Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU (328. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8.414
Cevap
192
Favori
578.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • puanınız geçmek istediğiniz bölüme yetiyor bu aralar bazı üniversiteler merkezi ek 1 ilana çıkıyor
    istediğiniz üniversite ilana çıkarsa kaçırmayın hemen başvurun aralıkta az başvuran olduğu için hemen bölüme kabul alabilirsiniz.
  • evandevan5a1 E kullanıcısına yanıt
    İstedigim okul acilmadi mecbur yazi beklicem..puanim bolume gore fazla yuksek trakya'ya tercih yapicam yazın sorun yasar miyim sizce gecen sene 5 kisi basvurmus.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-31EAEC541 -- 21 Aralık 2018; 10:45:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-31EAEC541

İstedigim okul acilmadi mecbur yazi beklicem..puanim bolume gore fazla yuksek trakya'ya tercih yapicam yazın sorun yasar miyim sizce gecen sene 5 kisi basvurmus.
    birkaç üniversite 26 aralık merkezi ek 1 ilana başvuru tarihi olarak belirlemiş sizde umudunuzu kaybetmeyin.31 aralık a kadar yolu var.
    ---------
    hatay mustafa kemal ün. 2 ocak 14 ocak arasını. başvuru tarihi olarak belirledi aralığın başında.
  • kadir has üniversitesi (vakıf)
    Üniversite gonderdigim mesaja bu sene baharyariyilinda yatay gecis yapilmayacagi cevabini verdi bazi sebepleren oturu baska universite tercih edemiyorum yine de bekliyeyimmi?Dedigim gibi gecen sene az kisi basvurmus senw sonu gecebilecegimi umuyorum.

• hangi bölüme geçmek istiyorsunuz başka bölüm de düşünebilirsiniz.

,,,,,,,,,,

açilmiyacaği kesin mdemki ağustosu bekleyin isterseniz

Şuan oyle olacak gibi..beklemwk sıkıcı ama umarım sorunsuz geçebilirim.

• Siz garanti geçersiniz, puanınız bölüme göre çok yüksek ve bu puanla 410 puanlık yere girme ihtimaliniz bile %90. Geçen senelerdeki myp sonuclari aciklayan universitelere bakacak olursanız, sizin gibi 50 -60 puan fazladan yazip giren de var aynı puanda olup girende var. Ornek verecek olursak 405.07 ile alan bir bölüme 405.075 ile yerleşen çok sayıda insan var. Bence gönlünüzü rahat tutun cunku bende dusunuyorum geçisi, sizin gercekten bariz.

• benedictayraci B kullanıcısına yanıt
    Umarim siz de sorunsuz gecersiniz tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: benedictayraci

Siz garanti geçersiniz, puanınız bölüme göre çok yüksek ve bu puanla 410 puanlık yere girme ihtimaliniz bile %90. Geçen senelerdeki myp sonuclari aciklayan universitelere bakacak olursanız, sizin gibi 50 -60 puan fazladan yazip giren de var aynı puanda olup girende var. Ornek verecek olursak 405.07 ile alan bir bölüme 405.075 ile yerleşen çok sayıda insan var. Bence gönlünüzü rahat tutun cunku bende dusunuyorum geçisi, sizin gercekten bariz.
    Bende bu sene 240 taban puana sahip bölüme 280 ile başvuracağım girme oranım nedir?
  • Ilkay1244 I kullanıcısına yanıt
    neredeyse her bölüm 15-20 kontejyan açıyor ve güz dönemlerinde bunların hepsi her zaman dolmuyor. Puanı istediği bölümden yüksek olupta giremeyen çok az kişi var bölumün popülerliğiyle alakalı mesela bilgisayar muhendisliğni 2 senedir cok tercih eden var bundan dolayi myp ile gecis yapanda garanti olması icin yuksek puanla tercih ediyor ki bolume gecebilsin. Ama mesela arkadaş diyetisyenlik istiyor diyetisyenliğin populeritesi düstü bu sene oyuzden istedigi yere rahat gecer. Bence sizinde çok kasmamanız lazım istediğiniz yere göre yüksek puanıniz.

• Her bölüm Ağustos ayında kontenjan açıyormu acaba?

• Bir de hem İstanbul da hem Ankara da aynı okuldan var, Ben istediğim şehri seçebilirin değilmi?

• quote:

Orijinalden alıntı: JermenKeLL

Her bölüm Ağustos ayında kontenjan açıyormu acaba?
    Evet %30 kontenjan açma zorunluluğu var
  • *sharku* kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de sakaryaya başvurdum dediğiniz gibi mi 2017 ve 2018 girişlileere ayri ayri kontenjan mı acıyorlar ama kontenjan listesinde 6 kişi yaziyor ben anlamadim allah rizasi için biri yardim etsin.Şimdi 2017 ve 2018 girişli basvuru yapanlari siralayip mi alacaklar yoksa ayri ayri kontenjandan mi alacaklar ben de sakarya için başvurdum bilen var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: YalnizAdammm

Hocam ben de sakaryaya başvurdum dediğiniz gibi mi 2017 ve 2018 girişlileere ayri ayri kontenjan mı acıyorlar ama kontenjan listesinde 6 kişi yaziyor ben anlamadim allah rizasi için biri yardim etsin.Şimdi 2017 ve 2018 girişli basvuru yapanlari siralayip mi alacaklar yoksa ayri ayri kontenjandan mi alacaklar ben de sakarya için başvurdum bilen var mı
    Ayrı ayrı kontenjan
  • Ilkay1244 I kullanıcısına yanıt
    Çok sagolun

• quote:

Orijinalden alıntı: YalnizAdammm

Hocam hangi bölüme başvurdunuz. Ben okul öncesi öğretmenliğine başvurdum.
  • Mersin Antep ve Maraş kontenjan açmamış bu sene. Yazı bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 326327328329330
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.