Şimdi Ara

Metal mi silikon termal macun mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Noctua NT-H1 sipariş verdim ama daha sonra gözüme metal bir macun çarptı...Metal macunlar performansı daha mi iyi ?http://www.nanokatalog.com/Thermal-Grizzly-Conductonaut-1GrThermal-Macun,PR-736844.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lautreamont -- 21 Aralık 2017; 1:38:24 >

• Sıvı metal macunlar daha çok IHS ve işlemci arasında verimli oluyor. NT-H1 güzel üründür ama kullanırken işlemci üstüne çok fazla baskı uygulamamaya dikkat edin. Sıvı metal biraz dert zaten. Boşuna aklınız kalmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Griffith -- 22 Aralık 2017; 8:54:5 >
  • Griffith kullanıcısına yanıt
    Dostum az önce eski macunumu silip yerine NT-H1 sürdüm, ve değişen bir gram birşey olmadı :) Tam yükte de aynı, boşta da sıcaklıklar aynı. Boşuna para verip aldım. Sıvı macunuda deneyeceğim, eğer olmazsa o'da, artık bole marka macunlardan uzak duracağım....

ESKİ SICAKLIK; Metal mi silikon termal macun mu ?

YENİ SICAKLIK; Metal mi silikon termal macun mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lautreamont -- 22 Aralık 2017; 17:54:48 >

• Benim testlerimde gözlemlediğim kadarıyla macun olması gerekenden daha akışkan olduğu için kenarlardan taşıyor ve görevini tam yerine getirmiyor. Soğutucuyu söküp durumu bir kontrol edebilir misiniz?
  • Griffith kullanıcısına yanıt
    Ettim hatta üç aşamadan oluşan şekillerde sürdüm. Daha az, orta, çok gibi...Değişen birşey olmadı :)
  • Eski macun sağlammış o zaman. :-/
  • giriş seviyesi bir laptopum oldugu ıcın ( i3 4.nesil 2.5 ghz harici ekran kartı yok 8 gb ram vs gibi özelliklere sahip) bir kaç tane termal macun denedım en son COOLER MASTER IC VALUE V1 TERMAL MACUN aldım ve gayet memnunum kullandıgım dıger macunlara gore daha verımlı gıbı geldı ama daha ıyı sıstemler ıcın aynı serının ust modellerı de var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.