Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU (286. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.416
Cevap
192
Favori
578.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, sorumun cevabını bulamadığım için yazma gereksinimi duydum. Bu evrak toplama işleri hakkında bir şey sormak istiyorum. Birinci sorum örneğin öğretim planı ve ders içerikleri 30 sayfa falan ben bunu çıkardıktan sonra öğrenci işleri tek tek onaylar mı? Diyelim ki onayladı sonrasında ben bu evrakları ve diğer evrakları dosya şeklinde mi -üniversite elden alım yapıyor- tolamam gerek. Bu dosyalamaişlemini biri açıklarsa çooook mutlu olurum
  • ikinci öğretimden birinci öğretime merkezi yatay geçiş yapıldığında harç durumu ne oluyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tubbbi T kullanıcısına yanıt
    onaylar ka;e basiyor
    normal ver'n dosyaya gerek yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: tubbbi

Merhaba arkadaşlar, sorumun cevabını bulamadığım için yazma gereksinimi duydum. Bu evrak toplama işleri hakkında bir şey sormak istiyorum. Birinci sorum örneğin öğretim planı ve ders içerikleri 30 sayfa falan ben bunu çıkardıktan sonra öğrenci işleri tek tek onaylar mı? Diyelim ki onayladı sonrasında ben bu evrakları ve diğer evrakları dosya şeklinde mi -üniversite elden alım yapıyor- tolamam gerek. Bu dosyalamaişlemini biri açıklarsa çooook mutlu olurum
    Götüreceğiniz evraklar mutlaka resmi onaylı - mühürlü olmalı. Fotokopi vs. onaysız evraklar kabul edilmez.
  • tahmini olarak merkezî yatay geçiş ne zaman başlıyor özellikle hacettepe için ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sorunun cevabini hicbir yerde göremedim buraya yaziyorum.

şu an %30 ingilizce olan bolumumde hazirlik ogrencisiyim. seneye aynı bolumun turkce olanına myp ile yatay geçiş yapacağim ve 1.sınıfa yeni okulda başlayacağım.

myp maddelerinde ilerleyen egitim ogr. yıllarında eski okula dönülebileceği yazıyor. diyelim 3 sene okudum ve 4.sınıftan itibaren eski okuluma dönebilir miyim( bolum tıp)? dil yeterliligini saglamam gerektiğini biliyorum.

• Konuyu açan ve yardımcı olan herkese teşekkürler.

Her bölüme / üniversiteye geçilebilineceği yazılmış. Örneğin tıptan mühendisliğe (mf4ten mf3e) geçiş mümkün öyleyse.

Fakat 2014-2015 Yıldırım Beyazıt üniversitesi merkezi yatay geçiş sonuçlarında reddedilen bir öğrenci için şöyle bir mazeret yazılmış:

''KAYITLI OLDUĞU PROGRAM İLE GEÇMEK İSTEDİĞİ PROGRAM FARKLI OLDUĞU İÇİN BAŞVURUSU RED EDİLMİŞTİR.''

Kontrol etmek isterseniz:http://ybu.edu.tr/ogrenciisleri/content_detail-257-815-2014-2015-egitim-ogretim-yili-merkezi-yerlestirme-puani-ile-yatay-gecis-sonuclari.html?src=0&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Burada ne söylemek istemiş? Teşekkürler, iyi günler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Friedrich0 -- 30 Mayıs 2018; 12:24:36 >

• Başvuranlar yabancı öğrenci ama

Muhtemelemen ara sınıfa başvurmuş olabilirler.

Bölümler farklı olsa da önceden okuduğumuz sınıfları belgeleyerek(müfredat uyumlu) farklı bölümler arası ara sınıfa geçiş yapabilir miyiz?

Yani bizim vereceğimiz ders içerikleri o andaki kayıtlı olduğumuz üniden farklı olabilir mi??

• Selamlar,2015te anadolu universitesi malzeme biliminden merkezi yatay gecis ile cbu bilg muh.e gectim. ancak azami ogrenim surem dolmak uzere. merak ettigim konu azami ogretim surem 2015ten mi yoksa kanun dogrultusunda 2014ten mi hesaplanmaya baslar? cbunun konuyla ilgili yonergesini malesef bulamadim.

ogrenci isleri baskanliginda 2015ten yani yatay gecis tarihimden baslayacagi soylendi ama cok icine sinmedi yarin YOKu de arayacagim. simdilik bilgisi olan varsa diye konu da acmak istedim.

not. mobildeyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Friedrich0

Konuyu açan ve yardımcı olan herkese teşekkürler.

Her bölüme / üniversiteye geçilebilineceği yazılmış. Örneğin tıptan mühendisliğe (mf4ten mf3e) geçiş mümkün öyleyse.

Fakat 2014-2015 Yıldırım Beyazıt üniversitesi merkezi yatay geçiş sonuçlarında reddedilen bir öğrenci için şöyle bir mazeret yazılmış:

''KAYITLI OLDUĞU PROGRAM İLE GEÇMEK İSTEDİĞİ PROGRAM FARKLI OLDUĞU İÇİN BAŞVURUSU RED EDİLMİŞTİR.''

Kontrol etmek isterseniz:http://ybu.edu.tr/ogrenciisleri/content_detail-257-815-2014-2015-egitim-ogretim-yili-merkezi-yerlestirme-puani-ile-yatay-gecis-sonuclari.html?src=0&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber

Burada ne söylemek istemiş? Teşekkürler, iyi günler
    Başvuran kişiyle ilgili özel bir durum olabilir bilgim yok açıkçası ama şunu söyleyeyim, siz ister eşit ağırlık bölümü öğrencisi olun, mesela tıp fakültesine yetecek kadar puana sahipseniz geçiş yapabilirsiniz. Geçtiğiniz yerle şimdi bulunduğunuz yerin aynı bölüm olması diye bir şart yok hatta puan türünün aynı olması gibi bir şart kesinlikle yok. Puanınız tutmak kaydıyla her bölümden her bölüme geçebilirsiniz.

• Adaniellium kullanıcısına yanıt
    Hocam cevap alabildiniz mi acaba

Öğrenci numarası değişmediğine önceki okunan bölüm de etkiler diye düşünüyorum ama.çok farklı durumlar olabiliyor

• birden fazla okula gecis icin evrak yollayabilir miyiz? ikisi arasinda kazandigimiz takdirde tercih durumu oluyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AAF8922F10

birden fazla okula gecis icin evrak yollayabilir miyiz? ikisi arasinda kazandigimiz takdirde tercih durumu oluyor mu?
    istediğin kadar okula evrak yollayabilirsin. genelde açıklanma ve kayıt tarihleri farklı oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Propranolol

istediğin kadar okula evrak yollayabilirsin. genelde açıklanma ve kayıt tarihleri farklı oluyor

Alıntıları Göster
    ondan sonra istedigime mi kayit yaptiriyorum hocam? ayni okulda farkli bolumler oluyor mu peki

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-AAF8922F10

ondan sonra istedigime mi kayit yaptiriyorum hocam? ayni okulda farkli bolumler oluyor mu peki

Alıntıları Göster
    Hocam evet istediğinize kayıt olabilirsiniz. Mesela diyelim ki 1. Ok kayıt tarihi 5-7 ağustos. Ama ikinci okulunuzun yatay sonuç açıklama tarihi ise 8 ağustos. Böyle bir durumda ikileme düşülecektir. Bu durumda bile isterseniz 1. Okula kayıt yaptırıp daha sonra ikinci okuldan kabul alırsanız ve oraya gitmek isterseniz ilk okuldan kaydı sildirip ikinciye kayıt yaptırabilirsiniz..

Farklı bölümde de sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Yatay geçiş yapın arkadaşlar. Eğer mutsuzsaniz, memnun değilseniz korkmahın yapın. 4 yıl önce yaptım yatayımı. Hayatımda verdiğim en doğru karardı diyebilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Propranolol

Hocam evet istediğinize kayıt olabilirsiniz. Mesela diyelim ki 1. Ok kayıt tarihi 5-7 ağustos. Ama ikinci okulunuzun yatay sonuç açıklama tarihi ise 8 ağustos. Böyle bir durumda ikileme düşülecektir. Bu durumda bile isterseniz 1. Okula kayıt yaptırıp daha sonra ikinci okuldan kabul alırsanız ve oraya gitmek isterseniz ilk okuldan kaydı sildirip ikinciye kayıt yaptırabilirsiniz..

Farklı bölümde de sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

Yatay geçiş yapın arkadaşlar. Eğer mutsuzsaniz, memnun değilseniz korkmahın yapın. 4 yıl önce yaptım yatayımı. Hayatımda verdiğim en doğru karardı diyebilirim.

Alıntıları Göster
    hocam ozel msj atabilir miyim size

• ben itü ingilizce hazırlıkta kaldım üniversitenin kendisi mi şutluyor beni yoksa merkezi yatay geçiş başvurusu mu yapmam gerekiyor?
  • Merhabalar, merkezi yatay geçiş düşünüyorum geçen sene yüzde 50 burslu okumak için puan tutturduğum bir bölüme yüzde 50 burslu yerleşebilirmiyim?
  • İyi akşamlar Sakarya Üniversitesi geçtiğimiz seneler de yazın ne kadar kontenjan açtı bilgisi olan yazabilir mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LooCk -- 9 Haziran 2018; 3:31:17 >
  • yüzde 100 ingilizce programın hazırlık sınıfındayım ama hazırlıkta kaldım(ilk senem) başka bir üniversiteye (%100) ingilizce geçebilirmiyim? teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 284285286287288
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.