DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
METIN2 MMORPG (TÜRKÇE VE BEDAVA)
45
Cevap
0
Favori
11.765
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Oyun >> Çok kişili online RPG Oyunları >> Diğer oyunlar >> METIN2 MMORPG (TÜRKÇE VE BEDAVA)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Yüzbaşı
   787 Mesaj
   25 Kasım 2007 13:56:03 Konu Sahibi
   Metin2 sizi fantastik doğu dünyasına götürür. Bir dövüş sanatları ustası olun ve Ejder Tanrısının müttefiği olarak toprağı zehirleyen Metin Taşlarının kötü etkisine karşı savaşın. Üç imparatorluktan biri için vahşi savaşlara katılın, toprakları fethedip değerli eşyalar kazanın ve kıtanın yeni İmparatoru olun. Kaderiniz sizin elinizde!

   Özellikler

   1)Uzakdoğu dövüş sanatlarının Fantastik-İmparatorluğunda doğuya has Karakterler ve Mimari

   2)Uzak doğunun gerçekçi köylerinden geçerek Asyalı savaşçıların atmosferinin aklınızı başınızdan almasına izin verin. Yakın zamanda sadece kılıç ve yayınla savaşmayacaksın, aynı zamanda Çanların ve Yelpazelerin gücünü kullanmayıda öğreneceksin.
   Akıllı yaratıklar sana gruplar halinde saldıracaklar

   3)Tek seferde birden çok canavara ağır zararlar verebilirsiniz. Ancak dikkatli olun: Bir canavar yenildiğinde diğerleri peşinizi bırakmaz. Özellikle MetinTaşlarının çevresinde dikkatli olmalısınız!
   Güçlü bir lonca yaratın yada üyesi olun ve imparatorluğunuzun tüm kontrolünü ele geçirin.

   4)Bir loncanın üyesi olarak Lonca Savaşlarının sonuçları tüm üyeleri ve loncanın kendisini etkileyecektir. Nadir sığınaklardan birine sahip olmak için savaşmalısın. Loncanın gücü arttıkça sığınağındaki Oyuncu Olmayan Karakterleri kullanma ve onları daha faydalı olmaları için eğitme şansın artacak.
   Kıtanın ortasında diğer imparatorluklar ile savaşın.

   5)Birlikte yaptığınız savaşlarda kıtanın kontrolü için diğer imparatorluklardan gelen oyunculara karşı savaşacaksınız. Kazanan imparatorluk para ve toprak elde edecek. Daha yüksek bir askeri rütbenin yanısıra Ün ve Onur kazanacaksınız ve diğer lonca üyelerine gelecekteki savaşlarda liderlik edeceksiniz.
   Deneyimli savaşçılar savaşa atlarıyla katılır!

   6)Başarıyla tamamladığınız görevlerin ardından bir at kazanacaksınız. Ata binerken kıta üzerinde daha hızlı hareket edecek ve savaşlarda avantaj elde edeceksiniz.

   7)Balık tutmanız için birçok nehir, göl ve deniz kenarı var
   Balık tutma beceriniz arttıkça daha değerli şeyler avlayacaksınız. Avladığınız şeylerden kendinizi tedavi etmek yada daha güçlü büyülere sahip olmak için iksirler yapabilirsiniz. Aldığınız sonuçlar seviyenize, kullandığınız av aracına ve yeme göre değişebilir.
   Hüner artırmak ve diğer görevler sizi eğlendirecek.

   Karakterler

   Savaşçı

   Yakın dövüş silahları ve zırhları sayesinde Savaşçıların birincil gücüdür. Üztün bir fiziksel güç ve dengeli bir zihin için uğraşırlar.

   Bu yeteneklere olan kabiliyetleri sayesinde, ağır hasarlar veren 2 el ile kullanılan bıçakları kullanabilirler. Ya da düşmanlarının saldırılarını bir kılıç ve kalkan ile savuşturabilirler.

   Ninja

   Ninjalar pusu kurarak saldırabilen profesyonel suikatçilerdir. Hızı ve hareketliliği sağlamak için hafif zırhlar giyerler.

   Kendilerini bu yeteneklere adadıkları için, Ninjalar kama ve yay kullanan usta dövüşçülerdir.

   Şaman

   Şamanlar zekidirler ve Büyü ve Sihir kullanırlar. Savaşırken ve arkadaşlarına destek olurlarken, onların büyülü güçleri çok etkilidir.

   Bu yetenklerdeki uzmanlıkları sayesinde, bir Şaman saldırılarının gücünü artırabilir yada iyileştirme ve destek büyülerini güçlendirebilir.

   Sura

   Suralar Kötülük Tohumunu omuzları arasında büyütmek istediklerinde sihirli güçler kullanan Savaşçılardır. Bu nedenle yakın dövüş savaşçılarına karşı ustadırlar uzak mesafeden sihir ile saldırı yapabilirler.

   Bu yeteneklere olan gereksinimlerinin sonucu olarak, saldırı sihirlerini güçlendirebilirler yada ek destek büyüleri kazanabilirler.

   Hikaye

   Eski zamanlarda tüm kıta tek bir İmparatorluk olarak birleşmişti. Halk İmparatorluk otoritesi altında barış içerisinde ve yardımlaşarak yaşıyordu.

   Ancak bir gün tehdit tehlike gökyüzünden devasaMetin Taşları formunda yer yüzüne yağdı.

   Taşların etkisi kıtanın sadece coğrafyasını ve iklimini etkilemekle kalmadı, aynı zamanda hayvanları da etkisi altına aldı. Hayvanlarmutasyon geçirerek güçlü ölümcül, zalim ve çirkin canavarlara dönüştüler. Birçok ölümcül bir hastalığa yakalanarak öldüler ve tüm cezalandırılmış kıtaya yayılan ürpertici zombileredönüştüler.

   Oluşan kaos eski imparatorluğun dağılmasına yolaçtı ve kıtanın uç kesimlerinde o günden bugüne düşman 3 küçük imparatorluk kuruldu. Metin Taşlarının düştüğü kıtanın ortasında ise en korkutucu yaratıklar yaşar oldu ancak hala daha küçük Metin Taşları gökyüzünden düşmeye devam ediyor.

   Ürkütücü bir gerçek var ki oda Metin Taşlarının her geçen gün gücünün artıyor olması. Bu yeni güç Ejder Tanrısının kişisel olarak kıtada orataya çıkmasını ve Metin Taşlarının kıtasında günden güne büyüyen hakimiyetini ortadan kaldırmak için çalışmaya başlamasını sağladı.

   Ejder Tanrısının güçlü bir müttefiği olun ve Metin Taşlarının gücünü alt edin. Kıtanın parçalanmasını durdurun ve önderliğinizde yeniden bir araya gelmesini sağlayın!

   İmparatorluklar

   Shinsoo İmparatorluğu

   Shinsoo-İmparatorluğu kıtanın güney kısmında yer alır. En önemli aktiviteleri ticarettir.

   Yoon-Yoing tarafından eski imparatorluğun dağılmasından sonra doğuyla yapılan ticari bir anlaşma sonucu kurulmuştur. Shinsoo batı imparatorluklarıyla anlaşmazlıklar yaşamaktadır ve ticaret yolu tehlikelerle dolu olabilir. Metin Taşlarının tehlikesini farkettiklerinde, tüccarlarda silahlandılar.

   Amaçları: Kendilerini batıdan gelecek saldırılara karşı korumak, ticaret yolunu tekrar açmak ve eski imparatorluğu kendi iradelerinde yeniden bir araya getirmektir.
   Chunjo-İmparatorluğu

   Chunjo-İmparatorluğu kıtanın batı kısmında yerleşmiştir. Ruhsal liderleri tarafından kontrol edilen teokratik bir imparatorluktur.

   Eski imparatorun kuzeni Yoon-Young tarafından kurulmuştur. Yoon-Young Metin Taşlarının tehlikesini önceden keşfedebilmek için karısının devasa büyülü güçlerinden yardım aldı. Defalarca kez Metin Taşlarına karşı bir çözüm arayışının başlatılmasını önerdi ancak her defasında görmezden gelindi. Sonunda eski imparatorluğa karşı asi bir kardeşliğe liderlik etti. Eski imparatorun tahttan indirilmesinden sonra, Chunjo Doğulu ve Güneyli imparatorluklarla hala savaş halindeydi.

   Amaçları: Tüm kıtanın kontrolünü ele geçirmek ve Metin Taşlarının artan gücünü engellemek.
   Jinno-İmparatorluğu

   Jinno-İmparatorluğu kıtanındoğu kısmında yer alır. Bu İmparatorluk askeri güce dayalı kurulmuştur ve halkı agresif ve savaşçıdır.

   Jinno-İmparatorluğunun lideri son imparatorun oğlu Ee-Ryoong ' dur. O eski imparatorluğu askeri gücüyle yeniden birleştirebileceğine inanır.

   Metin Taşlarının anlamı ve etkileri ile ilgili korkular resmi olarak görmezden gelinmiştir. Ancak gizli düşüncelerinde Ee-Ryoong Metin Taşlarının ölümcül gücünü kendi planlarını gerçekleştirmek için kullanmanın yollarını aramaktadır.

   Download:http://www.metin2.org/play_download.php

   Kayıt:http://www.metin2.org/play_register.php

   Resimler:   Arkadaşlar ben indirdim be şu anda oynuyorum.gerçekten çok güzel ve zevkli.4 tane server var.Oyun tamamen Türkçe.Ben 3. serverdeyim.Yardıma ihtiyacınız olursa ForDark pm atabilirsiniz.Kesinlikle private server falan değil.Hatta oyunun sitesindeki ITEM-SHOP tan kredi kartınızla işe yarar eşyalar alabiliyorsunuz (Rüzgarın Ayakkabıları, Hırsızın Eldiveni vs)..   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dark_ -- 25 Kasım 2007; 13:58:05 >   |
   |
   _____________________________

   When my days have come to an end, you shall be king..
  • Yüzbaşı
   794 Mesaj
   25 Kasım 2007 14:06:31
   konusu vardı bu oyunun neden bidaha açtın hem diğer konu daha detaylı anlatım içeriyo
   |
   |
   _____________________________

  • Binbaşı
   1829 Mesaj
   25 Kasım 2007 23:39:47
   yaw benim bi kaç ark.da oynuyo ama indiriyimmi die çelişkideyim.
   indirmeme değermi?_?
   |
   |
   _____________________________

  • Binbaşı
   1972 Mesaj
   25 Kasım 2007 23:51:21
   quote:

   Orjinalden alıntı: TimeOfTheKill

   yaw benim bi kaç ark.da oynuyo ama indiriyimmi die çelişkideyim.
   indirmeme değermi?_?   hayır
   |
   |
   _____________________________


   "It's nice to be important but more important is to be nice"
  • Yarbay
   4726 Mesaj
   26 Kasım 2007 05:52:18
   off metin2 ile ilgili 2 milyonuncu konu
   hade guzel bı oyun olsa anlısamda gereksız bı oyun
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   657 Mesaj
   26 Kasım 2007 12:27:00
   oyun nası peki oynayanlar için.yani bi sro onun yerini tutabilirmi?
   |
   |
   _____________________________

   Eski nick: GhosTurk
  • Yüzbaşı
   657 Mesaj
   26 Kasım 2007 12:33:06
   güzel bi oyuna benzio ama indirsem mi acaba??
   |
   |
   _____________________________

   Eski nick: GhosTurk
  • Binbaşı
   1380 Mesaj
   26 Kasım 2007 12:53:55
   quote:

   Orjinalden alıntı: GhosTurk

   güzel bi oyuna benzio ama indirsem mi acaba??

   Grafik skill efecti aksiyon karakter tasarımı , dış mekan tasarımı iyi bir oyun istiyorsan indirme.İndirdim oynadım bi miktar sıktı.Yukarıda anlattıklarımı bana sağlamadı.Bunlar dışında nasıldır bilemiyorum.Bide yeter artık iyiki bir oyun Tr oldu yani.Bilmem kaçıncı topic oldu bu oyun.Bir sürü topiği var.Kardeşim zorla bir oyunu birilerine sevdiremezsin.Çoğunluk oynamak istemiyor bu oyunu açıp durmayın ikide bir topic.Yeter yav!!
   |
   |
   _____________________________


   ''YASALARLA BELİRLENMEMİŞ BİR ÖZGÜRLÜĞÜ İSTEMEK HAYVANLAR GİBİ YAŞAMAYI İSTEMEKTİR.''
  • Yüzbaşı
   657 Mesaj
   26 Kasım 2007 13:00:53
   quote:

   Orjinalden alıntı: EXCELANCEE28   Alıntıları Göster


   Grafik skill efecti aksiyon karakter tasarımı , dış mekan tasarımı iyi bir oyun istiyorsan indirme.İndirdim oynadım bi miktar sıktı.Yukarıda anlattıklarımı bana sağlamadı.Bunlar dışında nasıldır bilemiyorum.Bide yeter artık iyiki bir oyun Tr oldu yani.Bilmem kaçıncı topic oldu bu oyun.Bir sürü topiği var.Kardeşim zorla bir oyunu birilerine sevdiremezsin.Çoğunluk oynamak istemiyor bu oyunu açıp durmayın ikide bir topic.Yeter yav!!   grafikler güzele benziyo diye indirriim demiştim.canavarları kesmesi fln zevkli mi??gerçi ben grafiğe önme veririm ama .....
   |
   |
   _____________________________

   Eski nick: GhosTurk
  • Binbaşı
   1380 Mesaj
   26 Kasım 2007 15:04:21
   quote:

   Orjinalden alıntı: GhosTurk   Alıntıları Göster
   grafikler güzele benziyo diye indirriim demiştim.canavarları kesmesi fln zevkli mi??gerçi ben grafiğe önme veririm ama .....

   Grafiğe önem veriyorsan boşuna indirme hem zamanına hem kotalıysan kotana yazık.
   |
   |
   _____________________________


   ''YASALARLA BELİRLENMEMİŞ BİR ÖZGÜRLÜĞÜ İSTEMEK HAYVANLAR GİBİ YAŞAMAYI İSTEMEKTİR.''
  • Yüzbaşı
   657 Mesaj
   26 Kasım 2007 15:10:50
   quote:

   Orjinalden alıntı: EXCELANCEE28   Alıntıları Göster


   Grafiğe önem veriyorsan boşuna indirme hem zamanına hem kotalıysan kotana yazık.


   grafikler neye benzio yani eski ko gib imi yoksa sro gibi mi nasıl?? örnekle açıklarmısınız
   |
   |
   _____________________________

   Eski nick: GhosTurk
  • Yarbay
   2694 Mesaj
   26 Kasım 2007 15:25:52
   eski ko ya benzıyor ama turkce olması oyunu cazıp kılıyor oylekı gorevlerden esya adlarına kadar hersey hatta npc konusmaları bıle turkce bence yorumları unutup kendınız deneyıp karar verın sonucta zevk meselesı kımı begenır kımı begenmez onyargılı yaklasmamak lazım dıyorum mesela ben begendım ara ara oynuyorum
   |
   |
   _____________________________

   dıablo yola devam
  • Yüzbaşı
   657 Mesaj
   30 Kasım 2007 23:01:45
   bişi sorcam sitesinde "canavarı öldürmek için canavar ölene kadar sürekli tıklayın dio anlamadım.bi de oyunda skill yok sanırım
   |
   |
   _____________________________

   Eski nick: GhosTurk
  • Yüzbaşı
   770 Mesaj
   01 Aralık 2007 09:10:24
   Skill var
   |
   |
   _____________________________

  • Teğmen
   147 Mesaj
   01 Aralık 2007 11:34:01
   Güsele Benziyor
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   777 Mesaj
   01 Aralık 2007 12:52:59
   lag durumu nasl serverlarda
   |
   |
   _____________________________

  • Yüzbaşı
   657 Mesaj
   01 Aralık 2007 14:24:01
   tamam skill var da canvara bi kere tıklayınca kendi saldırmaya başlamıo mu?yoksa her vuruş için bi kere canavar mı tıklıyrsn
   |
   |
   _____________________________

   Eski nick: GhosTurk
  • Yüzbaşı
   703 Mesaj

   iOS Beta Tester
   02 Aralık 2007 13:51:29
   oyunda 5. lvl e kadar skill yok. yani kullanamıyorsun.
   5 lvl olunca sana teacher quest gibi bi ibare çıkıyor. bununla şehir merkezindeki Guardianın solunda bulunan Teacher lara gidip, karakterine özgü 2 skil ağacından SADECE 1 tanesini seçip o skill agacı içindeki 6- 8 tane skill üzerinde her biri 3 er upgrade özelliği bulunan skill penceresini aktif ediyorsun. V tuşu ile açılıyor skill penceresi.

   HEr 1 lvl de 1 skill puan ve her 1 lvl de 4 stat puanı alıyorsun. stat puanları lvl başına 4 er 4 er gelmesi güzel olmuş bence

   En güçlü karakter Warrior ve Sahura lar.. Solo oynadığınızda bu iki karakter çok güçlü. Mage ler ve ninjalar parti karakterleri ve aslında epey güçlüler. ama defansları ve hp leri düşük, solo olarak biaz zorlanıyor.

   Ninjalar 2 alt gruptalar.. Ok ve Assasins.. Ok kullanabilmek için STR gitmenizi ve DEX i fazla abarmamanızı öneririm. Ya bug yada başka bi sepebten olsa gerek DEX vuruş gücüne etki etmedi sadece defansı arttırdı ( ki buhatalı )

   Mage ler kendi içinde 2 ye ayrılıyor. HEAL ve ATAK. atakları epey güçlü. heal olarak ta party üzerinde party elemanlarına bufff verme özelliği var vs.

   Warriıor lar 2 ye ayrılıyor gene. Fiziksel ve büyü/fizik dengesi ( gereksiz olmuş ) Fiziksel skill ağacını seçenler Spear büyücü skillerini kullanacaklar da Sword kullansın

   Sharumu ( unuttum tam adını ) lar hem büyü hem fiziksel güç için balas karakterler.

   Sol ellerinden KARA büyü kullanarak rakip üzerine BUFF yada direkt dmg vurarark ve aynı zamanda da silahı ile de vurarak götürüyor işi. Hızlı lvl alıyor

   Karakter yapılandırmaları şu şekilde açıklanmış metin2.de de. tercüme ettiğim kadarı ile paylaşayım
   Warrior => armor body => 3 str 1 vit , magic warrior => 1 str 2 int 1 vit.
   Sharumu => silah skilini seçenler 3 str 1 int büyü=> 2 int 1 str 1 vit.
   Ninja => Assains => 2 Str 1 vit 1 dex Archer => 3 dex 1str ( DEX şu an EU da sorunlu sanırsam işe yaramıyor )
   Mage => 3 int 1 vit Healer => 4 int.


   Bunlar genel olarak verilmiş tabi ama denediğim ve 15 er lvl yaptığım bütün karakterlerde bu sistemi kullanmadım ben.

   Mage lere bol bol Hp verin bence. area dmg ları epey güçlü zaten. 2 int 2 vit gibi uygun oldu bence
   Warrioarla da magic olmak aptallıkmış.. direkt Full STR gidin Spear kullanın
   Ninja => Assasins ler çok zevkli.. Skilleri falan süper.. ZEVKLİ bi karakter.. okçular FAVORİ karaterim olmasına rağmen bu oyunda şu an DEX ten kaynaklanan bi sorundan dolayı geri planda kalmış durumda
   O nedenle stat için bi bilgi vermek istemedim ama Ben okçuda full str gittim güel dmg verdi. Assasin için dex işe yaradı. Atak rate arttı. 1 dex 3 str verebilrisiniz bence
   Sharumu => süper hızlı lvl alıyor. rakibe curse dmg atması güzel. Defansını düşürüyor yavaşlatıryor vs..
   3 str 1 int yada 2 str 1 int 1 vit.
   ---------------

   Questler çok güzel yapılmış. Orantılı ve dengeli. her lvl aldığınıza öldürmeniz için yaratık veren bi görev varki epey yararlı. zaten kestiğiniz yaratıkları keserek extradean item para vs alıosunuz güzel olmuş.

   İtem upgrade konusunda şiimdilik en başarılı çalışmama +5 fan oldu.

   +5e kadar Blacksmith üstüne sürükleyip bıraktığınız itemler PARA karşılığı upgrade edilip +1 +2 oluyor.

   +2 den sonr aPATLAMA riski var. +5 ten sonra skil lbook denilen bişii yaptırıp kendiniz kullanıosunuz sanırsam. Henüz 25 lvl karakterim yok bu akşam olabilirsem denerim anlatırım


   Valla şimdilik bu kadar..

   Ko dan daha ii bi oyun izlenimi verdi bana. ayrıca 600 mb i,çin oldukça güzel grafikleri var BENCE.


   (Alıntı)
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   2694 Mesaj
   05 Aralık 2007 09:00:41
   evet guzel acıklamıssın dostum bende shaman oldum +6 demır yelpaze kullanıyorum amastrci oldum bır baskasıda ınt cı olmustu yanı shamanlarda bu durumda ılgınc ko dakı prıest a benzıyor str prıest yanı battle prıest gıbı shamanıda str ıle yukleyıp guclendırmek mumkun ayrıca dex ın defansa etkımesı ısıme yaradı cunku shamanda zayıf olan zırhı bazen dex e de vererek arttırıyorum ınt e fazla yuklenmedım ve ıyılestırıcı yonumu actım bunun yanında atack buff ve heal yapma oellıklerınıde actım ılgınc bır karakter oldu bakalım yalnız keske can ve yelpaze dısındada sılah secenegımız olsaydı dıyorum bnıde ılgınc bırsey kesfettım en zor takılar upgrade oluyor nedeyse +3 e takı gecırmek gonul azabı oysa sılahlarda +5yapmak hemde tek kalemde mumkun olabılıyor ama takılarda maalesef bu arada baslayacak arkadaslara sunuda belırtıyım yaratıklardan upgrade olmus esyalarda dusuyor mesela +3 elbıse dusebılır yada takı dusebılır bu ozellıgıde oldukca hos
   |
   |
   _____________________________

   dıablo yola devam
  • Yüzbaşı
   355 Mesaj
   10 Aralık 2007 11:01:00
   quote:

   Orjinalden alıntı: vethakan

   evet guzel acıklamıssın dostum bende shaman oldum +6 demır yelpaze kullanıyorum amastrci oldum bır baskasıda ınt cı olmustu yanı shamanlarda bu durumda ılgınc ko dakı prıest a benzıyor str prıest yanı battle prıest gıbı shamanıda str ıle yukleyıp guclendırmek mumkun ayrıca dex ın defansa etkımesı ısıme yaradı cunku shamanda zayıf olan zırhı bazen dex e de vererek arttırıyorum ınt e fazla yuklenmedım ve ıyılestırıcı yonumu actım bunun yanında atack buff ve heal yapma oellıklerınıde actım ılgınc bır karakter oldu bakalım yalnız keske can ve yelpaze dısındada sılah secenegımız olsaydı dıyorum bnıde ılgınc bırsey kesfettım en zor takılar upgrade oluyor nedeyse +3 e takı gecırmek gonul azabı oysa sılahlarda +5yapmak hemde tek kalemde mumkun olabılıyor ama takılarda maalesef bu arada baslayacak arkadaslara sunuda belırtıyım yaratıklardan upgrade olmus esyalarda dusuyor mesela +3 elbıse dusebılır yada takı dusebılır bu ozellıgıde oldukca hos   int büyü gücünü arttırır, str sadece skill dolma sürelerinde direk atak yaptığında etkili olur. Bence çok fazla str verme çünkü daha sonra stat sıfırlama yok. İleri lvl larda çok büyük sıkıntı yaşarsın. Benim şamanım 31 lvl şu anda 70 int var 26 vit 8-9 civarı da str olması lazım. 35-38 lvl yaratıkları çok rahat öldürebiliyorum(slot halinde, tek tek değil) Mesela vadideki mistik gruplarında sadece reis olanlarda zorlanıyorum. Lvl ın ilerlemeden düzeltmeni tavsiye ederim...
   |
   |
Reklamlar
ses yalıtımı
SEO
modasor
izmir havalimanı transfer
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,563
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.