Şimdi Ara

Meslek Liseli kardeşlerim gözümüz aydın.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
1.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sevgili meslek liseli kardeşlerim artık bizlerde mesleğimiz ile ilgili mühendisliklere girebileceğiz. Seneye alan uygulaması geliyormuş. Yani mesleğimizin devamı olan mühendisliğe geçtiğimiz zaman puanımız kırılmayacak yine 0.8 ile çarpılacak. Ancak başka mühendislikler seçersek yine 0.3 ile çarpılacak. Varsın çarpsınlar ben mesleki bilgimi ilerletmek için mühendisliğe gitmek istiyorum zaten başka bölümle işim olmaz.

İşte kaynakta buada Tıklayın

• İşte bu adil olmuş.Tüm bölümleri açsalardı adaletsizlik olurdu
  • Yalnız yine adeletsizlik oluyor.Niyemi çünkü arkadaşlar meslek liselerinin alanlarını içine alınacak olan bölümle ilgili mühendisliklere gidecek olan meslek liseli arkadaşlar kendi alanlarında tercih yaptıkları için +0.15 oranında ekstra bir puan katsayısı almış oluyorlar.

Eğer mühendisliği sizin alan içine sokarlarsa bu haksızlık meydana gelmiş olacak düz liseler sizden 0.15 katsayı eksik alacak.

Bence eğitim sistemi yanlış ortaokuldan itibaren bilgisayar mühendisi olacaklara bilgisayar mühendisliği ağıtlıklı eğitim verilmeli.

elektirk mühendisi olacaksa ona göre eğitim verilmeli öğretmen olacaksada ona göre eğitim verilmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi U t k U -- 29 Haziran 2005, 22:40:37 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Orcun87

Sevgili meslek liseli kardeşlerim artık bizlerde mesleğimiz ile ilgili mühendisliklere girebileceğiz. Seneye alan uygulaması geliyormuş. Yani mesleğimizin devamı olan mühendisliğe geçtiğimiz zaman puanımız kırılmayacak yine 0.8 ile çarpılacak. Ancak başka mühendislikler seçersek yine 0.3 ile çarpılacak. Varsın çarpsınlar ben mesleki bilgimi ilerletmek için mühendisliğe gitmek istiyorum zaten başka bölümle işim olmaz.

İşte kaynakta buada Tıklayın

OLEYY YAA ŞİMDİ BİLGİSAYAR BÖLÜMÜYÜM BEN BİLGİSAYAR MÜH. SEÇİNCE OLCAK HAA? YİHAAA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 29 Haziran 2005, 22:10:17 >

• olur mu ole şey meslek lisesinden kat kat üstün fen lisesi anadolu lisesi ondan 0,15 eksik alacak ha yazık

• quote:

Orjinalden alıntı: earandil

olur mu ole şey meslek lisesinden kat kat üstün fen lisesi anadolu lisesi ondan 0,15 eksik alacak ha yazık

hiç de değil.biz o kadar 3 sene onun bölümünü okuyoruz oraya girmek hakkımız bi kere.gidip bilgisayar görmemiş alakası olmayan sadece mat. fen. bilen birimi girecek bizde girecez varmı öle.

• quote:

Orjinalden alıntı: tugay16

quote:

olur mu ole şey meslek lisesinden kat kat üstün fen lisesi anadolu lisesi ondan 0,15 eksik alacak ha yazık

hiç de değil.biz o kadar 3 sene onun bölümünü okuyoruz oraya girmek hakkımız bi kere.gidip bilgisayar görmemiş alakası olmayan sadece mat. fen. bilen birimi girecek bizde girecez varmı öle.

ozaman düzliseleri fen liselerini kapatsınlar... bence çok saçma oluyor bu tür değişiklikler...

Sen hiç o bilgisayar bölümünde okurken algotritmaları mikroişlemcileri ve programlama mantığını mikroişlemcilerle hareket kontrolü ve pic türünde programlamayı veya bunların temelerini gösterdilermi ???

• quote:

ben görüyorum 2 yıllığı zor bitiriyor adam muh nasıl bitirecek.
    ayrıca senin mühendislik dediğin şey mayematik ve fizik kökenlidir.
    analiz yeteneği gerektirir ki bu da çok sağlam bi matematik gerektirir
    lisede gördüğünüzle anca tekniker olunur.
    ama muh.lik bi şey kaybetmeyecek çünkü mezun sayısı azalır kalitesi gene artar.
  • quote:

quote:

evet çok doğru söylemişsin katılıyorum... matematik ve fizik önemli ben mesela matematik ve fiziği çok fazla kullanıyorum.fizikde atalet yani eylemsizlik momentini ve matematikde de algoritmaları işimde çok kullanıyorum...

• 0,15 ek olayı warsa saçmlalık olmuş..0,8 ile sadece çarpılması gerekirdi..bu resmen meslek liselere avantaj saglar...
  • quote:

quote:

valla sonuçta o bizim bölümümüz girmekde hakkımız adam bilgisayar okuyacak sonra gitcek öğretmenmi olacak hayır.

meslek lisesinin en sevmediğim yanı buydu bölümünü okuyup müh. okuyamadığın alanlar çok kötüydü ama kalktı ki iyide oldu bence.

• yoo yeterince çalışınca müh. olabiliyodun ki bu daha iyiydi..dikey geçişle gerçekten çalışan adamlar müh. olabiliyodu..bu sistemle çalışan da müh. olacak çalışmayanda..
  • Tamam kendi alanlarının mühendislikleri 0.8 ile çarpılsın ama dier ek puan olayıda abartılmış. Şimdide bizim önümüzü kapadılar. Olurmu böle şey yaaww
  • quote:

Orjinalden alıntı: RccP

yoo yeterince çalışınca müh. olabiliyodun ki bu daha iyiydi..dikey geçişle gerçekten çalışan adamlar müh. olabiliyodu..bu sistemle çalışan da müh. olacak çalışmayanda..

ya abi onlarda zorlanıyorlar görüyorum adam üst snıfta bi şey sordum adam daha çift kat integral bilmiyor. bu adam nasıl komples sayılarda ileride çalışacak hiç bilmiyorum
  • eskiden meslek liselilere haksızlık var diye laf edilirdi şimdi de M. liselilere avantaj sağlanıyor diye konuşuluyor...bir türlü ayarını tutturamadılar gitti...
  • Ya siz meslek liselerinin için biliyor musunuz ki oradan atıp tutuyorsunuz yok matematik görmemiş adamın mühendislikte işi ne diye ahkam kesiyorsunuz. Meslek liseleri kademe kademedir. Anadolu Teknik Lisesinde okuyorsan matematiğinide görürsün,fiziğinide görürsün,kimyanıda görürsün,biyolojinide görürsün. Görmese bile o dersler dershanede öğrenilir. Görmeyen kısım ise endüstri meslek lisesinde okuyanlardır. Merak etmeyin oradanda 1-2 tane istisnalar hariç hiçbirinin 4 senelik üniversite amacı yoktur. Zaten o otçul canlılar yüzünden de bu liselerin öss başarı ortalamaları düşmektedir. Ayrıca anadolu teknik lisesinden mezun olanlardanda toplasanız her sene ancak 10 öğrenci üniversiteye girebilir. Bırakında diğer liselerin yanında bu mesleğin eğitimini görmüş bu azınlık grubu öğrencilerde okusunlar.

Sizlere göre meslek liseleri öğrencileri tekniker olur. Başka birşey olamaz. Bu adamlar buna mahkum böyle gelmiş böyle gider diyorsunuz. Ha aranızdan birkaçtane sazan çıkıp diyecek madem mühendislik okumak istiyordu neden meslek lisesine gitti diye. Nedenini de söyleyeyim. Oraya gidenler ya babasının zoruyla yada 14 yaşında daha çocuk yaşta böyle bir karar vermek zorunda olduğundan gitti. Bu konular hakkında birşey bilmeyen ana-babaların çocuğu yanlış yönlendirmesinden yada hiç yönlendirememesinden onlara yol gösterememesinden kaynaklanıyor. Bilmem anlatabildim mi.

• Arkadaşım yanlış anlamışsınız olayı. Ayrıca o 0.15 değil 0.24 ama bu katsayı ancak mesleği ile ilgili öğretmenliği seçtiğinde verilecek mühendislik seçtiğinde değil. Mühendislikte 0.8 ile çarpılacak ama mesleği ile ilgili bir öğretmenlik seçtiğinde 0.8+0.24=1.04 ile çarpılacak. Burada adaletsiz bir durum yok arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orcun87 -- 29 Haziran 2005, 23:06:13 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Orcun87

Ya siz meslek liselerinin için biliyor musunuz ki oradan atıp tutuyorsunuz yok matematik görmemiş adamın mühendislikte işi ne diye ahkam kesiyorsunuz. Meslek liseleri kademe kademedir. Anadolu Teknik Lisesinde okuyorsan matematiğinide görürsün,fiziğinide görürsün,kimyanıda görürsün,biyolojinide görürsün. Görmese bile o dersler dershanede öğrenilir. Görmeyen kısım ise endüstri meslek lisesinde okuyanlardır. Merak etmeyin oradanda 1-2 tane istisnalar hariç hiçbirinin 4 senelik üniversite amacı yoktur. Zaten o otçul canlılar yüzünden de bu liselerin öss başarı ortalamaları düşmektedir. Ayrıca anadolu teknik lisesinden mezun olanlardanda toplasanız her sene ancak 10 öğrenci üniversiteye girebilir. Bırakında diğer liselerin yanında bu mesleğin eğitimini görmüş bu azınlık grubu öğrencilerde okusunlar.

Sizlere göre meslek liseleri öğrencileri tekniker olur. Başka birşey olamaz. Bu adamlar buna mahkum böyle gelmiş böyle gider diyorsunuz. Ha aranızdan birkaçtane sazan çıkıp diyecek madem mühendislik okumak istiyordu neden meslek lisesine gitti diye. Nedenini de söyleyeyim. Oraya gidenler ya babasının zoruyla yada 14 yaşında daha çocuk yaşta böyle bir karar vermek zorunda olduğundan gitti. Bu konular hakkında birşey bilmeyen ana-babaların çocuğu yanlış yönlendirmesinden yada hiç yönlendirememesinden onlara yol gösterememesinden kaynaklanıyor. Bilmem anlatabildim mi.

ben anadolu teknik lisesi mezunuyum... Benim tek istediğim mühendindisliğin de alaniçi sayılmasıydı.. ee kader... ben üniversite 2 sınıftayken hak tanıdılar anca...
    yök e

• sıze solıım meslek lıselerınden muh cıkmaz...
  • Ek Puan Olayı ne alemde...
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.