Şimdi Ara

Mersin antalya yolu son durum nedir? (21. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
448
Cevap
9
Favori
106.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, Ankara - Anamur seyahati için en uygun güzergah hangisidir sizce? Çoğunlukla Mut üzerinden gidin diyorlar. Yakın zamanda tecrübe etmiş birileri var mıdır?
  • kotukedi kullanıcısına yanıt
    Ben 2 çocukla Adana kemer yaptım kıyı yolundan.Anamur Gazipaşa arası hariç yol düzgün.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kotukedi kullanıcısına yanıt
    Ben 2 çocukla Adana kemer yaptım kıyı yolundan.Anamur Gazipaşa arası hariç yol düzgün.

• Bu yol bitecek te görecez 10 senedir bitti bitecek deniyor

• konya yolu sakın
  • drmelihx D kullanıcısına yanıt
    Cumhuriyet tarihinin en zorlu yol çalışmalarından biri çünkü..

• Valla bu yoldan hem gittim alanyaya hem de aynı yolu kullanarak geri döndüm 1 hafta önce...

Şöyle söyleyeyim yol çok kötü değil çok da muhteşem olmuş denilemez...

Misal gidişte çocuklar sorun yaratmadi ama dönüşte büyük çocuk midem bulanıyor derken ortancası kustu arabada,ilginç olan en küçüğü hiç oralı olmadı.

Tabi benim de suçum vardı giderken yolu hiç bilmediğim için gayet sakin kullanırken dönüşte biraz virajlara felan agresif girmemin etkisi çok olmuştur diye düşünüyorum...

Yola gelince gazipasadan sonra aydincik arası şöyle tahminen 45-50 km civarı. Bol virajlı bir yol sizi bekliyor...

Sonra bozyazi civarı tahmini 15-20km lik bir virajlı yol var...

Gulnar civarı da tahmini 5-10 km diyelim...

Sonuc olarak yol kötü değil eskisine göre gayet iyi ama çocuk varsa virajlı yollarda gayet yavaş kullanın ve virajlara da çok yavaş girin etkilenmezler...

Tecrübe ile sabittir gidişte yolu hiç bilmediğinden korkudan gayet sakin kullandin hiç sorun yasamadilar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkenarjen -- 29 Ağustos 2018; 21:52:2 >

• Genelde 3-4 senede bir ,dönüş için kullanıyorum yolu.bu senede kusma aksiyonları oldu.4 sene sonraya tekrar bakacağız.

Tavsiye etmiyorum özellikle midesi hassas aile bireylerine sahipseniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen hafta bu yolu kullanan biri olarak şunu belirtebilirim. Gazipaşa yolunda yaklaşık 60 km'lik kısım oldukça virajlı ve yol yoğun kullanılan bir yol. Özellikle antalyadan mersine dönüş tarafı çok yoğundu ve genelde tırların peşinede araçlar kuyruk oluşturmuştu.Şansıma biz doğrudüzgün ağır vasıtaya rastlamadığımız için bu arayı rahat geçtik. Bu kısımda çok dikkatli kullanılması gerek oldukça dar bir yol. Sollama ihtimali çok düşük. Bu kısımdan sonrası ise gayet iyi durumda duble yol. Manavgattan itibaren ise trafik ışığı ve trafik sürekli transit ilerlemenize engel oluyor. Acemi arkadaşlar bu yolu kullanmamalarını tavsiye ederim. ( Yolun Manzarası Çok Güzel )
  • ANTALYA MERSİN KARAYOLU 2018 GÜNCEL SON HALİ

https://www.youtube.com/watch?v=Ox-T_0S2ywQ&t

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Or_By -- 28 Ekim 2018; 15:14:3 >

• Yaklaşık 14-15 yıldır devamlı kullandığım bir yol,aslında virajlarda yola ayrı bir otantiklik katıyor;tabiki 2-3 tır veya otobüs arkasında kalmazsanız:)
    Yol tamamen bittiğinde özellikle Anamurun bakirliği kalmayacak ama bölge ekonomisi için olmazsa olmaz bu yol bitmesi...
    Anamurlu Gazipaşa havaalanına daha kısa zamanda konforlu olarak ulaşabilecek
    Yetiştirdiği Muz,Karadut,Avakoda gibi ürünlerini daha hızlı ve ekonomik olarak iç pazara sunabilecek
    Turizim canlanacak,yatırımlar artacak v.s.
  • Konya dan giden yol çok güzel ve çok sakin. Yüksek hızlarda 160 180 gibi güvenli gidilir. Diğer yol tam leş sürekli her ilçede bir radar bir kontrol var. Bu en güncel bilgidir.her hafta gidiyordum Allah'tan bitti de kurtuldum.

• senpaituyun kullanıcısına yanıt
    Fethiye yolculuğunuzu yaptınız mı ? Bende Kahramanmaraş - Fethiye yolculuğu yapacağım. Hangi rotadan gittiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEGASANCAK

Fethiye yolculuğunuzu yaptınız mı ? Bende Kahramanmaraş - Fethiye yolculuğu yapacağım. Hangi rotadan gittiniz ?
    Sahil şeridinden geldim gelirken lanet ettim yol bitmemiş bitse dahi gidilmez trafik çok sahil şeridinde trafik lambaları cabası sanki şehir içi yolculuk yaptım yer yer yol çalışması var o zaten sıkıntı .

Giderken MARDİN den Adana Adana’dan bozantı Konya Konya’dan Isparta Isparta Burdur Burdur’dan yayla yolundan seydikemer Fethiye 1400 km yolu tek başıma 13.5 saatte gittim sorunsuz sıkıntısız

• senpaituyun kullanıcısına yanıt
    O zaman Konya üzerinden gelip gitmelere devam, bende sahil yolunu merak ediyordum. Ama aklımda şehir içi, trafik ve yol çalışmaları ile ilgili sorular vardı, cevapladığınız için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MEGASANCAK

O zaman Konya üzerinden gelip gitmelere devam, bende sahil yolunu merak ediyordum. Ama aklımda şehir içi, trafik ve yol çalışmaları ile ilgili sorular vardı, cevapladığınız için teşekkürler.
    ne demek iyi yolculuklar kazasız belasız

• Bu günlerde gidecekseniz sahil yolunu tercih edin zira iç bölgeler(Konya-Afyon-Aksaray-Niğde-Isparta) kardan dondan kırılıyor gece gündüz eksi sıcaklaıklar...
  • kıyı yolu guzel şimdi
  • herkes sanıyor ki tek sıkıntı gazipaşa-anamur arası. alanya-antalya yolu özellikle yazın insanı çıldırtır. 120 km yolda 50 den fazla ışık, turist taşıyan araçlar, özel araçlar vs. ben iskenderundan çıkıp konya üstü manavgata gelene kadar en ufak bir rahatsızlık yaşamıyorum ama ne zaman manavgat iniyorum anında sinir stres basıyor. hele bir de iş çıkışına denk geldin mi küllü yandın. konya üstü yol özellikle çocuklu aileler için daha iyi.
  • Serik ve Manavgat şehir geçişlerine viyadük yapıldı bir nebze olsun rahatlattı ama tabiki yeterli değil,tek ve kesin çözüm Antalya-Alanya arası yapılması planlanan otoban...
    Başka çözüm yolu mümkün değil,yazın alanyadan çıkıp ısparta yol ayrımına gelmek bile 2 saat sürüyor antalya merkeze gireyim deen 2.5 saat o sıcakta trafikte büyük sıkıntı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sfzb67 -- 31 Aralık 2018; 9:32:52 >
  • 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.