Şimdi Ara

Mersin antalya yolu son durum nedir? (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
448
Cevap
9
Favori
106.978
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2-3 sene içersinde mersin-antalya arası 4 5 saate düşer heralde tüm yollarda genişletme-tünel-viyadük çalışmaları var
  • yeni tüneller acılmadı hala
  • quote:

Orijinalden alıntı: zobcuuuk

2-3 sene içersinde mersin-antalya arası 4 5 saate düşer heralde tüm yollarda genişletme-tünel-viyadük çalışmaları var

O zamana kadar yaşar mıyız ölür müyüz belli değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

quote:

Orijinalden alıntı: zobcuuuk

2-3 sene içersinde mersin-antalya arası 4 5 saate düşer heralde tüm yollarda genişletme-tünel-viyadük çalışmaları var

O zamana kadar yaşar mıyız ölür müyüz belli değil.

yapmasınlar mı yani
  • Alanya-Mersin arasındaki yolun tünellerle,duble yollarla genişletilip büyütülmesi doğa katliamından başka birşey değil bana göre...
    Çünkü o yolda bu kadar geniş ve büyük yola yetecek sayıda trafik yok ki...
    Keşke oraya döktükleri onca parayı Akyaka'daki Sakar geçidi'nin altından tünel açmak için harcasalardı...Çok daha faydalı bir iş olurdu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkrn

yeni bölünmüş yol yapılıyor.dağları delip tünellerle yolu kısaltıp düzeltmeye çalışıyorlardı.yeni yol denizden içeride ve genelde daha az virajlı ve anzarasız düz yol olacak.yenisi yapılsın ama eski yolu da açık tutarlar inşallah.
    bir arkadaş da konya yolunu tercih ediyorum demiş yukarıda
    tabi zevkler tartışılmaz ama bana ikisinden birini tercih et deseler o sıkıcı çöl manzaralı konya yolunu hayatta tercih etmem.
    çünkü ben o eski ve virajlı yolun aşığıyım. taşucundan başlayıp gazipaşaya kadar olan kısım benim bugüne kadar hayatta en zevk alarak araba kullandığım yoldur.o muhteşem deniz manzaraları,sakin kasabalar,ıssız ormanlar,tertemiz güneşli hava.
    size yemin ederim,böyle bir yol dünyada pek az yerde vardır. bunun kıymetini bilmek lazım.hatta devlet yeni yol bitince eskisinin bakımını yapıp otoyol gibi paralı yapsa karavanla gelen turistlere bu yolu pazarlasa acayip iş yapar. birincisi ben kafadan müşteri olurum.
    zaten öyle muhteşem manzaralı yollar italya ve ispanya sahillerinde turistik amaçlı kullanılıyor.burada da aynısı rahatlıkla yapılabilir.
    ama bizde yapmazlar gibi.bu nedenle yeni yol yapılıyor diye açıkçası çok üzülüyorum.

Helal olsun dostum. Ülkenin %5 i senin gibi bilinçli veya böyle duyarlı olsa inan şuan bu durumda olmazdık. Ne tarihi eserlerimize sahip çıkıyoruz ne böyle güzelliklerimize.

• Evet arkadaşlar tatil sezonu gelip çattı.Forumun en zevkli konularından biri olan bu konuyu canlandırayım dedim.Acaba şu an bu güzergahta son durum nedir.3 yıldır fethiye'ye giderken bu güzergahı kullandım ama bu sefer Allah kısmet ederse konya yolundan gidecek gibiyim.Çünkü eşim bu yoldan artık gitmek istemiyor.Bugün baktım da arada 150 km fark var.Konya yolunun bu kadar fark etmesi kafamı karıştırıyor.En son 75 km tek yol kalmış ve 2017 sonu bitecek deniyordu.Şu an durum nedir acaba?
  • ykaya1983 Y kullanıcısına yanıt
    Hocam dev proje için 2020 bitiş tarihi diye söylediler , tüneller vs tahmin edilen 2021 fln şu an baya hızlanmış şekilde yapılıyor diye biliyorum...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: D@rbeli M@tk@p

Alanya-Mersin arasındaki yolun tünellerle,duble yollarla genişletilip büyütülmesi doğa katliamından başka birşey değil bana göre...
    Çünkü o yolda bu kadar geniş ve büyük yola yetecek sayıda trafik yok ki...
    Keşke oraya döktükleri onca parayı Akyaka'daki Sakar geçidi'nin altından tünel açmak için harcasalardı...Çok daha faydalı bir iş olurdu...

Sakar geniş duble yol.Hiçbir şekilde trafik sıkışıklığı vs...olmuyor.Gazipaşa-Mersin arası yolda bir kamyonun arkasında dakikalarca beklediğimi.Ya da bir virajdan dönmek için önce karşı yönden gelen kamyonun dönmesini beklediğim çok oldu.
    Gerçekten acelesi olan ,çoluk çocuğu olan,biraz acemi olanı zorlayan bir yol.Trafik yoğunluğunun az olma sebebi genelde üst yolun tercih edilmesi.
    Ondan fazla kullanmışımdır o yolu.Fakat ailem artık araçla o yoldan gitmek istemiyor.
    Bana kalsa yenisini yapsınlar.O yolu bozmasınlar.Bende beğeniyorum ama bazen manzara seyretmek yerine hızlı ve güvenli bir şekilde varmak istediğin yere varmak istiyorsun.
    Babam şöfördü.O yolda çok otobüsün kasasının esnemeden zarar gördüğünü.Ve o yola çalışan otobüslerin lastiğinin diğerlerinin yarı süresinde lastik değiştirdiğini söylerdi.
    Performanslı bir şekilde gazipaşadan mersine giden biri aracının lastiklerine baksın.Yanakları zımparalanmış gibi koyu renk alır:)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• narsess kullanıcısına yanıt
    Yeşilovacık Büyükeceli arasında 4 tünel açık. Büyükeceli içindeki çok az kısım henüz istimlak işlemleri bitmediği için tamamlanamadı. Orada istimlak işlemleri tamamlanır tamamlanmaz hızla biter. Yine ayrıca Aydıncık Gözce arasında tamamlanan iki tünel de açık. Toplamda Anamur Mersin arası 7 tünel açık vaziyette.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • geçen yaz çocuklar kustu, uzun muzun konya'dan giderim bu sene...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yenersonmez

geçen yaz çocuklar kustu, uzun muzun konya'dan giderim bu sene...

Buyuk hata edersin. O eski yoldan eser yok simdi kesinlikle denemelisin

• Valla 3 çocuk yaşlar ise 8,4 ve bir buçuk bu durumda bu yola girme riskine girilir mi.İşin kötü tarafı girdin mi dönemezsin de:)Konya üzeri de alanya antalya bu sefer de 150 km o var yol bayağı uzayacak..

Yolun en son durumunu bilen bir arkadaş gir veya girme desin...

• quote:

Orijinalden alıntı: berkenarjen

Valla 3 çocuk yaşlar ise 8,4 ve bir buçuk bu durumda bu yola girme riskine girilir mi.İşin kötü tarafı girdin mi dönemezsin de:)Konya üzeri de alanya antalya bu sefer de 150 km o var yol bayağı uzayacak..

Hocam bende de 2 çocuk var ellerinden öper;) en son 2014 te kullandım bu yolu ve çocuklarla rezil oldum. 2015 ve 2016 da konya üzeri gidip geldim ama yol çok sıkıcı. Yazılanlardan yola çıkarak, bu yıl yine sahil yolundan gideyim diyorum ama aynı rezilliği yaşamaktan da korkuyorum. Siz ne zaman kullanacaksınız bu yolu?

• Benim daha 1 ay var ama simdiden kararsız kaldım...

• Hocam siz daha önce giderseniz son durumu yazarsınız artık:)

• geçen sene konya yolunu kullanmıştım ama bu sene bu yolun durumunu çok merak ediyorum. giden gören bilen arkadaşlar bilgi verirlerse çok iyi olur.
  • Bayram yaklaşıyor...Rota sorgusu konuları hortlatılıyor...Kazasız belasız... :)

• quote:

Orijinalden alıntı: berkenarjen

Valla 3 çocuk yaşlar ise 8,4 ve bir buçuk bu durumda bu yola girme riskine girilir mi.İşin kötü tarafı girdin mi dönemezsin de:)Konya üzeri de alanya antalya bu sefer de 150 km o var yol bayağı uzayacak..

Alanya'ya gitmek istiyenler Mersini kullanmak zorunda...

Merkeze gidicekseniz Konya-Ereğli yolunu kullanın.

• 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.