Şimdi Ara

Metal Gear Solid V : Phantom Pain Türkçe Yama - Çeviri Bitti (Translate Çeviri) (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
415
Cevap
29
Favori
113.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
106 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Metal Gear Solid V : Phantom Pain Türkçe Yama - Çeviri Bitti (Translate Çeviri)

John Sheppard resim de görüldüğü gibi bu noktadan öteye gecemedim..

• quote:

Orijinalden alıntı: komutanadam

John Sheppard resim de görüldüğü gibi bu noktadan öteye gecemedim..

Oyunun EXE'sinin ismini mgsvtpp olarak değiştirir misin? (Resimde işaretlediğim EXE)

Sonra da Kurulu Oyunlar klasöründeki Metal Gear Solid V - The Phantom Pain klasörünün ismini MGS_TPP yapman lazım.

Bu ikisini yaptıktan sonra mavi ekrana I:\Kurulu Oyunlar\MGS_TPP yaz, olacak.

Yani, oyunun klasörünün ismi MGS_TPP , oyunun EXE'sini ismi mgsvtpp olması gerekiyor! Sen yanlış şeylerin isimlerini değiştirmişsin.

Metal Gear Solid V : Phantom Pain Türkçe Yama - Çeviri Bitti (Translate Çeviri)

Ayrıca I:\ nedir, kaç tane disk takılı o bilgisayarda Metal Gear Solid V : Phantom Pain Türkçe Yama - Çeviri Bitti (Translate Çeviri) 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 6 Aralık 2020; 16:17:10 >

• Metal Gear Solid V : Phantom Pain Türkçe Yama - Çeviri Bitti (Translate Çeviri)

malesef sonuc yok yine...

• quote:

malesef sonuc yok yine...

Kurulu Oyunlar klasöründeki oyununun klasörünün adını MGS_TPP olarak değiştir.

Kurulum.bat dosyasını tekrar çalıştır, I:\Kurulu Oyunlar\MGS_TPP yaz, olacak. Dediklerimin hepsini yapmamışsın.

gördüğünüz gibi hepsini denedim...

• komutanadam K kullanıcısına yanıt

Hocam kusura bakma da, dalga mı geçiyorsun, trollüyor musun anlamıyorum.

I:\ yazmadan önce neden boşluk bırakıyorsun?

Yukarıda doğru yazıyorsun ama oyunun EXE'sinin ismini değiştiriyorsun. Sonra oyunun EXE'sinin ismini düzeltiyorsun bu sefer de mavi ekrana yanlış yazıyorsun.

Yama kurulumu bu kadar zor değil inan, sen bilerek zorlaştırıyorsun..

Malum şahısa anlatır gibi anlattım, elimden ancak bu kadar geliyor. Şu kurulum ile de yapamayan zaten Türkçe oynamasın, ne diyeyim. Lütfen yazdıklarımı DİKKATLİ okuyarak işlemleri yapın, olmaması gibi bir ihtimal yok, yüzlerce insan yaptı!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 6 Aralık 2020; 16:51:13 >
  • Şu oyun için translate yama bile fazla :) doğru düzgün hikaye yok aynı şeyleri tekrar edip duruyorsun sıkıcı bir oyun.

• John Sheppard bazen insanların yapamadığı bir şey böyle dalga konusu olur nediyim , dalga gecilcek bi konu gibi gelir işi bilene ama baya bi zaman harcadım şu yamayı kurmak icin ne yapalım, sende haklısın cahile meramını anlatamadın. gardeş kısa yolu not sayfasına atıp kopyala yapıştır falan denedim ama kurulum menüsü ne ama manuel yazma dışında bi alternatıf olmuyor ne yazık.. ama ben daha denemeye devam edicem bakalım olacakmı..Metal Gear Solid V : Phantom Pain Türkçe Yama - Çeviri Bitti (Translate Çeviri) Metal Gear Solid V : Phantom Pain Türkçe Yama - Çeviri Bitti (Translate Çeviri) 

• komutanadam K kullanıcısına yanıt

Estağfurullah, amacım dalga geçmek değil, aksine senin benimle dalga geçtiğini, tiye aldığını düşündüm. Var çünkü bu tip insanlar forumda.

Ama gerçekten öyle basit bir kurulum ki ve malum şahsa anlatır gibi tek tek anlattım ki, nasıl yanlış yapıyorsunuz gerçekten anlayamıyorum.

Kopyala-yapıştır yapabilmek için CMD penceresinin ayarlarından o özelliği aktif etmek gerekiyor ama onunla da kafanı karıştırmayayım. Kopyala-yapıştır yapma, muhtemelen olmuyordur zaten. Sen sadece dediklerimi yap.

Bak şimdi, son defa ADIM ADIM anlatıyorum, lütfen hepsini HARFİYEN yap.

1) Açık olan mavi ekranı kapat, tekrar sıfırdan aç.

2) Siyah ekranda bir tuşa bas ve mavi ekrana geç. "Oyun bulunmadı. Kuruluma manuel devam edebilmek için oyunun kurulu olduğu dosya yolunu yazınız." uyarısının gelmesini bekle.

3) I:\Kurulu Oyunlar\MGS_TPP yaz, Enter'a bas. (Sadece kalın yazı. I:\ ile başlıyor, MGS_TPP ile bitiyor. Başta ve sonda BOŞLUK YOK)

Dosya yolu yazılırken ne başa, ne sona, ne de aralara boşluk konulmaz. SADECE KLASÖR ADINDA BOŞLUK VARSA ONUN BOŞLUĞU YAZILIR.

Yani senin yaptığın hata şu;

I:\Kurulu Oyunlar\MGS_TPP > en başta boşluk var (YANLIŞ)

I: \ Kurulu Oyunlar \ MGS_TPP > aralarda boşluk var (YANLIŞ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi John Sheppard -- 6 Aralık 2020; 20:53:49 >

• Ben sadece oyunun adını değiştirdim direk kurdu böyle basit bir yamayı kuramamak ayrı bir olay. :D

• İşte ben de onu diyorum hocam :) Öyle basite indirgedim ki kurulumu. Eğer oyun C: veya D: bölümlerinde kuruluysa zaten otomatik kuruyor, klasör adı değişikliğini bile otomatik yapıyor.

Eski kurulumda, bu Kurulum.bat dosyası gibi 7 tane dosya vardı ve hepsinin içine girip oyunun klasörünün yolunu birkaç yere yazmanız gerekiyordu. Demek eski kurulum olsa hayatta kuramazdı bu arkadaş.

Aslında arkadaş dediklerimi harfiyle yapsa sorun yok da, onu da yapmıyor. Ya gidip oyunun EXE'sinin adını değiştiriyor ya da mavi ekranda oyunun dosya yolunu yazarken başa, sona, ortalara boşluk koyuyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: John Sheppard

İşte ben de onu diyorum hocam :) Öyle basite indirgedim ki kurulumu. Eğer oyun C: veya D: bölümlerinde kuruluysa zaten otomatik kuruyor, klasör adı değişikliğini bile otomatik yapıyor.

Eski kurulumda, bu Kurulum.bat dosyası gibi 7 tane dosya vardı ve hepsinin içine girip oyunun klasörünün yolunu birkaç yere yazmanız gerekiyordu. Demek eski kurulum olsa hayatta kuramazdı bu arkadaş.

Aslında arkadaş dediklerimi harfiyle yapsa sorun yok da, onu da yapmıyor. Ya gidip oyunun EXE'sinin adını değiştiriyor ya da mavi ekranda oyunun dosya yolunu yazarken başa, sona, ortalara boşluk koyuyor.

Böyle basit bir yamayı kuramıyor ama bakıyorumda mesajlarına gayet güzel siteye resimler ekleyerek derdini anlatabiliyor.

Yeni üye ve ilk mesajları bence fake hesap kafa buluyor ciddiye almayın.

• MsSsS gardeş sadece oyun meraklısıyım 20 senedir oyun birikti harddisklerimde ,toplamda 10 trabit harddisk sırf oyun var. ama hepsi bu pc kullanmayı pek anlamam, maus la işlerimi görüyorum genelde. buraya da şu oyunun türkce yamasını kuramadığım icin üye olup girdim.fake gibi işlerle işim olmaz, başka işim yokmuki benim burada kafa bulayım.. wın 10 yeni gectim . resim cekmeyi sırf arkadaşa bilgi vermek icin gogleden araştırıp öğrenerek kullandım.. 6gün ekmek parası icin calışıp boş zamanlarımda ilgilenmek kolay değil öyle sizin gibi olmuyor yani bu işler...

• quote:

MsSsS gardeş sadece oyun meraklısıyım 20 senedir oyun birikti harddisklerimde ,toplamda 10 trabit harddisk sırf oyun var. ama hepsi bu pc kullanmayı pek anlamam, maus la işlerimi görüyorum genelde. buraya da şu oyunun türkce yamasını kuramadığım icin üye olup girdim.fake gibi işlerle işim olmaz, başka işim yokmuki benim burada kafa bulayım.. wın 10 yeni gectim . resim cekmeyi sırf arkadaşa bilgi vermek icin gogleden araştırıp öğrenerek kullandım.. 6gün ekmek parası icin calışıp boş zamanlarımda ilgilenmek kolay değil öyle sizin gibi olmuyor yani bu işler...

Hocam yanlış anlamayın ama uzaktan ne yazık ki böyle görünüyor. Ne yalan söyleyeyim ben de başta böyle düşündüm, bunu da dile getirdim. Sonuçta hepimiz burada anonim olarak yazıyoruz, birbirimizi ve kişiliklerimizi tanımıyoruz. Bu yüzden çok normaldir, alınacak bir durum yok bence.

Her neyse. Yapabildiniz mi? Yoksa isterseniz TeamViewer üzerinden bağlanıp 1 dakika içerisinde halledebilirim. Size biraz önce forum üzerinden özel mesaj attım bununla ilgili. Cevap verebilmek için telefon onayı yapmanız gerekiyor. Ya da isterseniz beni Steam'den ekleyin, oradan konuşalım.

Steam hesabım:

https://steamcommunity.com/id/itsheppard/

• John Sheppard tr yamayı kurdum girdim biraz oynadım mükemmel olmuş yama bence... teşekkür ediyorum...örnek verdiğiniz şekilde yazın ca kurulum başladı. ve yamayı kurdu...Metal Gear Solid V : Phantom Pain Türkçe Yama - Çeviri Bitti (Translate Çeviri) seni biraz uğraştırdık ama ,idare et artık..Metal Gear Solid V : Phantom Pain Türkçe Yama - Çeviri Bitti (Translate Çeviri) 

• Hadi gözün aydın, çok sevindim yapabildiğine. O kadar da zor değilmiş değil mi? Metal Gear Solid V : Phantom Pain Türkçe Yama - Çeviri Bitti (Translate Çeviri) 

Türkçeye çeviren @giga1974 asıl teşekkür ona , ben sadece kurulum dosyasını hazırladım.

• Her şey okey bence, çeviri için teşekkürler

• ellerinize sağlık güzel bir yama.

Bir sorunum var dediklerinizi direk yaptım oyun gayet türkçe oldu giriş ekranın türk bayrağı var efsane oyun başladığımda alt yazılar hala ingilizce oyunun herşeyi türkçe bir tek alt yazılar ingilizce kaldı sorunu bulamadım orjinal steam versiyonu anlamadım ne yapmam lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: AURERAİNER

ellerinize sağlık güzel bir yama.

Bir sorunum var dediklerinizi direk yaptım oyun gayet türkçe oldu giriş ekranın türk bayrağı var efsane oyun başladığımda alt yazılar hala ingilizce oyunun herşeyi türkçe bir tek alt yazılar ingilizce kaldı sorunu bulamadım orjinal steam versiyonu anlamadım ne yapmam lazım

Türkçe yama kurulumunu ne zaman yaptınız? Kurulum esnasında herhangi bir hata mesajı ile karşılaştınız mı?

• bu setup olmadan öncede yamanızı denedim 9 dk lık kurulum videosunu bakıp yaptım ondada alt yazılar hariç heyşer ingilizceydi daha sonra işte steamda oyunun dosyalarını doğrulatıp 2 aralık da güncellenmiş versiyonuyla denedim bunun kurulumu daha kolay bunun içinde ellerinize sağlık yine. kurulumu yaptım mavri ekranda 20 dk kadar bekledim en sonunda kurulum biti dedi oyuna girdim oyun içi alt yazılar hariç herşey türkçe 1 saat önce yaptım kurulumu

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.