Şimdi Ara

meslek lisesi mezunu için direk geçişler hakkında yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.526
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar meslek lisesi mezunuyum direk geçişler hakkında kapsamlı bilgi istiyorum nerelere girebilirz neler yapabiliriz bu konuda yorumlarınızı istiyorum

• bölümünle alakalı 2 yıllık yüksekokula girebilirsin ama tavsiye etmem 2 yıllığa gideceğine askere git
  • quote:

Orjinalden alıntı: pcworldpc

arkadaşlar meslek lisesi mezunuyum direk geçişler hakkında kapsamlı bilgi istiyorum nerelere girebilirz neler yapabiliriz bu konuda yorumlarınızı istiyorum

Kardeş Hangi Okul Hangi Bölüm Ayrıca ÖSS başvuru yaptıysan Orada bölümün Kodu vardır Onu Söyle Ona göre yardımcı olalım
  • ewt össye girdim ticaret meslek lisesi son sınıf mezunuyum yeni mezunlardan bilgisayar bölümüm bi bilgi aldımda mühendislik,öğretmenlik ve bilgi teknolpjilerine dikey geçiş varmış doğrumudur bu?
  • Ticaret meslek lisesi mezunuysan sınavsız geçemezsin bilgisayar bölümüne kendi bölümünle alakalı bi bölüm seçmelisin.Diğer bölümlere öss puanınla girebilirsin tabii ki kontenjan kalırsa öncelik sınavsız geçişle girenlere yani kontenjan kalma olasılığı % 0.01 ...
  • peki bu tercihleri ne zmn aralığında yapıcaz bn össye girdim bekleyiimmi yoksa herhangi bi tercih yapıyorumuuyz
  • bu sınavsız geçiş için baraj geçme zorunluluğu varmı?
  • quote:

ewt össye girdim ticaret meslek lisesi son sınıf mezunuyum yeni mezunlardan bilgisayar bölümüm bi bilgi aldımda mühendislik,öğretmenlik ve bilgi teknolpjilerine dikey geçiş varmış doğrumudur bu?

Ticaret Meslek Muhasebe Mezunuisen (2143 kodlu) Dikey geçiş yapabilieceklerin

Bankacılık
    Bankacılık ve Sigortacılıuk
    Bitkisel Ürünler Muhafaza ve Pazarlama
    Borsa Finansman
    Deniz İşletmeciliği ve yönetimi
    DIş ticaret
    e-ticaret
    Finans
    Dış ticaret ve avrupa birliği gibi 30 yakın bölüm var

Ancak bunlar 2143 Bölümünden mezun Olanlar için
    Eğer Senin BÖlümün 2143 ise veya başka ise 2009 öğrenci seçme ve yerleştirme klavuzu sayfa 39 itibaretn bak orada senin mezun olduğun bölüm ve kod var onun altında ise gidebileceğin bölümler

quote:

peki bu tercihleri ne zmn aralığında yapıcaz bn össye girdim bekleyiimmi yoksa herhangi bi tercih yapıyorumuuyz

Evet Bekleyeceksin Sonuçlar Açıklanacak ve 1 hafta sonra klavuz yayınlanacak oradan senin bölümüne göre tercih yapacaksın

quote:

Orjinalden alıntı: TaMaM01

bu sınavsız geçiş için baraj geçme zorunluluğu varmı?

Baraj geçme zorunlulu yok diye biliyorum zaten varsa bile 185 puan nedirki 10 soru yapsan gelir zaten öss sana belli bir puan veriyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi general_457 -- 19 Haziran 2009; 20:34:35 >

• quote:

Orjinalden alıntı: TaMaM01

bu sınavsız geçiş için baraj geçme zorunluluğu varmı?

Sınavsız geçiş arkadaşım adı üstünde sınavsız geçiş için sınava bile girmene gerek yok diploma notuna göre yerleşiyosun
  • bilgiler için tşk arkadaşlar
  • Peki şöyle bir durum var birde. Benim geçen seneki mezun arkadaşlarım össye girdiler. 2 yıllık tercihlerini ise öss tercih listesine yazıp o şekilde girdiler. Ben sınavsız geçişi kullanmak istiyorum ama gittim össye girdim. Puanımda bir hayli düşük gelecek. Şimdi ben puanıma göre mi yerleşeceğim 2 yıllığa yoksa sınavsız geçiş olarak mı yerleşeceğim. Şehrimizde 100 kontenjan var. Açıkta kalmak gözükmüyor. Ama diyelim ki barajı falan geçemeyenler kontenjan kalsa bile girebilecekler mi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Blackblue

Peki şöyle bir durum var birde. Benim geçen seneki mezun arkadaşlarım össye girdiler. 2 yıllık tercihlerini ise öss tercih listesine yazıp o şekilde girdiler. Ben sınavsız geçişi kullanmak istiyorum ama gittim össye girdim. Puanımda bir hayli düşük gelecek. Şimdi ben puanıma göre mi yerleşeceğim 2 yıllığa yoksa sınavsız geçiş olarak mı yerleşeceğim. Şehrimizde 100 kontenjan var. Açıkta kalmak gözükmüyor. Ama diyelim ki barajı falan geçemeyenler kontenjan kalsa bile girebilecekler mi ?

Girersin merak etme kendi bölümüne giriş yaparken diploma notuna göre kendi bölümün dışında bi yer seçersen o zaman öss puanına bakılıyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: yarkanavci

quote:

Orjinalden alıntı: Blackblue

Peki şöyle bir durum var birde. Benim geçen seneki mezun arkadaşlarım össye girdiler. 2 yıllık tercihlerini ise öss tercih listesine yazıp o şekilde girdiler. Ben sınavsız geçişi kullanmak istiyorum ama gittim össye girdim. Puanımda bir hayli düşük gelecek. Şimdi ben puanıma göre mi yerleşeceğim 2 yıllığa yoksa sınavsız geçiş olarak mı yerleşeceğim. Şehrimizde 100 kontenjan var. Açıkta kalmak gözükmüyor. Ama diyelim ki barajı falan geçemeyenler kontenjan kalsa bile girebilecekler mi ?

Girersin merak etme kendi bölümüne giriş yaparken diploma notuna göre kendi bölümün dışında bi yer seçersen o zaman öss puanına bakılıyor.

Teşekkürler :) Ben ilk aylar 220 yapıyordum gayet iyi gidiyordum sonra bıraktım ders çalışmayı. İkinci dönem dersaneye bile gitmedim. Deneme sınavınada girmedim. Puanlarım düşmüş bayağı.. Bu sınavın sonucu rezalet yani. Zaten bir tek öğretmenlikler var ben öğretmen olmak istemiyorum. Geçiş yapmayı düşünüyorum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.