Şimdi Ara

Meslek lisesinden Hukuk veya Tıp imkansızmı? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
3.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • ben sağlık meslek çıkışlıyım mezun oldugum gibi atandım işde çalışarak bu sene 4300 yaptım sayısalda okul puanı 7100 e attı isteyince oluyor burdaki tek fark anadolu lisesinden mezun olan adamdan bir iki tık daha çok çalışman gerektigidir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Meslek lisesinden Hukuk veya Tıp imkansızmı?

Meslek lisesinden Hukuk veya Tıp imkansızmı?

Birisi lise bitince sonuncum diğeri de üniversite bitince sonucum. Anadolu ticaret meslek lisesinden mezun oldum obp de 76. Bu yıl kpss çalıştım yks sozeli o şekilde iyi yaptım. Hukuk kazanmaksa derdiniz matematik zeka işi, sınav anında yapamıyorum, algilayamiyorum diyorsanız ki çoğu kişi böyle zaten o yüzden mutlaka sözel çalışın sözelde başarısız olmak gibi bir durum söz konusu değil ezberlemek gerekiyor çalışınca ezberleniyor. Sözelde çok rahat derece yaparsınız. Çift anadal,Erasmus, yabancı dil anlamında ekstra katkı sağlar üniversiteniz de kaliteli olur sozelden yerlesirseniz. Amac hukuktu ama sozelde çok iyi yaparsiniz bu şekilde. Hukuk icinde fazladan ayt gerekiyor. Matematik ilk aşama biraz daha algilamaya dayalı problem çözme becerisi hakim iken ayt kısmı ise daha çok emeğinin karşılığının alınabileceği bir bölüm. Ayt Çalışarak ayt Matematik yapabilirsiniz iyi bir seviyede. Bu da hukuka girmenizi oldukça kolaylaştırır. Bakın ben hala daha tyt matematikte 31.75 net yapabiliyorum ancak ayt matematiğim 14.5net yani ayt çalışmadan olmuyor ve çalışan insan ayt matematiğini yapar. O yüzden ayt matematigine ve sözel derslere çok daha fazla ağırlık verin derim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Endüstri meslek mezunyum 2. senemde hedefimi yakaladım sayılır.Bol bol mat 2 çalış.

• Bknz: Nuriye Kalkmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bağdatlı Ruhi -- 22 Ağustos 2018; 13:42:54 >
  • Devlet için söylüyorum, hukuk zor; tıp imkânsıza yakın.

Özel için ise hukuk çok kolay malesef.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.