Şimdi Ara

............................................. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
3
Favori
147.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilgisayar Bölümü mezunuyum ve "Müjde Mühendis oluyormuşsunuz !" diyenlere dalasım geliyor.
  • benle ne derdiniz var anlamadımki enden kimse benim soruma bi cevap yazmayı cok görüyor?
  • yazacak fazla bişey yok kimse kimin girecegini bilmiyo klavuzu inceledim ben biraz eger klavuzdan bi sorun warsa sorabilirsin bimiyosanda inceler ögrenirim benim icinde iyi olur _?

quote:

Orijinalden alıntı: badmurat

benle ne derdiniz var anlamadımki enden kimse benim soruma bi cevap yazmayı cok görüyor?

• klavuzdan bişey anlamak mümkün değil zaten bizim m.t.o.k mühendisliklerinin kaç bine kadar aldıgını kontejanları kaç göremedim yani 16744 ile m.t.o.kden mühendislik alan bir okul varmı yada 4 yıllık bir bölüm varmı bu sıralama ile alan ben günlerdir arastırıyor inceliyorum ama elde var sıfır
  • birader sen yanlis klavuza bakiyosun sanirim her bölümün yaninda genel kontenjan sayısı yazıyor zaten görmemek mümkün değil ayrica bu tür bölümlerde sıralama ve yaklasik puan yazamazlar çünkü böle bi bölüm daha önceden yoktu :) tahmin dahi edemiyorlar bu yüzden olmamasi normal ....

quote:

klavuzdan bişey anlamak mümkün değil zaten bizim m.t.o.k mühendisliklerinin kaç bine kadar aldıgını kontejanları kaç göremedim yani 16744 ile m.t.o.kden mühendislik alan bir okul varmı yada 4 yıllık bir bölüm varmı bu sıralama ile alan ben günlerdir arastırıyor inceliyorum ama elde var sıfır

• quote:

klavuzdan bişey anlamak mümkün değil zaten bizim m.t.o.k mühendisliklerinin kaç bine kadar aldıgını kontejanları kaç göremedim yani 16744 ile m.t.o.kden mühendislik alan bir okul varmı yada 4 yıllık bir bölüm varmı bu sıralama ile alan ben günlerdir arastırıyor inceliyorum ama elde var sıfır

Göremezsin tabi. Bölümler daha yeni açıldı. İlk öğrencilerini bu sene alacak. İstersen sıralaman ilk 1000'de olsun. Girersin diye kimse garanti veremez sana...
  • Ben ea öğrencisiyim. Sözelle ortak alanda olduğum bir bölüm yazmayı düşünüyorum. Sıralamam 44 bin. 2009 kılavuzunda istediğim yer 50.000 gözüküyor. Bu senenin kılavuzunda ise 150.000. Fakat Ek puanlı başarı sırası gözüme çarptı ve canımı sıktı. 20.000 lerde falan bişey gösteriyor. Nedir ki beni kötü yönde etkiler mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HmB_SaL

Ben ea öğrencisiyim. Sözelle ortak alanda olduğum bir bölüm yazmayı düşünüyorum. Sıralamam 44 bin. 2009 kılavuzunda istediğim yer 50.000 gözüküyor. Bu senenin kılavuzunda ise 150.000. Fakat Ek puanlı başarı sırası gözüme çarptı ve canımı sıktı. 20.000 lerde falan bişey gösteriyor. Nedir ki beni kötü yönde etkiler mi?

Sözelle ortak alan mı? Bu bölüm YGS-1 puanıile alıyor, bir de meslek liseli değilsen tercih etme lütfen(öğretmenlik için) Teknoloji fakultesiistiyorsan mf4 puanı gerekli...
  • quote:

Orijinalden alıntı: okanbozkurts

quote:

Ben ea öğrencisiyim. Sözelle ortak alanda olduğum bir bölüm yazmayı düşünüyorum. Sıralamam 44 bin. 2009 kılavuzunda istediğim yer 50.000 gözüküyor. Bu senenin kılavuzunda ise 150.000. Fakat Ek puanlı başarı sırası gözüme çarptı ve canımı sıktı. 20.000 lerde falan bişey gösteriyor. Nedir ki beni kötü yönde etkiler mi?

Sözelle ortak alan mı? Bu bölüm YGS-1 puanıile alıyor, bir de meslek liseli değilsen tercih etme lütfen(öğretmenlik için) Teknoloji fakultesiistiyorsan mf4 puanı gerekli...

Edebiyat öğretmenliği istiyorum. Ts puanı ile alan. Ya da ygs4 ile alan bazı bölümler. Neden ki?

• quote:

quote:

quote:

Edebiyat öğretmenliği istiyorum. Ts puanı ile alan. Ya da ygs4 ile alan bazı bölümler. Neden ki?

Meslek lisesi konusu olunca, ben de bilg. öğretmenliği seçeceksin sandım...
    Valla bu konular hakkında hiçbir fikrim yok malesef...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Meslek lisesi konusu olunca, ben de bilg. öğretmenliği seçeceksin sandım...
    Valla bu konular hakkında hiçbir fikrim yok malesef...

teşekkürler hocam yine de. Kimse de yardım etmiyor

• :Arkadaslar şimdi bazı arkadaslar sonuçlarını siteye uplaud etmiş benim ek puanım yok lys yede girdim ygs 1 de alan içi tercih 247 yazıyor yanındaki ek puanlı yer iste boş arkadaslar sadece lysde 167 falan yapıp 11bin lerde benim bu halde daha yuksekmi oluyor pek bilmiyorum sistemi yardım ederseniz memnun olurum.
  • ayni senin durumda olanlar var yardimci olurlar umarim ama bence sen ösym yi ara ankarada genel merkez var bu tür durumlarda yapılması gerekenleri sana en iyi bilgiyi sadece onlar verebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozan18

ayni senin durumda olanlar var yardimci olurlar umarim ama bence sen ösym yi ara ankarada genel merkez var bu tür durumlarda yapılması gerekenleri sana en iyi bilgiyi sadece onlar verebilir

peki arkadaşım benim ek puanlı sıralamam 407 ve alan içi 383 sence elektrik-elektronik mtok girme şansım nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoNNiE-

quote:

Orijinalden alıntı: Temel Mühendis

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Orcunsau

Arkadaşlar anlamadığım birşey var. Puanlar açıklandığında bazı arkadaşlar sonuçlarını koymuşlar. Onlarda ek puan var. Ben de yok. Ben de meslek lisesi mezunuyum. Nasıl oluyor bu iş?

Bende ve liseseki sınıf arkadasımda da yoktu.Dersanedeki rehber hocamla konuştum.Ösym ye git dedi.Gittik ve dilekçe verdik tekrar incelenmesi için.Evinize posta gelecek dediler.

Bekliyorum şimdi

doğruluk derecesini bilemiyorum ama bizim arkadaş da meslek liselilere değil de teknik liselere ek puan veriliyor sadece dedi..ama dediğim gibi doğruluk derecesini bilmiyorum..

Doğru değil çünkü bende teknik lise mezunuyum.Galiba bir hata olmuş.Bizim sınıf meslek-teknik karışıktı.Koca 16 kişiden benimkiyle arkadaşımın ki hesaplanmamış.Artık bekleyecez ösym den mektubu.

180 Barajını geçemeyen arkadaşların ek puanı yazılmıyor.

• quote:

[ arkadaşlar ben bu puan ve sıralama ile 4 yıllık bir üniversiteye girme şansım varmı klavuza göre ben bi yer göremedim aslında klavuzdan pek bişey anladım anlayan varsa yardım edebilirmi bana

malesef 4 yıllığın kapısının önünden geçirmezler bu puanla
  • quote:

Orijinalden alıntı: lejyoner236

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Temel Mühendis

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Orcunsau

Arkadaşlar anlamadığım birşey var. Puanlar açıklandığında bazı arkadaşlar sonuçlarını koymuşlar. Onlarda ek puan var. Ben de yok. Ben de meslek lisesi mezunuyum. Nasıl oluyor bu iş?

Bende ve liseseki sınıf arkadasımda da yoktu.Dersanedeki rehber hocamla konuştum.Ösym ye git dedi.Gittik ve dilekçe verdik tekrar incelenmesi için.Evinize posta gelecek dediler.

Bekliyorum şimdi

doğruluk derecesini bilemiyorum ama bizim arkadaş da meslek liselilere değil de teknik liselere ek puan veriliyor sadece dedi..ama dediğim gibi doğruluk derecesini bilmiyorum..

Doğru değil çünkü bende teknik lise mezunuyum.Galiba bir hata olmuş.Bizim sınıf meslek-teknik karışıktı.Koca 16 kişiden benimkiyle arkadaşımın ki hesaplanmamış.Artık bekleyecez ösym den mektubu.

180 Barajını geçemeyen arkadaşların ek puanı yazılmıyor.

Bütün puan türlerinden barajı geçtim.Hatta alan dışı tercih yapacam tm1 den.Bi hata yapmışlar.Sözde 10 gün içinde gelecekti,bugün 10.gün ve hala gelmedi posta

• ARkadaslar bi yardımcı olursanız sevinirim
    E.m.l Elektronik mezunuym bu sene tercih yapacagım diploma notum 80,,, Ygs 1 de ek puanla 315 puan
    Ben mekatronik biyomedikal tıp elektronigi bolumlerine girmek istiyorm girme sansım nedir bugun dershanede rehberlik ogretmeniyle gorustum girme sansın Yuksek dedi
    Yinede biraz arastırma yapmak istedim Yardımlarınız için simdiden tskler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: k4n44t

quote:

[ arkadaşlar ben bu puan ve sıralama ile 4 yıllık bir üniversiteye girme şansım varmı klavuza göre ben bi yer göremedim aslında klavuzdan pek bişey anladım anlayan varsa yardım edebilirmi bana

malesef 4 yıllığın kapısının önünden geçirmezler bu puanla

benim anlamadımgım bu admalar tvlere cıkıp basbas bagırıyor kontejanlar bilmem kaçatan kaça yüzde kaç arttı diye bu ansıl artıs meslek liselerini avrupa gibi 1.sınıf okullar yapıp en iyi okullar meslek liseleri olacak diyerek milleti meslek lisesine yönleriyorlar kontejanları 2.500lere düşürerekmi mesleklerinin 1 numara yapacak meslek lisesi memleket meselesi diyerek böylemi önünü açıyorlar 2008de 16bininci adam öğretmen olurken say1den ben yıl ygs1den 16.binle açıktamı kalacak yani böylemi önümüz acıldı ne demek gerek bunlara dalgamı geciyolar yoksa benmi mesleklerinin avantajlı duruma geldiğini göremiyorum

• birde ben atl elekt.-elektronik mezunuyum bu ygs1den bilsiyasar ve öğretim teknoljilerini tercih edebilirmiyim?meslek liseliler siz 30 tane yazacak okul bulabildinizmi ben sadece 4-5 okul buldum M.T.O.K mühendisliklerinden??
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.