Şimdi Ara

Metal parcasini puanla (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
210
Cevap
5
Favori
5.180
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Metal türünün dinleyici kitlesinden bahsetmiyorum. Dinleyici kitlesinden bahsetsem bile günümüzdeki kitlenin eskisinden daha çok yeniliğe açık olduğunu düşünüyorum, Igorrr gibi grupların ciddi dinleyici bulması gibi, Deathspell Omega'nın veya Leprous'un bu kadar popülerleşmesi gibi, hiç sevmesem de Babymetal'in yine bu kadar kişi tarafından dinlenmesi gibi. Ülkede bile Mgla'nın, Leprous'un, Ulcerate'in konserlerine giden, gidecek olanların sayısına bakılırsa burada kitle gelişiyor.
    Türün gruplarından bahsedersek, son yıllarda ilginç albümler çıkaran gruplar var, progresif ve teknik albümlerin çoğalması ve kitlesinin gittikçe büyümesi var. Bence o yatıp kalkıp 80'ler 90'lar thrash, heavy metali, 90lar norveç metali dinleyip post black gruplarına küfredenler o daha yaşlı olan kitle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Einar Solberg

Metal türünün dinleyici kitlesinden bahsetmiyorum. Dinleyici kitlesinden bahsetsem bile günümüzdeki kitlenin eskisinden daha çok yeniliğe açık olduğunu düşünüyorum, Igorrr gibi grupların ciddi dinleyici bulması gibi, Deathspell Omega'nın veya Leprous'un bu kadar popülerleşmesi gibi, hiç sevmesem de Babymetal'in yine bu kadar kişi tarafından dinlenmesi gibi. Ülkede bile Mgla'nın, Leprous'un, Ulcerate'in konserlerine giden, gidecek olanların sayısına bakılırsa burada kitle gelişiyor.
    Türün gruplarından bahsedersek, son yıllarda ilginç albümler çıkaran gruplar var, progresif ve teknik albümlerin çoğalması ve kitlesinin gittikçe büyümesi var. Bence o yatıp kalkıp 80'ler 90'lar thrash, heavy metali, 90lar norveç metali dinleyip post black gruplarına küfredenler o daha yaşlı olan kitle.
    Normalde hiç sevmem bu türleri karşılaştırma, hiyerarşiye sokma muhabbetini. Ancak, eğer bundan bahsedeceksek metal hiç de versatil bir tür değil söyleyeyim. Şunu da ekleyeyim, tamamen öznel, saf metal harici metali hiç sevmiyorum. Çünkü genelde mixingleri acayip sorunlu oluyor. Distortion gerçekten sadece tek başına kullanılması gereken bir edevat. Overdrive'dan bahsetmiyorum. Distortionla o elegant tonları elde edemezsiniz. Agresif takılmaya mecbursunuz. Bunun yanına yan flüt, keman falan koyunca dünyanın en itici müziği oluveriyor bence.

Rock'ta ise durum böyle değil. Overdrive gerçekten sıcak tonlar veriyor ve diğer enstrümanlar mix'e çok iyi giriyorlar. Jethro Tull gibi işler de yaparsınız; Samla Mammas Manna, Robert Wyatt gibi inanılmaz inovatif müzik de.

• Aslında versatillikten kastım yanına başka enstrüman konması değil de ama bahsi geçmişken söyleyeyim, ben de bahsettiğin enstrümanları sevmem genelde metalin içinde ama gayet iyi yapanlar da var bence. Mesela Carach Angren, Fleshgod Apocalypse, Septicflesh, Ayreon, Orphaned Land, Ne Obliviscaris...
    Kastım şu, sludge ile heavy de metal, black ile power da, death ile grindcore da aynı tür sayılıyor mesela. Ayrıca aynı tür içinde bile birbirinden tamamen ayrı müzikler yapan gruplar var, Bolt Thrower ile Opeth, Blind Guardian ile Crimson Glory, Atheist ile Necrophagist böyle böyle gider.
    Rock ile ilgili diğer enstrümanların oraya daha çok uyduğuna katılıyorum. Genesis, King Crimson şarkılarına çok iyi oturuyor mesela ve metalin tam tersi, burada daha çok enstrüman olunca daha çok hoşuma gidiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Einar Solberg kullanıcısına yanıt
    6/10 fena değil ama ritmi biraz sıkıcı.

https://www.youtube.com/watch?v=Dll329ggLIY

• HIGHER kullanıcısına yanıt
    Bu grubu hiç sevemedim, Amerika bayrağının hatırına 3 puan veriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Mandalorian -- 3 Mayıs 2020; 19:48:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

Benim de tek sevdiğim şarkısı bu zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: The Mandalorian

8.5/10 Kyuss'un bu şarkısının olduğu albüm çok sevdiğim albümlerden biridir. Albümden şahsi favorim ise 50 million year trip. Kaliteli müzik.

• Nat Alianovna kullanıcısına yanıt
    Yahu şaka mı yapıyorsunuz? Gidip edebiyatınızı başka yerde parçalayın, burası Metal parcasini puanla konusu!
  • The Mandalorian kullanıcısına yanıt
    Mesajları silerim sorun değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nat Alianovna -- 4 Mayıs 2020; 18:29:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Experimental kısımları beğenmedim metal kısımları da idare eder bence. Fazla progressive olalım diye kasmışlar gibi geldi. 5/10

Bu arada gençler puan verirken kısa da olsa yorum yazın, yoksa puan verip geçmenin hiç bi anlamı olmuyo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meurglys -- 5 Mayıs 2020; 20:55:1 >
  • Meurglys kullanıcısına yanıt
    Klavye melodileri güzel, akustik kısımlar güzel, 2.50 civarı hızlanan davul, öndeki akustik kısım zıtlığı şahane, 3.45 civarı şarkıyı şahlandıran riff gayet iyi, şarkı ortasındaki solo fena değil. Gothic havada olması bana çok hitap etmiyor, gothic havadaki black işlerini fazla sevemiyorum. Muhtemelen bir daha açıp dinlemem kötü şarkı diyemem. 7/10.

• White Cluster kullanıcısına yanıt
    Bu albümü birkaç kere dinlemiştim, 2 - 3 şarkıyı sevsem de aklıma kalmamıştı pek, bu şarkıdan sonra tekrar dinlemeye karar verdim. Ağır ilerleyen, karanlık atmosferli şarkıları severim, şarkıdaki vokal çeşitliliğini de sevdim, 8.5 çalışır benden.

• Einar Solberg kullanıcısına yanıt
    At the Gates'in daha hızlı versionu gibi. Vokaller hoşuma gitmedi ama sondaki solo bayağı güzel. 7/10.

• Bu tam anlamiyla benim keyif almadigim tarza cok iyi bir ornek; klavye dominant ve herhangi bir enstrumanin muzige birsey katmadigi/donusmedigi bir beste.

2

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 15 Mayıs 2020; 15:15:46 >
  • Silinsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cerade -- 1 Haziran 2020; 5:55:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cerade

Silinsin
    2/10

Hiç sevmediğim bir grup Trivium. Başarısız şarkı yazıyorlar, ciddi kopukluklar var. Soundları da bana hitap etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-389755DF6 -- 21 Mayıs 2020; 4:18:16 >
  • BT gelmisken puanlamamak olmaz, keza bir daha nasip olmayabilir.
    Bu album milenyumun sayili metal albumlerinden biridir bana gore ve kariyerlerini cok ta guzel yerde sonlandirdilar. Canli izleyemeyecegime daha cok uzulebilecegim baska bir metal grubu yok zannediyorum.

Parcaya gelirsek 8'i rahatlikla yapistirabilirim, davullar tamamlayici olarak(klasik BT) yer almakta ama akilda kalici nakarat riffine sahip guzel bir parca ve tabii ki efsanevi Karl Willetts vokalleri...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 21 Mayıs 2020; 22:22:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bobafett

BT gelmisken puanlamamak olmaz, keza bir daha nasip olmayabilir.
    Bu album milenyumun sayili metal albumlerinden biridir bana gore ve kariyerlerini cok ta guzel yerde sonlandirdilar. Canli izleyemeyecegime daha cok uzulebilecegim baska bir metal grubu yok zannediyorum.

Parcaya gelirsek 8'i rahatlikla yapistirabilirim, davullar tamamlayici olarak(klasik BT) yer almakta ama akilda kalici nakarat riffine sahip guzel bir parca ve tabii ki efsanevi Karl Willetts vokalleri...

Ya bu grubun bana göre en altı çizilecek noktalarından biri çok başarılı groove var tüm şarkılarında. Mesela bu şarkıda 1.37'den sonra dediğim olayın çok iyi özeti var. Bas gitar çıldırtıyor beni özellikle. Tonu ciddi anlamda kusursuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-389755DF6 -- 22 Mayıs 2020; 3:3:49 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.