Şimdi Ara

### Meslek Lisesi SAY1/EA1 Buraya ### (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
0
Favori
11.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ya mıllet sızce bu puanla nereyı tutturabılırım e.m.l bılgısayar mezunuyum polıslık felan ıstıyorum

• quote:

Orjinalden alıntı: G.Eroğlu

quote:

Orjinalden alıntı: ae_

kolay sormaları bir yana katsayı artırma geyiğiyle birkaç puanda öyle arttı. arkadaş kafa kalmadı ki hesaplayacak. say 1 puanım görünürde iyi ama ilk 8000 den alan öğretmenlik var mı acaba? aslında benim elimde forumdan bir arkadaşın koyduğu liste var ona bakıyorum bilg. öğretmenlikleri geçen sene ilk 16.000 den falan rahat almışlar. ben 2007 de ilk 9000 deydim açıkta kalmıştım.

kısacası arkadaş ben bu işten bi halt anlamadım. sen anlıyorsan ya da anlayan varsa buyursun anlatsın.

Burdaki listeye bak buna göre girersin...
    http://www.dogrutercih.com/program/tablo4/

Ben kazanamadım.

kazanamadım derken o kadar kesin mi? bu arada bende bir liste var boğaziçi ybs ye 700 küsürüncüyü almış ama senin verdiğin linkte 2000 küsürüncüyü almış.

• Ya beyler ben bu sene mezun oldum össye hiç hazırlanmadım diploma ile girerim diye..
    Öss puanlarıma bakayım dedim..Benim 0.3 ile çarpılmış puanım var ama 0.8 ile çarpılmış puanım yok neden meslek lisesi olduğumdanmı???

Birde bu aşağıdaki puanlar ortaöğretim başarı puanı hariçmi hesaplanmış oluyor??

ÖSS-SÖZ-1 ORTAÖĞRETİM BAŞARI PUANI
    210,380 ÖSS-SÖZ-1 067,367
    196,366 ÖSS-SAY-1
    201,399 ÖSS-EA-1

Ve meslek lisesi öğrencisi 2 yıllık tercihini burdaki bir puan ilemi yoksa diploma notu iilemi yapıcak?
  • buda benim sonuç.anadolu meslek bilgisayar mezunuyum.
     ### Meslek Lisesi SAY1/EA1 Buraya ###

girdiğim bölümler war ama ben bursa balıkesir eskişehir istiyorum. şimdi ben mesela sakaryaya gittim okuyorum ordan bursa ya aynı bölüm e geçiş imkanı warmı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Metin*

Ya beyler ben bu sene mezun oldum össye hiç hazırlanmadım diploma ile girerim diye..
    Öss puanlarıma bakayım dedim..Benim 0.3 ile çarpılmış puanım var ama 0.8 ile çarpılmış puanım yok neden meslek lisesi olduğumdanmı???

Birde bu aşağıdaki puanlar ortaöğretim başarı puanı hariçmi hesaplanmış oluyor??

ÖSS-SÖZ-1 ORTAÖĞRETİM BAŞARI PUANI
    210,380 ÖSS-SÖZ-1 067,367
    196,366 ÖSS-SAY-1
    201,399 ÖSS-EA-1

Ve meslek lisesi öğrencisi 2 yıllık tercihini burdaki bir puan ilemi yoksa diploma notu iilemi yapıcak?

açıklaması şudur. senin alanın ile alakalı bölüm diyelim sayılsal ile alıyor. sen sayısal barajını geçemediysen o puan türü hesaplanmaz. o nedenle boştur. ama sen alandışı yani söz veya ea geçmişsin barajı ancak bunun faydası yok çünkü alan dışı ve puanın 0.3 le çarpılıyor.

• quote:

Orjinalden alıntı: designr

buda benim sonuç.anadolu meslek bilgisayar mezunuyum.

girdiğim bölümler war ama ben bursa balıkesir eskişehir istiyorum. şimdi ben mesela sakaryaya gittim okuyorum ordan bursa ya aynı bölüm e geçiş imkanı warmı?

geçme olayı var ancak 1. ve 2. senenin ortalaması gerçekten yüksek olması gerekiyor. benim hazırlık sınıfında mak mühendisi bir arkadaş vardı. yatay geçiş ile gelmiş bizim okula. 1 . ve 2. sene ortalama 4 üzerinden 3.6 küsürdü ve ytüye geçme şansını yakaladı. ancak eski üniversitesinde ing hazırlık yokmuş ve ytü hazırlık atlama sınavını geçemediğinden 1 sene ing hazırlık okudu. bu sene 3. sınıftan başlayacak.

ayrıca başka bir şansta şu yanlış hatırlamıyorsam. bu sene yerleştin diyelim. seneye öss de puanın kırılıyor çünkü yerleşmişsin. ancak bir dahaki sınava okul puanın normale dönüyor yani üni 3. sınıfta. eğer össye girip şuan okuduğun bölümü başka bir üniversitede tekrar kazanırsan. önceki sınıflarda gördüğün dersleri yeni okulunda saydırıp, direk kaldığın yerden devam edebiliyorsun. bundan tam emin değilim araştırmak lazım gerçi.

• yatay geçiş olayını iyice öğrenmem lazım. o 2 sene sonraki öss olayı beni kasar. onun yerine üni 1 de kasarım daha iyi.
  • sa beyler.bende meslek lisesi bilgisayar mezunuyum.say1 puan 333.845 basarı sırası 10249 sizce 4 yıllık bılgısayar bolumune yerlesebılırmıyım
  • bu lanet sıstem ne zaman acıklancak yeter be
  • quote:

Orjinalden alıntı: AFFETMEYEN

bu lanet sıstem ne zaman acıklancak yeter be

Hakkatten ya biran önce açıklansada bizde ona göre gelecek programımızı yapalım
  • Güncel.
  • quote:

Orjinalden alıntı: minyo

sa beyler.bende meslek lisesi bilgisayar mezunuyum.say1 puan 333.845 basarı sırası 10249 sizce 4 yıllık bılgısayar bolumune yerlesebılırmıyım

yerleşirsin tahminim bunlardan biri olur

1691094 AMASYA ÜNİVERSİTESİ
    Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği
    4 SAY1 30 1 --- 39.350 10.040 331,197
    1551121 AHİ EVRAN ÜNİVERSİTESİ
    4 SAY1 40 1 --- 39.414 10.028 331,175
    1231226 GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ
    4 SAY1 40 1 --- 39.727 10.010 330,983
    1083183 BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ
    Necatibey Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği
    (İkinci Öğretim) 4 SAY1 40 1 --- 39.501 10.106 330,916
    1413017 ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ
    (İkinci Öğretim) 4 SAY1 50 2 --- 40.707 10.178 330,455
    1323296 KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ
    Fatih Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği
    (İkinci Öğretim) 4 SAY1 40 1 --- 41.279 10.284 330,127
    1511385 YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ
    4 SAY1 40 1 --- 41.508 10.401 329,886
    1123011 ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ
    (İkinci Öğretim) 4 SAY1 50 2 --- 41.912 10.428 329,785
    1621125 ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ
    4 SAY1 30 1 --- 41.458 10.441 329,741
    1453275 SAKARYA ÜNİVERSİTESİ
    (İkinci Öğretim) 4 SAY1 70 2 --- 42.582 10.517 329,434
    1731065 SİİRT ÜNİVERSİTESİ
    4 SAY1 30 1 --- 43.353 10.656 328,965
    1193212 FIRAT ÜNİVERSİTESİ
    (İkinci Öğretim) 4 SAY1 50 2 --- 43.869 10.705 328,754

teknik eğitim fakültelerinede bakabilirsin burdan

http://www.dogrutercih.com/program/tablo4/

•  ### Meslek Lisesi SAY1/EA1 Buraya ###

Efsane olması amacıyla koyuyuorum Tic. Mes. lise 4 , bişi çıkarmı buradan iki senelik myo şansımı etkilermi acaba??
  • quote:

Orjinalden alıntı: DarkneSS_Lord

Efsane olması amacıyla koyuyuorum Tic. Mes. lise 4 , bişi çıkarmı buradan iki senelik myo şansımı etkilermi acaba??

2 yıllığı dert etmeyin rahat girersiniz.
  • söz 144,262 puan aldım 2 yıllık bi bölüme girebilirmiyim ben , düz lise mezunuyum ben bi bilgisi olan varmı arkadaşlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: kktn1925

Evet Bilgisayar. Ancak ben Ege istiyorum. 2 yıllık bilgisayar tek. ve programlamadan bu sene mezun oldum. Hocaların bazılarını tanıyorum biraz, ondan belki avantaj olabilir.

Mezun oluyorsun ve tekrar össye girip 4 yıllık öğretmenlik istiyorsun

Yerinde olsam dgsye girer mühendis olurdum. Sorular daha kolay. Össyi yapıyorsan dgsyi de yapardın. İlkokullara paint mi öğreteceksiniz
  • Bu yıl mezun oldum ilk senem bu puanlı 4 yıllık imkansız deilmi ???? Bilgisayar bölümü ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LeventCelik -- 13 Temmuz 2009; 16:39:20 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: genckartallevent

Bu yıl mezun oldum ilk senem bu puanlı 4 yıllık imkansız deilmi ???? Bilgisayar bölümü ...

Kritik.. 4 yıllıkların ikinci öğretimlerin puanları biraz daha düşüş gösterirse bu yıl belki yerleşirsin. Tercih yapmaktan çekinme yinede.

• quote:

Orjinalden alıntı: Blackblue

quote:

Orjinalden alıntı: genckartallevent

Bu yıl mezun oldum ilk senem bu puanlı 4 yıllık imkansız deilmi ???? Bilgisayar bölümü ...

Kritik.. 4 yıllıkların ikinci öğretimlerin puanları biraz daha düşüş gösterirse bu yıl belki yerleşirsin. Tercih yapmaktan çekinme yinede.

2. ögretim ile normalin tek farkı aksam olmasımı ?

•  ### Meslek Lisesi SAY1/EA1 Buraya ###

ya arkadaslar bu puanla askerı okullar ımkansızzzzzzzz mı

bırde 2 yıllık anadoluda ıyı bı unıversıtede bu puanla yerleşebilirmiyimmmmmmmmm
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.