Şimdi Ara

Merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş(bahar dönemi) (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.625
Cevap
34
Favori
164.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Manyetizma

http://www.yok.gov.tr/documents/10279/10279605/yatay_gecis_ek_madde/dd3ff493-250f-4d67-930a-1933ec183934

http://www.yok.gov.tr/web/guest/icerik/-/journal_content/56_INSTANCE_rEHF8BIsfYRx/10279/10260689

bunlar var bide alakası varmıdırki

evet burda yazdıgına göre mesela senin universiteye girdiğin sene şuan yatay geçiş yapmak istediğin bölüm kaç kişi almıs mesela 100 merkezi yerleştirmeyle 30 kişiye kadar yatay geçiş alabiliyor.

• maksimiç kullanıcısına yanıt
    YTÜ'yü dün aradım konuştum karar çok yeni oldugu için henüz senato toplanmamış ama toplanınca (muhtemelen temmuz sonu) bi açıklama yapacaklarını ve tarihleri açıklayacaklarını söylediler şu anda çelişki var diyor. İTÜ'den açıklama da 15 temmuzda gelecekmiş.

karar 8 temmuzda alınmış 10 temmuzda yayınlanmış
  • dansrr D kullanıcısına yanıt
    link açılmıyor not found diyor.... :(
  • Aynı bölümde geçiş yapilmiyormu yeni duzenlemeyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ekran görüntüsünü koydum

• Herhangi bir gelişme var mı? Ne zaman başlayacak? Ne zaman biteceği yazılmış ama başlangıç tarihleri yok. Başvuracağım üniversitede bu konuda bir duyuru da göremedim.
  • Kuzenim BANDIRMA İİBF İŞLETME (İÖ) den MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ İŞLETME (İÖ) ye geçmek istiyor.Onun girdiği sene TM-1 puanı 231 di MUĞLA İŞLETME (İÖ) TM-1 228 puan ile almış.Muğla İŞLETME (İÖ) kontenjanıda 135 %30 u da yaklaşık 40 kişi merkezi puanla geçiş yapabilcek gelme olasılığı nedir sizce ?
  • Zamanında az gezinmemiştim bu konuda sonucunda ulaştım amacıma. İsteyen herkesin olur inşallah. Bu arada Osmangazi Üniversitesi'ne yatay geçiş yapmayı düşünenler varsa buradan bakabilirler. http://ogrenciisleri.ogu.edu.tr/duyurular.aspx?ID=777
  • quote:

Orijinalden alıntı: ufukpctv

Hocam bi aydınlatın ortada kalcam diye korkuyorum. Bu yıl da sınava girdim geçen yıldan daha kötü geldi. Hali hazırda okumakta olduğum üniversiteden ayrılmak niyetindeyim. Geçen yılın puanıyla yatay geçiş yapmayı düşünüyorum ama aynı üniversitede devam etmek isteyeceğim son şey. Puanımla başvuru yapmak istediğim üniversite bu yıl öğrenci almayacak sıkıntı olur mu? Oldu diyelim başka bi üniversiteye başvuru yapabiliyor muyum? Yaptım ama kabul olmadı, başka başvuruda bulunabilir miyim? Bu yılki puanımla yapacağım tercihi ona göre garantiye almak istiyorum.

Ayni durumdayiz ben simdi 5 universiteyede basvurcam universitemden cok fazla nefret ettigim icin puanimdan 103 puan alti yere bile basvuru yapcam tekrar sinava girdim ama tutmicak yerleri yazdim ilk tercihte kesin olmaz ikinci tercihlere kalcam o zaman oyle tercih yaparim en kotu ihtimal diyorum ama kesin kabul olur benim yatay gecis gibi geliyor.

• Yeni düzenlemeyle aynı bölümde başka bir üniversiteye geçiş yapabiliyor muyuz? Sadece programlar arası yatay geçişten bahsedilmiş.
    Eğer yapabiliyorsak başvurular belirtildiği gibi 30 ağustosa kadar mı yoksa eğitim öğretim dönemi başlangıcından sonraki bir ay içerisinde mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: oztrlknur

quote:

Orijinalden alıntı: ufukpctv

Hocam bi aydınlatın ortada kalcam diye korkuyorum. Bu yıl da sınava girdim geçen yıldan daha kötü geldi. Hali hazırda okumakta olduğum üniversiteden ayrılmak niyetindeyim. Geçen yılın puanıyla yatay geçiş yapmayı düşünüyorum ama aynı üniversitede devam etmek isteyeceğim son şey. Puanımla başvuru yapmak istediğim üniversite bu yıl öğrenci almayacak sıkıntı olur mu? Oldu diyelim başka bi üniversiteye başvuru yapabiliyor muyum? Yaptım ama kabul olmadı, başka başvuruda bulunabilir miyim? Bu yılki puanımla yapacağım tercihi ona göre garantiye almak istiyorum.

Ayni durumdayiz ben simdi 5 universiteyede basvurcam universitemden cok fazla nefret ettigim icin puanimdan 103 puan alti yere bile basvuru yapcam tekrar sinava girdim ama tutmicak yerleri yazdim ilk tercihte kesin olmaz ikinci tercihlere kalcam o zaman oyle tercih yaparim en kotu ihtimal diyorum ama kesin kabul olur benim yatay gecis gibi geliyor.

İnşallah açıkta kalmayız.

• Arkadaşlar benin durumum tahminimce hepinize kıyasla daha belirsiz ben 2007 girişliyim ve say 2 puanıyla girdim ben şimdiki sistemde say2 puanı diye bişey yok yani benim girdiğim sene tavan puan 380 di şuanki sistemde ise tavan puan 500 bende bu yatay geçişten faydalanmak istiyorum ama puanları nasıl neye göre karşılaştırma yaparak bi sıralama belirlerler yoksa başarı sırasına göremi belirlerler kabul edilecek olanları

• beyler bende itü veya odtü ye geçmeyi düşünüyorum merkezi yerleştirme ile başvuran veya atayıp bilgi alan varsa burada paylaşabilirmi acaba ?
  • ricardo8 R kullanıcısına yanıt
    kardeş tel numaranı özelden verir misin ?
  • Basvuru islemi nasil yapiliyor? Illa okula gitmek mi gerekiyor? Arkadaslar lutfem acil yardim ona gore tercih yapacagim bu yil. Gecen yildan daha dusuk bu yil ama

• merhabalar. aklıma takılan iki soruyu sormak istiyorum.

1) şu an ki okuduğum okula 2012 senesinde girdim. işletme bölümü okumaktayım. o senenin kılavuzuna bakınca istediğim şehirlerin sadece vakıf üniversiteleri geliyor. istanbul daha ağır bastı. yukarıları biraz okudum da merkezi puanla yatay geçiş yaptığında özel üniversiteler burslu bölümlerini açmıyormuş. tam burslu gelmiyor zaten. %50 anca geliyor. kontenjan açmamaları bana biraz saçma geldi. bu konuda tam bilgisi olan varsa ve paylaşırsa çok sevinirim.

bilgi üniversitedesin de okuyan arkadaşımın danışman hocası ile bilgi alışverişinde bulunuyoruz. okulları ara illa ki kontenjan açan olur, biliyorsun bunlar için para herşeyden daha önemli dedi. bir iki özel üniversitenin öğrenci işlerini aradım fakat açan olmadı. önceden kontenjanlar %10 idi şimdi %30'a çekmişler. belki %50 burslu bölümlerini açarlar diye umut ediyorum.

2) 2012 senesindeki çektiğim tm 3 puanı istanbul medeniyet üniversitesi'nin felsefe bölümüne yetiyor. yeni yönetmelikle beraber istediğimiz şekilde istediğimiz bölüme geçiş yapabiliyoruz. kontenjan açalar mı? son olarak da şunu merak ediyorum. üniversitede de ingilizce hazırlık okumak zorunluymuş. şu an ki okuduğum okulda ingilizce hazırlık bölümü okudum ve geçtim. acaba muafiyet sınavına girmeden orada okuduğum hazırlık bölümünü kabul ederler mi en çok bunu merak ediyorum.

şimdiden cevaplar için teşekkür ederim.

• Ben şimdi karabuk Üniversitesi Sosyoloji okuyorum. Hazırlığı bitirdim. Bu sene 1. Sınıfa baslicam. Ama aklımda sınıf Öğretmenliği var. Bolu ya da canakkale. Sizce bölüm değiştirmeye değer mi?
    Bi de suan 2. Öğretimim. Bolu ya da Çanakkale de 1. Öğretime geçersem harç parası olmuyor değil mi? İkisi de çok iyi bölümler değil biliyorum ama. Sizce hangisi daha mantıklı?

• beyler diyelim başvuru yaptık kabul edildi gitmeme şansımız var mı?
  • Arkadaşlar ben bu sene pamukkale yönetim bilişim sistemlerine girdim fakat özel nedenlerden sürekli aklımda sakarya yönetim bilişime geçmek var merkezi yerleştirme puanım sakaryanın taban puanından 10 puan fazla.Fakat aklımda şöyle bir soru var hazırlık okurken bahar dönemi ösym puanım ile sakaryaya geçebilir miyim ?
  • @erman96 Hayır geçiş yok 1 sene orda okuyup seneye bu zamanlar geçiş yapabilirsiniz .
    @çıpa Tabiki var ama bir daha merkezi yatay geçişe başvuramıyorsunuz.
    @işşiz genç Bence sosyoloji okumak daha mantıklı sınıf öğretmenliğini yapmak gönül işidir ki kaldı ki çok yapmak istiyorsun bu sefer atanma derdi var.
    @canon-- Ağustos başı Ağustos Sonu
  • 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.