Şimdi Ara

Merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş(bahar dönemi) (53. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.625
Cevap
34
Favori
164.384
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: 5Maverick2

quote:

Orijinalden alıntı: ata236

Ben itü den yıldız tekniğe geçtim.İtüde zaten hazırlık okuyup geçmiştim.Bana tekrardan hazırlık okumam gerektiğini söylüyorlar.Ne yapabilirim bir fikri olan yokmu.

ne zaman geçtin sen ? yani açıldı mı geçme olayı?

ben mart ayında basvurmustum.nisanda kabul aldım.başvurduğum zaman itüde 1. sınıfın 2. dönemindeydim.kabul alınca itüden kaydımı sildirdim yarım dönemdir boştayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhunn

merhabalar arkadaşım dokuz eylülde okurken ege üniversitesine başvuru yaptı dgs ile girdiği puan dan kabul edildi fakat geçen dönem kayıt yaptırmadı şimdi bu önümüzdeki dönem tekrar başvurmak istiyor 2. bir başvuru hakkı var mıdır acaba?

evet,herhangi bir başvuru sınırlaması yok.
  • Truvatı T kullanıcısına yanıt
    Hocam odtünün toefl istediğini nereden öğrendiniz kesin bilgi mi ? Hazırlık sınıfına almıyor o zaman Odtü.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ramuli kullanıcısına yanıt
    odtüyü arayıp sordum. evet hazırlığa kabul etmiyomuş maalesef. inşallah değiştirirler. ben yine de başvurmayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: besir99

quote:

Orijinalden alıntı: semacan95

GEÇİŞ YAPAN ARKADAŞLARA SORUYORUM
    SORUYORUM
    Yeni okulunuza kayıt yaptırdıktan sonra eski okulda bir işlem (kayıt silme, evrak isteme vs.)yaptınız mı?Bende geçiş yaptım kayıt yaptıralı 20 gün oldu yeni okulum biz evrakları isticez eski okuluna devam etme dedi öğrenci kimliğimi aldım ama hala evraklarım eski okulumdan istenmedi bende telaş yaptım

Bende aynı durumdayım. Eski bölümümden kaydım silinmedi daha. Panik yapmaya gerek yok diye düşünüyorum. Sonuçta sizi yeni üniversiteniz kabul etmiş ve eski üniversitenizde "ne kadar az öğrenci o kadar iyi" deyip sizi gönderecektir.

Unutulmaması gereken şey!! Eğer KYK'dan kredi yada burs alıyorsanız geçiş %100 tamamlandığında KYK'ya durumu bildirmelisiniz

Arkadaslar bu mevzuyu onemseyin yaşadım biliyorum. Bizzat eski okula gidip sildirmelisiniz ve evraklar gelmiş mi gün be gün takip edin yoksa yapmiyolar. Ve yökte 2 okula kayıtlı gorunuyorsunuz bu da yasak

• Arkadaşlar bazı üniversiteler merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçişte ortalamayla geçenler bittikten sonra kontenjan kalırsa demişler, yök kararında bu merkezi puanla geçişeler için her dönem mutlaka yüzde 10 ayrı kontenjan ayrılacak denilmiş. Bu konuda bilgi almak istiyorum ve ege üniversitesine merkezi puanla geçiş yapan varsa bilgi almak istiyorum koşullarıyla ilgili, dokuz eylülün sitesinde bunla ilgili açıklamalar var ama ege'nin sitelerinde hiçbir açıklama bulamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *sedefkar*

quote:

quote:

SORUYORUM
    Yeni okulunuza kayıt yaptırdıktan sonra eski okulda bir işlem (kayıt silme, evrak isteme vs.)yaptınız mı?Bende geçiş yaptım kayıt yaptıralı 20 gün oldu yeni okulum biz evrakları isticez eski okuluna devam etme dedi öğrenci kimliğimi aldım ama hala evraklarım eski okulumdan istenmedi bende telaş yaptım

Bende aynı durumdayım. Eski bölümümden kaydım silinmedi daha. Panik yapmaya gerek yok diye düşünüyorum. Sonuçta sizi yeni üniversiteniz kabul etmiş ve eski üniversitenizde "ne kadar az öğrenci o kadar iyi" deyip sizi gönderecektir.

Unutulmaması gereken şey!! Eğer KYK'dan kredi yada burs alıyorsanız geçiş %100 tamamlandığında KYK'ya durumu bildirmelisiniz

Arkadaslar bu mevzuyu onemseyin yaşadım biliyorum. Bizzat eski okula gidip sildirmelisiniz ve evraklar gelmiş mi gün be gün takip edin yoksa yapmiyolar. Ve yökte 2 okula kayıtlı gorunuyorsunuz bu da yasak

Emin misin hocam ya ? Sen diyince ben de baktım şimdi E-Devlet'ten iki okulda da kaydım görünüyor hala silinmemiş eskisinde. Nisanda geçmiştim.

Kim uğraşacak şimdi İstanbul'a gidip gelmeyle ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Eostre

quote:

Orijinalden alıntı: *sedefkar*

quote:

quote:

SORUYORUM

Emin misin hocam ya ? Sen diyince ben de baktım şimdi E-Devlet'ten iki okulda da kaydım görünüyor hala silinmemiş eskisinde. Nisanda geçmiştim.

Kim uğraşacak şimdi İstanbul'a gidip gelmeyle ya

Bak işte cok riskli bi durum bu ben ekimde gectim. Iki ay sonra cagirdilar dediler hacı sen napiyon diye. Buraya gelip kaydini sildirmek icin dilekce vermen lazimdi dediler. Yökte bu farkedilse cok kötü olur dediler. Yani kisaca kaydini sildirmek için dilekce vercen onaylatcan onlar yeni okuluna biseyler yollicak bi de eski ogrenci kimlini vericen bunlari yaptinmi. Sen sildirmezsen kayit silinmiyo

• İstanbul hukukta okuyorum 2012 girisliyim , arkadaslar simdi 2012deki puanima gore isletmeye gecmek istiyorum ozel okula tam burslu ama iste puan turu degisiyor onu anlayamadim kimi olur derken baskasi olmaz demis , bunun net cevabi nedir?

2012deki isletme isteyen puanim tutuyor ayrica istedigim okulu

tesekkurler simdiden iyi sabahlar

• bu yıl üniversiteye girsem.
    tm 2 den bir bölüme yerleşşem tm 1 den alan bölüme geçiş yapabilir miyim ?

• Akademik takvimlerde merkezi yerleştirmeyler yatay geçiş icin tarih belirtilmemiş sadece ortalamayla ilgili olan basvurular icin tarih var onlarfa temmuzda halbuki yönetmelikte eylül diyordu hangisine basvurcaz simdi gecis yapanlar süreci ayrintili aciklarsa güzel olur,özellikle ege ve marmara varsa

• quote:

Orijinalden alıntı: nsbduman

İstanbul hukukta okuyorum 2012 girisliyim , arkadaslar simdi 2012deki puanima gore isletmeye gecmek istiyorum ozel okula tam burslu ama iste puan turu degisiyor onu anlayamadim kimi olur derken baskasi olmaz demis , bunun net cevabi nedir?

merkezi puanla geçişte , yerleştiğiniz seneki TÜM PUAN TÜRLERİNİZLE yatay geçiş başvurusu yapabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: TsuBLK

quote:

Orijinalden alıntı: nsbduman

İstanbul hukukta okuyorum 2012 girisliyim , arkadaslar simdi 2012deki puanima gore isletmeye gecmek istiyorum ozel okula tam burslu ama iste puan turu degisiyor onu anlayamadim kimi olur derken baskasi olmaz demis , bunun net cevabi nedir?

merkezi puanla geçişte , yerleştiğiniz seneki TÜM PUAN TÜRLERİNİZLE yatay geçiş başvurusu yapabilirsiniz

Cevap icin tesekkurler pm attim bi konuda danismak icin

• Arkadaşlar Güz döneminde ( temmuz-ağustos ) tarihlerinde oluyor normalde yatay geçişler. Buda öyle olucakmı. Yüzde 50 bursla okuyorum bidahaki dönem olursa 20 milyar vermek zorunda kalıcam ve malesef bu sefer 20 milyarı ailem karşılayamaz lütfen yardım edin Merkezi yatay geçiş ne zaman olucak
  • Arkadaslar benim okudugum kont. Sayisinin yuzde 10 u kadarini acmak zorunda ama basvuru tarihleri okuldan acildiktan sonra 1 ay bekletmezler sonucta bizim durum ayri yani bizim icin kont acilicak ??

• sezermaden95 S kullanıcısına yanıt
    işte bende bunu merak ediyorum umarım tarihler senin dediğin gibi olur bazıları ekimde başvuruyorsun falan diyor ki bu dönem kaybetmek demek inşallah okulların açıldığı zamanda başlarız
  • Mode03 kullanıcısına yanıt
    bence o bir ay bekletme 2014 girişliler için olmalı sonuçta biz daha önceden yerleştik
  • birşey daha sorucam bu yatay geçişte tarihleri her okul kendimi belirliyor yoksa herkesin başvuru tarihi aynımı
  • quote:

Orijinalden alıntı: skype1994

birşey daha sorucam bu yatay geçişte tarihleri her okul kendimi belirliyor yoksa herkesin başvuru tarihi aynımı

Bu merkezi yerleştirme sisteminde tarihleri YÖK belirliyormuş. Arkadaşlar toplu halde Yöke dilekce filan göndermeliyiz Birisi Ana Konu olarak açsın forumda dilekce yazacakları toplayalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sezermaden95

Arkadaşlar Güz döneminde ( temmuz-ağustos ) tarihlerinde oluyor normalde yatay geçişler. Buda öyle olucakmı. Yüzde 50 bursla okuyorum bidahaki dönem olursa 20 milyar vermek zorunda kalıcam ve malesef bu sefer 20 milyarı ailem karşılayamaz lütfen yardım edin Merkezi yatay geçiş ne zaman olucak

hangi okula geçiceksin hocam?

vakıf üniversiteleri arasında burslu geçiş mümkün diye duymuştum, mesela özyeğin burslu kabul ediyormuş
  • 
Sayfa: önceki 5152535455
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.