Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU (305. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.416
Cevap
192
Favori
578.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • saat 16.10 oldu açıklamadılar açıklayacakları da yok galiba.
  • Merhaba

Muhtemelen daha önce tartışılmıştır ama su an eski sayfalari okuyamam internetim çekmiyor çünkü. Eski okulumda hazırlığı bitirdim ve özel bir okul oldugu icin toefldan denklik belgesi verdiler. Yeni gireceğim okulda hazırlık sinavina girmem gerekli midir?

Teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jokerberg kullanıcısına yanıt
    Hocam okul Özyeğin. Transkripte hazırlığı bitirdiğim gözüküyor ayrıca hazırlığı bitirdiğime dair belge istemistim. Bana ıslak imzalı bi belge verdiler, orda Toefl ve Ielts Ibt denkliği vardir yazıyor ıngilizce biçimde. Bu durumda basvurdugum okul benden hazırlık muafiyet sınavına girmemi ister mi? Kafami kurcalayan kisim bu

• ben bu yıl selçuk hukuku kazandım(aile zoruyla) bu yıl 1 .sınıfa başlayacağım.Boğaziçi turizm işletmeciliği bölümüne merkezi puan ile yatay geçiş yapmak istiyorum ama bölü ingilizce.hukuk fakültesi ise türkçe.benim boğaziçine geçmemde herhangi bir sorun olur mu? ingilizce seviyem çok düşük eğer kabul edilirsem hazırlıktan mı başlarım? cevaplarınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jokerberg

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    iki aydır varolan sıkıntı birden üstümden kalktı. birileri yüzünden depresyona girmiştim. senin puan farkın daha fazla dert etme kazanırsın. ben de birçok sıkıntılar olduğu halde sorunsuz kazandım

(pm de sıkıntı var galiba o yüzden buraya yazdım

• saat 5 i geçti ve açıklanmadı
  • marmara üniversitesi ingilizce sınav sonucu acıklandımı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • birden çok üniversiteye myp ile başvuru yapılabiliyor mu peki?
    sonradan kayıt yaptırma seçme işi bize kalabiliyor mu?
  • cmfalper kullanıcısına yanıt
    Evet istediğin kadar üniversiteye başvurabilirsiniz tabiki genel şartlar uygunsa. Ve evet istediğinizi seçiyorsunuz

• Buketbuz B kullanıcısına yanıt
    sağol hocam büyük bir avantajmış o zaman.
  • Kyk yurt başvuruları yatay geçiş için ayrı tarihte mi arkadaşlar ? Ben e devlete girdiğimde kayıtlı olduğum yurt göründüğünden işlem yapamıyorum henüz bilgisi olan??

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comolokko97 -- 29 Ekim 2020; 0:20:6 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi comolokko97 -- 29 Ekim 2020; 0:20:14 >
  • arkadaşlar akdeniz üni sözde bugün açıklayacaktı sonuçları ama ben websitede göremedim başka bir yerdenmi öğreniliyor acaba ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • (PASİF ÖĞRENCİLERE BİLGİLENDİRME) pasif öğrenciler başvuru yapmadan korkmasın ben pasif öğrenci olduğum halde sorunsuz kazandım personeller sormadı bile. öğrenci belgesi alamıyorsanız üniversiteye dilekçe yazın.

• (PASİF ÖĞRENCİLERE BİLGİLENDİRME) pasif öğrenciler başvuru yapmadan korkmasın ben pasif öğrenci olduğum halde sorunsuz kazandım personeller sormadı bile. öğrenci belgesi alamıyorsanız üniversiteye dilekçe yazın.

• Arkadaşlar ben geçen yıl Ek madde-1 e göre yatay geçiş başvurusu yaptım. Başvurum kabul edildi ve yeni bölüme kaydımı yaptırdım. Şu an bölümümden oldukça memnunum. Eğer eski bölümde kalsaydım şimdi okulu bitirme ihtimalim bile pek yoktu. Yeni bölümümde ise az bir çalışmayla gayet iyi puanları alabiliyorum.

O yıl 2. sınıf bitmişti ve devam etseydim 3. sınıfa başlayacaktım. Yani azami eğitim süremden 2 yıl harcamıştım.
    Kaydolduğum bölümde hazırlığı sınavla atlayıp 1. sınıftan başladım. Sorunsuz kaydımı yaptırdım. E-devletten baktığımda eski bölümün kaydı silinmiş ve yeni bölümün kayıt tarihi olarak yeni kayıt yaptırdığım tarih yazıyor.

Sistemde Yatay/EK-1 (Aynı Üniversite Farklı Program) ile kaydolduğum yazılı.

Hiç bir sıkıntı yok gibi görünse de kafamı kurcalayan bir durum var. Aynı üniversitede eski bölümde geçirdiğim sürenin toplamı hazırlık dahil 3 yıl olduğu için bu süre azami süre olan 7 yıl içinde sayılır mı yoksa sıfırdan başlamış gibi okulu bitirmek için 7 yıllık bir sürem mi vardır ?

Bu konu hakkında kanunda şöyle bir madde geçiyor,
    (Ek:RG-18/3/2016-29657) Bu madde kapsamında eğitim gördüğü programdan farklı bir programa yatay geçiş yapan öğrencilerin azami süreleri, programın azami süresinden kabul edildiği sınıf çıkartılarak hesaplanır.

Benim programa kabul edildiğim sınıfın eski sınıfım mı yeni sınıfım mı olduğunu pek anlayamadım. Bu konu hakkında o kadar araştırma yapsam d Üniversitenin bütün yönetmeliklerini vs. okusam da bir cevap bulamadım.

• Arkadaşlar ben merkezi yatay geçiş ile başvurumu yaptım kabul edildim şimdi benim lise diplomamın aslı eski üniversitemde ben bu diplomayı nasıl alabilirm üniversiteden? tecrübesi olan varsa bilgilendirirse çok sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 303304305306307
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.