Şimdi Ara

Mesut Çevik: Gençler, sizi kimse kurtaramaz! (Mesut Çevik'den yorum geldi!) (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
794
Cevap
11
Favori
57.441
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
183 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: watcherb

Mesut bu seferde sosyolog olmuş boş konuşuyor işte, ne üretmiş kendisi de gençlere akıl veriyor yada ne başarmış? Videoda diyor ki hayalini kuramayacağım firmalar beni genel merkezlerine getirdi, getirdi de neden getirdi sen orada mikro çip üret diye mi getirdi bizim ürünlerin reklamını yap yağla balla satılsın diye getirdi. Mesut çevik sen sadece markaların reklamını yapan ve bundan para kazanan bir girişimcisin konuşmaya değer bile değil.

Teknoloji ediyörlüğü konusunda insanlara gerçekten bilgi veren biri varaa oda erdi özüağ dır gerisi yalan.

Kendi kanalında yorumlarını paylaşamaz mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: x2yk

@ uçan Hollandalı denilen varlığın teki bana cevap veriyor ama ona cevap veremeyeyim diye blok atıyor nasıl bir çaresizliktir bu aman Allah im bunların bu kadar düştüğünü görüyorum ya işte böyle kendilerini düşüre düşüre yok olup gidecekler. Sadece kendi dediklerini gören at gözlüğü ile bakanların hiçbir zaman bu ülkede istedikleri olmayacak.

Bu forumda kimseyi bloklamam ama blokadigim tipler şunlar olur bana cevap verip blok atıp üstüne yine ne yazmışım diye blogu kaldırıp okuyup yine yazıp yine blok atan tipler resmen toplumda odalarında 4 duvar arasında yaşayarak son nefesini verenler olur. ;)

Bloklamak bence forumda kaldırılmalı. Yanlış buluyorum.

• Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Evet işin ucu kendine dokunmaya başlayınca eleştirdi. Mesut Çevikin Rleri meşhurdur. Az çok takip eden bilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

O yüzden Tok ,Açın halinden anlamaz.İmkanı olan adamın, imkansızlıklar içinde olan bir gençliği de eleştirmesi doğru değil.

Tamam da senin yorumuna göre Mesut Çevik anormal zengin biri gibi algılanıyor. Adamın hitap ettiği kitle ortalama insan.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Bunu gençler için söyleyemezsin pekçok genç yardırıyor online kurstu eğitimlerdi vs vs

Kendini geliştir geliştir diye diye millet kişisel gelişim manyağı oldu  

Ancak İstihdam alanı çok daraldı...

Konuyu güncel tutmak için kasten fitilliyorsun az çakal değilsin haa  

Alıntıları Göster

Gençlerin elinde kendini geliştirmekten başka bir şey yok da ondan. Yani oturup dursalar daha iyi olmayacağına göre çalışmaya devam etmekten başka çare yok.

Ben sadece yorumluyorum ne demek istediğini anlamadım.  

• arkadaşlar bura türkiye ne bekliyorsunuz avrupa ile bizi kıyaslıyorsunuz :)

• quote:

Orijinalden alıntı: microsoft1998

arkadaşlar bura türkiye ne bekliyorsunuz avrupa ile bizi kıyaslıyorsunuz :)

Aynen Mesut da onu demiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: LeftEyeNine

5K takipçisi olan yaşam koçu kesiliyor memlekette. Benim çalışma hayatım bunlara denk geldi. Gençliğim denk gelse kafayı yerdim.

Dönüp dönüp sinir oluyorum, ülkenin gençlerinin hayali sktirip gidip Belçika'da döner kesmek seviyesine indi, gelmiş geçen gün "arğadaşın evinde 1GBPS internet var ehe :d" diye video çeken adam kursağı guruldayan gence nasihatte bulunuyor.

Hadsiz.

Bu kadar hasetlenmeye gerek yok bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: demonchild

iyi niyetle konuşmuş ama Türkiye 98'deki Türkiye değil.

bahsettiği girişkenlik, zeka vs. gibi özelliklere rağmen yine de, şans faktörünü dışlayamayacağımız noktaya geldik bu ülkede.

her insan ticari zekaya, sempati uyandıracak bir elektriğe veya sosyal girişkenliğe sahip değildir. devletin güvencesi de, en kötü koşulda da olsan en azından "okursan seni desteklerim" ve okuduktan sonra "sana saygınlık ve düzenli geliri garanti ediyorum" diyebilmektir. bu garanti etme kısmı, devlet memuru olacak anlamında değil, sektörü ve eğitimi yönlendirerek işsiz yığınlaşmanın ve yeni gelişen sektörlerin öğrenci fazlalığı vb. gibi sebeplerde bir kaç yıl içinde talan edilmesini engellemek, piyasayı dengelemektir.

devlet bu fonksiyonu yerine, küçük şehirlerde esnafı ve ev sahiplerini zenginleştirmeyi tercih etti.

mesut beyin kaçırdığı nokta, öğrencilerin geometrik sayıda artması fakat sektörün bu denli büyüyememesi ve; her yeni boşluğun bir iki yıl içinde talan edilerek maaşların bile düşmesine sebep olacak bir taleple sıkıştırılması.

Anlattıklarını uygulayan insanların hepsi zaten çok bir yaşam sürecek diye kaide yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Numenorian Man

7/24 forumda ağlayanlar saldırmış.

Öyle olmuş ne yazık ki.

Yukarıda bir arkadaş ışık hızında ban yedi. Acaba bu konu yüzünden mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whippoorwill -- 28 Aralık 2020; 22:38:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sulu Çor Kağan

Evet işin ucu kendine dokunmaya başlayınca eleştirdi. Mesut Çevikin Rleri meşhurdur. Az çok takip eden bilir.

MÜHENDİS MURATLA BU ÇAKKALIN, AMAZONA ATTIĞI MADİĞİ HATIRLIYOR MUSUN ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Bloklamak bence forumda kaldırılmalı. Yanlış buluyorum.

Alıntıları Göster

Bende yanlış buluyorum ve fikrimi de yazdım daha önce konuları açıldığında ama bunlara kendimi özellikle bloklatiyorum çünkü iradeleri zayıf kimsenin fikirlerine tahammülleri yok sadece kendi dedikleri doğru olarak yaşayanlar bunlar o yüzden kendimi bloklatiyorum foruma girdiklerinde kendilerinden ne kadar nefret ettiklerini o ekrana baktıkça görsünler istiyorum. Zaten çoğu da fotoğraf atıp duruyor ne kadar çaresiz olduklarını. ;) Bir taşla iki kuş. ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: teknoCat

Kurtaramaz tabii

83 milyon ülkede 30 milyon çalışan yok.

Asgari maaş dolar bazında her yıl azalıyor..

Birileri gelecğeimizi 5li gruba peşkeş veriyor.

Gençlerin yapması gerken hakkını her mecrada araması.

Videoyu yeniden izleyin derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sulu Çor Kağan

Anlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazer__

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster

İyiymiş.  

• quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

Yukarıda bir arkadaş ışık hızında ban yedi. Acaba bu konu yüzünden mi?

Kim bilebilir aşkı, aşktan ölene kadar...  

• quote:

Orijinalden alıntı: Whippoorwill

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.