Şimdi Ara

Merkez Bankası 274 bin TL’lik çikolata aldı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.080
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
19 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merkez Bankası 274 bin TL’lik çikolata aldı

Merkez Bankası (MB), salgın döneminde çikolata hediye paketi için de tam 274 bin TL harcadı.

2017 ve 2018 yıllarında toplantıları için iki yılda 1 milyon 44 bin lira harcayan Merkez Bankası (MB), salgın döneminde çikolata hediye paketi satın almasıyla gündeme geldi.

Sözcü’de yer alan habere göre, Merkez, 14 Temmuz'da pazarlık usulüyle ihaleye çıkarak 274 bin 350 TL'lik çikolata paketi satın aldı. Kamu İhale Kurumu'ndan alınan verilere göre, ihaleye üç firma katıldı. Lal Etkinlik Danışmanlık Turizm ve Organizasyon ile 29 Temmuz'da sözleşme imzalandı. Çikolata paketleri 4 gün içinde teslim edildi.

2019 Temmuz'unda bankaya 243 bin TL'ye 130 tane yönetici koltuğu alınmıştı. Yine aynı yıl Ankara'daki idare merkezi mutfak tadilatına 2 milyon 630 bin TL ödemiş, mescit ve abdest mahalleri için ise 438 bin TL'lik sözleşme imzalamıştı. 2018'de idare merkezi kapalı devre TV sisteminin yenilenmesi işi için 4 milyon 395 bin TL, toplantı salonlarının ses ve görüntü işleri için 273 bin dolar, belgesel ve animasyon filmleri yapımı için ise 339 bin TL harcamıştı.

https://halktv.com.tr/merkez-bankasi-274-bin-tllik-cikolata-aldi-434217h

• Doları düşürmeye veya tutmaya çalışmak öyle kuru kuruya olmuyor. Tatlı birşeyler lazım. O kadar uğraşıyor Merkez Bankası. İnsana şeker, tatlı falan lazım enerjiyi toplamak için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 14 Eylül 2020; 0:19:8 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni başkan toplantıları 5 yıldızlı otellerde değilde kendi binalarında yapıcaz demişti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • "toplantı salonlarının ses ve görüntü işleri için 273 bin dolar"

Ülkenin parasını basan merkez bankası bile dolarla iş görüyor Merkez Bankası 274 bin TL’lik çikolata aldı  Dolarla işin ne , dolarla mı maaş alıyorsun diyenlere duyurulurMerkez Bankası 274 bin TL’lik çikolata aldı 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WuLKaS -- 14 Eylül 2020; 0:41:3 >
  • İlginç olan ne ben anlamadım. Tüm bankalar, üst düzey müşterilerine,her yıl promosyon ürün gönderir. Mesela çikolata denilmiş. Kaç kg alınmış, resmi rakam varmı? Buda önemli.
    Ha olay, ekonomi kötü neden tasarrfuf yapılmıyor ise, haklısınız. Bı dönemde yapılmasa iyi olqbilirdi.

• quote:

Orijinalden alıntı: aksinaletinsan

İlginç olan ne ben anlamadım. Tüm bankalar, üst düzey müşterilerine,her yıl promosyon ürün gönderir. Mesela çikolata denilmiş. Kaç kg alınmış, resmi rakam varmı? Buda önemli.
    Ha olay, ekonomi kötü neden tasarrfuf yapılmıyor ise, haklısınız. Bı dönemde yapılmasa iyi olqbilirdi.

Bahsedilen devletin Merkez Bankası. Musterisi kim mesela bu bankanın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ali222 -- 14 Eylül 2020; 0:55:0 >

çokomelli mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 14 Eylül 2020; 3:23:46 >
  • insan bizi de çağırır yerken

Merkez Bankası 274 bin TL’lik çikolata aldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Redeemertr -- 14 Eylül 2020; 2:43:31 >

çoklatları yiyenler temsili

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Winter Is Coming -- 14 Eylül 2020; 1:21:0 >
  • Ula o paraya çikolata fabrikası açılır be.Merkez bankasının başına beni geçirin görün parayla nasıl oynuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Bahsedilen devletin Merkez Bankası. Musterisi kim mesela bu bankanın?

Alıntıları Göster

Para nereden geliyorsa, para kime gidiyorsa, üst düzey kaç personel varsa hepsine dağılıyordur bu çikolata.

thy ajanda dağıtıyordu, her ajanda da, kime gidiyorsa onun ismi yazılıyordu!

Kurumsallık denen bir olay vardır. Abartılmadıkça, gereklidir!

• merkez bankasının yaptığı masrafları sadece ankara’daki genel merkez binasi için düşünmeyin. türkiye genelinde gayrimenkulleri var bankacı olarak incelediğimide az miktar çikolata haricindeki abartılı bir harcama göremedim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Para nereden geliyorsa, para kime gidiyorsa, üst düzey kaç personel varsa hepsine dağılıyordur bu çikolata.

Alıntıları Göster

hala thy ile kıyaslaman ilginç gerçekten

• quote:

Orijinalden alıntı: Spitzig

merkez bankasının yaptığı masrafları sadece ankara’daki genel merkez binasi için düşünmeyin. türkiye genelinde gayrimenkulleri var bankacı olarak incelediğimide az miktar çikolata haricindeki abartılı bir harcama göremedim
    Yahu kimin parasıyla dagitiyorsun? Özel banka mi bu? Benim odediğim vergimi çikolataya harcayamaz.

• quote:

Alıntıları Göster
    Benim vergimi harcıyor. Siz o kurumsallıgi ozel şirketlerde arayın.

• Ramazan ve Kurban Bayramı için almıştır

Tüm belediyeler ve kamu kurumları alır, personeli bu ile bayramlaşır.

Bayramdan haberi olmayan da ancak yazar.

Böyle abidik gubudik konular değilde , geçen THK nin helikopterleri gibi konular açın, eleştirelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 14 Eylül 2020; 10:26:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali222

Benim vergimi harcıyor. Siz o kurumsallıgi ozel şirketlerde arayın.

Alıntıları Göster

Bakın; konunun 3 boyutu var

1-kurumsallık için gereklilik

2-tasarruf yapılması lazım/harcama yüksek

3- benim vergimle olmaz.

ama haberde 2 numaradan bahsediliyor.

biri de thy ile nasıl kıyaslarsın demiş, Devletin destek verdiği her kurum, senin verginle dönüyordur. Thy ye birşwy olsa, devlet oluk oluk para akıtır.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.