıf kalırsa çok küfür eden olur. gerçi sesi kısık oynayacak derecede grafik fetişistleri var bu gezegende ve bu forumda ama olsun:)
  • quote:

Oyunun facebook grubunda sistem gereksinimleri açıklanmış; (Burada da var;http://ve3d.ign.com/articles/news/53357/Metro-2033-PC-System-Requirements-Revealed)

Minimum:
    Dual core CPU (any Core 2 Duo or better will do)
    DirectX 9, Shader Model 3 compliant graphics cards (GeForce 8800, GeForce GT220 and above)
    1GB RAM

Recommended:
    Any Quad Core or 3.0+ GHz Dual Core CPU
    DirectX 10 compliant graphics card (GeForce GTX 260 and above)
    2GB RAM

Optimum:
    Core i7 CPU
    Fast HDD or SSD

Benimki kaldırmaz ekran kartından dolayı.
  • Oha optimuma bak..Benimki minimumda bile kaldırmıyor da hep abartarak veriliyor bu değerler eminim laotpota çalışır..
  • quote:

Optimum:
    Core i7 CPU
    Fast HDD or SSD

Artık Nvidia bu işin suyunu çıkardı tamam oyunlar nvidia kartlara göre optimize ediliyor genelde ama nedir bu illada nvidia olacak merakı adam alıp hd 5870 kartını aslanlar gibi oynar oyununu directx 11 ile en fazla phsyx kullanamaz o kadar. Yani şunlarıda nvidia kullanıcısı olarak söylüyorum anlayın ne kadar olayın suyunun çıktığını...
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesapli28

quote:

Optimum:
    Core i7 CPU
    Fast HDD or SSD

Artık Nvidia bu işin suyunu çıkardı tamam oyunlar nvidia kartlara göre optimize ediliyor genelde ama nedir bu illada nvidia olacak merakı adam alıp hd 5870 kartını aslanlar gibi oynar oyununu directx 11 ile en fazla phsyx kullanamaz o kadar. Yani şunlarıda nvidia kullanıcısı olarak söylüyorum anlayın ne kadar olayın suyunun çıktığını...

optimizasyon demek iyileştirme ve hızlandırma anlamına gelir. tutup optimum sistem için 8gb ram ve gtx480 istemesi optimizasyonun yerin dibinde olduğunun göstergesidir ki daha o kartların piyasada olmadığını varsayarsak... adamlar nvidia'ya göre optimize ediyorlarsa bile utanmaları lazım, daha piyasaya çıkmamış hayvan gibi güç tüketecek bi kartı anca rahat oynatır diye gösterdikleri için:)
    ayrıca bu oyun klasik olmayacak gibi geliyor bana artık, sadece o kart sattırmak için yapılan göz boyamalık boş bir oyun olacak diyorum. umarım sistem gereksinimleri böyle değildir ve sağlam bir oyun olur da ben yanılırım.
  • Bu oyun pcde tamamen reklam olmuş xboxda optimizenin dibine vursunlar pcde halen çıkmamış kartın reklamını yapsın aman ne güzel .
  • heyecanla bekliyorum yeni oyunu, tam olarak ne zaman hangi tarihte çıkacak?
  • acaba benim sistem oprimumu kaldırırmı.bide nedir bu nvidia merakı ekran kartım bozuldu (nvidia) ve üstelik ben iyi sıkı bi nvidia kullanıcısıydım ekran kartlarım hep güncel di yani 1 ekrankartını max 2 sene kullandım bana yerine ya gtx260 synergy yada hd4890 al dediler 4890 değiştirdim gayet memnunum eski nvidiam dan daha iyi nvidia dan daha iyi sadece sürücü problemi var..eski nvidiam da 9800gtx amp idi.oyun çok gzl duruyo ama bi resimde arkadaki buz sarkıkları lastik gibi duruyodu sandki gerisi yok 2d gibi ama onun dışında kıyafet modellemelerinde ayrıntı örneğin demir kısımlarda kaskın üzerindeki çizikler felan çok gerçek çi olmuş.bu oyun dx11 nimetlerini biraz olsun gösterir ama ben esas crysis 2 yi bekliyorum hem crysis in grafik motoru hemde dx 11 birleşince ne olacak acaba bu oyun bile bu kadar sistem istiyosa crysis kim bilir ne ister...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yamitarukannochi -- 25 Şubat 2010; 20:15:06 >
  • Sanki oyun GTA nın haritasından daha büyük ve dolu bir haritada geçiyormuş gibi hayvan gibi Ram istiyor bune yahu, işin cıvkını çıkardılar iyicene....
  • quote:

Orijinalden alıntı: sahafiec

quote:

Optimum:
    Core i7 CPU
    Fast HDD or SSD

kartlar çıktı da tavsiye edilmeye başladı...

nvidia nın en iyi yaptığı şey oyun firmalarını desteklemektir. sevgili firman atinin aksine şöyle oyun destekliyoruz böyle grafiği var diyip dx9 grafikleri sunmuyorlar. görüldüğü gibi nvidia yine sağlam bir oyuna destek vermiş. oyun çıkınca nvidia hanesinde bir oyun fazladan ayzılacak ve büyük ihtimalle ki tesselation a bu akdar yüklendiklerine göre atiler bu oyunda sürünecektir. mağlum sürekli söylenen gtx480 dx11+tess. kullanıldığında coştuğu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 26 Şubat 2010; 1:33:05 >
  • İşlemci-kart reklam olaylarını geçtim.Ben ilk defa bir oyunun "fast hdd or ssd" gibi bir gereksinim ihtiyacı olduğunu görüyorum.Yanlışım varsa düzeltin...
  • Optimum gereksinimi uydurmuşlar bence 8gb ram ssd filen bu ne ya en az 5 milyarlık makina
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

quote:

Optimum:
    Core i7 CPU
    Fast HDD or SSD

nvidia nın en iyi yaptığı şey oyun firmalarını desteklemektir. sevgili firman atinin aksine şöyle oyun destekliyoruz böyle grafiği var diyip dx9 grafikleri sunmuyorlar. görüldüğü gibi nvidia yine sağlam bir oyuna destek vermiş. oyun çıkınca nvidia hanesinde bir oyun fazladan ayzılacak ve büyük ihtimalle ki tesselation a bu akdar yüklendiklerine göre atiler bu oyunda sürünecektir. mağlum sürekli söylenen gtx480 dx11+tess. kullanıldığında coştuğu...

Sevgili firma atide nvidia gibi kartlarını 1500 liradan satmıyor ama öyle de bir fark var..Zengin olmak lazım..
  • oha o sistem gereksinimi ne öyle ? hiç gelmesin daha iyi çıkmasada olur
  • quote:

Optimum:
    Core i7 CPU
    Fast HDD or SSD

Optimum gereksinimi bukadarcikmiy mis?

Yahu kartlar yok piyasada neye gore bunlari onerirsiniz?? suan icimden Nvidianin Fx5200 kartlarindaki durumu yasiyacagiz diye bir his var .. Olmayan karti dayatiyorlar eee millet baliklama dalacak yine kartin ne is cikarttigini dahi bilmeden !!!

Bakalim gorelim.....
  • Ya arkadaşlar takılmayın optimum'a...Abartmışlar besbelli bazı yerleri. Ama bence de Nvidia destekli olacağını belli olan oyunun DX 11 desteğide olacağına göre en iyi görselleri elde etme adına GTX 470 ve 480 yazması normal. Önerilen sistemde de oyun gayet güzel gözükeceğine eminim. Doğrusu ben sabırsızlıkla bekliyorum oyunu hala ve en iyi DX 11 görsellerine sahip oyun olacağına eminim.
  • Eğer bu oyun , adam gibi grafiklerle oynayabilmek için bu kadar sistem istiyorsa ve konsoldaki versiyonuyla arasındaki tek fark aa ve çözünürlük farkı olursa alsınlar başlarına çalsınlar, eksik kalsın ben Stalker oynamaya devam ederim, zaman bulursamda konsolda oynarım.
  • Gereksiz yere abartılmış sistem gereksinimleri gibime geliyor GTX 470 ve 480 yazması nvidia'nın reklam amaçlı taktiği olduğu belli.
  • quote:

Orijinalden alıntı: master of darkness

quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

quote:

Optimum:
    Core i7 CPU
    Fast HDD or SSD

Sevgili firma atide nvidia gibi kartlarını 1500 liradan satmıyor ama öyle de bir fark var..Zengin olmak lazım..

doğru 1300 liraya satıyor
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.