Şimdi Ara

Meslektaşını 75 bıçak darbesiyle öldüren doktor kendini böyle savundu: Sende onu kullanacak cesaret

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
14
Cevap
0
Favori
624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum geçen ay
 • Cevaplayan Üyeler 12
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
 • Ortalama Mesaj Aralığı 3 saat 29 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • Do Bemol Kerim (2 mesaj) asderty (2 mesaj) MMistanbul (1 mesaj) CSB yazmayan adam (1 mesaj) MyDrama (1 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (7 mesaj) Mobil (3 mesaj) Mini (4 mesaj)
 • @
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Meslektaşını 75 bıçak darbesiyle öldüren doktor kendini böyle savundu: Sende onu kullanacak cesaret
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  782 Mesaj
  [24 Aralık 2020 15:40:04 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
  Konu Sahibine Özel

  Meslektaşını 75 bıçak darbesiyle öldüren doktor kendini böyle savundu: Sende onu kullanacak cesaret var mı?

  https://www.haberturk.com/son-dakika-haberi-doktor-meslektasa-75-bicagi-boyle-savundu-2813473

  Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan meslektaşı 26 yaşındaki Kaan Erol'u, 75 bıçak darbesiyle öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan tutuklu sanık doktor Yavuz Sümter, ilk kez savunma yaptı. Sümter, "Ben 22 senemi hastanenin orta yerinde cinayet işlemek için harcamadım. Bu cinayet olayında birçok kişi var ama ben hapisteyim. Beni hayallerimden eden herkes yargı karşısında hesap verecek... Kaan bana, 'Sende onu kullanacak cesaret var mı?' dedi. Kaan'a saldırıyor etrafı da görmüyordum. Yere düştüm. Yerdeyken Kaan üzerime çullandı. İlk bıçak darbesinden sonra ne olduğunu hatırlamıyorum. Kaan'ın başında şokta kilitlendim. Pişmanım" dedi. Maktulün annesi müşteki Nilay Erol da, "Katil, hem bizim hem onun hayallerini yok etti, mezara attı. Benim Türkiye Cumhuriyeti adaletine ve ilahi adalete inancım tam. Yaptığının bedelini misliyle ödeyecektir" diye konuştu

  https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/39/22/86/3922864604b493fe85351cb01443d6b5.png&t=0&width=480&text=1

  Metin Sabancı Baltalimanı Kemik Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde çalışan meslektaşı 26 yaşındaki Kaan Erol'u, defalarca bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan tutuklu sanık doktor Yavuz Sümter, savunma yaptı.
  İstanbul 9. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Yavuz Sümter tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Müştekiler Nilay Erol ve Metin Erol ile Sağlık Bakanlığı avukatı da duruşmada hazır bulundu. İlk kez savunma yapan tutuklu sanık Yavuz Sümter, olay gününe kadar geçen süreçte hastanede korkunç şeyler yaşadığını ve kendisi için önemli olan doktorluk mesleğinin Kaan Erol tarafından psikolojik şiddetle elinden alındığını savundu.
  'NE YAPARSAN YAP DİYEREK UYAMAYA GİTTİ'
  "Keşke bu olay hiç yaşanmasaydı" diyen Sümter, göreve başladığının ikinci günü acilde nöbete yazıldığını, Kaan Erol'un da nöbetçi olduğunu, Erol'un "Ne yaparsan yap" diyerek uyumaya gittiğini, sabaha kadar hastalar geldiğini, telefonunu açmayan Kaan Erol'u doktor odasına gidip uyandırdığını, Erol'un kendisine bağırıp küfür ederek odadan kovduğunu ve hastaları kıdemli asistan gelene kadar beklettiğini öne sürdü.
  'BALTALİMANI'NI BANA CEHENNEM EDECEĞİNİ SÖYLEDİ'
  Kıdemli asistanın kendisine, "Bu kadar hasta neden bekliyor?" diye sorduğunu ve ona durumu anlattığını dile getiren Sümter, şöyle devam etti: "O da bana, 'Bu adam daha iki günlük, biz siz ilk geldiğinizde böyle mi davrandık?' dedi ve tüm kıdemlilere kızdı. Bu olay nedeniyle Kaan iki saat geç çıkma cezası aldı. Bana, 'bunu asla unutmayacağını ve Baltalimanı'nı bana cehennem edeceğini' söyledi. Benim hastanedeki iki günkü olayda hiçbir kusurum yok ama Kaan o gece kasıtlı olarak uyumaya gitti. Kaan Erol ile aramızdaki husumet böyle başladı. Kaan, alkol ve uyuşturucu bağımlısıydı. Uyuşturucu içeren bir ilacı kendisine yazdırıyordu. Kullandığı maddeler tavırlarını belirliyordu. Bu olaydan sonra şahsıma yönelik hakaretleri, azarlamaları ve rencide etmeleri başladı ve artarak devam etti."

  'AMELELİK İŞLERİNİ YAPTIM... BENİ ÖLÜMLE TEHDİT ETTİ'
  Kaan Erol'un kendisine fiziksel şiddet uyguladığını ve attığı her tokatın ruhunda ayrı yaralar açtığını savunan Sümter, "O nöbetçi olmasın diye dua ederdim. Üç ay boyunca hasta görmemi engellediler. Devletin beni atadığı hastanede alçı personeli olarak çalışıyordum. Kaan'dan ve Kemal'den hiçbir şey öğrenmedim. Ben daha iki haftalık asistanken amelelik işlerini yaptım. Diğer aylar da böyle devam etti. Kaan ve Kemal beni tehdit etti. Kaan'ın tehditleri bununla da sınırlı kalmadı, beni ölümle tehdit etti." diye konuştu.
  'BENİ HAYALLERİMDEN EDEN HERKES HESAP VERECEK'
  Yavuz Sümter, 10 günlük rapor aldığını ancak Kaan Erol'un buna rağmen kendisini hastaneye çağırdığını, hastaneye gelip on gün boyunca işlerini yaptığını, Erol'un kendisini sürekli herkesin içinde azarladığını ve bütün bunları istifa etmesi için yaptığını öne sürerek, "Ben 22 senemi hastanenin orta yerinde cinayet işlemek için harcamadım. Bu cinayet olayında birçok kişi var ama ben hapisteyim. Beni hayallerimden eden herkes yargı karşısında hesap verecek" dedi.
  'DEFALARCA İNTİHAR GİRİŞİMİNDE BULUNDUM'
  Kaan Erol'un 9 Ekim 2019'da hastanede kendisine herkesin içinde bağırıp aşağıladığını, bu olay nedeniyle defalarca intihar girişiminde bulunduğunu da aktaran Sümter, savunmasında şunları söyledi: "Cuma sabahı onu başhekimin karşısına dikecektim. Gecenin köründe, 'Konuşman lazım' diye ses duydum, irkildim. Telaşla evin içinde dolaştım. Birden gözüme duvara astığım süs balta çarptı. Bununla Kaan'ı korkutmak istedim. Onu öldürmek niyetim yoktu. Olayda kullanılan bıçak ise güvenlik nedeniyle taşıdığım bıçaktır. Ben yanımda hep bıçak taşıdım."
  'KAAN'IN BAŞINDA ŞOKTA KİLİTLENDİM; PİŞMANIM'
  Hastaneye gittiğini ve Kaan Erol'un doktor odasında savunmasız bir şekilde sırtı dönük yattığını kaydeden sanık Sümter, olay anına ilişkin şunları anlattı: "Onu uyandırdım. Ona her şeyi tek tek sormaya başladım. Kaan da bana, 'Ben senden kıdemliyim, istediğim gibi seni rezil ederim.' dedi. Ona, 'çarşamba günü ettiği lafları' sordum, o da bana, 'Erkeklik taslamaya mı geldin?' dedi. Bu noktadan sonra kontrol kalmadı bende. Odada birbirimize küfürleşmeye başladık. Üstüme saldırdı, beni boğmaya çalıştı. Kolunun arasından kurtuldum.
  Baltayla caydırma düşüncesi aklımdan gitti. Çantama koştum. Bıçak vardı. Kaan bana, 'Sende onu kullanacak cesaret var mı?' dedi. Tek elimle karşılık verdim, diğerinde bıçak vardı. Benim gözümden gözlük fırladı. Bir yandan Kaan'a saldırıyor etrafı da görmüyordum. Yere düştüm. Yerdeyken Kaan üzerime çullandı. Bıçak olan elimi kurtardığım gibi vurdum. İlk bıçak darbesinden sonra ne olduğunu hatırlamıyorum. Kaan’ın başında şokta kilitlendim. Pişmanım."
  Sanık Sümter, 8 Temmuz'daki ilk duruşmada, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tedavi gördüğü gerekçesiyle "Şu anda savunma verebilecek durumda değilim. Devam eden bir tedavi sürecim var" diyerek savunma yapmamıştı.

  'SAĞLIKTA ŞİDDET, HASTANEDE TERÖR EVLADIMIZI BİZDEN ALDI'
  Sanık savunmasının ardından beyanı sorulan maktul Kaan Erol'un babası müşteki Metin Erol, "Sağlıkta şiddet, hastanede terör evladımızı bizden aldı. Görevi başında hunharca katledilerek şehit oldu. Acımız hala yüreğimizde. Bu canilerin en adil şekilde cezalandırılmasını istiyoruz. Şikayetçiyiz." dedi.
  'YAPTIĞININ BEDELİNİ MİSLİYLE ÖDEYECEKTİR'
  Anne Nilay Erol da, "Bu katliam aklımızda büyüyor. Kaan İstanbul'a büyük bir hevesle geldi. Katil, hem bizim hem onun hayallerini yok etti, mezara attı. Benim Türkiye Cumhuriyeti adaletine ve ilahi adalete inancım tam. Yaptığının bedelini misliyle ödeyecektir. Dilerim ömür boyunca sonsuz ızdırap çeksin" ifadesini kullandı.
  YENİ TANIKLAR DİNLENECEK
  Tanık beyanlarından sonra ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, Adli Tıp Kurumundan (ATK) sanığın akıl sağlığının yerinde olup olmadığına dair rapor alınmasına karar verdi. Yeni tanıklar dinlenilmesine de hükmeden heyet, duruşmayı erteledi.
  AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET CEZASI İSTENİYOR
  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, sanık Yavuz Sümter'in 11 Ekim 2019'da, önceden temin ettiği bir bıçakla Kaan Erol'u 75 kez bıçaklayarak öldürdüğü belirtiliyor.
  Sanık Sümter hakkında "canavarca hisle ve eziyet çektirerek kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması isteniyor.
  |
  |
  _____________________________
  Bir nefeslik ömür yaşıyoruz, o ki her nefesi ölmek için alıyoruz.

  Artık bu forumda tarafımdan gerçekten sıcak bir fırsat yayınlanmayacaktır.

 • Universite hastanelerinde alt ust iliskisi var bu yuzden asistanlar intihar haberleride gormussunuzdur .ust altina kufrediyor istedigini yaptiriyor cantasini tasittiriyor gikini cikaramayacgini biliyor cunku istifa ederse butun emegi bosa gidecek

  Türkiye'de düzgün çalışma kültürü yok


  askerde , işyerinde orada burada her yerde alt üst diye bir saçmalık var


  Altta kalanın canı çıksın düzeni.

 • Yarbay
  5540 Mesaj

  İfadeler doğruysa fiziksel şiddeti ilk defa uygulayan Kaan.

  Bazıları nerede durmak gerekir hiç bilmiyor.

  |
  |
  _____________________________
  in vino veritas *
 • Çavuş
  54 Mesaj

  Universite hastanelerinde alt ust iliskisi var bu yuzden asistanlar intihar haberleride gormussunuzdur .ust altina kufrediyor istedigini yaptiriyor cantasini tasittiriyor gikini cikaramayacgini biliyor cunku istifa ederse butun emegi bosa gidecek
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  _____________________________
 • Yarbay
  4364 Mesaj
  Evet öldürmüş ama ölen adam da öldürenin dediklerine göre az suçlu değil. Psikolojik şiddet uygulamış uzun süre.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  GM 9 PRO kullanıcısı ||NVIDIA GTX 1060 6GB 256 Bit||INTEL i5 3570 || 12 GB 1666 MHz RAM || Gigabyte anakart ||
 • Uzaklaştırılmış 16 gün cezanın, 15 gün 13 saat 6 dakika kadarı kaldı.
  1 Not
  quote:

  Orijinalden alıntı: n.facialis

  Universite hastanelerinde alt ust iliskisi var bu yuzden asistanlar intihar haberleride gormussunuzdur .ust altina kufrediyor istedigini yaptiriyor cantasini tasittiriyor gikini cikaramayacgini biliyor cunku istifa ederse butun emegi bosa gidecek

  Türkiye'de düzgün çalışma kültürü yok


  askerde , işyerinde orada burada her yerde alt üst diye bir saçmalık var


  Altta kalanın canı çıksın düzeni.

  |
  |
  _____________________________
  Naughty Rotten Rhymer
 • Yarbay
  2789 Mesaj
  Siddet siddeti dogurur  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
  -----------------------------THE FORUMLORIAN--------------------------
 • Binbaşı
  1087 Mesaj

  Aferin size, biriniz mezara girdiniz diğeriniz hapse. İkiniz de huzura ermişsinizdir şimdi. Bu memleketin göz bebekleri olan doktorları bile işlerini düzgün ve medeni bir şekilde yapmak yerine aptal aptal mevzularla uğraşıyorsa, askerde hiçbir vasfı olmayan adamların yaptığı devrecilik muhabbetlerine girip birbirlerine mobbing adı altında zulmediyorlarsa da yazık gerçekten bu memlekete, çok yazık hem de.

  Ölen doktorun anası babası da oğlumuz şehit oldu, sağlıkta şiddet gördü, hastahanede terör bilmemne diye açıklama yapmış. Sizin oğlunuzun şehit olduğunu düşünmüyorum hanımefendi, beyefendi; resmen mobbing sistemine ayak uydurarak kendi sonunu hazırlamış. Karşısına da delinin teki gelince bu acı son gerçekleşmiş. Şiddetin her türlüsü zararlıdır, üstte başka bir arkadaşın da dediği gibi şiddet şiddeti doğurur. Hiçbir insanın başka bir insana psikolojik şiddet uygulamaya hakkı yoktur.

  Sanık keşke öldürmek yerine psikiyatriden rapor alıp hukuki yollara başvursaydı, ama bunu düşünebilecek kadar normal bir psikolojiye sahip olmadığı çok bariz. Ne olursa olsun "Ben 22 senemi hastanenin orta yerinde cinayet işlemek için harcamadım." cümlesi beni üzdü açıkçası, diğer doktor da 25 senesini mezara girmek için harcamadı, çok yazık çok.

  Her problemin yasal ve hukuki olarak bir çözümü vardır, ne kadar son zamanlarda öyle olmadığı düşünülse de Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Bir anlık gaflete düşer şeytana uyarsanız, ya mezara ya da hapise girersiniz.

  Bu olayda mobbing'e göz yuman, engellemeyen başhekimin de suçlu olduğunu düşünüyorum.

  Özetle çarpık sistem yüzünden iki doktor kaybetmişiz, yazık olmuş.

  edit: ekleme ve düzeltme.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Do Bemol Kerim -- 25 Eylül 2020; 2:8:44 >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  800 Mesaj
  Bu tek tarafın hikayesi, öbür adam ölmüş.

  Öldürenlerin ifadeleri hep aynı. Bana işkence ediyordu, küfür etti, tehdit etti, bıçak çekti, üstüme yürüdü, bi anda saldırdı, neredeyse beni öldürecekti vs vs.....

  Bıçakla gezen insanın söylediğine pek inanmam. Bi de doktor yani. Onlarca doktor tanıyorum, hiç birisi bıçakla gezmiyor.

  Söyledikleri doğru mu bilemem tabi ama zaten cinayeti gerektirecek bahaneler değil. Sabaha kadar nöbet tutturmuş bak bak bak. Sanki kasten çocuğunu öldürmüş...

  Sende onu kullanacak cesaret var mı deyince kendini kaybetmiş 75 kez bıçaklamış. Özrü kabahatinden büyük dedikleri bu iştr. Bi de burda savunmuşsunuz resmen herifi. 75e kadar bi sayın da anlayın herifin caniliğini.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asderty -- 25 Eylül 2020; 1:47:49 >
 • Binbaşı
  1087 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: asderty

  Bu tek tarafın hikayesi, öbür adam ölmüş.

  Öldürenlerin ifadeleri hep aynı. Bana işkence ediyordu, küfür etti, tehdit etti, bıçak çekti, üstüme yürüdü, bi anda saldırdı, neredeyse beni öldürecekti vs vs.....

  Bıçakla gezen insanın söylediğine pek inanmam. Bi de doktor yani. Onlarca doktor tanıyorum, hiç birisi bıçakla gezmiyor.

  Söyledikleri doğru mu bilemem tabi ama zaten cinayeti gerektirecek bahaneler değil. Sabaha kadar nöbet tutturmuş bak bak bak. Sanki kasten çocuğunu öldürmüş...

  Sende onu kullanacak cesaret var mı deyince kendini kaybetmiş 75 kez bıçaklamış. Özrü kabahatinden büyük dedikleri bu iştr. Bi de burda savunmuşsunuz resmen herifi. 75e kadar bi sayın da anlayın herifin caniliğini.
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  717 Mesaj

  Sende onu kullanacak cesaret var mı ?

  Bu kanıtlanırsa ölen kendi ayağına kurşun sıkmış

  Bunun yalan olma ihtimalide çok yüksek

  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  800 Mesaj

  42 yaşındayım ve 25 yıldır çalışıyorum. Bunun 18 yılı da akp Türkiyesinde. Beni bırak, bu üşkede mobibge maruz kalmayan olabililir mi?

  Hakiminden polisine, askerinden esnafına kadar dertsiz bir tane meslek kaldı mı?

  Doktorluk şakaya gelmez, günde onlarca canı kontrol ediyorlar. Tıbda okulun son seneleri ve memuriyetin ilk seneleri böyle. Uzman doktorlar bile 36 saat nöbete giriyor, beyfendi gece nöbetinde uyuyamamış (mesleğim farklı ama ben de az çalışmadım 24 saat). Bugün ayda 2300 liraya günde 12 saat çalışıp hergün küfür hakaret yiyen sayısı az mı?

  Milletin içinde azarlamış da beyfendi hazretlerinin zoruna gitmiş. Yaptığı hata belki bir masumu öldürecekti. Pkkcı tarafından iftiraya maruz kalıp fetocunun hapise attığı subayın, ilçe başkanı tarafından .... gibi azarlanan komiserin gururu/silahı yok muydu?

  Bu söyledikleri mazeret değil. Kurtarırı olmayınca saçmalamış. Sende o cesaret var mı denen herkes ölümü hak edecekse memlekette insan kalmaz.

  Meşru müdafaayı yorumcular yanlış anlamış. Öyle bir dünya yok. Müebbeti yiyecek bu herif.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  asderty kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Binbaşı
  1120 Mesaj

  İşte ayların birikmiş öfkesi tek bir olayda patlayınca etkisi yıkıcı oluyor bazen içine atmak iyi değil hakedene hakkettiği cevabı vermek gerekiyor bazen
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  6248 Mesaj

  Genetik sorunlar var. Eğitimle de düzelmiyor. Eskiden eğitim ile düzeleceğine inanıyordum. 1 yıldır Almanya'dayım ama görüyorum ki buradakilerde aynı. Üzgünüm ama malzeme bu.
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  751 Mesaj

  bu ülkede çalışma(iş) hayatı = ahlaksızlık

  |
  |
  _____________________________
  balık baştan kokar
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
SEO
Gülüş Tasarımı
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,156
1.2.165

Reklamlar
 
Gülüş Tasarımı Cancer Clinical Trials Sohbet Canlı Tv izle
kripto para haberleri Radyo Dinle SEO
Bu sayfanın mobil sürümü / mini sürümü

Version: 1.2.1039

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.