Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (3 Mobil) - 1 Masaüstü3 Mobil
7.729
Cevap
189
Favori
443.403
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> Devlet Üniversiteleri >> MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU
Giriş
  • Teşekkürler.
    |
    |
    hugeduck1818 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

o konuda fikrim yok, YÖK sitesinden bilgi edinme sekmesine tıklayarak CİMER üzerinden bu tür detaylı soruları sorabiliyorsun. Oraya sormanı önerebilirim.
    |
    |
    Sickle Hammer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    Arkadaşlar bu sene bende merkezi yatay geçiş yapacağım yapmak istediğim okulun girdiğim sene taban sıralaması benim 1.5 bin altımda ve 100 kişi almış %30 dan 30 kişi myo kontenjanı var olursa girememe ihtimalim nedir ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    aygunertosun

quote:

Orijinalden alıntı: Lastfilth

Arkadaşlar bu sene bende merkezi yatay geçiş yapacağım yapmak istediğim okulun girdiğim sene taban sıralaması benim 1.5 bin altımda ve 100 kişi almış %30 dan 30 kişi myo kontenjanı var olursa girememe ihtimalim nedir ?
    1.5 bin altımda derken puanınız yetiyor yani sıralamanız tutuyor diye kabul ediyorum.

Çok yüksek bir ihtimalle gelecektir. Girdiğiniz yıl ne kadar eski ise yine bir o kadar gelme olasılığı daha fazla olur. Geçmek istediğiniz yerin geçen senelerdeki kontenjanlarin kaçı dolmuş bir bakın. Yine yaklaşık olarak öyle olur.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    1 senem var. MYP ile BAŞKA bir bölüme geçmek istiyorum. Şimdi başka ünide başka bölüme geçersem azami sürem 0'lanacak mı?(yani 7-1 6 yıl mı olacak kesin) Bir de ben sakarya üni içinde başka bir bölüme geçsem yine 0'lanacak mı azami öğrenim sürem? Bu 0'lanma konusunda kesin bir bilgi bulamadım acaba kesin bilgisi olan birileri varsa bilgilendirebilir mi? Şimdiden teşekkürler..

|
    |
  • Teğmen
    133 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: gushka

1.5 bin altımda derken puanınız yetiyor yani sıralamanız tutuyor diye kabul ediyorum.

Çok yüksek bir ihtimalle gelecektir. Girdiğiniz yıl ne kadar eski ise yine bir o kadar gelme olasılığı daha fazla olur. Geçmek istediğiniz yerin geçen senelerdeki kontenjanlarin kaçı dolmuş bir bakın. Yine yaklaşık olarak öyle olur.

Alıntıları Göster
    Evet hocam sıralamam tutuyor açıkçası geçen sene girdim sınava ve yatay geçişte kontenjanlar dolmuyor deniyor tıp hariç umarım bu sene de böyle olur.Bölümüm geçen sene 27 kişi almış :) biraz fazla ama olsun .
    |
    |

• Çavuş
    63 Mesaj
    Merhabalar iyi bayramlar ben 2019 yks sözel de 355 yaptım ve bir vakıf üniversitesinde tam burslu halkla ilişkiler ve tanıtım bölümü okuyorum 4 yıllık merkesi yp ile istanbul üni HİT’e geçmek istiyorum oranın HİT bölümü taban puanı 352 ,ayrıca Marmara üniversite için de gazetecilik(349) Hit(346) başvuracağım sizce şansım ne derece ? daha önce bu yolla yatay geçiş yapan arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mert Çapan LEGTN -- 24 Mayıs 2020; 13:41:2 >
    |
    |
  • Er
    0 Mesaj
    Ytü ve marmara için geçişler ne zaman başlayacak, ayrıca türkçe bölümden ingilizce bölüme geçiş yapıldıgında yapılacak olan ingilizce sınavı, online mi olacak bu yıl ki online olan ingilizce hazırlık sınavları gibi?

|
    |
Canlı Tv izle
bankalar.org
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.