Şimdi Ara

Merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş(bahar dönemi) (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.625
Cevap
34
Favori
164.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, ben süleyman demirel üniversitesinde çevre mühendisliği okuyorm, başka bir okula geçiş yapmak istiyorum. ösym de yayımlanan bildirideki örnek şudur : Örneğin, İşletme (puan türü TM1) programında kayıtlı bir öğrenci merkezi yerleştirme puanları arasında MF4 puanı varsa ve bu öğrencinin MF4 puanının geçmek istediği İnşaat Mühendisliği programının taban puanına eşit veya yüksek ise uygulama esasları çerçevesinde yatay geçiş yapılır. ''
    Şimdi bu durumda, sadece alanlar farklıysa mı puana dikkat edilyor. Ben bölümümü değiştirmek istemiyorum, yani MF4'ten MF4'e geçiş yapacağım.Yine de puanımın eşit veya yüksek olması mı gerek? Eğer puanım düşükse ve ben başvuru yaparsam, kontenjan dolmamışsa beni kabul ederler mi? Birde ben 2012-2013de kazandım okulu. O yılın puanı mı dikkate alınacak, yoksa 2014-2015mi dikkate alınacak bunu da netleştirmek istedim. Şimdiden teşekkürler.

• Arkadaşlar merhaba benim de sorunum var geçişle ilgili görünce yazdım. Ben geçen yıl Ösym yerleştirme puanıyla geçiş yaptım kendi şehrimdeki aynı bölüme.Bu yıl bölümümü değiştirmek istiyorum ama yeni gelen ek maddede 1 defa yapılacağı yazıyor. Ben geçmek istediğim bölüme geçemedim mecburen geçen yıl yasa gelmediği için bu yıl da 1 kere yazıyor.Ki geçişler bölümler arası veya farklı bölüm geçişleri ayrı ayrı yapmaları gerekiyordu. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Yani geçiş yapabilir miyim?
  • Fırattan dicleye yatay geçiş istedim. Yarın açıklanıyor. Heyecan fazla.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangi bölüme geçmek istiyosan senin girdiğin sene aldığın puanlamalar üzerinden girmek istediğin bölümün puan türleriyle yapılacak, sadece alanlar farklıysa değil. İkincisi senin o seneki aldığın puanın girmek istediğin üniversitedeki taban puandan yüskek olması isteniyor başvuru için, aksi alde zaten başvuru yapamıyosun. @idontagreewithyou
  • İTÜ nün ne zaman başvuruları İTÜ duyurularda göremedim 30una kadar değil mi yav hala başlamadı mı bilgisi olan????
  • Nisan ayında kaydımı yaptırıp Ağustos başında da eski üniversiteden ilişik kesip diplomayı yeni okula vermeme rağmen Edevlet te öğrenci belgesi sorguladığımda iki okulu da gösteriyor ve belge veriyor.

Yök'e bildirmeli miyim acaba, bilgisi olan var mı bu konuda ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş yapınca aynı sene sınava girildiğinde ygs lys puanı kesiliyor mu acaba ?
  • Arkadaşlar çok sevinçliyim
    Fırat Üniversitesi ilköğretim matematik Öğretmenliği 2. Sınıfa yatay geçişim oldu.
    2. Asilim. Bu yıl dbakırdan elazığa okumak için gidiyordum (14 yıldır sınıf Öğretmenliği yapıyorum)
    Çok zor oluyordu. Artık dicleye geçtim. Zaten Dbakırda çalışıyorum. Sınıf öğretmenliği yapmak istemediğim için bu kararı aldım.
    Okumak zor değil yeter ki azminiz olsun. Herkes istediği üniversiteye geçer inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 18 Ağustos 2014; 18:22:57 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. Selçuk Güzel Sanatlar'da okuyorum fakat Gazı Güzel Sanatlar'a geçiş yapacağım. (olmaz da olursa hani) açıksası fakültemden memnunum. Kaldı ki tek tercihle geldim. Gazi aklımın ucunda dahi yoktu. Şimdi geçiş yapma mecburiyetim gibi bir durum var ortada. Ama Gazi GSF hakkında iyi şeyler okumadım. Siz ne diyorsunuz? Yani kıyasladığımızda hangisini seçerdiniz? Gazi Güzel Sanatlar hakkında duyumlarınız, bilgileriniz nelerdir?

• merhaba arkadaşlar

ben hacettepe dişten kırıkkale tıpa merkezi yerleştirme puanıyla geçiş yapmak istiyorum. fakat şöyle bir durum var ben hacettepe dişe ek yerleştirmeyle yerleşmiştim. bu merkezi yerleştirme puanıyla geçiş yapmamda bir sorun çıkarır mı? şimdiden teşekkürler
  • Arkadaşlar yatay geçiş çıktı. Ben evraklarımı verdim. Kaydım yapıldı. Öğrenci belgemde verildi.
    Eski üniversitemden ilişiğimin kesilmesi üniversiteler arasında resmi yazışmayla mı gerçekleşiyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 21 Ağustos 2014; 9:10:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Stargate_0404

Arkadaşlar yatay geçiş çıktı. Ben evraklarımı verdim. Kaydım yapıldı. Öğrenci belgemde verildi.
    Eski üniversitemden ilişiğimin kesilmesi üniversiteler arasında resmi yazışmayla mı gerçekleşiyor...

Hocam kayıt yaptırırken yeni evrak belge filan istediler mi?İstedilerse hangi belgeleri istediler?Eski üniversitenizle ilişkinizi siz kesiceksiniz diye biliyorum ben yine de bi araştırın yanılıyor olabilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zedge08

quote:

Arkadaşlar yatay geçiş çıktı. Ben evraklarımı verdim. Kaydım yapıldı. Öğrenci belgemde verildi.

Hocam kayıt yaptırırken yeni evrak belge filan istediler mi?İstedilerse hangi belgeleri istediler?Eski üniversitenizle ilişkinizi siz kesiceksiniz diye biliyorum ben yine de bi araştırın yanılıyor olabilirim.

Sordum, herhangi bir ilişik kesme yapmamamı söylediler. Üniversiteler kendi arasında yazışıyormuş.
    Sadece eski üniversiteme kimlik belgemi iade etmemi söylediler.

Belge verdim.
    1-ders içerikleri
    2-kimlik fotokopisi
    3-4 fotoğraf verdim.

Dosyamı oluşturdular. Bana da 2 öğrenci belgesi verdiler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Babangida Babayaro -- 21 Ağustos 2014; 16:13:29 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• quote:

Merhaba :) gecis yaparken puanimiz tutuyorsa bolumumuz ile gectigimiz bolumun ayni olmasi gerekli mi ? Bir bilginiz var mi acaba? Bir de tum universiteler aliyor mu ve hangi belgeler gerekiyor kusura bakmayin sorularim icin simdiden tesekkurler :)

• Aynı puan türünde ise başvuru yapabiliyorsunuz.
    Diye biliyorum.

Başvuru için
    Transkrip, ösym sonucunuz,ve 4lük harf tablosunu 100lük tablo dönüşümü ve dilekçe veriliyor

• quote:

Aynı puan türünde ise başvuru yapabiliyorsunuz.
    Diye biliyorum.

Başvuru için
    Transkrip, ösym sonucunuz,ve 4lük harf tablosunu 100lük tablo dönüşümü ve dilekçe veriliyor

Kusura bakmayin rahatsiz ediyorum ama son bir soru sormam lazim ben girdigimde bolum turkceydi simdi ing olmus bu bir engel tasir mi?

• İnanın o kadar bilgim yok. Forumda Size yardımcı olabilirler. Ya da üniversiteyi arayıp sorum isterseniz

• quote:

İnanın o kadar bilgim yok. Forumda Size yardımcı olabilirler. Ya da üniversiteyi arayıp sorum isterseniz

Cok tesekkur ederim sagolun :)

• Siz de sağolun...

• arkadaşlar tekrardan yazmak zorundayım çünkü benim için gerçekten önemli bir konu.

ben hacettepe dişten kırıkkale tıpa merkezi yerleştirme puanıyla geçiş yapmak istiyorum. fakat şöyle bir durum var ben hacettepe dişe ek yerleştirmeyle yerleşmiştim. bu merkezi yerleştirme puanıyla geçiş yapmamda bir sorun çıkarır mı? şimdiden teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.