Şimdi Ara

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8.415
Cevap
192
Favori
578.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: fyilmaz

okuduğu bölüm tercih kılavuzunda makine diye yazıyorsa geçebilir farketmez

Yok hocam tercih kılavuzunda otomotiv mühendisliği diye geçiyor ama okulda ana dal makine mühendisliğine bağla ve alt dal olarak otomotiv yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: goddftr16

quote:

okuduğu bölüm tercih kılavuzunda makine diye yazıyorsa geçebilir farketmez

Yok hocam tercih kılavuzunda otomotiv mühendisliği diye geçiyor ama okulda ana dal makine mühendisliğine bağla ve alt dal olarak otomotiv yazıyor.

O zaman olmaz ama yinede seneye eylülde geçmek istediği yere dilekce yazsın yinede belli olmaz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GUNCELLEME : Arkadaşlar uygulama da YÖK ten üniversitelere gönderilen uygulama esaslarına göre çok önemli değişiklikler yapıldı buna göre ;
    1 Artık bölüm değiştirme hakkı da getirildi yani kazandığı yıl puanı tutan kişi hangi puan türü olursa olsun başka bölüme de geçiş için başvuru yapabilecek örneğin işletme den insaat Mühendisliğine gibi geçebilecek

2 Sadece eğitim öğretim yılı başında değil ikinci dönem başında da ilk bir ay içinde başvuru yapilabilecek. Yani suan başvurulabilir...

• 29 OCAK TARİHLİ UYGULAMA ESASLARINDA YAPILAN DEĞİŞİKLERE İLİŞKİN YÖK TARAFINDAN ÜNİVERSİTELERE GÖNDERİLEN YAZI ;

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU

MERKEZİ YERLEŞTİRME PUANINA GÖRE YATAY GEÇİŞ VE ÖRNEK DİLEKÇE - ANA KONU

• fyilmaz kullanıcısına yanıt
    dostum baska bir bölüme gectik diyelim ilk dönem ki dersler nolcak
  • quote:

Orijinalden alıntı: lahm

yeni üniversite fark dersleri için intibak yapacak alman gereken fazladan dersler olacak onlarıda seneye illk döneme alırsın ekstradan
  • Muğla. Myo ya geçen varmı

• quote:

quote:

yeni üniversite fark dersleri için intibak yapacak alman gereken fazladan dersler olacak onlarıda seneye illk döneme alırsın ekstradan

peki dostum bir sey daha sormak istiyorum.bir daha ki sene için geçmek istesek yazın mı basvuru yapacagız?
  • quote:

quote:

quote:

peki dostum bir sey daha sormak istiyorum.bir daha ki sene için geçmek istesek yazın mı basvuru yapacagız?

seneye okullar başladıktan sonra ilk bir ay içinde başvurman gerekiyor ancak ;
    1. Burası Türkiye ne olur ne olmaz bakarsın yaza bu iş değişir tekrar iptal olur veya şartları değişir.
    2. Seneye şöyle bir ihtimal var ; aynen ösys tercihleri bunuda merkezi olarak ikinci bir tercih hakkı vererek yapmayı düşünüyor yök o zaman herkes oturduğu yerden puanı tutan yerleri tercih edebilecek yani ayrı ayrı başvuru olmayacak ünilere. Böyle bir durumda bu iş çok kolay olacağı için puanı tutan herkes bir sürü tercih yapar ve yüzde 10 kontenjan olduğu için geçiş zora girebilir.

• fyilmaz kullanıcısına yanıt
    Anladım dostum çok sağ ol.. ben bu bölümümden çok rahatsızım değiştirmek istiyorum ama gelen gideni aratmasın öyle bir şey de var.Sanırım bugünler başvuru yapmak gerekiyor değil mi yoksa bitti mi? Bir de başvurduk diyelim ne zaman okumaya baslarız.. su dediğin dersleri ekstradan alma olayı sorun yaratmasın kafama takıldı
  • quote:

Anladım dostum çok sağ ol.. ben bu bölümümden çok rahatsızım değiştirmek istiyorum ama gelen gideni aratmasın öyle bir şey de var.Sanırım bugünler başvuru yapmak gerekiyor değil mi yoksa bitti mi? Bir de başvurduk diyelim ne zaman okumaya baslarız.. su dediğin dersleri ekstradan alma olayı sorun yaratmasın kafama takıldı

Başvuracağın okulun bahar dönemine başlamasından itibaren ilk bir ay içinde başvuru yapman gerekiyor. Kabul edilirsen hemen gidip başlarsın bu dönem okumaya ilk dönemin fark derslerini seneye ilk dönem alırsın ikinci sınıf dersleri ile birlikte.
  • bir şeyden emin olmak istiyorum anladığım kadarıyla 2012de sınava girip yerleşen biri daha sonraki yıllarda açılmış bir bölüm kendi girdiği yıl olmadığı için tercih edemeyecek doğru anlamışmıyım?
    @fyilmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: zorakimüh

bir şeyden emin olmak istiyorum anladığım kadarıyla 2012de sınava girip yerleşen biri daha sonraki yıllarda açılmış bir bölüm kendi girdiği yıl olmadığı için tercih edemeyecek doğru anlamışmıyım?
    @fyilmaz

Evet 9. madde aynen öyle diyor.
  • keşke boş kalan kontenjanlar konusundada bir çalışma yapılsa neyse bunada şükür o zaman var olanlardan bakarız
  • Zaten ama bunu merkezi sistem üzerinden yapmak böylece ayrı ayrı başvuru olmayacak sistem herkesin tercih edebileceği yerleri bilip ona göre tercihlere izin verecek ve ayrı ayrı başvuru ve dosya gönderme olmayacak yerleştirmede yine yüzde ön kontenjanı göre otomatik yapılacak

• Arkadaşlar ben 1. sınıfım ve önümüzdeki sene için başvuracağım, bunun için bu dönemin başında mı yoksa 2014-2015 güz dönemi başlayınca mı başvuru yapacağım?
  • hocam peki ben bu şekilde bölüm ve okul değiştirsem bu yıl yerleşmiş mi kabul edileceğim bunu sorma nedenim bu yıl ygs/lys içinde şansımı deneyeceğimde okul puanı düşmesi vs olur mu acaba o konular hakkında bir madde var mı?ve başvurup kabul edildim diyelim kayıt yaptırmazsam elimdeki bölümden oluyor muyum?
    @fyilmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkayormeci

Arkadaşlar ben 1. sınıfım ve önümüzdeki sene için başvuracağım, bunun için bu dönemin başında mı yoksa 2014-2015 güz dönemi başlayınca mı başvuru yapacağım?

seneye güz dönemi başında başvuracaksın oku başladıktan sonra
  • quote:

Orijinalden alıntı: zorakimüh

hocam peki ben bu şekilde bölüm ve okul değiştirsem bu yıl yerleşmiş mi kabul edileceğim bunu sorma nedenim bu yıl ygs/lys içinde şansımı deneyeceğimde okul puanı düşmesi vs olur mu acaba o konular hakkında bir madde var mı?ve başvurup kabul edildim diyelim kayıt yaptırmazsam elimdeki bölümden oluyor muyum?
    @fyilmaz

hayır hangi yıl kazandıysan o yıl yerleşmiş olursun. kayıt yaptırmazsan önceki okulda ki öğrenciliğin aynen devam eder değişen birşey olmaz.
  • Hocam dilekçe örneğini nereden bulabilirim?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.