Şimdi Ara

Meslek Liseleri Ne İşe Yarar ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
4.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İş garantisi veren kurslar var, ve inanın bu kursa girenlerin çoğu meslek lisesi mezunu.

Ben meslek lisesi okuyorum cidden nefret ederim okulumdan dediğiniz gibi abaza apaçi dolu.
    Bitse de gitsem üniversiteye diye bekliyorum.

Meslek lisesi en zından benim bölümüm ( makina ) öğretmenliği seçtiğinizde accayip bi ek puan veriyor, ama meslek lisesindeki öğrenci " öğrenci kalmasın geçsin uğraşmayalım kolay soralım " diyen öğretmenin yaptığı, defter açmadan girilse en az 4 alınacak sınavdan kalıyor.

Yani meslek lisesi + özel ders ve biraz da ek kitap ile hiç zor değil üniversiteye girmek.
    KPSS'de ek puan verir.
    Hiçbişey yapamayan öğrenci 2 yıllığı kazanıp okusa iş imkanı var.
    Ha sadece meslek lisesi okumak, bişeye yaramaz, size bişeylerin temelini öğretsede Staj'a gidince siz okulda 2 ayda yaptığınız parçayı 10 dakikada hatasız üretenleri görüyorsunuz, sonra böyle sap gibi kalıyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Banzai!

bende meslek lisesi mezunuyum. şöyle söyliyim. okulda tek erkek bendim. seviştiğim kızın haddi hesabı yok. tavsiye etmiyorum, hep seviş seviş insanın bünyesi kaldırmıyor valla.

adam kaslı ve 190 boyunda brad pitt e benziyo
  • Anadolu teknik meslek lisesi bilişim/web tasarım bölümü mezunuyum. Okula kayıt yaptırırken "en iyi meslek lisesi bizim okul" dediler.Denize de yakın okul , "Allah" demiştim "ne ortam yapılır burada" , nitekim ortam kıllı , balici , otçu erkek ve kızlardan geçilmiyordu.Benden çok bıyığı olan bir kız vardı , kızı okula alıyorlar , benim sakalım 2 günlük diye beni almıyorlardı.O kızın bıyığı 1-2 senelikti.Çoğu kızın kolları benimle eşit kıl miktarındaydı.Bende Mardin'liyim malum çoğu doğulu kıllı olur , bende öyleyim.Düşünün artık.Kızın yanına gidiyorum "şu kollarındaki kılları al iğrençsin" diyorum , "e sende de var" diyor.

Benim sınıfım Anadolu teknik olduğundan daha düzgün adamlar vardı , iyiydik sınıfça , kavgamız vs. olmazdı , bütündük.Ama okul faciaydı balicisi , otçusu vs. zaten okul İzmir'in çok dışındaydı , otobüsten inip 1 km. yol yürüyorduk okula gitmek için , kimse bilmezdi oradaki okulu öğrenci ve öğretmenler hariç.

Kısaca...Kız meslek lisesiyse güzeldir , diğer türlüsü cehennemdir.Puanınız yetersizse ya kız meslekte okuyun ya da düz lisede.Kız mesleği şiddetle tavsiye ediyorum.

Ha iş kısmına gelirsek , ahşap gemi bölümü öğrencileri çok sağlam para alıyor diye duydum , bizim okula gelip o öğrencilerle röportaj yapan kanallar vardı.Ben kendi imkanlarımla Fireworks 8 öğrendim web tasarım ( sadece tasarım , kodlama yapmıyorum) yapıyorum bir firmada.Site başınada en az 100 lira alıyorum.Henüz iş gelmedi. Yani ek iş olarak yapılabilecek bir meslek.Okulda hiç bir şey öğretmediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eyvallah -- 15 Ağustos 2011; 5:35:17 >

• Bilişim teknolojileri bölümünü okuyorum lisede. Beni anlatan bi ekşisözlük yorumu oku sen karar ver ne işe yaradığına.

"lisede mezun olduğum bölümdür. ders olarak açık kaynak işletim sistemleri (linux komutları, linux çalışma yapısı vb. öğretilir), ağ teknolojileri (tcp/ip ve rj45 çakmaktan öteye gitmese de az biraz bir şeyler öğrenilir), grafik ve animasyon (fireworks, flash, actionscript, photoshop, illustrator gösterilir), web tasarımın temelleri (grafik ve animasyon dersiyle birlikte ilerler. grafik dersinde yapılan görsel bu derste css - html yapılır), internet programcılığı (php, mysql, c#, mssql ve mvc gösterilir. web tasarımın temelleri dersinde yapılan tasarımın üzerine kod yazılır.) yer almaktadır. eğer müfredatı pek umursamayıp, öğrencisinin verim almasını amaçlayan bir öğretmen varsa grafik derslerinde 3d studio max, programlama derslerinde java ve mobil uygulamalar geliştirme gibi konulara değinebilmektedir. hatta "üniversite de çok işinize yarayacak" diyerek matlab dahi gösterebildiği tecrübeyle sabittir. genelde buradan mezun olanların üniversite kazanma şansı pek yoktur çünkü yıllardır görmedikleri derslerden sınava girmektedirler. 2 yıllık geçiş hakkı ise tam bir fiyasko. binlerce meslek lisesi öğrencisi varken istanbul'da sadece 4 üniversite geçiş hakkı ile öğrenci alır. onlar da 80 kişilik kontenjan koyar. bunun dışında geçiş önceliği vardır. geçiş önceliği diploma notuna göre belirlense de anadolu teknik liselerinden geçiş için başvuran öğrenciler üniversiteye alınmadan anadolu ticaret liselerinden öğrenci alınmaz. anadolu ticaret liselerindeki öğrenciler alınmadan anadolu meslek lisesi öğrencileri alınmaz. anadolu meslek lisesi öğrencileri alınmadan da meslek lisesi ve endüstri meslek lisesi öğrencileri alınmaz. genelde anadolu teknik liseleri üniversiteye yerleştiğinde anadolu ticaret liselerine dahi yer kalmaz. haliyle vakıf üniversitesi dışında alternatif kalmamış olur. yazıktır, günahtır..."

• quote:

Orijinalden alıntı: TeknoBoy26

3 Aydır anneme iş arıyoruz,
    İş garantisi veren kurslar var, ve inanın bu kursa girenlerin çoğu meslek lisesi mezunu.

Ben meslek lisesi okuyorum cidden nefret ederim okulumdan dediğiniz gibi abaza apaçi dolu.

Meslek lisesi en zından benim bölümüm ( makina ) öğretmenliği seçtiğinizde accayip bi ek puan veriyor, ama meslek lisesindeki öğrenci " öğrenci kalmasın geçsin uğraşmayalım kolay soralım " diyen öğretmenin yaptığı, defter açmadan girilse en az 4 alınacak sınavdan kalıyor.

Yani meslek lisesi + özel ders ve biraz da ek kitap ile hiç zor değil üniversiteye girmek.
    KPSS'de ek puan verir.
    Ha sadece meslek lisesi okumak, bişeye yaramaz, size bişeylerin temelini öğretsede Staj'a gidince siz okulda 2 ayda yaptığınız parçayı 10 dakikada hatasız üretenleri görüyorsunuz, sonra böyle sap gibi kalıyorsunuz

Vay hocam.Bende bu sene Liseye gidecem.Makine bölümünü seçtim.İyimidir acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nova.6

quote:

Orijinalden alıntı: TeknoBoy26

3 Aydır anneme iş arıyoruz,

KPSS'de ek puan verir.

Vay hocam.Bende bu sene Liseye gidecem.Makine bölümünü seçtim.İyimidir acaba ?

İş imkanı olan bi bölüm, bana dershane yazdırmıştı iş bulabilirsiniz diyerek.
    Memnunum bölümümden

• Gitmeyin meslek lisesine , hayatınıza yazık , hele endüstri meslek lisesiyse...4 seneniz bomboş , büyük ihtimal kavgalarla geçecek.Sosyal hayatınız olmayacak çünkü Anadolu teknik meslek lisesi öğrencileri haftada 45 saat ders görüyor.Günde 9 saat yani , çoğu zaman 10 ders olurdu benim okulum.Sabah 7'de çıkıp akşam 7'de geliyordum.
  • türkiyeninen köklü meslek liselerinin birinden mezunum.meslek liselerinin adı pek geçmez günlük hayatta fakat sanayide okuluna göre işe alırlar.

Genelde kro tarzı insanlar vardır.devamlı hır gür çıkar fakat okul içinde kimse kimseye bulaşmaz yakındaki anadolu veya düz liseyle kapışılır. Cnc atölyesinye beyzbol sopası yapar kavgaya girerdik.

Ortamı güzeldir içi dışı gibi değildir ama yabancıyı sevmezler ters ters bakarlar neredensin lan falan diye sorabilirler.

Kültür hocaları(kimya fizik edebiyat vs) bezgin insanlardır sık sık tehdit alırlar dersi koca sınıfta 5 kişiye anlatır.

Atölye hocaları okulun şahıdır tehdit falan vız gelir affetmez girişir öğretmenler odasında piknik tüpü fırın okey-tavla takımı bulunur rahat insanlardır.

Fakat derste canavara dönüşür sebebi ise bütün sorumluluk hocadadır ve atölye ortamı tehlikelidir.

Çoğu arkadaşım mesleğini yapmıyor fakat ben lise mezunu olsamda.
    Yaşım genç olsada ar-ge müdürlüğüne ulaştım

Herşey sende bitiyor okulda değil.meslek lisesi dandik lisedir diyenler ya hiç gitmemiştir yada spor olsun diye gitmiştir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEŞELİMEŞEODUNU -- 15 Ağustos 2011; 5:43:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: NEŞELİMEŞEODUNU

türkiyeninen köklü meslek liselerinin birinden mezunum.meslek liselerinin adı pek geçmez günlük hayatta fakat sanayide okuluna göre işe alırlar.

Genelde kro tarzı insanlar vardır.devamlı hır gür çıkar fakat okul içinde kimse kimseye bulaşmaz yakındaki anadolu veya düz liseyle kapışılır. Cnc atölyesinye beyzbol sopası yapar kavgaya girerdik.

Ortamı güzeldir içi dışı gibi değildir ama yabancıyı sevmezler ters ters bakarlar neredensin lan falan diye sorabilirler.

Kültür hocaları(kimya fizik edebiyat vs) bezgin insanlardır sık sık tehdit alırlar dersi koca sınıfta 5 kişiye anlatır.

Atölye hocaları okulun şahıdır tehdit falan vız gelir affetmez girişir öğretmenler odasında piknik tüpü fırın okey-tavla takımı bulunur rahat insanlardır.

Fakat derste canavara dönüşür sebebi ise bütün sorumluluk hocadadır ve atölye ortamı tehlikelidir.

Herşey sende bitiyor okulda değil.meslek lisesi dandik lisedir diyenler ya hiç gitmemiştir yada spor olsun diye gitmiştir

son oksde 425 tm puanı almama rağmen sağlık meslek lisesıne gidıyorum..gayet memnunum.. Şayet lise mezunu olduktan sonra devlette işe baslıyorsun..en olmadı ozel hastanelerde calısiyorsun garantı meslek bence.. Ortam olarakta hostur genelde kızlar abaza olur
    lise 3 ve 4 te 2 gun okul , 3 gun stajı olur.. 250 tl maas verdıklerı ıcinde tadından yenmez .d

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

türkiyeninen köklü meslek liselerinin birinden mezunum.meslek liselerinin adı pek geçmez günlük hayatta fakat sanayide okuluna göre işe alırlar.

Hakkaten atölye hocaları hakkında yazdığın doğru hocam.Çoğu kafa adamlar , derstede sıkmazlardı bizi , gayet yaratıcı küfür ve esprileri vardı , hele bir ahşapçı hoca vardı ki ağzım açık küfürlerini dinlerdim. Ama bayan atölye hocaları İllallah ettiriyordu.

Peki hocam sen nasıl ar-ge müdürü oldun?Hangi bölüm mezunusun , ne üzerine çalışıyorsun , bu işi nasıl buldun , ar-ge müdürü olmanda olaylar nasıl gelişti , diploma puanın kaçtı , bir de yaşın kaç?

Biraz fazla oldu sorular ama yanıtlarsan sevinirim hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Feel Me

quote:

Hakkaten atölye hocaları hakkında yazdığın doğru hocam.Çoğu kafa adamlar , derstede sıkmazlardı bizi , gayet yaratıcı küfür ve esprileri vardı , hele bir ahşapçı hoca vardı ki ağzım açık küfürlerini dinlerdim. Ama bayan atölye hocaları İllallah ettiriyordu.

Peki hocam sen nasıl ar-ge müdürü oldun?Hangi bölüm mezunusun , ne üzerine çalışıyorsun , bu işi nasıl buldun , ar-ge müdürü olmanda olaylar nasıl gelişti , diploma puanın kaçtı , bir de yaşın kaç?

valla hocam atölye hocalarından az çekmedik sert hocalardı ama arada duvar yoktu okey atardık boş zamanlarda

Bir hocamız vardı nasıl küfür ediyor nasıl küfür ediyor birde lisanslı avcıydı hertürlü av silahı bulunurdu adamda

Atölye ortamı ayrıdır cidden 3 gün atölye dersimiz vardı sabah bi girerdik derse bi bakmışız akşam olmuş

Ar-ge olayına gelince

Hocam ben elektrik elektronik mezunuyum.

Ben ilk mezun oldum direk çalışmaya başladım. Sebebi şuydu ben babamın en küçük dayısının kızı ile yaşıtım aynı anda liseye başladık ne oldu biliyormusun.

Ben meslek lisesine gidecekken
    O saygın bir anadolu lisesini kazandı

4 yıl boyunca ailem köpek gibi davrandı meslek lisesine gidiyorum diye kızın yanında küçük düşürdüler.aaa sen meslek lisesini kazandın dimi hahaha tamirci olursun falan dedi babamın akrabaları.kızın annesi falan

Kısacası 4 yıl köpek muamelesi gördüm.

Liseden mezun oldum üni. Sınavına bile girmedim olacaklar belliydi zaten

Kız girdi sınava üniversitenin birini kazandı.

Ben ise çalışmaya başladım mesleğimi çok sevdiğimden severek çalışıyordum evde beni küçük gören bir ailem olduğu için eve gidesim gelmezdi çünkü çalıştığım yerde mutluydum hep çift vardiye çalıştım eve gider yatar 4 saat uyur geri işe giderdim.pazar günleri arkadaşlarla gezer tozardım 2 yıl böyle geçti işimi özenerek ve zevkle yapardım birgün müdür geldi dedi ki askere git sen artık dedi bende niyetliydim zaten iyi dedik gittik askere 18 ay çabuk geçti askerde teknik servis gibi olmuştum resmen askerdede işimi yaptım şansıma.

1 yıl daha aynı şekilde çalıştım.birgün müdür çağırdı yanına seyahat engelin var mı dedi herhangi bir engelim yok dedim sen artık işletme binasında çalışacaksın çalışacaksın artık dedi içimden hadi bakalım dedim ertesi gün binaya gittim bir bayan odamı gösterdi kapısında ar-ge yazıyordu
    Sessizce içeri girdim içerde 10 tane genç arkadaş vardı ooo müdürüm hoşgeldiniz dediler hoşbulduk dedim girdim içeri tanıştık falan elemanlar yemeğe çıktılar ben ofiste kaldım ne olduğunu panlamadım ilk başta sağı solu kurcaladım oturdum masaya bi tane kaşe buldum çekmeceden pat pat kağıdın üstüne basmaya başladım can sıkıntısından kaşede ar-ge sorumlusu yazıyordu şok yaşadım kısa bir süre.sonradan 3 ofisin bana bağlı olduğunu anladım.

Yaş oldu 26 hala devam ediyorum çalışmaya fuar falan oluyor onlara gidiyoruz. verimi nasıl arttırırız yeni çıkan teknolojileri falan takip ediyoruz ayda 1 rapor geliyor onları değerlendiriyoruz.

Dip.puanım 70 ama ne işe girerken nede yükselirken soran olmadı şöyle bi baktılar diplomaya o kadar

Ailem ciddi anlamda mahcup oldu
    Ama o 4 yıl kolay kolay silinmiyor.dayı kızı ise işsiz kaldı.bana tamircimi olucan diyen annesi x e göre iş varmı sizin fabrikada der oldu.bende ayarlamak istiyorum kıza iş ama fabrikada ziraat mühendisi ne iş yapar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEŞELİMEŞEODUNU -- 15 Ağustos 2011; 6:42:54 >

• Çok iyiymiş Valla hocam hikayen , Allah daha çok versin , işleri artırsın.Bende İzmir'deyim G.bahçe İMKB ATL'yi bitirdim.Web tasarım işi olursa haber verebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alicanarslann

quote:

son oksde 425 tm puanı almama rağmen sağlık meslek lisesıne gidıyorum..gayet memnunum.. Şayet lise mezunu olduktan sonra devlette işe baslıyorsun..en olmadı ozel hastanelerde calısiyorsun garantı meslek bence.. Ortam olarakta hostur genelde kızlar abaza olur
    lise 3 ve 4 te 2 gun okul , 3 gun stajı olur.. 250 tl maas verdıklerı ıcinde tadından yenmez .d

son sınıf okul gibi olmuyor zaten

3 gün staj 2 gün okuldu bizde ama o 2 günde toplam 8 ders vardı o 8 dersin 3 dersi atölye eee bişey kalmadı geriye

• quote:

bende meslek lisesi mezunuyum. şöyle söyliyim. okulda tek erkek bendim. seviştiğim kızın haddi hesabı yok. tavsiye etmiyorum, hep seviş seviş insanın bünyesi kaldırmıyor valla.

• quote:

Çok iyiymiş Valla hocam hikayen , Allah daha çok versin , işleri artırsın.Bende İzmir'deyim G.bahçe İMKB ATL'yi bitirdim.Web tasarım işi olursa haber verebilirsiniz.

atl- bilişimde çok kız olurdu bizim okulda
    Web tasarım güzel meslek r10 da adamın biri haber sitesine 500 kağıt istiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Çok iyiymiş Valla hocam hikayen , Allah daha çok versin , işleri artırsın.Bende İzmir'deyim G.bahçe İMKB ATL'yi bitirdim.Web tasarım işi olursa haber verebilirsiniz.

atl- bilişimde çok kız olurdu bizim okulda
    Web tasarım güzel meslek r10 da adamın biri haber sitesine 500 kağıt istiyor

8 tane kız vardı hocam bizim sınıfta , eh işte fena değillerdi.Web tasarım sektörü maalesef öldü , o adam 500 liraya zor satar o siteyi. Tabi site hazır , yayında ve hiti varsa ayrı. R10'da tasarımlarımı satacağım ama 2 senedir davetiye arıyorum ben , bulduğum an parayı basıp davetiyeyi alacağım.

• Bende turizim otelciliği kazandım gitmedim , sonra meslek lisesine gittim lise 1 meslek lisesinde okudum , çok kötü bir eğitim sistemi var , bende 2 inci senemde genel liseye nakil oldum , gayet mutluyum ve derslerim de iyi Ortam dersek , Meslek lisesi abaza kaynıyor , genel lisede meslek lisesine göre 500 kat daha iyi ortam var haberin olsun .
  • quote:

Orijinalden alıntı: S.Caner

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pcbuilder -- 15 Ağustos 2011; 7:41:30 >

• quote:

quote:

quote:

valla hocam atölye hocalarından az çekmedik sert hocalardı ama arada duvar yoktu okey atardık boş zamanlarda

Bir hocamız vardı nasıl küfür ediyor nasıl küfür ediyor birde lisanslı avcıydı hertürlü av silahı bulunurdu adamda

Atölye ortamı ayrıdır cidden 3 gün atölye dersimiz vardı sabah bi girerdik derse bi bakmışız akşam olmuş

Ar-ge olayına gelince

Hocam ben elektrik elektronik mezunuyum.

Ben ilk mezun oldum direk çalışmaya başladım. Sebebi şuydu ben babamın en küçük dayısının kızı ile yaşıtım aynı anda liseye başladık ne oldu biliyormusun.

Ben meslek lisesine gidecekken
    O saygın bir anadolu lisesini kazandı

4 yıl boyunca ailem köpek gibi davrandı meslek lisesine gidiyorum diye kızın yanında küçük düşürdüler.aaa sen meslek lisesini kazandın dimi hahaha tamirci olursun falan dedi babamın akrabaları.kızın annesi falan

Kısacası 4 yıl köpek muamelesi gördüm.

Liseden mezun oldum üni. Sınavına bile girmedim olacaklar belliydi zaten

Kız girdi sınava üniversitenin birini kazandı.

Ben ise çalışmaya başladım mesleğimi çok sevdiğimden severek çalışıyordum evde beni küçük gören bir ailem olduğu için eve gidesim gelmezdi çünkü çalıştığım yerde mutluydum hep çift vardiye çalıştım eve gider yatar 4 saat uyur geri işe giderdim.pazar günleri arkadaşlarla gezer tozardım 2 yıl böyle geçti işimi özenerek ve zevkle yapardım birgün müdür geldi dedi ki askere git sen artık dedi bende niyetliydim zaten iyi dedik gittik askere 18 ay çabuk geçti askerde teknik servis gibi olmuştum resmen askerdede işimi yaptım şansıma.

1 yıl daha aynı şekilde çalıştım.birgün müdür çağırdı yanına seyahat engelin var mı dedi herhangi bir engelim yok dedim sen artık işletme binasında çalışacaksın çalışacaksın artık dedi içimden hadi bakalım dedim ertesi gün binaya gittim bir bayan odamı gösterdi kapısında ar-ge yazıyordu
    Sessizce içeri girdim içerde 10 tane genç arkadaş vardı ooo müdürüm hoşgeldiniz dediler hoşbulduk dedim girdim içeri tanıştık falan elemanlar yemeğe çıktılar ben ofiste kaldım ne olduğunu panlamadım ilk başta sağı solu kurcaladım oturdum masaya bi tane kaşe buldum çekmeceden pat pat kağıdın üstüne basmaya başladım can sıkıntısından kaşede ar-ge sorumlusu yazıyordu şok yaşadım kısa bir süre.sonradan 3 ofisin bana bağlı olduğunu anladım.

Yaş oldu 26 hala devam ediyorum çalışmaya fuar falan oluyor onlara gidiyoruz. verimi nasıl arttırırız yeni çıkan teknolojileri falan takip ediyoruz ayda 1 rapor geliyor onları değerlendiriyoruz.

Dip.puanım 70 ama ne işe girerken nede yükselirken soran olmadı şöyle bi baktılar diplomaya o kadar

Ailem ciddi anlamda mahcup oldu
    Ama o 4 yıl kolay kolay silinmiyor.dayı kızı ise işsiz kaldı.bana tamircimi olucan diyen annesi x e göre iş varmı sizin fabrikada der oldu.bende ayarlamak istiyorum kıza iş ama fabrikada ziraat mühendisi ne iş yapar.

Hocam harbi harbi affetmemişsin. Atölye hocaları harbi manyak. Bizim teknik resim derslerimiz yatarak geçti bölüm Bilişim olduğu için. Temel elektronik hocamız kraldı. Direnç felan hepsini öğrettiydi, yetmedi gidip programlama seti dağıttıydı sınıfa. İçimde ukte kaldı hep Elektrik-Elektronik alanı. Bizim atölye hocaları umutluydu bizden, son sene pek meslek üzerine gidemedik. Bak seni okuyunca üzüldüm şimdi.

• Benim abim de meslek lisesinden mezun ve yapı ressamı. Auto cad dahil bir sürü çizim programı biliyor, şuanda bir inşaat firmasında 1500 liraya çalışıyor. Şirketin arabaları felan altında sürekli, ağzı laf yapıyor ve çevresi çok geniş. Yani demek istediğim meslek lisesinde olsan bile kazma gibi bitirmeyeceksin birşeyler kapacaksın. Lise bitince de iş tamamen sende sayılır, mühendisin gördüğünü, aldığı parayı elde edemeyebilirsin ama çok şeyler başarabilirsin.

Abim en son forumda mimarlık, mühendislik okuyan arkadaşlara parayla ödev çizimlerini yapıyordu.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.