Şimdi Ara

Merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş(bahar dönemi) (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.625
Cevap
34
Favori
164.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dansrr

Merhaba arkadaşlar kendi üniversitemizde de merkezi yerleştirme puanaımız ile yaty geçiş yapılabiliyor di mi ?

Benim sınıf arkadaşım aynı bizim üniversitenin aynı bölümünün 1.öğretimine geçmişti geçen sene.Merkezi yerleştirme puanı ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isovmelih -- 10 Temmuz 2014; 11:38:44 >
  • beyler çapa diş hekimliği bu sene bu sistemle öğrenci almıcaz diye karar almış boyle birşeye hakları var mı? Hani zorunluydu nasıl oluyor bu iş ?
  • Beyler ITU'den Yıldıza geçmiş birileri varsa yardımcı olabilir ? kontenjanlar nedir intibak olayı nasıldır ? OSS puanından başka kriter var mıdır ? ITUde verdigimiz ing hazırlık sayılıyor mu ? Bu sorulara aci cevap bulmam lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Placeb0

beyler çapa diş hekimliği bu sene bu sistemle öğrenci almıcaz diye karar almış boyle birşeye hakları var mı? Hani zorunluydu nasıl oluyor bu iş ?

Ben merak edip yazıya baktım nisanda yayınlanmış büyük ihtimalle Bahr dönemini kast ediyorlar eğitim yıllık olduğu içi ara dönemde alamayız diye ben öyle anladım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bir sorun içimi kemirdi, şöyle ki; ben 2010 girişliyim, İstanbul Üniversite'si bahar döneminde 2010, 2011, 2012, 2013 girişli öğrenciler için kontenjan açmış fakat 2009 ve 2008 için açmamış.Ben şimdi mantıken şöyle düşünüyorum seneye de 2010 için açmayabilir eğer öyleyse ben bu geçişten genel anlamda faydalanamayabilirim.Geçen bahar döneminde 2009 girişli bir arkadaş 4 senelik lisans programında geçiş yapabildi mi çok merak ediyorum.

• arkadaşlar bir şey soracaktım. ben şu an hacettepe dişte okuyorum 2.sınıfa geçtim. fakat bölümümden memnun değilim tıp fakültesine geçmek istiyorum. örneğin üniversiteye girdiğim zaman kırıkkale tıpın giriş puanından 14 puan fazla mf3 puanım vardı fakat tercih etmemiştim ve pişmanım. yök ü aradım bana böyle bir geçişin mümkün olduğunu söylediler. kırıkkale üniversitesini aradım bana doğru düzgün bir bilgi veren olmadı. şimdi ben böyle bir geçiş yapabiliyor muyum? yapabiliyorsam ne zaman başvuracağım? başvuru için gerekli belgeler ne? bilgisi olan varsa beni aydınlatabilir mi?
  • maksimiç kullanıcısına yanıt
    8 temmuz degil de 10 temmuz kararı sanırm. belgede 30 agustosa kadar büyün başvuruların yapılacagı yazıyor. fakat ben YTÜ'nün sitesine baktıgımda geçiş tarihi 15 eylü15 ekim görünüyor anlamadım ? yalnız bu yaklaşık bir hafta önceydi degişmiş olabilir
  • buddy123e B kullanıcısına yanıt
    Başvuru için eylül ayı okul başlangıcından en geç 1 ay içinde yapılabiliyor diye yazılmış .Öğrenci işlerine yazı gitmemiş olabilir o yüzden kem küm etmişlerdir
  • quote:

Orijinalden alıntı: calisci

quote:

Orijinalden alıntı: grejuva6

Bu haktan bir defa faydalanan bir daha ayni şekilde geçiş yapabiliyor mu bunun kısıtlaması var mi ?

yılda bir kez yapılıyor diye biliyorum ama sen sor istersen yine YÖK e

artık bu haktan sadece bir kez yararlanılabiliyormuş arkadaşlar, daha önce geçiş yapanlar yararlanamayacak yani, cümleten geçmiş olsun. bu arada 1 ay başvuru süresini erkene almışlar. buyrun,http://www.yok.gov.tr/documents/10279/10279605/yatay_gecis_ek_madde/dd3ff493-250f-4d67-930a-1933ec183934

• Gözümüz aydın başvuru takvimi esasları

http://www.yok.gov.tr/d...-446a-a5ba-57f63d31d2ce
  • quote:

Orijinalden alıntı: dansrr

Gözümüz aydın başvuru takvimi esasları

http://www.yok.gov.tr/d...-446a-a5ba-57f63d31d2ce

linkte bir hata var galiba
  • Hocam bi aydınlatın ortada kalcam diye korkuyorum. Bu yıl da sınava girdim geçen yıldan daha kötü geldi. Hali hazırda okumakta olduğum üniversiteden ayrılmak niyetindeyim. Geçen yılın puanıyla yatay geçiş yapmayı düşünüyorum ama aynı üniversitede devam etmek isteyeceğim son şey. Puanımla başvuru yapmak istediğim üniversite bu yıl öğrenci almayacak sıkıntı olur mu? Oldu diyelim başka bi üniversiteye başvuru yapabiliyor muyum? Yaptım ama kabul olmadı, başka başvuruda bulunabilir miyim? Bu yılki puanımla yapacağım tercihi ona göre garantiye almak istiyorum.
  • MortingenSitranze M kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_82073060/mpage_18/tm.htm

ben de bu sayfada arkadaşlar paylaşmış öyle gördüm ben linke tıklayınca indirme programından pdf i indirdim yazıyı okudum.pdf i yükleyemedim buraya
  • Manyetizma kullanıcısına yanıt
    Benim durumum da öyle arada sıkıntılı bi durum eger güncel bi bilgin varsa o konuda paylaşırsan sevinirim

• 8 Temmuz'da toplanılmış, dün açıklanmış olabilir.Ytü öğrenci işlerinin sitesine baktım bir şey bulamadım :(
  • ösym ye bugun gittim, maalesef cevap alamadım. Ösym nin tek verdiği cevap kulavuz cıkmadı, hata varsada kulavuz cıksın bakarız, bizim işimiz değil yökü arayın

Ösym kısaca hiçbir şey bilmiyor

http://www.yok.gov.tr/web/guest/kurumlararasi-yatay-gecis-kontenjanlari-ile-basvuru

yök açıklamıs burdan bakabilirsiniz, benim istediğim yerde kontenjan gözüküyor ama kesin kayıt tarihi 1-5eylül, yedek kayıt için ne yapmak gerekki. Sınav sonucumun açıklanması 9eylül. Sınavı geçmeme durumunda ben değiştirmeyi düşünüyorum, benim yedek kayıtla geçmem gerek şartı nedirki acaba. Tabi bu merkezi sistemle yatay geçiş içinse, çünkü 1.sınıfları koymamışlar listeye olmaya bilirde

kontenjanlar gözüküyor ama puanlara bakma yerinde hala istediğim bölümün puanı gözükmüyor sadece ek yerleştirmede gözüküyor çözemedim durumu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 12 Temmuz 2014; 0:17:22 >

• Manyetizma kullanıcısına yanıt
    Seninki biraz daha farkliymis ortak noktamiz su sanirim 2012 puaniyla tercih yapicaz ama o sene oyle bi bolum yoktu 2013te ogrenci aldi , buraya kadar ortak ama
    Sonrasi senin farkli yarin okuyucam gunduz gozuyle

• quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

ösym ye bugun gittim, maalesef cevap alamadım. Ösym nin tek verdiği cevap kulavuz cıkmadı, hata varsada kulavuz cıksın bakarız, bizim işimiz değil yökü arayın

Ösym kısaca hiçbir şey bilmiyor

http://www.yok.gov.tr/web/guest/kurumlararasi-yatay-gecis-kontenjanlari-ile-basvuru

yök açıklamıs burdan bakabilirsiniz, benim istediğim yerde kontenjan gözüküyor ama kesin kayıt tarihi 1-5eylül, yedek kayıt için ne yapmak gerekki. Sınav sonucumun açıklanması 9eylül. Sınavı geçmeme durumunda ben değiştirmeyi düşünüyorum, benim yedek kayıtla geçmem gerek şartı nedirki acaba. Tabi bu merkezi sistemle yatay geçiş içinse, çünkü 1.sınıfları koymamışlar listeye olmaya bilirde

kontenjanlar gözüküyor ama puanlara bakma yerinde hala istediğim bölümün puanı gözükmüyor sadece ek yerleştirmede gözüküyor çözemedim durumu

bu senin attıgın link okuldaki derslerin not ortalamasıyla ilgili olan yatay geçiş için merkezi yerletirme puanı ile geçiş tamamen ayrı bir olay sanırım

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.