Şimdi Ara

............................................. (10. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
3
Favori
147.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bir şey soracam pek başlıkla alakalı degil ama bu meslek liselerine 2 yıllık bölümlere sınavsız geçiş bu sene son mu kalkacak diye bir duyum var birde meslek lisesinde okuyanların hemen hepsi yerleşebiliyor mu bunda da bir öncelik sırası var mı?
  • Diploma notuna göre yerleşiyorlar. Ama eğer düşünüyorsan girmeyi tavsiye etmem. Sadece kendini kandırırsın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mc_Leopard

Diploma notuna göre yerleşiyorlar. Ama eğer düşünüyorsan girmeyi tavsiye etmem. Sadece kendini kandırırsın

ben gitmeyi düşünmüyorum ama işte eger 4 yıllık bir yer kazanamazsam mecbur gidecem zaten sınava 2012 de girecem şuan daha 11. sınıftayım eksiklerim çok var endüstri meslek oldugum için bu sene ne fizik ne kimya nede biyoloji görüyoruz hafta sonu 2 saat okulun açtıgı fizik kursuna gidiyorum işte birşeyler ögreniyoruz sayısal derslerden mat ve geometri görüyoruz 2 şer saat okadar bu cumartesi mat özel ders almaya başlıyorum haftada 2 gün inş bana katkısı olur en azından şu mat 1 bu sene sonuna kadar hallederim eger verim alırsam ailem zaten dershaneye göndemeyi pek düşünmüyor şimdilik öyle karar verdiler önümüzdeki senede mat yanında bir iki desten daha özel ders alıcam meslek lisesi oldugum için dershaneler benim gibi temeli zayıf olan ögrencilere açıkcası pek bir şey vermiyor ve katmıyor zaten diplomamda öyle çok yüksek degil geçen sene 10. sınıfta 100 üzerinden 60 civarı felandı 11 ve 12 sınıfta notları yüksek tutmam lazım en azından diplomam 70 üzeri gelmesi lazım
    ama olayı birde şöyle düşün 4 yıllık kazanamayıp 2 yıllıgada gitmezsen hepten lise mezunu okadar kalıyorsun buda çok iyi degil sonuçta 2 yıllıgı bitirdi kpss de şansın çok daha iyi olur 2 yıllıkta olsa bazı bölümler için avantajı var
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizli_

quote:

Diploma notuna göre yerleşiyorlar. Ama eğer düşünüyorsan girmeyi tavsiye etmem. Sadece kendini kandırırsın

ben gitmeyi düşünmüyorum ama işte eger 4 yıllık bir yer kazanamazsam mecbur gidecem zaten sınava 2012 de girecem şuan daha 11. sınıftayım eksiklerim çok var endüstri meslek oldugum için bu sene ne fizik ne kimya nede biyoloji görüyoruz hafta sonu 2 saat okulun açtıgı fizik kursuna gidiyorum işte birşeyler ögreniyoruz sayısal derslerden mat ve geometri görüyoruz 2 şer saat okadar bu cumartesi mat özel ders almaya başlıyorum haftada 2 gün inş bana katkısı olur en azından şu mat 1 bu sene sonuna kadar hallederim eger verim alırsam ailem zaten dershaneye göndemeyi pek düşünmüyor şimdilik öyle karar verdiler önümüzdeki senede mat yanında bir iki desten daha özel ders alıcam meslek lisesi oldugum için dershaneler benim gibi temeli zayıf olan ögrencilere açıkcası pek bir şey vermiyor ve katmıyor zaten diplomamda öyle çok yüksek degil geçen sene 10. sınıfta 100 üzerinden 60 civarı felandı 11 ve 12 sınıfta notları yüksek tutmam lazım en azından diplomam 70 üzeri gelmesi lazım
    ama olayı birde şöyle düşün 4 yıllık kazanamayıp 2 yıllıgada gitmezsen hepten lise mezunu okadar kalıyorsun buda çok iyi degil sonuçta 2 yıllıgı bitirdi kpss de şansın çok daha iyi olur 2 yıllıkta olsa bazı bölümler için avantajı var

teknoloji fakültesine girsene,puanları barajın biraz üstünde daha fazla üni.ye de açacaklarmış,barajı geçip girersin rahat..
  • quote:

Orijinalden alıntı: combat-ant

quote:

Orijinalden alıntı: denizli_

quote:

teknoloji fakültesine girsene,puanları barajın biraz üstünde daha fazla üni.ye de açacaklarmış,barajı geçip girersin rahat..

ben sınava girene kadar birçok üniversitede teknoli fakültesi tabiki açılacaktır şuan fazla üniversitede yok gibi o yüzden puanlarıda biraz yüksek
    benim durumum az çok bu 2 senede anlaşılır kazanıp kazanamayacagım ama benim asıl hedefim teknoloji fakültesinden yok hem ygs hem lys hazırlanıp orta halli bir üniversitede bile olsa mühendislik istiyorum mekantronik olabilir aslında mimarlıkta güzel yada uçak gövde motor ,Uçak Elektrik Elektronik bölümleri
    bir ara 2012 de bu katsayı tamamen kalkacak diyorlardı böyle bir duyum vardı nekadar doğru bilmiyorum ama alan dışı tercihlerde 10 puan felanda kesiliyor
  • 2012de değil 2013te kesin kalkacak..çünkü 2013te sınava gireceklerde (şuanki 10'larda) alan yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: combat-ant

2012de değil 2013te kesin kalkacak..çünkü 2013te sınava gireceklerde (şuanki 10'larda) alan yok..

benim için farketmez sınava tam olarak hazırlanıp girmem benim 2013 bulur sonuçta 2012 de lise sonda oluyorum ve sınava tam anlamıyla hazırlanabilecegimi sanmıyorum en azından istedigim bölümler için
  • Arkadaşlar her kafadan bir ses çıkıyor burada hiç birşey anlamadım ben. Şimdi ben Bilişim teknolojileri son sınıf öğrencisiyim. Ben sadece MTOK'da Bilgisayar Müh ve Yazılım mühendisliğimi tercih yapabiliyorum? yoksa Makina Müh,İnşaat Mühendisliğide tercih edebilirmiyim???
  • quote:

Orijinalden alıntı: perlactivate

Arkadaşlar her kafadan bir ses çıkıyor burada hiç birşey anlamadım ben. Şimdi ben Bilişim teknolojileri son sınıf öğrencisiyim. Ben sadece MTOK'da Bilgisayar Müh ve Yazılım mühendisliğimi tercih yapabiliyorum? yoksa Makina Müh,İnşaat Mühendisliğide tercih edebilirmiyim???

Bilgisayar,Yazılım ve Elektrik-Elektronik Mühendisliklerini tercih edebiliyosun
  • Eminmisin arkadaşım? Elektrik Mühendisliğinin Bilgisayar bölümüyle bir alakası varmı ki??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi perlactivate -- 26 Ocak 2011; 14:24:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: perlactivate

Eminmisin arkadaşım? Elektrik Mühendisliğinin Bilgisayar bölümüyle bir alakası varmı ki??

Adam haklı arkadaşım. Elektronik, bilgisayar tercih edebilirsin. Bence burada medet umacagına. Aç ÖSYM TABLO 6 B2 yi bak. herşey orada
  • beyler cok onemlı bısey sorcam ..ben 2 yıllık ınsat bolumu önlısans mezunuyum..sayısal düz lise cıkışlıyım .. ınsaat muhendslgı mtok ları tercıh edebılrmyım acaba.. unversıtesını okudum sonucta 2 yıllık ..cwplandrrsnz sewınırm
  • quote:

Orijinalden alıntı: wlq35

beyler cok onemlı bısey sorcam ..ben 2 yıllık ınsat bolumu önlısans mezunuyum..sayısal düz lise cıkışlıyım .. ınsaat muhendslgı mtok ları tercıh edebılrmyım acaba.. unversıtesını okudum sonucta 2 yıllık ..cwplandrrsnz sewınırm

Başkan Secebilirsin ama bu seni sevindirmesin, MF4 den girebilirsin. YAni LYS den girebilirsin. SADECE meslekliler YGS den girebiliyor. Bilmediği MAt2 Fizik 2 yi felan 1 sene hazırlıkta öğreniyor
  • quote:

quote:

beyler cok onemlı bısey sorcam ..ben 2 yıllık ınsat bolumu önlısans mezunuyum..sayısal düz lise cıkışlıyım .. ınsaat muhendslgı mtok ları tercıh edebılrmyım acaba.. unversıtesını okudum sonucta 2 yıllık ..cwplandrrsnz sewınırm

Başkan Secebilirsin ama bu seni sevindirmesin, MF4 den girebilirsin. YAni LYS den girebilirsin. SADECE meslekliler YGS den girebiliyor. Bilmediği MAt2 Fizik 2 yi felan 1 sene hazırlıkta öğreniyor

hocam tabloyu okudumda kafam karıstı benım ilk amacım lys zaten .. 2 yıllık insaat teknıkerlıgı bolumu bıtırdıgım ıcın alma şansları varmı benı ? açıklamada meslek lısesı mezunları dısındakıler terch edemez dıyordu düz liseyım . 2 yıllık ünvtesını okudum ben sonucta cıkarmı orada bılgılerım..hıcbıryerde yazmıo bu konu ..buarada neden sewınmeyeyım hocam bı durummu var sevınmıcek?
  • Lys den zaten bütün ünilere girebilirsin sadece MTOK zorunluluğu yok .
  • quote:

quote:

quote:

hocam tabloyu okudumda kafam karıstı benım ilk amacım lys zaten .. 2 yıllık insaat teknıkerlıgı bolumu bıtırdıgım ıcın alma şansları varmı benı ? açıklamada meslek lısesı mezunları dısındakıler terch edemez dıyordu düz liseyım . 2 yıllık ünvtesını okudum ben sonucta cıkarmı orada bılgılerım..hıcbıryerde yazmıo bu konu ..buarada neden sewınmeyeyım hocam bı durummu var sevınmıcek?

sadece hangi lise çıkışlı olduğuna bakarlar. m.t.o.k lara sadece meslek lise çıkışlılar alınır.
  • quote:

quote:

quote:

Vaktim yoktu kısa cevaplamıştım. Şimdi ayrıntılı yazıyım. Mtoklar mesleklere LYS yani zor sınava girmeden mühendislik hakkı tanıyan bi sistem. Meslekler dışında YGS yani kolay sınavdan girilmiyor bu ünilere. sevinme dediğim; düz lise isen LYS yani zor sınavdan gireceğin içindi yani . Bu arada Mtok olayı ile bi bağlantın yok zaten her türlü LYS ye girip yeterli puanı alıp istediğin yeri okuyabilirsin, bu senin en doğal hakkın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mc_Leopard -- 10 Şubat 2011; 13:05:36 >
  • benimde bir iki sorum var
    metok bilgisayar mühendisliği bu yıl açılırmı gazide falan açılmazsa herkes tek bir üniversiteye girecek bütün meslek liseliler arasından ilk 30 a girmeye çalışacağız
    mtok bilgisayar mühendisliğinin eğitim içeriğiyle normal mühendisliklerin eğitim içeriği aynımıdır hani a.t.l menzunu birisi mat2 yi çok iyi bilmez mat2 yi falan bilmeden nasıl mühendislik okunacakki ben lise 4 teyim 27 martta sınava gireceğim inşallah ama mat2 durumum iyi değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: sultanomar

benimde bir iki sorum var
    metok bilgisayar mühendisliği bu yıl açılırmı gazide falan açılmazsa herkes tek bir üniversiteye girecek bütün meslek liseliler arasından ilk 30 a girmeye çalışacağız
    mtok bilgisayar mühendisliğinin eğitim içeriğiyle normal mühendisliklerin eğitim içeriği aynımıdır hani a.t.l menzunu birisi mat2 yi çok iyi bilmez mat2 yi falan bilmeden nasıl mühendislik okunacakki ben lise 4 teyim 27 martta sınava gireceğim inşallah ama mat2 durumum iyi değil

%75 ihtimal ile daha fazla üni acılacağı doğru. 3 olur 5 olur , gazi olur marmara olur orasını bilemem. Normal Mühendislikten farklı ; normal teorik bilgini yanında daha fazla uygulama ve son sene staj ağırlıklı olarak iş potansiyeli daha yüksek insanlar yetiştirmeyi amaçladıklarını söyleyebiliriz. Bu arada Mat 2 kısmını kafana takma Mat 2 yi öğrenmeden Hazırlığı gecemezsin . Eninde sonunda o ağır mühendislik derslerini göreceksin yani. Mat2 Fizik 2 gibi dersleri- Mühendislik derslerini vermeden mezun edeceklerinide düşünme şimdididen calışmaya bak. Atl mezunu isen zaten senin bilmen lazım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sultanomar

benimde bir iki sorum var

%75 ihtimal ile daha fazla üni acılacağı doğru. 3 olur 5 olur , gazi olur marmara olur orasını bilemem. Normal Mühendislikten farklı ; normal teorik bilgini yanında daha fazla uygulama ve son sene staj ağırlıklı olarak iş potansiyeli daha yüksek insanlar yetiştirmeyi amaçladıklarını söyleyebiliriz. Bu arada Mat 2 kısmını kafana takma Mat 2 yi öğrenmeden Hazırlığı gecemezsin . Eninde sonunda o ağır mühendislik derslerini göreceksin yani. Mat2 Fizik 2 gibi dersleri- Mühendislik derslerini vermeden mezun edeceklerinide düşünme şimdididen calışmaya bak. Atl mezunu isen zaten senin bilmen lazım

hiç bilmiyor değilim zaten ama mühendislikte yeterli olacağını düşünmüyordum bir video izledim trt de prof. un biri ders içeriklerini lisedeki eğitim tarzlarına göre ayarlamaya çalışıyoruz, daha çok uygulamalı bir eğitim içeriği falan dedi peki hazırlıkla beraber 5 yılmı olacak, birde öğretmenlik formasyonunu alırsak 6 yıl oldu:D
    video linki:
    http://www.teknolojifakultesi.net/index.php?bolum=multimedya&obje=video&galeri=1211&id=10788&seoAdi=%20Teknoloji%20Fak%FCltesi%20yap%FDs%FD%20TRT%27%20de%20a%E7%FDkland%FD
    sitede virüs görebilir, herhangi bir sorun yok merak etmeyin faviconu bile virüs olarak görüyor
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.