Şimdi Ara

Mesut Çevik ile Canlı | Soru-Cevap bugün 22:30'da sizlerle (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
490
Cevap
4
Favori
30.010
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Senelerdir aktif olarak takip ediyorum bu siteyi meğerse ayakta uyutmuşsunuz bizi. Üstüne üstlük hala sıvıyorsunuz ya ayıp..
  • La bu rehber dedigide oku oku bitmiyor.Alt tarafi bi urun alicaz sanki ne kadar abartmis.

Urunu sec sepete ekle kredi kartinla ode daha ne uzatmisin binlerce sayfa salak olan salam bile bilir basdan beri ayar oluyorum zaten muhendismurat midir nedir.

İsin icinde para olmasa benim gun icinde 3-4 defa 5-10 dakika bakabildigim konuya bu adam gun boyu saatlerini verirmi.Amazonla dua adina sozlesme yapmadiysa tabi :D bide gearbest teki vatandas var Masallah ikisi yolunu bulmus sirtimizdan iyy geciniyorlar .O cocukda bide demiyormu " hor konodo soro soron orkodoslar cokumeyin lutfen.Tabi yardimci olursin degirmenin suyu bol bol akiyo Masallah.

Arkadaslar ozetle bisey alicaginiz zaman kimsenin yardimina ihtiyaciniz yok.İnternet var acin istediginiz urunu inceleyip.Yorumlarla istediginiz siteden alin.Yardima rehbere ihtiyaciniz yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şimdi ben diyelim ki mouse alacağım. Girdim DH amazon konusuna orada tavsiye adilen ve ucuza bir mousenin amazon linkine tıkladım ve satın aldım. Kardeşim ben DH sayesinde ucuza bir şey aldıysam ve bunu yaparken DH benden herhangi bir ücret almadıysa ben buna neden kızayım yada karşı çıkayım. Banane DH amazondan para alıyormuş almıyormuş ben bakarım cebimden çıkan paraya :)

Ayrıca Kullandığınız operatörden tutun sahip olduğunuz telefonun içindeki yazılıma ve burada telaffuz edemediğim birçok merci tarafından fişlenip izlenirken DH olayına bu kadar ses çıkartmak bence arkasında başka şeyler yatan bir olay gibi duruyor.

DH yıllardır bu ülkede ücretsiz bir şekilde hizmet veren bir oluşum ve bana göre Türkiye'nin sahip olduğu en büyük dijital bilgi bankasıdır. Bende son zamanlarda editörlerin ve haberlerin içerik konusunda kalitesiz işler ortaya koyduğunu ve şu yerli xxxxxxx haberlerinin sıktığını düşünsem de DH nin kapanması yada batması gibi şeyler bu ülke için kayıp olur.

• Yeter la adami vura vura oldurmussunuz, Patron gun'de banlayip tatile gondermis. yazik olmus adam bildigin kendi ayagina sıkmis , hey gidi gunler hey mesut reis oldu vitaminsiz adam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkans

quote:

Orijinalden alıntı: eulogy

quote:

Orijinalden alıntı: Speed-Step

quote:

Orijinalden alıntı: u have to MakeMyFireOut

Tek bir sorum olacak. Çocuğunuzun bozağından geçen lokmanın haram-helal olması sizin için birşey ifade ediyor mu yoksa bu tür inanca sahip biri değil misiniz?

Dostlar Merhaba,

Her sorunuza cevap vermeye çalışacağım fakat sizden bir ricam var.

Şu alıntıladığım mesajı yazan arkadaş gibi olaya din ve aile katmazsanız çok sevinirim.

Arkadaş sana ne benim çocuğumdan, inancımdan :) Yapmayın bunu bu kadar alçaklaşmayın.

Yalan, iftira ve hakaret tamam bir yere kadar insan tahammül ediyor da böylesi seviyesizliğe katlanamıyorum.

Lütfen dediğim gibi bir derdiniz, kininiz varsa ben buradayım yazın çizin her şey için bir cevabım var. Böylesi arkadaşlar için tek söyleyeceğim Allah ıslah etsin. Benden uzak ol da ne olursan ol.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

Mesut Bey

Öncelikle bilmenizi isterim ki bu amazon ile başlayan bir tepki değil. Aslında uzun zamandır donanımhaber'in üyeleri yönetime ve yönetimin uımursamaz tavırlarına tepki gösteriyor. Bu yüzden artık donanımhaber'in cezalandırılmasını istiyor.

Örneğin;

Geçen programda Berkans nickli eski editörün üstüne çok gittiklerini ve bu yüzden bıraktığını yazmışsınız. Dslr konusunda yazılanlar orada. Kendi haddini bilmeyen birisi, benim oldukça üslubu düzgün taşı gediğine oturtan yorumumu siliyor, benim zekamla dalga geçmeye çalışıyor (zeka nedir diye sorsan belki onu da cevaplayamaz, çünkü zekanın belirgin bir tanımı yoktur zaten), bana bir makaleyi nasıl okumam gerektiğini öğretmeye çalışıyor falan filan.

Bizim onun üzerine falan gittiğimiz yok, o bizim üzerimize geldi. Yazılanlar hala orada. İsterseniz açalım tekrar sizinle de tartışalım. Size telefonla bağlanıp gerçekten Berkans Beyin üzerine mi gitmişiz tartışmak isterim. Yani içimden gerçekten yuh diyorum. Haksız olunan bir konuda bir editör grubu kendilerini ancak bu kadar üste çıkarabilirdi.

Lütfen rica ediyorum, canlı yayına bağlayın bakalım Berkans Bey'in dslr ve iphone karşılaştırması olayında nasıl bir kusur işlemişiz.

Ayrıca geçen programdan bir şey ekleyeyim. Eleştiri illa eksiklikleri giderme, daha iyiye getirme amaçlı olmaz. Siz zaten insanlara nasıl eleştirmesi gerektiğini öğretecek bir konumda değilsiniz. Hangi hak ile siz kendinizi eleştiri konusunda uzman kabul ettiniz. Merak ediyorum örneğin kafa kesen bir terör örgütüne daha az kafa mı kesin diyorsunuz. Eleştiri sadece eksiklik gidermek için mi yapılır?

Yıllardır ekrem71'in yaptığı maksatlı haberler ortada. Bu konuda Gün Bey ile uzunca tartıştım.
    https://forum.donanimhaber.com/gelecekte-mac-cihazlarinin-ssd-suruculeri-1000-kat-daha-hizli-olacak--115181812

Şimdi aynı şişirme haberler sırf tartışma çıksın diye Tesla haberleri altında yapılıyor ve bu umrunuzda dahi değil. Etik olarak bundan rahatsız olmanız gerekir Mesuy Bey. Dürüst bir haber editörünün bundan rahatsız olması gerekir.

Bu amazon konusu ise artık son nokta idi.

Bakın Ensar Vakfı'ndaki taciz olayında sadece şunu düşündüm. Bir insanın bir ölçüsü olmalı, "ben şunu asla yapmam" diyebilmeli. Mesela o tacizleri yapan adamın bir ölçüsü yok. Bir etiği, ahlakı "ben şunu asla yapmam" diyeceği bir şeyleri yok.

Şimdi size soruyorum.

Donanımhaber'in ben şunu asla yapmam diyeceği bir etiği, bir ölçüsü var mıdır? Yoksa yalan söylemeye, eksik, şişirme ve yalan (bunu ispatlarım, burada hakaret yok) haberler yapmaya, üyeleri alenen kandırmaya (dünkü amazon olayında net bir şekilde gördüm) devam mı edecek?

Siz de "Biz dh olarak şunu yaparız, şunu asla yapmayız" neler ise belirtin de bilelim.

En azından bir ahlaki ölçünüz olsun ve o ölçüyü de biz de bilelim.

Merhaba ben cevap vereyim bu konuya.

Oncelıkle benım sılme yetkım hıc bır zaman DH bunyesınde calısırken veya oncesınde veya sonrasında olmadı!!!!!

Bunu sıze defalarca belırttım. Yorumum sızın hesap makınesı paylasımınızdan benım haberım ve zekamla dalga gecmenızden sebep oldu. Neymıs efendım sız akademık karıyer yapan bırısıymıssınız, yaptıgım baslıkta yanlısmıs ve bu baslıktan vıdeonun ıcerıgıne dahı bakmadan benı elestırdınız. Halbukı butun elestırdıklerınız vıdeoda vardı. Sonra kendınızı baslıga bakarak yorum yaptıgınızı konuyu pas gectıgınızı soyledınız. Bununda akademık hayatta normal oldugunu soyledınız. Bunun uzerıne sıze cevap yazınca suclu olduk.

O baslıgı ben bıle yapmamıstım. Yaptıgım ıse saygı gostermeden, okumadan veya ızlemeden yorum yaptınız. Zaten sıze o gun gereken cevabı dıger okuyucularımız verdı.

Hala burda gelmıs neyı tartısıyorsunuz ? Sorun bakalım dıger uyelerde sızınle aynı fıkırde mı ?

Berkan Bey öncelikle olaylar dediğiniz gibi olmadı. Lütfen yalan konuşmayınız, ben size ne olduğunu anlatayım.

1- Daha neyi karıştırıyorsunuz? Böyle yazmışsınız.

Cevap: Bir önceki Mesut Çevik canlı yayınında Mesut Bey "Berkans'ın çok üstüne gittiler, gereksiz yere" dedi. Ben konuyu çoktan kapattım. Mesut Bey böyle deyince konu tekrar açıldı, bırakın da cevap hakkımı kullanayım. Çünkü ben sizin üstünüze gitmedim, siz benim üstüme geldiniz.

Anlaşılan o ki benim eleştirimi "haksız" bir eleştiri olarak görüyorsunuz. Bunu sizin emeklerinize haksızlık olarak görüyorsunuz. Başlık hakkında artniyetli düşünmem, tüketiciyi yanıltıcı olarak düşünmem sizi oldukça rahatsız etmiş.

Bu en doğal hakkınız. Muhtemelen artniyetli değilsinizdir. Lakin zaten öyle olduğunu da düşünmedim.

Fakat sonuçta bir gerçek var ki başlık oldukça yanıltıcıydı. Zaten sürekli apple lehine taraflı haberlerden bıkmış kitlenin bunu bir artniyet olarak görmesi kadar normal bir şey olamaz. Yani siz ne kadar artniyetli olmasanız dahi bizim bunu artniyetli görmemiz normal. Donanımhaber defalarca kere unu yaptı. Biz de tepkimizi koyuyoruz.

Şimdi bu bölümü iyi okuyun, rica ediyorum.

Ben ne sizin zekanızla dalga geçtim, ne de size bir ukalalık yaptım. Siz bana saldırdınız, ben savunma yaptım. Benim mesajımı siz silmediyseniz, neden üstünüze alınıyorsunuz ki? Neden sizinle tartışmak zorunda kalıyorum?

Ben yaklaşık 2005'ten beri bu forumda abartılan, yanlış bilgilendirilen apple haberlerine, şimdilerde ise Tesla haberlerine tepkimi koyuyorum. Bu işin sizinle alakası yok. Zaten ben sizinle ilgili bir şey de yazmadım.

Siz aşağıda gördüğünüz alıntıyı yazdınız ve ben sizle tartışmaya başladım. Size daha öncesinde ne bir mesaj atmışlığım, ne de bir alıntı yapmışlığım var.

quote:

Ama burada adam aklı sıra zekasını ispat etmek için hesap makinesi paylaşıp gülüyor.

Bu alıntıyı da siz yazdınız, ben değil.

Sonrasında bana saldırmadığınız nokta kalmadı. Her birine ayrı ayrı cevap verdim. Olayın özeti budur.

Ben size, siz bana saldırmadan ne bir mesaj attım, ne de sizinle kişisel bir tartışmaya girdim.

Siz hala pişkin pişkin sanki ben size saldırmışım gibi konuşmaya devam ediyorsunuz. Belki de o esnada benden önce tartıştığınız üyeyle beni karıştırdınız bilmiyorum.

Bana kimsenin cevap verdiği yok. Yorumum en beğenilen 2. entry iken silindi. Madem kullanıcılar benden yana değildi, en beğenilen 2. entry olan entry'imi silmeyeydi admin.

Ayrıca başlık yanıltıcı, başlık okuyucuyu yanlış yönlendiriyor diye de ayrıntı not girdik.

Buyrun istediğiniz üyeyi çağırın, tartışalım.

Benim yorumuma katlanacaksınız, çünkü benim yorumumda hakaret yok, aşağılama yok, başkasının zekası ile daga geçme yok.

Merak ediyorsanız özelden mesaj atın, telefonlaşalım, buluşalım, iq testlerimizi karşılaştıralım.

Hakaret etmeye çalışan, küçümsemeye çalışsan sizsiniz.

Önce benim zekama laf ettiniz (ben size hiç bir şey yazmadım), sonrasında bir uzman gibi aklınızca bir şeyler öğretmeye çalıştınız. Ben de benim işimle ilgili bana birşeyler öğretemeyecek biri olduğunuzu örnekler ile anlattım.

Yani işin özeti;

Mesut Bey'in anlattığı gibi değil, bizim sizin üzerinize gittiğimiz yok, sizin bizim eleştirimizi beğenmeyip kişisel olarak bize saldırmanız var. O zamanki tartışma da öyle başladı zaten.

Benim sizin zekanızla, kişiliğinizle ilgili en ufak bir yorumum olmadı, olamaz. Sizin de haddinize değil böyle yorumlar yapmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 24 Temmuz 2017; 4:4:12 >

• Amazon gibi büyük bir şirket, DH forumlarındaki bir konudan yönlendirilen linklere pay veriyorsa, ödemeyi konu sahibine değil DH'nin kendisine yapar. Buradaki üyelikler, DH'den bağımsız olarak ticari bir değere sahip olmadığına göre, kazancın yasal muhatabı da DH'dir. Aksi halde Amazon DH'yi değil, DH Amazon'u dava edebilecek konuma gelirdi. Dolayısıyla "mühendismurat" denilen arkadaşa bu gelirden pay verip vermemek tamamen DH'nin takdirindedir. Adamlar muhtemel Amazon partnerliği için kendisini işe aldıklarını/alacaklarını söylüyorlar, niye bu kadar yaygara kopuyor anlamış değilim.

Bahsi geçen konunun açılış tarihi "29 Kasım 2014 16:21:03"

Demek ki bu adam konuyu yıllarca kazanç sağlamadan düzenlemiş/güncellemiş. Son birkaç ayda Amazon TR pazarında nabız yoklamaya başlayınca da, DH buradaki kâr potansiyelini görmek istemiş. Bir şirket için bundan doğal ne olabilir?

"Benim tıkladığım linkten para kazanamaz, bana bildirmek zorundadır vs." söylemleri gereksiz ötesi. Kendi cebinden çıkmayan paranın hesabını ne hakla soruyorsun ki? Hangi siteye girersen gir, girdiğin anda reytingsin ve birileri sayende para kazanıyor. Bu konulara çok takıyorsan çöplerini de yakman lazım, onları da dönüştürüp sayende para kazanan bir kesim var. Üstelik onların kazandığı doğrudan senin cebinden çıkıyor

• Mesut bey soru cevabı baştan sona izledim

Amazon la olan ortaklığınızı gayet anlaşılabilir bir şekilde dile getirdiniz. Hala, yok amazon refli link paylaşımını kendi yasaklıyor donanımhaberin anlaşması yok ss atın inanalım amazon size dava açacak denmesinin manası yok. Zaten en baştan iş anlasilmadan ortalığı kızıştırıp şu açıklamalardan sonra aynı terane devam eden adam da hakikaten vitaminsizdir kusura bakmayın. Bütün gün forumda birbirine çomar diyen hırsız diyen ateist terörist diyem adamlar vitaminsiz lafı karşısında nasılsa ahlak timsali kesiliyor.

Eski forum sözleşmesi gereği refli link kullanımı için sözleşmeyi yenilemeye bile gerek yoktu gün yine de yenileyelim dediği için yeniledik diyorsunuz. Doğrudur onda da haklısınız sonuçta bu forum da ticari bir şirket o kadar insan istihdam ediyorsunuz bir gelir kapınız olmalı.

Ama meselenin şurasında size hak veremedim. Eğer bu forumun asıl var olma sebebi biz kullanıcılar isek sizler de forum yöneticileri olarak biz kullanıcıları bu kadar da göz ardı etmemelisiniz. Refli link getirirken size mi sorsaydık diyorsunuz, sanki forumda oylama olsa da reddedilince refli linkler gelemeyecekmis gibi tabi ki de bize sormayacaksınız sonuçta foruma reklam alırken de bize sormuyorsunuz bu bi ticari gelir kapısı. Ama en azından, 3 senedir Allah rızası için yapıyorum deyip rehberlerin sahibi olduğu için de kullanıcılari azarlama ve hakaret etme hakkını kendinde bulan egoist bir arkadaş ortadayken, arkadaşlar şimdiye kadar Allah rızası için yapılıyordu bundan sonra gelir elde edeceğiz haberiniz olsun diye uygun dille bir açıklama yapılsaydı daha samimi olurdunuz. Kaldı ki bu murat denen arkadaşın test aşamasından da önce Allah rızasını kullanıp kendisine diğer kullanıcılardan gelen linkleri kendi refli linkiyle "ilk sayfaya" koyması, konuda paylaşılan diğer refli linkleri kaldirtmasi hatta kullanıcıyı banlatmasi gibi olaylar bu arkadaşın karakterini ve de bu arkadaşı sahiplenen donaninhaberin kalitesini gösterir nitelikte.

Bana da hakaret edenler forumda dolaşıyor, bu nasıl bir savunmadır herkes birbirine hakaret etsin o zaman banlananlar da diğerleri banlanmadi ama diye itiraz etsin veya hakaret yiyen de sizin gibi başkası da yiyor desin, ayrıca sizin şahsınıza yapılan hakaretlerin cezalandirilmamasi da yine sizin forum moderasyonunun beceriksizligidir.

Velhasıl, bu olası anlaşma henüz kesin olarak sağlanamamis olsa bile test aşaması adına sistemin kullanılmaya başlamasını kullanıcıya haber verseydiniz emin olun şu yaygara kopmaz bu iş bu kadar konuşulmazdı bile. Muratin çabasını takdir edip karşılığını alması gerektiğini düşünenler destek verip forum konusunu kullanmaya devam ederdi, benim üzerimden niye para kazansın yeaa diyen vitaminsiz kitle de kullanmaz olur biterdi, anlattığınız kadar abartmayalım lütfen.

• Amma sacma sapan bir hal aldi bu amazon olayi yok dolandirildik yok kandirildik abi maddi manevi bi zarariniz yok ki anlamadim ben bu neyin kafası sizi bu kadar kinlendiren ne ?

Bu da gezi olayina döndü ilk bir gun mantikli guzel sonra moku cikiyor olayin

Ha bu kadar işsizseniz gidip dava acip sonucunu bekleyebilirsiniz bozuk plak gibi ayni seyleri yazarak ne elde edeceksiniz ?

Dava acarken de nediyeceksiniz merak ediyorum bir forum sitesinde alacagim urun indirime girmis site bana haber ve urunun linkini verdi ben hic bir ekstra bedel odemeden bu urunu aldim ama sonradan ogrendim ki bu site benim aldigim urun uzerinden para kazanmis komik oluyor be

• ooooo olay birileri amazon ve dh yi kıskanıyor, kumpas kurdulara kadar geldiğine göre dağılabiliriz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mesut niye tek tek uğraşmış amazon olayında anlamadım,getirirsin yayına amazondan yetkili birisini eğer dediklerin doğruysa zaten sıkıntı çımaz,kimsede bunun üstüne laf edemez.

Amazon yetkilisinden açıklama gelmeden bu muhabbetler anlamsız,zaten böyle bir ortaklık vs varsa adamlarda teyit eder olur biter,he doğrulamazlarsa şaibeli kalır böyle her kafadan ses çıkar.
  • feyktofeyk F kullanıcısına yanıt
    6 aydır seni bekliyorduk.

• Keşke bi arkadaş şu olayın başından sonuna ne oldugunu anlayabileceğim bir şekilde bi özet geçse. Epeydir forumun teknoloji kısmında takılmıyordum.. Nedir abi bu amazon olayı falan. Ref falan nedir? Uzağım epey bu internetten para kazanma yollarına.. Bi özet geçse bir arkadaş sevabına. Niye birbirine girdi editörlerle üyeler anlamadım gitti?

• O kadar çok saçmaladı ki dün... Vitaminsiz diyemezsin Mesut Bey öncelikle bunun bilincinde ol. Sonra fark etti bi halta bulaştık c vitamini falan koymuş kenara bari dalgaya vuralım dedi. Ama vitaminsiz hakarettir, kimsenin şerefine saygınlığına, onuruna saldıramazsın. Ayrıca tweette çoluk çocuk yazmışsın buna 2 yönden takıldım. Canlı yayını izleyenler biliyor bunlar çoluk çocuk değil arkadaşlar koca koca insanlar falan dedi (foruma yaş sınırı gelecek mi diye sordu bir arkadaş, ona istinaden dedi bunu) madem çoluk çocuk değiller neden tweette öyle dedin? Diğer bir yönü de sen çoluk çocuk için içerik hazırlıyorsun. Ben 16 yaşından beri takip ediyorum evet o zamanlar çocuk sayılırım. Şu anda da binlerce çocuk haberlerinizi okuyor, içeriklerinizi takip ediyor. Bu seni rahatsız mı ediyor?

Bir de sürekli söylediği şey şu... Sizin cebinizden para çıkmıyor sana ne? Dünyanın en komik açıklaması bu galiba.

• Kendi çapınızda çok uyanık sanarak iş yapıyorsunuz. Sayfamıza destek olmanız için böyle bir ortaklık yaptık. Linkler referanslı olacak diye bi başlagıç yapsaydınız, kem küm eden 2 kişi olurdu 3 olmazdı. Şimdi de sıvama işini elinize yüzünüze bulaştırdınız.
    Tebrik ederim, en güzel fiyaskoya ev sahipliği yapıyorsunuz, reklamın iyisi kötüsü olmaz tabi.

• hahahaha adalet bakanı yerine mesut çevik'i feto yerine de mühendis muratı koyun izleyin

• quote:

Orijinalden alıntı: feyktofeyk

Sen ne hadsiz ne kendini bilmez ne patavatsız bir insanmışsın be arkadaş.. yarım saattir yazdıklarına bakıyorum da adamlara klavye üzerinden çemkirdiğin yetmezmiş gibi birde kuruşun binde biri değerin olmayan günde milyonlarca kez facebookta haksız reklamlara tıklayan bi insansın gelip burda reklam gelirlerinden yürüyen sırf burdan para kazanan insanlara laf atıyor hakaret ediyorsun ve demediğini bırakmamışsın. Reel hayatta karşısına çıksan aynı lafları edebilecek misin klavye delikanlısı seni .. eleştiri mutlaka olmalı ama adam gibi olmalı öyle senin gibi yok boş yapma çek git.. sen kimsin ki editöre çek git diyosun asıl sen defol.. ondan sonra vitaminsiz diye ordan koyuyolar burdan sesin çıkıyo demek ki ... Bak bak bak tipe bakmışlar erkeksenmişler... Sen kimsin ki seni ciddiye alsınlar git bi aynaya bak kendi tipine bak konuşmana üslubuna bak.. haddini bilde konuş ilk önce babanın oğlu değil kimse burda. Adam gibi konuş adam gibi cevap bekle. Sen adama öyle çemkirirsen bu kafayla senin zaten normal hayatta dahi şansın olamaz

Selam murat bana bi sistem toplar mısın

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Abi bunlara neden cevap veriyorsinki?

• quote:

Orijinalden alıntı: killerbow

Mesut bey soru cevabı baştan sona izledim

Amazon la olan ortaklığınızı gayet anlaşılabilir bir şekilde dile getirdiniz. Hala, yok amazon refli link paylaşımını kendi yasaklıyor donanımhaberin anlaşması yok ss atın inanalım amazon size dava açacak denmesinin manası yok. Zaten en baştan iş anlasilmadan ortalığı kızıştırıp şu açıklamalardan sonra aynı terane devam eden adam da hakikaten vitaminsizdir kusura bakmayın. Bütün gün forumda birbirine çomar diyen hırsız diyen ateist terörist diyem adamlar vitaminsiz lafı karşısında nasılsa ahlak timsali kesiliyor.

Eski forum sözleşmesi gereği refli link kullanımı için sözleşmeyi yenilemeye bile gerek yoktu gün yine de yenileyelim dediği için yeniledik diyorsunuz. Doğrudur onda da haklısınız sonuçta bu forum da ticari bir şirket o kadar insan istihdam ediyorsunuz bir gelir kapınız olmalı.

Ama meselenin şurasında size hak veremedim. Eğer bu forumun asıl var olma sebebi biz kullanıcılar isek sizler de forum yöneticileri olarak biz kullanıcıları bu kadar da göz ardı etmemelisiniz. Refli link getirirken size mi sorsaydık diyorsunuz, sanki forumda oylama olsa da reddedilince refli linkler gelemeyecekmis gibi tabi ki de bize sormayacaksınız sonuçta foruma reklam alırken de bize sormuyorsunuz bu bi ticari gelir kapısı. Ama en azından, 3 senedir Allah rızası için yapıyorum deyip rehberlerin sahibi olduğu için de kullanıcılari azarlama ve hakaret etme hakkını kendinde bulan egoist bir arkadaş ortadayken, arkadaşlar şimdiye kadar Allah rızası için yapılıyordu bundan sonra gelir elde edeceğiz haberiniz olsun diye uygun dille bir açıklama yapılsaydı daha samimi olurdunuz. Kaldı ki bu murat denen arkadaşın test aşamasından da önce Allah rızasını kullanıp kendisine diğer kullanıcılardan gelen linkleri kendi refli linkiyle "ilk sayfaya" koyması, konuda paylaşılan diğer refli linkleri kaldirtmasi hatta kullanıcıyı banlatmasi gibi olaylar bu arkadaşın karakterini ve de bu arkadaşı sahiplenen donaninhaberin kalitesini gösterir nitelikte.

Bana da hakaret edenler forumda dolaşıyor, bu nasıl bir savunmadır herkes birbirine hakaret etsin o zaman banlananlar da diğerleri banlanmadi ama diye itiraz etsin veya hakaret yiyen de sizin gibi başkası da yiyor desin, ayrıca sizin şahsınıza yapılan hakaretlerin cezalandirilmamasi da yine sizin forum moderasyonunun beceriksizligidir.

Velhasıl, bu olası anlaşma henüz kesin olarak sağlanamamis olsa bile test aşaması adına sistemin kullanılmaya başlamasını kullanıcıya haber verseydiniz emin olun şu yaygara kopmaz bu iş bu kadar konuşulmazdı bile. Muratin çabasını takdir edip karşılığını alması gerektiğini düşünenler destek verip forum konusunu kullanmaya devam ederdi, benim üzerimden niye para kazansın yeaa diyen vitaminsiz kitle de kullanmaz olur biterdi, anlattığınız kadar abartmayalım lütfen.

Yok canım o arkadaş tamamen hayır için iş yapıyor karşılığında da forumda benzeri görülmemiş bir teşekkür konusu var, tüm yaptıklarının karşılığı sadece teşekkür.
    https://forum.donanimhaber.com/bilgisayar-ve-teknik-destek-genel-referans-konum-muhendismurat--73889323

Bu şahsiyetin hakaret yağdırdığı kişilerin bu kadar çok olduğunu görünce, iyiki zamanında bu kişinin intel reklamı yapıcam diye tarafıma yağdırdığı hakaretler sonrası tüm konularından uzak durmuşum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nfsworld -- 24 Temmuz 2017; 9:53:59 >

• Amazon konusu özeti:

Amazon'un partnerlik programı katılım teklifi direkt olarak Amazon Almanya'dan gelmiştir. 2016 başında telefonla bizi arayarak sitemizde büyük potansiyel olduğunu, istatistiklere baktıklarında onlara çok fazla tıklama gönderdiğimizi ve programa katılmamızın iyi olacağını söylediler.

O telefona kadar böyle bir programdan haberimiz yoktu. Geçtiğimiz aya kadar sözleşme üzerinde çalışıldı ve her iki tarafın da kabul edeceği bir metin üzerinde anlaşma sağlandı.

Son 1 aydır da sistemin potansiyelini denemekteyiz. Deniyoruz çünkü sözleşme yapılacağı kesinleştikten sonra Mühendis Murat rumuzlu arkadaşı bu amazon işlerini yürütmesi için işe aldık. Maaş ödüyoruz ve sitemin en azından bu ödediğimiz maaşı bize kazandırıyor olması gerekli.

Linkler 1 aydır bizim referans kodlu linklerimiz. Sistem linkle tıklandığında önüne bizim referans kodumuzu ekliyor ve eğer bu tıklama alış verişe dönüşürse bize küçük bir ücret vaat ediliyor.

Linkleri gizlemiyoruz. Gizlenen linkler maskeli bir şekilde giderler ve siz asla tam link metnini göremezsiniz. Bizdeki sistem ise linklere tıklandıktan sonra adres barında ne ekliyse kullanıcıya gösterir. Linkleri maskelemez.

Donanım Haber üzerinde tıklanan herhangi bir link sonuna da yıllardır "Donanimhaber" kodu eklenir :) Gizli ve özel bir link haline getirdiğimiz ile ilgili 1 tane şikayet almadık.

Amazon Almanya ile aramızda olan sözleşme resmidir yani Amazon'un bize dava açması gibi konular hayal ürünüdür, resmi değildir.

Sistemden 1 kere bile ödeme alınmamıştır. Henüz tıklama sayıyoruz. Vergi kaçırma, büyük paralar kazanma kısmı hayal ürünüdür.

Kullanıcıları dolandırma, onlara ucuzu pahalıya satma ve ekstra ceplerinden para alma söz konusu değildir, hayal ürünüdür.

Mühendis Murat'ın yıllardır insanları kandırdığı ve bu işten para kazandığı kısmı hayal ürünüdür. Evet bir süre para kazanmış ve bizim de haberimiz olmadan sisteme üye olmuş (4-5 aylık bir süreç) sonrasında zaten bizim çalışanımız olmuştur. Artık kodlar donanım haber'in olacak.

Kendisi yıllarca bu işi para kazanmadan yapmıştır. Yani Allah rızası için yapıyorum dediği şey son 4-5 aya kadar doğrudur.

Mühendis Murat'a göz yumulması, ortaklığın çok öncelere dayandırılması ise hayal ürünüdür. Biz forumda içerik olarak katkı sağlayan herkesin yanındayız. Bize yapıldığı gibi anlamsız saldırılar ve karalamalarla kullanıcıların bu özverili çalışmalarının yok sayılmasına izin vermeyiz.

Bu bağlamda Murat'a yapılan kimi saldırılar (küfür, hakaret veya organize eksi vermeler gibi) yönetim tarafından zamanında takip edilerek müdahale edilmiştir. Bu Murat gibi foruma katkısı olan bir çok kişi için yapılmıştır ve yapılmaya da devam eder.

Burada yazılanlar haricinde ne duyuyorsanız açık ve net söyleyeyim amacı farklıdır. Olay bu kadar basit ve anlamsızken hayali iddialar ile büyütenlerin amacını sorgulamak gerekir.

Sevgiler,
    Mesut Çevik

• yahu donanım haber kim mesut kim. kim şişiriyor bu tipleri ne kadar boş işlerle uğraşıyorsunuz. al bu kadar şişirdiğiniz balon sonunda patladı suçlu sadece bu site sahipleri değil en az onlar kadar bunları şişirenlerde. zamanında anlamadınız mı bu kadar şişirdiğiniz balanon patlayacağını...

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.