Şimdi Ara

Messiah (2019) | Netflix (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
7
Favori
6.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Guest-C8C79990A

bayram değil seyran değil netflix(abd) bu yüksek bütçeli diziyi neden yaptı?

Homeland'ın sihirbazlar çetesindeki kurguyu andıran bir yapım, tipik propaganda burada da var.

adam İranlı arkasında Ruslar var, zencinler ilk fırsatta yağmalamaya başladı bakın zenciler böyle işte gibi unsurlar klasikleşti.

dizi kurgusuna sadık kalırsa adam deccal, inanışa göre önce deccal gelecek ne olduğu ortaya çıkınca asıl mesihe kimse inanmayacak zaten adamın bakışında ego fışkırıyor.

ama ben dizinin kgb'nin büyük projesine bağlayacaklarını düşünüyorum.
    İllaki oluyor ama bu kadar önyargılı olmamak gerek, Herşeyi geçtim dizinin son sahnesi bile merak ve ilgi uyandırıyor nasıl hiç birşey olmadan o şekilde duruyor bu diyorsun bunları görünce ne kadar proje olabilirki diyor insan.

• Michelle Monaghan ablamız ne kadar güzel bir insanmış. True Detective'de gözüme çarpmamıştı hiç ama bu dizide gözlerimi alamıyorum.
  • İlk 8 bölümü izledim. Bugün sezonu bitirmiş olacağım.
    2. Sezon henüz kesinleşmemiş.

havuz suyu üzerinde yürümesine ilüzyon deniliyor ama nasıl olabilir, nasıl onca kişinin aynı şeyi görmesini sağlayabilir? Diziyi beğendim, ancak mesih karakterinin bazen aşırı şekilde küçük Emrah modunda takılması iyi olmamış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • por favor kullanıcısına yanıt

bilinen bir illüzyon ki dizide şov yapan birinin görüntüsü vardı, asıl soru illüzyon ise orada yapmasına kim izin verdi? hazırlık olmadan yapamazsın, o kadar fbi cia ajanı var biri oraya bakan kameraları incelemiyor.
  • http://www.yaklasansaat.com/cin-seytanlar/seytanlar/mesih.asp

Filmde neyin ne olduğunu gün yüzüne çıkaran bir analiz yazısı. Mutlaka bakın.

• itsclobberintime kullanıcısına yanıt
    Fizik pörsümüş neyinden gözünü alamıyon 😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İki tane mesaj var üstte ikiside forumdaki tek mesajları sazan avı sanırım
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Yıllardır burdayim, mesaj yazmıyor oluşum yanıltmasın seni. Paylaşmaya değer gördüğüm bir yazı.

• Pek çok farklı film içerisinde bu kadar katmanlı alt metni olan ve derinlemesine işlenmiş bir senaryo görmek artık pek mümkün değil. Günümüzde yüzeysel senaryolara sahip filmler insanlarin beynini yıkamaktan ve gerçeklik algısını koreltmekten başka bir işe yaramiyor. Oysa bu filmde çok az şeyle çok fazla şey anlatılmış.

Gerçekten de Yaklaşan Saat sitesindeki analizde anlatıldığı gibi ikircikli yapı insanın filmi anlamasını zorlaştırıyor. Ancak yazıdan sonra kafamdaki flu noktaları giderdigimi düşünüyorum. Belli ki film sıradan bir film değil senaryoda sadece insan elinden çıkmış değil.

• Mesih olmadığını izleyicilere inandirmak için kanıtlarını gostere gostere gozumuze ilk sezon soktular, plot twist olarak eleman mesih çıkacak bence.

• Lu£ kullanıcısına yanıt
    aksine mesih açık mucize göstermesine rağmen filmde bu mucizelerin üzerine kesinlikle gidilmedi. sadece aynı numaraları yapan başka illüzyonistler var denildi dolayısıyla adamın da sahtekar olduğuna inanmamız istendi. halbuki senaristler adamı temize çıkarmak için her türlü tüyoyu vermiş ve ona inanmayıp sorgulayanların da eva karakteri ile birlikte tezlerinı çökertti. Bu yazıyı okuyunca daha iyi ve derin anlayabilirsiniz. üzerinde konuşabiliriz.
    http://www.yaklasansaat.com/cin-seytanlar/seytanlar/mesih.asp
  • süper
  • odgurmis O kullanıcısına yanıt
    yazıyı okudum gerçekten diziyi güzel irdelemişler.
    hocam ama sihirbaz ve üç kağıtçı olduğu dizinin son bölümlerinde çok kesinleşiyor gibi bir hava algılanıyor. sen ne düşünüyosun?
  • loyalty9 L kullanıcısına yanıt
    Uçak sahnesi olmasa dediğin dusunulebilirdi. Özellikle o sahne senaristin bizi götürmek istediği noktayı açık ediyor. Zaten genel olarak bakılırsa, mesihin sahtekarlikla suclandigi olaylar kolaylıkla izah edilebilirken, yaptıkları ettiklerini izah etmek 2 sezon sürer ve saçma sapan bir yere gider film.

• quote:

Orijinalden alıntı: odgurmis

aksine mesih açık mucize göstermesine rağmen filmde bu mucizelerin üzerine kesinlikle gidilmedi. sadece aynı numaraları yapan başka illüzyonistler var denildi dolayısıyla adamın da sahtekar olduğuna inanmamız istendi. halbuki senaristler adamı temize çıkarmak için her türlü tüyoyu vermiş ve ona inanmayıp sorgulayanların da eva karakteri ile birlikte tezlerinı çökertti. Bu yazıyı okuyunca daha iyi ve derin anlayabilirsiniz. üzerinde konuşabiliriz.
    http://www.yaklasansaat.com/cin-seytanlar/seytanlar/mesih.asp
    """Var olan dinler ve kutsal kitaplar bazı doğru öğeler barındırsa da kurtuluşa götürmez, hiç birisi doğru ve takip edilebilir değildir. Bunları birleştiren insanı ve onun rağbet görmesini, insan haklarını, sevgiyi ve barışı ön plana çıkaran bir lego dine ihtiyaç vardır. Bunu da bir kurtarıcı size getirecek. Size şeytani bir takım numaralar gösterdiğinde sakın ona inanmamazlık yapmayın. Tabii ki birileri onu suçlayacak. Deli diyecekler, sihirbaz diyecekler, birinden öğrendi diyecekler ama zaten peygamberlere de böyle denmedi mi? Sakın bu duruma düşmeyin. Verilen mesaj bu…Yani bu dizi, İblis'in "yalancı-yapay Mehdisi"nin ustaca sunumudur ve asıl barışçı(!) ve Kurtarıcı(!)-Mesih'in(Deccal'in) yolunu açan bir yapımdır. """

yazının sonlarındaki bu analiz çok tutarlı bu adamlar dizileri filmleri gerçekten ciddi bir manipulasyon aracı olarak kullanıyolar.

• loyalty9 L kullanıcısına yanıt
    Şu an kime birşey sorsan su filmde şöyle su filmde böyle diye örnek getirir. Bilinçaltı onlarla doldu.

• DARTH_BLACK kullanıcısına yanıt
    analiz yapabilmek için once mesih kim decal kim rolleri nelerdir onların bilinmesi lazım.
    bunlar hakkında bilgi sahibi olmadan yapılan analizler eksik ve tutarsız olur.

Peygamberimizin anlatımından biliyoruz ki 3 ana deccal var. tek gözü kör olan bunlardan sadece bir tanesi. diğer iki deccalin özellikleri de anlatılıyor hadiste. bu adam deccallerden biri.

dizideki ana karakter tam bir deccal çünkü deccal çok yüzlüdür ve her dinden hatta dinsizlikten insan deccalde çekici bir yön bulur ve tabi olur.mesih olması için müslüman olması gerekir ki bu adam bırak islamı hiçbir dini benimsemiyor. tüm dinlerle ilgili bilgisi var Kur'an'ı incili ezbere biliyor. her dinden bir parça taşıyor ama hiçbir dinin mensubu değil. kutsal kitapların hepsini inkar ediyor ve bu kitapların size faydası yok diyor.
  • Puanım: 8,5

"Mesih filan gelmeyecek! şayet gelecek olursa yemeyin dizisi!" Atiye rezaletinden sonra ilaç gibi geldi. dizi bugünden, gelecekten bahsediyor ama asıl hedefi geçmiş. yani isa'da böyle çıktı diyor. geçmiş dinlere gönderme yapıyor.

inançlı ya da inançsız, ne olursanız olun ama bu diziyi kesin izleyin. dizinin cesur bir dili var herkesi her kitleyi bir şekilde eleştiriyor. müslümanı, hristiyanı, yahudiyi, es geçmiyor. mevcut dünya politikasına laf sokuyor. ama yahudi/israil ve Amerikan propagandası da yok değil. Malum Netflix 🙃

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-13B66B2D0 -- 12 Şubat 2020; 17:32:36 >
  • 2 gecede bitirdim sezonu. özellikle ilk bölümleri çok iyiydi. sona doğru biraz sıkıldım ama genel olarak iyiydi. var mı bunun gibi sürükleyici dizi öneriniz?

• herkes bir tahminde bulunmuş ben de yazayım.

mesih değil. abd’li cia kadın ajandan kelepçelerini çözmesini istedi ya ilk buluşmada orda kararımı verdim. koskoca isa peygamber kelepçeleri mi açamayacak?

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.