Şimdi Ara

MerkürNet - 100 Mbps 150TL / 12 Ay Taahhüt ## Taahhütsüz / 140TL (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
349
Cevap
29
Favori
38.495
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

159 tl idi birde peşin şekilde istiyor turknet bu nedenle kaçmak durumunda kaldım. Bakalım aynı altyapı ile sıkıntı çıkaracak mıdır bir kaç güne belli olur wp den başvurdum evrakları ayrıca kargolama yaptım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün sabah basvurdum bugün taşıma sağlandı. Aksam test edeceğim

• Joker80 kullanıcısına yanıt

Hocam galiba poyrazdan geçtiniz. Siz de benim gibi izmirde misiniz acaba? Ben de poyrazdayım. Bi türlü karar veremiyorum Türksat'a taahhüt mü vereyim yoksa başka bir ufak firmaya mı geçeyim diye. Test edip bilgi paylaşırsanız süper olur.

• Hocam öncelikle ben turknet de idim. Gibir e basvuru yapacaktım fiyat artışı dediler Poyraz a geçeyim dedim baktım merkur de aylık sabit ücretli taahhütlü kampanya var ona başvurdum. Kablonetin fiyatından iyi olduğu için başvurdum hizim 100mb

Valla ben böyle ufak firmalara taahhüt vermek istemem. Size bol şans. Umarım sıkıntı yaşamazsınız.

• 2 aydır kullanıyorum netspeedten geçiş yaptım herhangi bir sıkıntı yaşamadım ping değerleri biraz yüksek oyun oynamadığım için sıkıntı olmuyor fiyatta uygun çok sıkıntı etmiyorum memnunum şuanlık

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hız olarak şuan için turknet den iyi geldi. İlerleyen günlerde sıkıntı çıkmaz umarım

Hangi şehirde kullanıyorsunuz?

İzmir ise tracert testi yapabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NewsTR -- 23 Aralık 2022; 14:8:25 >
  • NewsTR kullanıcısına yanıt

Hatay

Hocam selamlar, ping testi yapabilir misiniz.

146.66.155.1

162.249.79.1

Şu iki ip için tracert atabilirseniz sevinirim.

• Ref. Kodu arayan olursa: FMPM73T0Q4

• Aldığınız indirim miktarının yarısını gönderdiğiniz için teşekkür ederim

Hattımı farklı şehire taşıttım fiber yapıdan vdsl yapısına geçiş uzun sürdü yaklaşık 15 -16 gün türk telekom merkürnetten kaynaklandığını merkürnet türk telekomdan kaynaklandığını söyledi taahüt bozmaya o zaman zarfında 232 tl istedi merkürnet ama ben kullanmaya devam etmeyi tercih ettim fiber modemi merkürnete gönderdim eski vdsl modemimle devam ediyorum bakalım bir sonraki ay için modem kira ücreti almaya devam edecekler mi bilmiyorum

• Diğer firmalar port yok diyor, Merkür var diyor.

Anlamadım

• Arkadaşlar malum Türk Telekom fiber altyapıda kendi modemini kullanma zorunluluğu getiriyor. Ben İnternet Kutusu kullanıcısı olarak ayda 20 tl veriyorum. Aşağıdaki mesajı ilgili konuda attım ama buraya da atmak istedim:

Bu fiber altyapıda 20 tl modem kiralama bedeli konusunda CİMER üzerinden Ulaştırma Bakanlığına yazın. Onlar Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumuna iletecekler. DSL hizmetlerde yokken fiber hizmetlerde modem kullandırma zorunluluğu Türk Telekom'un yasal boşluktan faydalanarak yaptığı bir uygulama. En azından belirli bir süre sonra modemin bize ait olması lazım ama ona da yanaşmıyorlar.

Şu anda Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu bu durumu ve fiber tarifeleri içeren düzenlemeyi yapma aşamasında (Ben de CİMER üzerinden Aralık ayında yaptığım bilgi edinme başvurusu vesilesiyle öğrendim). Özellikle elinizde modem varsa ve TT modem verdiği için elinizdeki çöp olduysa ya da bu 20 tl yüzünden hızınızı düşürdüyseniz ya da yükseltmekten vazgeçtiyseniz mağduriyetinizi CİMER üzerinden yazın. Yeterli kamuoyu baskısı olursa devlet bu uygulamayı iptal eder hatta TT ye ceza bile verebilir (Adil Kullanım Kotası olayını hatırlayın). Ama sessiz kalırsanız şu anki 20 TL yi de ararız.

İki cümle dahi olsa üşenmeden durumunuzu ve mağduriyetinizi bildirin. Bir mağduriyetiniz olduğunu düşünmüyorsanız bile DSL hizmetleri için olmayan modem kullanım zorunluluğunun fiber için neden olduğu konusunda bilgi almak istediğinizi belirtin. Özellikle seçim döneminde şikayetlere kayıtsız kalamazlar. Benden söylemesi...

• inhuman kullanıcısına yanıt
    Hocam merhabalar
    2-3 aylık kullanımınız sonucu deneyimleriniz nedir?
    Ben de benzer lokasyonda ikamet edip firma araştırması yapıyorum da, yorumlarınızı duymak isterim mümkünse

• arkadaşlar selam 3 aylık süre sonucunda sizlere deneyimlerimi anlatayım.öncelikle merkürnet e millenicom dan geçtim.benden 179 tl kesmeye başlayınca.12 ay taahhütlü 109,90 merkürnete 2 gün içinde geçiş sağladım.3 ay süre içinde 2 kere 10 dakikalık kesinti oldu.hiçbir sıkıntı yaşamadım.millenicomda 100 mbps de 35 mbps verirken merkür netden 50 mbps taahhütlü anlaşmada 45 mbps alıyorum.ip nosu pek fazla değişmiyor.ping değerleri ölçümlerde 21 çıkıyor.devamlı iptv kullanan biriyim.bu firmayı tavsiye ederim.

• Davet kodumla üye olana 75 TL nakit ödeme yapabilirim. İlk ay faturanızda indirim veya ücretsiz olmayacak ancak bu şekilde nakit ödeyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antocio -- 27 Ocak 2023; 16:44:16 >
  • Yurtdışı çıkışların comnet yerine Türk Telekom olması sebebiyle yarın geçiş yapacağım GıbırNetten. Canlı yayın platformları PrimeTime saatlerinde umarım sorunsuzdur. Gıbırnette herşey çok iyiyken malesef canlı yayın platformlarında sorunlar yaşıyordum. Bandwith Throtting mevcuttu. Bunun sebebide primetime saatlerinde comnet üzerinden yapılan yurtdışı çıkışları sanırım.

• bir akrabamı da merkür nete getirdim.ayn gün içinde bağlantı sağlandı ve çok memnunlar.tavsiye ederim.

www.merkurnet.com.tr?ref=QJW99J7Z31 bu referans kodunu kullanabilirsiniz.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.