Şimdi Ara

Merkezi Gecisle Ilgili ÇOK ÖNEMLI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba bu yil 1.siniftayim ve bolumden memnun degilim.Mf4le yerlestim.Universite puanimla gecis yapmak istiyorum.Fakat bir sorunum var.Benim bolum turkce.Okulda hazirlik egitimi de yok.Yuzde 30 ingilizce egitimi olan bir bolume gecmek istiyorum.O okulda hazirlik da var.Benim ingilizce belgem de yok.Ne yapacagim.Gecis hakkimi anca toefl ile mi alirim?O okulun hazirlik sinavina girsem kazanamazsam iptal mi olur?Hazirlik egitimi alsam o okulda olmaz mi?Lutfen yardim?Benim toefl belgem de yok bu arada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• Hazirligi gecemezseniz o okulda hazirlik alirsiniz

• burcuaaa3 B kullanıcısına yanıt
    Benim su anki okulda hazirlik yok da ondan sordum.Hazirligi gecemezsem gecis iptal olursa benim icin problem olur da.

• Yok hazirligi gecemezseniz bile problem olmaz. Hatta sizin su anki okulunuzda hazirlik olsaydida yine sinava alirlardi yeni okulda cunku bir okul baska okulun hazirlik egitiminu saymiyor. O yuzden iciniz rahat olsun :)

• burcuaaa3 B kullanıcısına yanıt
    Anladim hocam tesekkur ederim.

• Bu soruyu BİMER aracılığı ile YÖK'e sordum ve Muafiyet ve intibak işlemlerinin üniversitelerin yetkisinde olduğu, konuyla ilgili üniversiteye başvurmam gerektiği cevabını aldım.

Tavsiyem, geçmek istediğiniz üniversitenin mevzuatını (Lisans Eğitim öğretim yönetmeliği, yabancı dil eğitim öğretim yönetmeliği / yönergesi vb.) okuyun ve öğrenci işlerine bu konuyu sorun. Ben şu anki okulumun öğrenci işleri daire başkanına bu konuyu sordum hazırlığa alınırsın dedi, fakat görüldüğü üzere üniversiteden üniversiteye farklılık arz edebilen bir durum söz konusu. Yani geçmek istediğiniz okulun mevzuatını bir okumanızda fayda var.

Ek olarak, YÖK'ün sitesinde yer alan güz ve bahar dönemi ek madde-1 uygulama ilkelerinin 18. maddesinde, Öğretim dili Türkçe programdan kısmen veya tamamen yabancı dilde eğitim veren programlara geçişte öğrencinin yabancı dil şartını sağlaması gerektiği, hazırlık sınıfı veya 1.sınıfta yatay geçiş yapan öğrencinin dil şartını sağlamaması halinde yabancı dil hazırlık eğitimi alması gerektiği belirtilmiş.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.