Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
7.644
Cevap
188
Favori
435.616
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> Üniversite Eğitimi ve Yüksek Lisans, Doktora >> Devlet Üniversiteleri >> MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU
Giriş
    11 Mesaj
    Ben YTÜ ye yatay geçiş yaptım. 9unda şifremi alacakmışım. Ancak belgede ders seçiminin dilekçe ile yapılacağı yazıyor. O iş nasıl oluyor?
    |
    |

Orijinalden alıntı: evandevan5a1

http://www.sbu.edu.tr/FileFolder/Dosyalar/eb408a43/2019_9/hamidiyeyasambilimlerifakultesiyataygecissonuclariekmadde1-0f50cfc4.pdf
    http://www.sbu.edu.tr/FileFolder/Dosyalar/eb408a43/2019_9/hamidiyetipfakultesiyataygecissonuclariekmadde1ekmadde2-8576a1c9.pdf

SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ.
    Hocam merkezi yatay geçiş yaparken aynı zamanda herhangi bir yerde yaz okulu yapma şansımız var mıdır?Bunu sormamın sebebi merkezi yatay geçişte başarı şartı aranmıyor.Örneğin ben başvuru yaptım temmuz ayından ağustos 15 e kadar yaz okulu aldım 1 Ağustosta da belgelerle yataya geçiş başvurusu yaptım.Yatay geçiş yaptığım okula kesin kayıt yapacağım süreden önce yaz okulum bitti ve notlar transkripte girildi.Bu durumda yaz okulunda zayıftan orta ya da iyiye çevirdiğim notlar geçeceğim okulda sayılacak mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sickle Hammer -- 7 Eylül 2019; 14:7:29 >

• Herkese merhaba,
    Benim bir sorum olacaktı, bilen ve yanıtlayan biri olursa çok mutlu olurum.
    Kardeşim merkezi yerleştirme puanına göre yatay geçiş için Hacı Bayram Veli Ü. (Gazi Ü.), Pamukkale Ü. ve Ankara Ü.'ne başvurdu. Hacı Bayram Veli Ü. ve Pamukkale Ü. sonuçları açıkladı ve asil listesinde. Son kayıt günü de 10 Eylül. Ancak bu tarihte Ankara Ü. hala sonuçları açıklamamış olacak. Ankara Ü. olursa aslında oraya gitmek istiyor ancak olmazsa şu anda kayıtlı olduğu okuldan hazırlıktan geçememiş olması nedeniyle (2 yıldır) kaydı silinecek. Açıkçası kararsız ve bilgisiziz.Hacı Bayram Veli Ü.'ne kayıt yaptırıp Ankara Ü. olursa oraya kaydolabilme gibi bir imkanı var mı? Öneriniz olur mu? Şimdiden teşekkürler.
    |
    |

geçmek istediğiniz üniversite ye kabul alip kayit olana kadar kayitli oldugunuz üniversite nin herşeyinden faydalanabilir siniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Sickle Hammer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar, yatay geçiş başvuru sonuçları açıklandıktan bir gün sonra mevcut okulum başlayacak yani ders seçimi yapmış olmam gerekiyor ders seçimi yapsam bir sorun yaratır mı ? Bilgisi olan yazarsa sevinirim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Er
    2 Mesaj

Bilen var mı?????

|
    |
    Hedonn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    618 Mesaj
    arkadaşlar esogü ye kayıt yapabilen varmı? kayıt olurken sistem tanımsız hata diye bir hata alıyorum
    |
    |

Orijinalden alıntı: Hedonn

Arkadaşlar, yatay geçiş başvuru sonuçları açıklandıktan bir gün sonra mevcut okulum başlayacak yani ders seçimi yapmış olmam gerekiyor ders seçimi yapsam bir sorun yaratır mı ? Bilgisi olan yazarsa sevinirim
    Yap ders seçimini hocam. Ne olacak yani ders seçtin bırakmayız diyecek halleri yok ya.
    kaydını alırsan da listeden adın silinir sonradan. hatta genelde sene başındaki liste sene sonuna kadar kalıyor sistemde, adın sınıf listesinde görünmeye devam edebilir de. bizim sınıfta kaydını alan arkadaş sene sonuna kadar listede görünüyordu ama problem olacak bişey değil tabi.
    AsRocK Z77 Extreme 6 // i5 2500K // 2x8GB GskiLL // Asus GTX 1050Ti // Sandisk Ultra II 480GB SSD // 2x2TB Toshiba Hitachi // PHILIPS 27" AMVA LED // Logitech K330 // Takstar HD5500 // Logitech F710 // Xiaomi Mi 9 Lite //
    _______ Mersin Tıp _______ Allah rızası icin yaşamıyorsan, neden hayatla mücadele ediyorsun ki ?
  • Er
    2 Mesaj

Teşekkür ederim hocam sağol

|
    |
    MaDMaxiBo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    271 Mesaj
    arkadaşlar ben bu sene elektrik elektronik mühendisliği hazırlık sınıfına başladım ancak başka bi üniversiteye geçmek istiyorum. istediğim üniversitede İngilizce bilgisayar mühendisliği tutuyor. yatay geçiş hakkında hiçbir fikrim yok. yaz döneminde yatay geçiş yapabilir miyim?

|
    |
    Kyk burs için transfer için eski okulumuza gitmemiz mi gerekiyor gerçekten

|
    |

Öğrenci işlerini arayıp sorun bi, belki yaparlar gitmeden.

|
    |
    kötü kız kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    AsRocK Z77 Extreme 6 // i5 2500K // 2x8GB GskiLL // Asus GTX 1050Ti // Sandisk Ultra II 480GB SSD // 2x2TB Toshiba Hitachi // PHILIPS 27" AMVA LED // Logitech K330 // Takstar HD5500 // Logitech F710 // Xiaomi Mi 9 Lite //
    _______ Mersin Tıp _______ Allah rızası icin yaşamıyorsan, neden hayatla mücadele ediyorsun ki ?
  • Çavuş
    60 Mesaj

Aradım Öğrenci belgesi verdik sana dediler onunla bütün işini halledersin dedi telefondaki. Kartta bir ara basılır alırsın dediler anladım yarın gideceğim fakülteye bakalım

|
    |

Bazı üniversiteler almıyor yeni başlangıç sayıyor, normalde de duyuru yazmışsınız ikinci öğretim olanlar yatıracak diye dedim ama alıyoruz dediler.

İtiraz etmeye dayanak sunacak bir kaynak var mı acaba?

• Yarbay
    3248 Mesaj

Harç okula bağlı bir işlem değil bildiğim kadarıyla. Siz 4 senelik eğitim sürenizi doldurduysanız ödüyorsunuz. Eğer bölüm değiştirmiyorsanız geçtiğiniz okuldaki eğitim süreniz olduğu gibi aktarılıyor fakat bölüm/program değiştirdiyseniz azami okuma süreniz okula kabul edildiğiniz yıldan çıkarılarak hesaplanıyor bir noktada sıfırlanıyor. Size bunu diyen öğrenci işleri falansa o süper akıllıları çok da dikkate almamak lazım. Onlardan birisi yüzünden asıl istediğim okula az kalsın başvuramıyordum. Azami süremi yanlış hesaplıyorlarmış meğersem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ridianod -- 10 Eylül 2019; 13:49:51 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: Ridianod

Harç okula bağlı bir işlem değil bildiğim kadarıyla. Siz 4 senelik eğitim sürenizi doldurduysanız ödüyorsunuz. Eğer bölüm değiştirmiyorsanız geçtiğiniz okuldaki eğitim süreniz olduğu gibi aktarılıyor fakat bölüm/program değiştirdiyseniz azami okuma süreniz okula kabul edildiğiniz yıldan çıkarılarak hesaplanıyor bir noktada sıfırlanıyor. Size bunu diyen öğrenci işleri falansa o süper akıllıları çok da dikkate almamak lazım. Onlardan birisi yüzünden asıl istediğim okula az kalsın başvuramıyordum. Azami süremi yanlış hesaplıyorlarmış meğersem.
    tam anlamadım hocam. Bölüm değişikliği var, evet. bu durumda son kayıt tarihim mi düşülecek toplam yıldan ? aldığım öğrenci belgesinde son kayıt tarihim görünüyor çünkü sadece.

bir de öğrenci işleri harç çıkarabiliyor da sanırım, çünkü af ile kayıt yeniledim ve harç almamız gerekir falan dediler hayır daha dönem tamamlamadım deyince tamam dediler almadılar önceki okulumda.

-kimlik numaramdan baktılar harç çıkıyor size dediler ama ikinci üniversite görünüyor dediler. başka bölüm okumuyorum dedim o zaman kayit için geldiğinizde sileriz dediler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 10 Eylül 2019; 14:25:21 >

• Yarbay
    3248 Mesaj

yok hocam mevzuatta okula kabul edildiğiniz "sınıf" geçtiğiniz bölümün "azami süresinden" düşerek hesaplanır diyor. Öğrenci işleri kafasına göre harç çıkarabileceğini yine de düşünmüyorum. Çünkü biz bedava okumuyoruz. Harçları atıyorum 4 senelik okulu 4 sene okuyanların devlet veriyor. Başka okul almıyorsa devlet parasını karşılıyor demektir. Benim twitterda tanıştığım bir arkadaş 3.sınıf bittikten sonra hacettepede başka bir bölüme geçmiş. Şu an 2.sınıfta ve harç ödemiyor. Hem okul değişti. Hem sınıfı sıfırlanmış gibi oldu. Tuhaf bu durum açıkcası. Yök vs ile iletişime geçmek en iyisi diye düşünüyorum. 2 sene önce yök harç ücretler ile ilgili bir yasa çıkarmıştı. Hacettepe de harçlara zam yapıp birkaç hafta sonra bu yasanın harçları kapsadığı açık değildir deyip geri ödemişlerdi yatıranlara.
    |
    |

• Yarbay
    11789 Mesaj

Başka bölüm olduğu için birinci sınıf olarak başlıyorum hocam.
    Tıp olduğu için de fakülte 6 yıllık.

Yarın gidip kayıt yapacağım kısmetse bakalım ne çıkar ne çıkmaz....

|
    |
    Ridianod kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
HızlıCevap
Reklamlar
haberler
SEO
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.