Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU (170. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8.416
Cevap
192
Favori
578.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bende merak ediyorum
  • DesBurak kullanıcısına yanıt
    Hepsini oku oku beynim yandı :)) bilen varsa cevap verebilir miiiii ??
  • Yada hangileri isim verirseniz mesaj atayım ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben tamolarak cevap alamadım

2. Bu uygulama halihazırda bir üniversitede okuyanlar için geçerlidir, mezunlar yada okula bırakanlar yararlanamaz.

Yani ben şimdi bu sene girdiğim üniversitede devamsızlıktan kalırsam geçemiyor muyum? İlla bir sene okumam mı lazım? Boşuna okula giderek vakit kaybetmek istemiyorum.Lütfen bu konu için acil cevap verin.Eğer bir sorun yoksa gitmiycem okula.
  • newistanbul N kullanıcısına yanıt
    Hocam sonuçta sınıfta kalsanız da okulda öğrenci olarak kayıtlı oluyorsunuz. Sıkıntı olmaz.
    Sıkıntı yaşamak istemiyorum sonuçta normal kalmıyorum devamsızlıktan kalıyorum.Geçiceğim üniversiteye sordum bir sorun olmaz dedi ama insanlara güven olmuyor.Garantiye almak istiyorum işimi.Bu hafta bırakmayı düşünüyorum.Umarım bir sorun olmaz.Bu konu hakkında başka bilgisi olan varsa cevapları bekliyorum.
  • Bence sen bunu yökü arayarak öğren en doğru bilgiyi onlar verir hatta dilekçe yazsan bile olur çünkü geri dönüş yaparlarsa elinde yazılı bi belgen olur ve mağdur olmazsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_samet20 -- 15 Ekim 2014; 18:42:09 >
  • by_samet20 kullanıcısına yanıt
    yarın arıycam. be odtuye geçmiycem ama onun sitesinde böyle bir açıklama yapılmış

YATAY GEÇİŞ BAŞVURUSU UYGUN GÖRÜLMEYEN ÖĞRENCİLER

1) Yatay geçiş başvurusu uygun görülmeyen öğrenciler (Merkezi yerleştirme puanı ile yatay geçiş kontenjanı) Temel İngilizce Hazırlık statüsünde olan ve/veya kayıtsız/beklemeli statüde olan ve/ veya lisans programında en az iki dönemi tamamlamamış olan adayların başvurusu reddedilmiş olup isimleri listede belirtilmiştir. Listeye buradan ulaşabilirsiniz.

2) Yatay geçiş başvurusu uygun görülmeyen öğrenciler (Mısır ve Suriye kontenjanı) Listeye buradan ulaşabilir.

Bu kalınla gösterdiğim yerde böyle bişey yazıyor yani iki dönem illa bitirmemiz mi lazım ? Gerçekten yarın arıycak olsamda cevaplara ihtiyacım var lütfen cevaplarınızı bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: arcyria61

quote:

Arkadaşlar ben bu sene acıbadem üniversitesinde tam burslu okuyorum seneye inşallah devlet üniversitesine geçmek istiyorum benim bu haktan yararlanmamda bir engel var mı?bunun örneği varsa paylaşabilirseniz çok sevinirim

Yardım edebilcek?

Niye olmasın,ben de geçen sene Fatih'de okuyordum.Burdan İstanbul Üniversitesi'ne giden oldu 2 kişi Merkezi sistem puanıyka.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya aklımı karıştıran bunların bir engel çıkartması sonuçta okuldan faydalanacam herhangi bir hak talep edebilirler mi?
    @daedlus

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arcyria61 -- 15 Ekim 2014; 19:03:53 >
  • lütfen birileri cevap versin üstteki soruma cevap bekliyorum
  • newistanbul N kullanıcısına yanıt
    O odtünün gıcıklığı normalde öyle bir şart yok. Ve ben kendim bizzat devamsızlıktan kalarak geçtim hocam sorun yok
  • Arkadaşlar bu sene 2. Dönem merkezi yatay geçiş maalesef yapılamıcak biliyorsunuz eğer geçiş yapmak isteyenler varsa yöke dilekçe yazıp bu konuda hakkımızı arayabiliriz. düşünen arkadaşlar varsa hep beraber iletişim halinde olalım.

• Ya birde ben örneğin 18 üniversiteye başvurcam diyelim. belgeler elden mi teslim edilmesi gerek yoksa posta ile de oluyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seheer11 -- 15 Ekim 2014; 22:25:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seheer11

Ya birde ben örneğin 18 üniversiteye başvurcam diyelim. belgeler elden mi teslim edilmesi gerek yoksa posta ile de oluyor mu ?

Okuluna göre değişir ama çoğu e-posta kabul ediyor.

• quote:

Ya aklımı karıştıran bunların bir engel çıkartması sonuçta okuldan faydalanacam herhangi bir hak talep edebilirler mi?
    @daedlus

Acıbadem sana Leptop filan verdiyse geri isteyebilir,bizden geçiş yapanlarda tam burslulardı zaten.Başka bir hak iddaa edebileceklerini sanmıyorum

• daedlus kullanıcısına yanıt
    Yok okuldan herhangi bir burs almıyorum teşekkürler yardımların için

İçeriğin benzer olup olmadığına kim karar veriyor peki?
  • daedlus kullanıcısına yanıt
    e postayı kastetmemiştim postahane ile olanı diyodum ben ? e posta sıkıntılı gibi
  • Okuldaki ilgili yönetim kurulu toplantılarla karar verir. Hatta Intibak kurulu diye kurul bile olabilir tam emin değilim.

• 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.