Şimdi Ara

Metal (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
0
Favori
1.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Eifersucht
    Engel
    Du Hast
    »»Metallica««
    Unforgiven
    Sad but true
    Fade to black
    Whisky in the jar
  • dream theater
    enchant
    pain of salvation
    symphony x
    stratovarius
    megadeth
    system of a down
    anathema
    amorphis
    gamma ray
    andromeda
    lake of tears
    theater of tragedy
    lacrimosa prefundere (almanca)

daha istersen söyle de yazayım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: wincih

rammstein metal mi tecnomu biri bana anlatsın ya neyse buda benden therion - symphony of the dead cradle of filth - forrest whispers my name darzamat - beyond the world
    nuclear assault - enemy of the music business
    anthrax - metal thrasing mad

onların tarzı farklı aslında metal müzik yapıyolar ama kendi tarzları var ismi aklıma gelmiyo şu an bişey deniyodu ama
  • ayrıca dream theater metropolis 1
    gurub da çalan olup da bu şarkıyı tamamiyle çalan varsa kolumu kesecem lan 1aydır solo kısmına çalışıyom birtürlü yapamadım be
    valla kıracam begetleri sinirden
  • çalabilsen bi tane Mike Portnoy olmazdı di mi Budokan konserinde yine dehşet döktürmüş
  • sanırım yanlış anlattım birlikte çalamıyoz hele geçişleri hiç uyumlu olmuyo ama home i çalıyoz çook iyi oluyo
  • quote:

Orjinalden alıntı: Druigard

quote:

Orjinalden alıntı: wincih

rammstein metal mi tecnomu biri bana anlatsın ya neyse buda benden therion - symphony of the dead cradle of filth - forrest whispers my name darzamat - beyond the world
    nuclear assault - enemy of the music business
    anthrax - metal thrasing mad

onların tarzı farklı aslında metal müzik yapıyolar ama kendi tarzları var ismi aklıma gelmiyo şu an bişey deniyodu ama

endüstriyel metal demişler tecnodan başka bi halt değil bana göre sahne şovlarına lfım yok
  • Cradle Of Filth - Hallowed Be Thy Name (Şarkının Iron Maiden'ın olduğunu söylemeye gerek varmı??? :) )
    Gitarlar çok hoşşşş, bateri süper ama vokal fena değil. Olsun yine de güzel, zaten şarkı uzun ve vokal fazla yok :P
  • Üstteki msj yanlış sayfaya yazıldı :) Herkesten özür dilerim.... ( dinlediğiniz en iyi coverlar? bölümünde olacaktı)
  • Iron Maiden- Rock In Rio DVD Taksimde bulunuyo 40-50 milyon civarı bi fiyatı war... divx inide KazaaLite K++, edonkey gibi programlarda görmüştüm... Yalnız birisi bi tv kaydını yayınlamış zamanında nette ama onların görüntü çok kötü seslerde berbat. Tavsiyem DVD alın, olmazsa full divx bulun bi yerlerden. Yine de Rio daki konser için girin bakın çok güzel fotoraflar ve DVD kapağı war >> http://maidenforum.8m.com/
  • Hiç olmadıwww.amazon.com dan getirtin 18$+4.99$+2.99$'a 10 günde elinizde ve burada satılan kutusunda değil değişik ve tam koleksiyonluk bir kutuda geliyor.
  • Iron Maiden şarkılarının dinlenebilirliği konusuna gelince;
    Iron Maiden temiz gitar sesleri, uzun sololar, anlaşılabilir vokal konusunda da metal camiasının en baba grubu. Ayrıca alprens için belki bütün şarkılarını cradle of filth coverlasa daha hoş olurdu ama o zaman bu hem maiden'ın 30 yıla yakın zamandır harcadığı emeğine yazık olurdu hem de kesinlikle öyle maiden şarkıları varki onları brucedan başkası adam gibi söyleyemez... Yani kesinlikle bütün maiden şarkıları coverlansa maiden kadar güzel olmaz. Ayrıca maiden 1980 küsürdeki stüdyo imkanlarıyla kaydettiği şarkıları bugünün stüdyolarına girip coverlamak, sonra da ben yaptım daha güzel oldu demek ahmaklıktır (Tüm gruplar için söylüyorum bunu) Aksini idda eden varsa alsın Madien ın son albümü Dance Of Death' i baksın hem müzik hem enstrüman kullanımı hem de sound un güzelliğine. Maiden işin ustası, ama bi Cradle gibi çalsaydı bugünde Cradle dan daha iyi bi yerlerde olucağını zannetmiyorum... Maiden en iyisini yapıyo, boynuz kulağı hiç bi zaman geçemedi.
    alprens için şunu söyliim, sewmeyebilirsin, en doğal hakkın ama bence boş da konuşma. Maiden'ı sen bugünlere getirmedin, senin laf atmanla da Maiden küçülmez yani... Bu günkü haliyle yüzlerce Cradle Of Filth eden bi grup için bu yorum bence çok saçma. Dinle istediini ama maiden a bk atma lütfen...

• quote:

Orjinalden alıntı: Rainmaker©

Iron Maiden şarkılarının dinlenebilirliği konusuna gelince;
    Iron Maiden temiz gitar sesleri, uzun sololar, anlaşılabilir vokal konusunda da metal camiasının en baba grubu. Ayrıca alprens için belki bütün şarkılarını cradle of filth coverlasa daha hoş olurdu ama o zaman bu hem maiden'ın 30 yıla yakın zamandır harcadığı emeğine yazık olurdu hem de kesinlikle öyle maiden şarkıları varki onları brucedan başkası adam gibi söyleyemez... Yani kesinlikle bütün maiden şarkıları coverlansa maiden kadar güzel olmaz. Ayrıca maiden 1980 küsürdeki stüdyo imkanlarıyla kaydettiği şarkıları bugünün stüdyolarına girip coverlamak, sonra da ben yaptım daha güzel oldu demek ahmaklıktır (Tüm gruplar için söylüyorum bunu) Aksini idda eden varsa alsın Madien ın son albümü Dance Of Death' i baksın hem müzik hem enstrüman kullanımı hem de sound un güzelliğine. Maiden işin ustası, ama bi Cradle gibi çalsaydı bugünde Cradle dan daha iyi bi yerlerde olucağını zannetmiyorum... Maiden en iyisini yapıyo, boynuz kulağı hiç bi zaman geçemedi.
    alprens için şunu söyliim, sewmeyebilirsin, en doğal hakkın ama bence boş da konuşma. Maiden'ı sen bugünlere getirmedin, senin laf atmanla da Maiden küçülmez yani... Bu günkü haliyle yüzlerce Cradle Of Filth eden bi grup için bu yorum bence çok saçma. Dinle istediini ama maiden a bk atma lütfen...

• Abi Fear of the Dark(Rock İn Rio Video) Dave bi solo atıyo adam kesin 10 kere ORGAZM olmuştur!!
  • arkadaşlar, konu metal.. sadece bu konu hakkında yazdığım küçük bir yazıyı yazmak istiyorum.
    metalci arkadaşlar küplere binmesin. amacım sadece bilgi paylaşmak.

Neo-Nazi dalgası, toplumun cahil ve sorunlu kesimini giderek etki altına alan bir kültür olarak gelişmektedir. Müzik, bu yeni faşizmin yükselişinde etkilidir. Faşizmin; şiddet sevgisi, ırkçılık, saldırganlık gibi özellikleri, neo-Nazi ideolojisini benimsemiş Metal grupları tarafından kitlelere empoze edilmektedir.Aslında bu çevreler müziği bir propaganda aracı olarak da görmektedirler. Şarkılarının sözleri ırkçı, paranoyak ve saldırgan yüzlerini anlatmaktadır. Şarkıların ve müzik gruplarının isimleri dahi aynı mesajları vermektedir; "Zaferi Selamla", "Vampir", "Beyaz Gürültü", "Vahşi Saldırı", "Savaş Alanı", "Jilet kenarı", "Beyaz Savaşçılar" gibi. Bu guruplara, genellikle problemli çevrelerde yetişmiş, düşük eğitimli, başıboş, kendine güveni olmayan gençler katılmaktadır. Başkalarını aşağılamak, şiddet uygulamak, korkutmak gibi etkenlerin birarada tuttuğu bu insanlar, böylece kendilerini başka insanlardan üstün görebilecekleri bir ortam bulduklarını düşünmektedirler..

• Senin yazdığın yazı sadece (tabi varsa) küçük bir topluluğu kapsar. Bu topluluğun dışındakilerin de, ne grupların ne de dinleyenlerin, böyle bişeyle uzaktan yakından alakası yok.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gilgaer

arkadaşlar, konu metal.. sadece bu konu hakkında yazdığım küçük bir yazıyı yazmak istiyorum.
    metalci arkadaşlar küplere binmesin. amacım sadece bilgi paylaşmak.

Neo-Nazi dalgası, toplumun cahil ve sorunlu kesimini giderek etki altına alan bir kültür olarak gelişmektedir. Müzik, bu yeni faşizmin yükselişinde etkilidir. Faşizmin; şiddet sevgisi, ırkçılık, saldırganlık gibi özellikleri, neo-Nazi ideolojisini benimsemiş Metal grupları tarafından kitlelere empoze edilmektedir.Aslında bu çevreler müziği bir propaganda aracı olarak da görmektedirler. Şarkılarının sözleri ırkçı, paranoyak ve saldırgan yüzlerini anlatmaktadır. Şarkıların ve müzik gruplarının isimleri dahi aynı mesajları vermektedir; "Zaferi Selamla", "Vampir", "Beyaz Gürültü", "Vahşi Saldırı", "Savaş Alanı", "Jilet kenarı", "Beyaz Savaşçılar" gibi. Bu guruplara, genellikle problemli çevrelerde yetişmiş, düşük eğitimli, başıboş, kendine güveni olmayan gençler katılmaktadır. Başkalarını aşağılamak, şiddet uygulamak, korkutmak gibi etkenlerin birarada tuttuğu bu insanlar, böylece kendilerini başka insanlardan üstün görebilecekleri bir ortam bulduklarını düşünmektedirler..

sen kreator a runing wilde a nasıl nazi dersin bu adamlar nazilerden en büyük tepkleri alanlar judas priest senelerce sansürle üğraşmadımı nedeni ise sadece bir şeyleri protesto etmeye çalışmaları idi paradise lost therion israilde olanlar için no war kampanyasına katışldılarmı system of a down (ne kadar sewmesemde nefret etsemde nu metalcilerden) abd ırağa gireceği zaman hemen hemen tüm eylemlere katılmadılarmı bushu savaş suçlusu olarak mahkemeye vermeye kalkmadılarmı yada metallicanın albümünün adı neden Justice for all mega death hangar 18 neyi anlatır sen bunları bilirmisin sana sadece öğren de gel derim başka bir şey demem ama istersen örnekleri çoğaltmamda mümkün

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wincih -- 20 Kasım 2004, 17:43:32 >

• Çok güzel söylemişsin Wincih, ben sert çıkmıyım dedim ama iyi cevap vermişsin
  • arkadaşlar; negatif ideolojilerden müzik türleri suçlu olamaz; ancak gruplar ya da insanlar olur. nazi gruplar da var, faşist gruplar da bunlarla mücadele eden gruplar da. burada "metal ırkçı, faşist düşüncenin müziğidir" ya da "metal barışçı, savaş karşıtı müziktri" demek, "atom kötü bir şeydir çünkü bombası yapılıyor" demek gibi cahilce bir şeydir. yeni yetme müzik severlik günlerimden(artık metalciyim demiyorum, eskisi kadar dinlesem de ama şimdi "eski ben"e göre dönek oldum) beri internette trash/black kavgası, rap/metal kavgası vs. yaptım ama çok net ki bunlar boş konuşmalar. evet rammstein açıkça nasyonel sosyalisttir; isteyen hitler adlı şarkısını arayıp bulsun, sonne adlı şarkılarına farklı söz yazmışlardır. ya da system of a down'un ermeni elemanları türkiye'yi sevmez. megadeth ise iskeletli albüm kapaklarıyle aslında, en barışçı en nükleer karşıtı tavrı sergilemiş gruptur... bunlar metal müziği ne iyi yapar ne de kötü. ideolojilere, tarihe ilişkin bilgi sahibi olmadan müzik grupları üzerinden fikir yürütüyoruz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.