Şimdi Ara

Messiah (2019) | Netflix

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
7
Favori
6.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orta Doğu'dan çıkan mucizeler yaratıyor gibi görünen gizemli bir adamın Mesih olduğuna inanılır. Mesih mi yoksa sahtekâr mı olduğu konusunda çıkan anlaşmazlığa odaklanan dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşacak.

• Valla 2 günde bitirdim su gibi aktı dizi ama aksiyondan değil merakımdan gizeminden.
    Çok göze soktular sahtekar oluşunu abisiydi ruslardı okuldan arkadaşı filan ama o son sahne ulen ben bile adama inanasım geldi bazen. Bazı şovlar belki ilizyon ama o fırtınada dikilmesi düşen uçakta sağ kalmasıda ilizyonla yapmazsın herhalde.
  • Konusu güzelmiş. Sayid jarrah reyiz de baş rol olsa güzel olur

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yerimizi alalım ilgi çekici konu
  • Rez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlginç olabilir

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sırf konusu için takip edilir.
  • Michelle Monaghan başrol;

Messiah (2019) | Netflix
  • Güzel konu, rezervasyon.
  • WISDOM kullanıcısına yanıt
    mesih, hatun mu? netflix dizilerinden artık pek umudum yok, çöp de çıkabiliyor, bknz. lost in space

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

mesih, hatun mu? netflix dizilerinden artık pek umudum yok, çöp de çıkabiliyor, bknz. lost in space
    quote:

Michelle Monaghan dizide zeki ve becerikli ajan Eva Geller olarak karşımıza çıkacak. Yıllarını Al-Masih üzerine çalışarak geçiren Eva, Al-Masih ile ilgili gerçekleri keşfetmek için varını yoğunu ortaya koyacak.

mesih belli değil daha
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Beau Bridges & Philip Baker Hall
    kadroda

Messiah (2019) | Netflix
  • 1 Ocak'ta yayınlanacak.

• Konu ilgi çekici. İnşallah çoğu Netflix dizisi gibi gereksiz olmaz.
  • dizi çok net proje uzerine sipariş edilmiş. kuranda dajjal incilde antichrist olarak kotulugun fitnenin sembolu seklinde anlatilan birinin tevratta iyi birisi olarak anlatilip messiah olarak geçen şeklini dizi isminde baz almak bunu ifade ediyor malesef.

• Diziyi bitirdim. İkinci sezonu merakla bekliyorum.
  • Dizi ilginç ilk bölümü izledim elimde ki diziler bitince devam ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rogue Agent

dizi çok net proje uzerine sipariş edilmiş. kuranda dajjal incilde antichrist olarak kotulugun fitnenin sembolu seklinde anlatilan birinin tevratta iyi birisi olarak anlatilip messiah olarak geçen şeklini dizi isminde baz almak bunu ifade ediyor malesef.
    diziyi bitirdim,spoiler vermek istemem ancak diikat çeken bazı nitelikleri var dizinin;

-dizi hiç bir dini kötümsemiyor,aksine dinleri yozlaştıran etkenleri gözler önüne seriyor.Dİzi konusu itibariyle suriye-israil-amerika ekseninde geçiyor.
    -dizide bugüne değin hiçbir ameriakn yapımında görülmeyen ve değinilmesi zor olan abd-israil ilişkilerinide değiniyor.Dİzi alenen israil için "abd sayesinde varsınız" diyor ve istihbaharat teşkilatlarının kirli yüzlerini açığa vuruyor
    -bu dizide ilk kez gördüğüm şey ise,müslüman halkaların nasıl kullanıldığını ve eziyet gördüğünü ekranlara yansıtması.Genelde amerikan yapımları islam karşıtı konular ve terör odağının islam kağnaklı olduğu algısı yaratan filmler-diziler yapar ancak bu dizinin ekseni çok farklı.
    -ben dizide mesih karakterini bütün kutsal kitaplarda yazan özellikleri ile yansıtıldığını gördüm ancak bu dizide mesih hiçbir dinin ağırlığı kalmadığını söylüyor? dizininde koptuğu an burası zira netflix yapısı itibariyle inanç,ırk,cinsiyet ekseninte tek tip insan varlığına inanan ve bu minvalde yapımlarının çoğunu üreten bir firma ancak diziyi izlerken hangi dine mensup olunursa olunsun bir mesih figürünü kendi inancına göre değerlendirmeye bıraktığı görülüyor izleyenler adına dolayısıyla dizinin konusu ve içeriği her din görüşüne göre büyük tepkiler alacak benim gördüğüm.
    -dizideki karekter olan mesih bir deccal değil zira deccal'in kutsal kitaplarda yazılan şekli çok farklı,bir gözü kör ve fiziki halleri aksak-bozuk olarak nitelendiriliyor.Ayrıca deccal büyük bir güç ordusu kurup savaşacağı da yazar ancak dizideki mesih bilinen şekliyle hz.isa figürü ancak dizide "ben hz.isa'yım" demiyor.Bu noktada deccal figürü ile kıyas tutmamak lazım.

Dİzi gerçekten çok ilginç ve yayın tarihi olarakda 1 ocak'ın seçilmesi elbette manidar.Sonraki sezon nasıl olur bilemem ama muhtemelen ocak ayı boyunca en çok konuşulacak ve tartışılacak dizi olacak,bundan hiç şüphe yok.

• Konunun işleyişi çok güzel. Sürekleyici. gerçek mi sahtemi arasında gidip geliyorsunuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • çok etkileyici bi diziydi gerçekten ama hala muallaktayım
    film de gerçekten mesihmiydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Koks34 -- 2 Ocak 2020; 20:25:43 >
  • Hep yapmak istediğim bir diziydi. Adamlar yapmış birinci bolumdeyim. Bakalım devamı da etkileyici mi safsata mi.
    Üç büyük dini de iceren. Ve Ortadoğu'nun kaosunda geçen bu üç dinin çıkar çatışmasına alet edilmesini konu eden kargaşa savaş ölüm ve anlamsizliklari.
    Yapamadigimi yaptıkları için sevindim ama kıskandım tabi

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.