Şimdi Ara

Meşhur Asırlık Tavşanlı Leblebileri (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
117
Cevap
2
Favori
7.065
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #Kütahya
-8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: hidalgo_55

quote:

Orijinalden alıntı: BayGold

Leblebi ÇORUMUNDUR !

bu dünyada iyi kötü 30 yılımı devirdim. binlerce insanla tanıştım. hemen hemen her şehirden tanıdıkalrım var. hatta şehirlerin %80 inde bulundumda. tavşanlı leblebisi diye bir şey duymamıştım....

leblebi denince akla hemen onun adı gelir çorum çorum

leblebime dokunma !!!

hocam takılıyoruz kusura bakma :) kendim çorumluyum

hayırlı satışlar.bol kazançlar

Bencede Çorum. Çeşit tazelik fiyat olarak Çorum Leblebisi
  • Tavsanli leblebisi diyorum. Ishale mi iyi geliyodu oyle bisey

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • çorum, leblebisini Tavşanlı'ya kaptırdıhttp://www.aksiyon.com.tr/aksiyon/haber-628-34-corum-leblebisini-tavsanliya-kaptirdi.html

tavşanlı ilçesinde 3 asırdan bu yana ata mesleği olarak üretimi yapılan leblebi, ilçenin kömürden sonraki en önemli gelir kaynağı.tavşanlı'ya bağlı çukurköy mahallesinde halkın yüzde 80'i leblebicilik ile uğraşıyor. 6 bin nüfuslu mahallede her evin altında leblebi imalathaneleri var. çok sayıdaki üretici ile leblebiciler odası bile kurulmuş. tavşanlılı üreticiler şimdiye kadar 32 çeşit leblebi üretmeyi başarmış. türkiye'nin en lezzetli, kaliteli ve bol çeşitli leblebilerini üreten ilçe, türkiye'nin bütün illerinin yanı sıra avrupa, asya ve arap ülkelerine de ürünlerinden gönderiyor. leblebi üreticilerinin ticari işlemlerine yardımcı olmak ve iş faaliyetlerinde karşılaşabilecekleri problemleri çözmek amacıyla 1962 yılında dernek olarak kurulan ve daha sonra odaya dönüşen tavşanlı leblebiciler odası'nın halen kayıtlı 180 üyesi bulunuyor. oda'ya [www.tavsanlileblebisi.com ] web adresinden de ulaşılabiliyor. 2002 yılında türk standartları enstitüsü (tse) belgesi alan tavşanlı leblebisi, odanın girişimleriyle 2003 yılında 130 ülkeden 14 bin işadamının üye olduğu uluslararası ticaret liderleri kulübü'nce fransa'nın başkenti paris'te uluslararası kalite ödülü'ne layık görülmüş.
    ayrıca ilçedeki leblebiciler çorumdan daha iyi leblebi ürettiklerini ve leblebinin tavşanlıdan çoruma gittiğini söylüyorlar.ilçenin adının da leblebinin kavrulduğu "tav"dan geldiği söyleniyor tavş(ı)şanlı. (ekşi)
  • bulutcuk kullanıcısına yanıt
    Hocam tartışmaya gerek yok. deneyenlerin cevabı önemli. Varsın sizin çorumunuzun leblebisi olsun. Çorum leblebisini tavşanlıya kaptıralı 20 sene oluyor ama.

İlk siparişimiz alınmıştır. Murat hocam yarın siparişiniz kargoya teslim edilecektir. Ağız tadıyla yemeniz dileğiyle..

Bu kullanıcının dükkanına eklenen son 10 ürün

• ottoserdar O kullanıcısına yanıt
    Hocam bilgilendirme için teşekkür ederim sağolun

• Onu bunu bilmem. Tavşanlıda hayatımın bir kısmı geçtiği için söylüyorum. her istanbul a geliş gidişimde 2-3 kg alırdım bir hafta içinde bitirirlerdi. Ama fiyatlar biraz daha düşük olmalı. En son nezaman aldın diye sorarsan eylülde aldım. en pahalı olanı 15-16 arasında gidip geliyordu. Kocagözde bile fiyatlar enfazla 18-19 filandı. Fiyat olarak birşey diyemem ama lezzet olarak;

Tavşanlı leblebisi cidden iyidir. Tabi favorim Bakırlar yada Kocagöz dür ama .
    Ağdabaş ta iyidir. tadı konusunda şüpheniz olmasın derim. Tabi taze yollarsa iki günde biter misafire vermeyin derim

Hayırlı satışlar kardeşim. Parfüm alacaktım senden kaldı öyle. Satışa devam ediyormusun bari
  • tavşanlı leblebisi ni tek geçerim hiç bi yerde böyle güzelini yemedim

• uzunca961 kullanıcısına yanıt
    parfüm satışımızda devam ediyor hocam.
    Hocam leblebiler günlük kavruluyor sıcak sıcak : )) gelmedende leblebi alabilirsiniz artık. Fiyatlar uygun hocam dikkat ederseniz kargo bizden 1250 gr leblebi 20 tl hediyelikler yüksek biraz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acikparfumler

parfüm satışımızda devam ediyor hocam.
    Hocam leblebiler günlük kavruluyor sıcak sıcak : )) gelmedende leblebi alabilirsiniz artık. Fiyatlar uygun hocam dikkat ederseniz kargo bizden 1250 gr leblebi 20 tl hediyelikler yüksek biraz.

Bu paketten alacağım yarın ya da pazartesi. Kargo dahil düşününce fiyat fena değil, üründe güzelse bence sıcak fırsat demektir.

• Rek-lam-lar...

• cevizli baklava 20tl;fıstıklı ise 28tl falan zaten(!)
  • Arkadaş ile parfüm alışverişim oldu daha önce,ticaret ahlakı ve güven konusunda sıkıntı yaşanmayacaktır.

İlan ile ilgili gereksiz olsada şu detaya takıldım.
    Extra Duble
    Ekstra Duble - Extra Double
    İşin en doğrusu ise bir ürün hem ''extra'' hem ''double'' olunca tam karşılığı nedir?
  • Siz 25 kuruşa* kampanya mı diyorsunuz? Yönetici Kampanya yapacağınızı yazdı ama yapmadınız, yarın konunuz kapanır haberiniz olsun.

*13x1,25=16,25, + 4TL kargo =20,25TL
  • vindobona V kullanıcısına yanıt
    Siparişinizi bekleyeceğim hocam. Kaliteden şüpheniz olmasın : )) Taze günlük kavrulmuş Extra Duble Leblebiler hocam.

• Kilosu 13-16 TL'den nohutun SICAK FIRSATLAR'da ne işi var Allah aşkına?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bilgi@sayar kullanıcısına yanıt
    Hocam biraz önce açıklamasını yaptım. Kasapta pastırma 40 lira Kayseri pastırması 70 lira. Piyasadaki leblebilerle kıyaslamayın lütfen. Forumda kimseyi kazıklama gibi bir niyetimiz yok ekmeğimizin peşindeyiz Ayrıca forumdahttp://forum.donanimhaber.com/m_83714601/f_//tm.htm#83714601 parfüm satışıda yapmaktayız. Satışları en düşük karla tutuyoruz DH forum kullanıcılarına Çoğu herkes ticaretimizi bilir. Fiyat piyasadaki en uygun fiyattır. Kg si 5 lirayada leblebi yersiniz sarı kavrulmamış bayat küçük leblebiler

• Sê7êN SKY kullanıcısına yanıt
    Merhaba hocam yorumunuz için teşekkür ederim...

Hocam çoğu kişi bilmez leblebiler boy boy ayrılır. Elekten geçirilirken 7 8 9 10 numara diye. boyları küçükten büyüğe doğru artar. Extra duble dediğimiz leblebi 11 numara ağızda dağılır doluluk hissi verir lezzetlidir kuru bayat hissi vermez .

• parfümden leblebiye,hayırlı satışlar hocam
  • :Fatih: kullanıcısına yanıt
    Fatih abi teşekkürler : ))

• Bu arada konu için

Erzincan tava leblebisi der bombayı patlatır kaçarım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.