Şimdi Ara

............................................. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
3
Favori
147.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ne olacak bizim halimiz abi ya sınava giren biz her tür bo.unu biliyoz bu tercihler hariç YÖK duy sesimizi :)
  • ne olacak bizim halimiz abi ya sınava giren biz her tür bo.unu biliyoz bu tercihler hariç YÖK duy sesimizi :)
  • bionej aynen katılıyorum ama forumdan umuudm vardı ama daha konu hakkında bi cevap gelmedi kafam cok karısık her yerde fark seyler yazıyor sıralama ile ilgili
  • aynen kardeşim ya ne olacak bizim halimiz la yok mu koca forumda bilgili bir kişi yardım edinnnnnnnnnnnnn :(((
  • YOK GALİBA BİZE Bİ YARDIMCI OLACAK KİMSE GÜNLERDİR ARASTIRIYORUM BİR KESİN SONUÇ ELDE EDEMEDİM ÖSYMNİN SİTESİNDEKİ TERCİH MOTORDUN ARATIYORUM ELEKTRONİK İLE İLGİLİ BİŞEY CIKMIYOR YGS1 SECTİĞİMDE SADECE BİLGİSYARA ÖGRETMENLİĞİ FALAN CIKIYOR YOKMU Bİ BİLEN?
  • yahu arkadaş yok mu koca forumda yardım edecek biri admin görmüyo mu bunu ne ne var yardım etsen
  • arkadaşlar anadolu teknik lisesi elektrik-elektronik mezunuyum böte yi ek puanlı sıramla tercih edebiliyor muyum? birde sıralamam 1700
  • bionej arkadaşım ben anadolu teknik pc yazılım bölümü mezunuyum bende mtok tercih yapıcam ama benimde tam bilgim yok böte lere yönelicem sanirim

sen hangi lise mezunusun ve bölümün ne bildigim kadariyla sadece bölümün olan m.t.o.k bölümüne tercih yapabilirsin klavuzu biraz inceledim bu saatte hala inceliyorum vakit buldukcada incelicem yardimci olmaya calisirim

alıntı ösym klavuz :

Tablo 6B.2
    Teknoloji Fakültesi Lisans Programları

Teknoloji Fakültelerinin bu tabloda yer alan lisans programlarýndan her birinin iki kontenjaný bulunmaktadýr.
    1. Mesleki ve Teknik Ortaöðretim Kurumu (M.T.O.K.) Kontenjaný: Bu kontenjana yalnýz lisans programýnýn adýnýn
    (siyah renkli) üstünde yer alan mesleki ve teknik ortaöðretim kurumu alanlarýndan (renkli) mezun olan adaylar
    yerleþtirilecektir
    . Bu kontenjana yerleþtirilecek adaylarýn yerleþtirme puanlarý hesaplanýrken ilgili AOBP’leri 0,15 ile
    çarpýlacaktýr. Teknoloji Fakültesi lisans programlarýnýn M.T.O.K. kontenjanýný genel lise mezunlarý ile mesleki ve
    teknik ortaöðretim kurumlarýnýn diðer alanlarýndan mezun olan adaylar tercihleri arasýnda gösteremezler.
    2. Genel Kontenjan: Teknoloji Fakültesi lisans programýnýn genel kontenjanýný tüm adaylar tercihleri arasýnda
    gösterebilirler. Genel kontenjana yerleþtirilecek adaylarýn yerleþtirme puanlarý hesa...................

devamini siteden bulabilrisiniz : tıklayın burdan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan18 -- 23 Temmuz 2010; 1:16:55 >

• oh be abi ALLAH senden razı olsun baba ben ticaret meslek lisesi bilgisayar programlama ve web tasarım mezunuyum benimde fazla bilgim yok kaç gündür badmurat arkadaşla helak olduk burda bekle bekle öldük babacım ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: bionej

oh be abi ALLAH senden razı olsun baba ben ticaret meslek lisesi bilgisayar programlama ve web tasarım mezunuyum benimde fazla bilgim yok kaç gündür badmurat arkadaşla helak olduk burda bekle bekle öldük babacım ya

allah hepimizden razi olsun herkez bildiklerini paylasırsa herkez adına iyi olur :) bilgilendikce burda paylasmaya devam edicem ......
  • ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM KARDEŞİM ALLAH CÜMLEMİZDEN RAZI OLSUN.ALLAH GÖNLÜMÜZDEN GEÇEN ÜNİVERSİTELERE HAYIRLISI İLE GİRMEMİZİ NASİP EYLER İNŞALLAH :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: 15delgado15

arkadaşlar anadolu teknik lisesi elektrik-elektronik mezunuyum böte yi ek puanlı sıramla tercih edebiliyor muyum? birde sıralamam 1700

bildiğim kadariyla böte tercihi yaparsin ama ek paun alamazsin bence sen puanin iyiyse bölümünün (M.T.O.K.) mühendisliklerini tercih edebilirsin :)
  • baba valla yukarda gördüğün 350 ek puanlı ham ouanım 167 olur mu sence
    yada şöle diyeyim bu puanlarla 4 senelik üniversiteye gidebilir miyim :)
  • ben burda ek puanli 350 yi göremedim ek puan aldigin ygs 6 ve puanin 258 _?

quote:

Orijinalden alıntı: bionej

/>

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan18 -- 23 Temmuz 2010; 20:38:29 >
  • ben şeyi dedim ya pardon AOBP sayısal puanları felan varya onları dedim hacı :)olabilir mi 4 senelik üni :)
  • walla k.bakma benim puanim 344 ve bölümüm sayısal olmasına rağmen ygs 6 puanim 354 ben giremiceğii düşünüyorum amaaaaaa

başka bi gerçekse beni fikrimce 400 450 den falza puan alacaklarin ygs puanlariyla tercih yapacaklarini sanmiyorum ve bu sene herşey sans olacak hangi üniv. kac puanla alacaği bile belli degil klavuzdakiler göstermelik diye düşünüyorm kısacası tercihini kesinlikle yap girip girmemen şansa kalmiş :) ha kendini en kötüye hazirla benim gibi iyi gelirse sorun olmasin :D bosa hayal kırıklıgı yaratma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozan18 -- 23 Temmuz 2010; 1:52:18 >
  • eyvallah kardeşim sağol genede
  • quote:

Orijinalden alıntı: badmurat

[ arkadaşlar ben bu puan ve sıralama ile 4 yıllık bir üniversiteye girme şansım varmı klavuza göre ben bi yer göremedim aslında klavuzdan pek bişey anladım anlayan varsa yardım edebilirmi bana

.............................................

peki benim durumum nasıl benimle ilgili kimse bişşey yazmamıs gene atl menuzuyum olurmu 4 yıllık bir bölüm sizce?
  • Peki mesela makine mühendisliğine bütün meslek liseliler mi girebiliyor yoksa sadece okulda makine bölümü okuyanlar mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ece41

Peki mesela makine mühendisliğine bütün meslek liseliler mi girebiliyor yoksa sadece okulda makine bölümü okuyanlar mı ?

ÖSYM'nin yayınladığı kılavuzda hangi bölümden mezun olduysan seçebileceğin bölümlerin listesi var. Oraya bakmanda yarar var.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.