Şimdi Ara

meslek lisesine gidiyorum ve üniversite okumak istiyorum!!!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
6.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şuanda katsayı kaldırıldı ancak matematik dahil çoğu ders işlenilmiyo yani dersane şart.ben lise 3e gidiyorum dersaneye gitmiyorum.ama bu hafta içinde bir konu anlatımlı mat fln alıcam.en uygun bir konuanlatımlı kitap ismi söylemisiniz!!!

• Dershaneye kesinlikle gitmen şart.! Ben gidiyorum inan millet takır takır çözüyor ben küt diye takılıyorum 10 tane farklı yayın konu anlatımlardan kastırıyorum bende meslek liseliydim keşke düz okusaymışım

Karekök mat 0 alabilirsin.Mat 0 olanlar için ideal ben aldım beğendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *DeviantART -- 10 Kasım 2011; 1:22:19 >
  • Dershane şart ! Ayrıca seninde emek vermen şart !
  • Dershaneye gidersin, kendinde adam akıllı emek verirsin sonucunda doğal olarak başarırsın. Ama sanırım sizin 12. sınıfta haftada 3 gün staj var, matematik işlenmiyor dediğine göre ATL değilsin..

Ayrıca MYO okuduktan sonra yine dikey geçiş yaparak üniversite kazanabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Pink -- 10 Kasım 2011; 17:15:31 >
  • 2 sene üst üste gidersen dershaneye bunaltır seni bence

bu kazanmanı baya bir zorlaştırır.

çevremdekiler lise bittikten sonra hazırlanıp üniye gitmiş kişiler. birisi geçen sene hacettepeyi bitirdi.

Diğeri itüyü.
  • İstemen gereken şey meslek lisesinden mezun olduktan sonra iş bulabilmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TRojka

İstemen gereken şey meslek lisesinden mezun olduktan sonra iş bulabilmek.

Aynen madem meslek lisesindesin meslegini ogren kendini gelistir
  • bende meslek lisesi metal teknolojileri bölümü çıkışlıyım. şuan 2 yıllık myo makine bölümü okuyorum.hedef olarak iki yol benim. dgs sınavına girip yüksek puan çekip mühendisliğe geçmek, aöf işletme 3.sınıftan başlayıp dört yıllığa tamamlamak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: RelaPse-TR

şuanda katsayı kaldırıldı ancak matematik dahil çoğu ders işlenilmiyo yani dersane şart.ben lise 3e gidiyorum dersaneye gitmiyorum.ama bu hafta içinde bir konu anlatımlı mat fln alıcam.en uygun bir konuanlatımlı kitap ismi söylemisiniz!!!

Lise 2'deyim bende şu an, sayısal bölümünde, bu sene düşünmedim dershane ama bir daha ki sene illa ki gideceğim, sizin de ikinci dönemde başlamanız yararınıza olur. Kitap olarak ise, Esen, güvender alınabilir,
  • quote:

Orijinalden alıntı: yogitech

quote:

şuanda katsayı kaldırıldı ancak matematik dahil çoğu ders işlenilmiyo yani dersane şart.ben lise 3e gidiyorum dersaneye gitmiyorum.ama bu hafta içinde bir konu anlatımlı mat fln alıcam.en uygun bir konuanlatımlı kitap ismi söylemisiniz!!!

Lise 2'deyim bende şu an, sayısal bölümünde, bu sene düşünmedim dershane ama bir daha ki sene illa ki gideceğim, sizin de ikinci dönemde başlamanız yararınıza olur. Kitap olarak ise, Esen, güvender alınabilir,

Meslek lisesinde isen GÜVENDER yayınlarını kesinlikle alma şimdi.. moralin çok bozulur.. bende Motor Bölümündeyim 12. sınıf .. ilk sene çok büyük ümit bağlama bence.. aldığın puan eğer adam akıllı olmazsa sakın üniversiteli olayım diye tercih yapma . bekle 1 sene adam akıllı hazırlan sonra yeniden sınava gir.. hayatını ilgilendiren bir durum çünkü.. Birde sakın seneye çalışırım deme 12. sınıfta 3 günlük staj bütün planlarının değişmesine deden olack.. şuan olmaz diyebilirsin ama seneye yazdığımı hatırlarsın..
  • quote:

ben anadolu lisesi okumuştum. okulun öss başarısı çok iyi idi. ama sana şunu söylemeliyim bunun hocalarla falan hiç alakası yoktu, hocalar berbattı hatta başka okuldan kovulup bize gelen şirret bunaklar bile vardı. peki neden başarılıydık? çünkü hepimiz lise boyunca hep dershaneye gittik (hatta benim gibi ilkokul 4 den üniversiteye kadar full dershaneye gitmiş olanlar da vardı) ama burdaki ayrıntı dershaneye gitmiş olmaktan ziyade dershane sayesinde lise boyunca aktif olarak öss konuları ile haşir neşir olmuş olmamız. yoksa öyle çok inek değildi çoğunluk.

lafı şuraya getirecem; önemli olan öss gelip çattığında (yani son sene) günde 16 saat ders çalışmak değildir bence, önceden çalışmaktır, temelden.

burda senin için bir iyi bir kötü görüşüm var. iyi olan şu ki okulda çok ders görmemenizi boşver, kendin yaparsın, söylediğim gibi biz okulda bi halt öğrenmedik, okul vakit kaybıdır. kötü olan ise lise 3 olman, liseye yeni başlamış olsan az ama sürekli çalışma ile rahatlıkla kazanırdın. şimdi de yapabilirsin ama daha çok kasman gerek. temeli oluşturman gerek, temelden kastım biran önce (elinden gelen en kısa sürede) bi seviyeye ulaşmak. bu önemli. bunun son sene (lise sonda) yapılması ile önceden yapılması ile dağlar kadar fark var.

bana göre lise 1-2-3 de doğru düzgün test çözmeyip lise son sınıfta günde 16 saat ders çalışarak hergün 800 soru çözen biri, lise boyunca her yıl günde sadece yarım saat ders çalışarak (lise son da dahil) öss ye giren birini asla ama asla geçemez, okadar net konuşuyorum.
  • mesleğinin devamını okuyacaksan eğer dershaneye gitmene gerek yok derim zati direk geçişin var.. bölüm değişikliği için dershane şart birçok dersi görmediğin için ve normal liseler gibi konuların üzerinde pek durulmadığı için gitmen gerekli..
  • quote:

Bende meslek lisesi mezunuyum.Şu an tekrar hazırlanıyorum.Sana tavsiyem körfez mat-1 kitabını al.Çok basit anlatıyor ama öğretiyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.