Şimdi Ara

Merkezi yerleştirme puanıyla yatay geçiş(bahar dönemi) (50. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.625
Cevap
34
Favori
164.301
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet her eğitim öğretim döneminin başlamasından en geç 1 ay içinde bahar dönemi için bitti artık eylülde başvurursun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ramuli kullanıcısına yanıt
    Peki bu sene ilk defa öğrenci alacak devlet üniversitesine geçiş yapabilir miyim şu an hazirliktayim 1. sinifa ordan başlayabilir miyim ?
  • masteropxxx kullanıcısına yanıt
    Hayır kardeşim geçmek istediğin yer girdiğin sene öğrenci almış olmak zorunda. Çünkü kontenjan o sayının %10 u

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar aynı konu hakkında sürekli mesaj attığım için özür dilerim yeni okula kayıt yaptıralı 1 ay oldu kimliğimi falan aldım fakat hala evraklarım gelmedi iki tarafta da kayıtlıyım eski okulumdan kurtalamıcam diye korkuyorum ne kadar sürer bu evrak işleri ya yeni okul geçen hafta yazı yolladık demişti :/ :/

• Anadolu Üniversitesi'nde bu durum nasıl bilen varsa pm atabilir mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: besir99

quote:

Orijinalden alıntı: xooa

Teşekkür ederim cevap için.

Yani anlayacağımız hocaların insafında galiba biraz bu işler.

Gazi eczacılıktan gelen ark'ınıza ne tür zorluk çıkardılar?
    Örneğin atıyorum fizik 1 dersini geçtiği halde "yok biz onu saymayız, bizim üniversitemizde bir daha fizik 1 alacaksın." gibi birşey mi söylediler?

Onunda fizik1, mat102(bizim almamız gereken mat123 kodlu ve 5 kredi, mat102 ise 2 kredi),türkçe 1-2, tarih 1-2, ingilizce 1-2 derslerini intibak önerisi formunda gördüm ancak intibak yapılırken hangisi kabul olur hangisi kabul olmaz bilmiyorum.

Hacettepede önceden yatay geçişle alınan öğrencinin aldığı ders içerikleri ve notları her dersin bağlı olduğu bölüme gönderiliyormuş. Bölümlerde eşdeğerliğini çıkartıp inbak önerisine sunuyorlarmış. Şimdi sistem değişmiş. Artık yeni gelen öğrenciye verilen danışman hoca elindeki belgilere(transkript, ders içerikleri vs.) bakarak eşdeğerlikleri hazırlayıp intibak'a sunuyor. Danışman hoca kabul etse bile intibakta kabul olmayabiliyor. Bilmem anlatabildim mi.

Sendemi hacettepeye geçmek istiyorsun?

Hocam iyi akşamlar. Ben de bu sistemle Anadolu Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliğinden Anadolu Üniversitesi Eczacılığa geçmek istiyorum. Bu dönem için geç mi kaldım?

• usta bir ay sonra okullar kapanıyor ne geçişi . artık diger döneme kaldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ursabim

usta bir ay sonra okullar kapanıyor ne geçişi . artık diger döneme kaldı

Umut fakirin ekmeği hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: Anna Dewitt

quote:

Orijinalden alıntı: ursabim

usta bir ay sonra okullar kapanıyor ne geçişi . artık diger döneme kaldı

Umut fakirin ekmeği hocam.

usta şimdi öyle diyorsun da bende de durum farklı değil nereye geçeceksin bilmiyorum ama bende paü ye itiraz ettim hakkım var dedim onlarda almadılar artık seneye :D
  • ya bir arkadaş yiğne bir forumda başlık açmış orda 3 noktaya önemli diyor biride diyor ki diyelim 2010 yılında girişliyseniz 2011 in taban puanına bakıcaksınz demiş,ama yönetmenlikte girdiğinz yılın taban puanına bakın diyor hangisi doğru şimdş? örnek olarak 2010 girişli birisi taban puan olarak 2009 umu 2010 umu yoksa 2011 imi baz alıcak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karahani

ya bir arkadaş yiğne bir forumda başlık açmış orda 3 noktaya önemli diyor biride diyor ki diyelim 2010 yılında girişliyseniz 2011 in taban puanına bakıcaksınz demiş,ama yönetmenlikte girdiğinz yılın taban puanına bakın diyor hangisi doğru şimdş? örnek olarak 2010 girişli birisi taban puan olarak 2009 umu 2010 umu yoksa 2011 imi baz alıcak?

O tercih kılavuzundan bahsetmiş tercih kılavuzları tercih döneminden evvel yayınlanır
    2012 tercih kılavuzunda gecen senenin puanları yer alır yani 2011in ki öğrenciler evvelki seneye baksın diye

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar geçen yıl adnan menderes üniversitesinde tm-1 puanıyla bir bölüm kazandım ingilizce hazırlığı vardı fakat devamsızlıktan kaldım istediğim başka bi üniversitede tm-1 puanıyla yatay geçiş yapabileceğim bölümler var ben faydalanabiliyor muyum bu durumdan?

Birde yatay geçişe başvurular hangi tarihte başlıyor bilgisi olan var mı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: axies

arkadaşlar geçen yıl adnan menderes üniversitesinde tm-1 puanıyla bir bölüm kazandım ingilizce hazırlığı vardı fakat devamsızlıktan kaldım istediğim başka bi üniversitede tm-1 puanıyla yatay geçiş yapabileceğim bölümler var ben faydalanabiliyor muyum bu durumdan?

ösys puanıyla yatay geçiş dönem başladıktan itibaren 1 ay içinde yapılıyor , yani en yakın tarih eylül ayında olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: TsuBLK

quote:

arkadaşlar geçen yıl adnan menderes üniversitesinde tm-1 puanıyla bir bölüm kazandım ingilizce hazırlığı vardı fakat devamsızlıktan kaldım istediğim başka bi üniversitede tm-1 puanıyla yatay geçiş yapabileceğim bölümler var ben faydalanabiliyor muyum bu durumdan?

ösys puanıyla yatay geçiş dönem başladıktan itibaren 1 ay içinde yapılıyor , yani en yakın tarih eylül ayında olacak

Peki bu durumda ben faydalanabiliyor muyum ? birde istenilen belgeler neler oluyor hemen hemen yani kaydımız olan okula gidip temin edeceğimiz belgeler oluyor mu?
  • quote:

quote:

quote:

Peki bu durumda ben faydalanabiliyor muyum ? birde istenilen belgeler neler oluyor hemen hemen yani kaydımız olan okula gidip temin edeceğimiz belgeler oluyor mu?

o konuda benimde fazla bilgim yok senin gibi yeni haberim oldu ve geçen dönemi kaçırdığım için acayip üzüldüm , 4 ay boştayım şuan eğer eylülde geçiş başvurum kabul olmazsa okulu bırakıcam
    istenen belgeler okula göre değişik 1-2 madde daha eklenebilir fakat temel olarak aynı bunlar
    ÖSYS Sonuç Belgesi
    Öğrenci Belgesi
    Nüfus Cüzdan Fotokopisi
    Transkript (ara sınıflar için)
    Ders içerikleri (ara sınıflar için)
    Vesikalık fotoğraflar

genel olarak bunlar isteniyor okula göre 1-2 madde değişiklik gösterebilir dediğim gibi
  • quote:

quote:

quote:

quote:

o konuda benimde fazla bilgim yok senin gibi yeni haberim oldu ve geçen dönemi kaçırdığım için acayip üzüldüm , 4 ay boştayım şuan eğer eylülde geçiş başvurum kabul olmazsa okulu bırakıcam
    istenen belgeler okula göre değişik 1-2 madde daha eklenebilir fakat temel olarak aynı bunlar
    ÖSYS Sonuç Belgesi
    Öğrenci Belgesi
    Nüfus Cüzdan Fotokopisi
    Transkript (ara sınıflar için)
    Ders içerikleri (ara sınıflar için)
    Vesikalık fotoğraflar

genel olarak bunlar isteniyor okula göre 1-2 madde değişiklik gösterebilir dediğim gibi

hazırlık sınıfları için ders içerikleri ve transkript istenmiyor değil mi ?
  • grejuva6 kullanıcısına yanıt
    ya hocam anlamdım ben yine ben ösym nin sitesine girip yerleştiğim yılın taban puanlarına bakıyırum yanlış mı yapıyorum yani?mesela 2010 girişilyim ösym nin 2010 taban puanlarına bakıyorum yanlış mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karahani

ya hocam anlamdım ben yine ben ösym nin sitesine girip yerleştiğim yılın taban puanlarına bakıyırum yanlış mı yapıyorum yani?mesela 2010 girişilyim ösym nin 2010 taban puanlarına bakıyorum yanlış mı?

diyelim sen 2012 senesinde sınava girdin ve yerleştin , 2013 de girenlere verilen klavuzlarda 2012 puanları veriliyor yani 1 önceki sınav . anlam karışıklığı ordan oldu heralde , sen 2010 girişli isen 2011 senesinin taban puanlarına bakmalısın çünkü son puanlar onlar oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TsuBLK -- 10 Mayıs 2014; 13:15:56 >
  • hocam ama öyle baktığım zaman da bir sonraki senenin taban puanlarına benim puanımın yetmedği çok yer geliyor yani benim tercih yaparken gelmiyen bir çok yer geliyor çünkü bir sonraki sene puanları çok düştü böyle oluncada iyice kafam karışıyor neyse cevabın ve ilgilendiğin için teşekür ederm heralde bu çok karışık olıcak bu yatay geçiş işi
  • Arkadaslar alttan 5 dersim var puanim yetiyor gecis yapabilir miyim?

• 
Sayfa: önceki 4849505152
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.