Şimdi Ara

Merida Kullanıcıları (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
12
Favori
41.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar sıfır kutusunda olan merida crossway 300 ümü satıyorum.bisikletin kurulumu dahi yapılmamıştır.rengi yeşil-mat gridir.55 kadro boyundadır.2 adet ücretsiz servis bakımı vardır.nakitte istediğim son fiyat 1800 liradır.isteyenler 0 532 607 59 32 numaralı telefondan ulaşabilir.
  • Merhaba arkadaşlar bisiklet almaya karar verdim merida crossway 300 u onerdiler boyumu kilomu soyleyince.Boyum 190 kilom 120+-3
    Bu bisiklet bana uygun mudur acaba gunluk ihtiyaç olarak gidis gelis 10 km olan bir mesafede kullanicam yarisi yokus olmak uzere daha açık anlatmak gerekirse çapa dan sultanahmete , tramway yolundan gitmeyi dusunuyorum hiç trafiğe girmeden,bisikleti deneyebilmeyi arzu ediyorum 2 binlira veriyoruz madem tam.uysun diye dusunuyorum bu bisiklet.bana uyar mi onerileriniz nelerdir? birde sırtımda çanta olacak muhtemelen kıyafet,iç camaşırı içeren çanta taşımak sorun yapar mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasirdmrc -- 30 Temmuz 2014; 15:32:45 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 ay önce 2014 model merida crossway 40v aldım.
    sele çok rahat değil, yeni alacaklar değiştirebilir (sıfırken değiştirirseniz bisikletin üzerindeki sele sizde kalsın, yenisi için fark vereyim gibi teklifler yapabilirsiniz).
    lastikler için neredeyse 50km'de bir patlıyor dediler. yaklaşık 200km kullandım şuana kadar patlamadı.

sorun ise bisikletin aynakol veya pedalından çıt çıt ses geliyor. benzer sorun yaşayan oldu mu?
  • Selamlar , benimde TFS300'üm var. Gerçekten başarılı bir ürün. 2012 model ve daha tık demedi. Biraz daha biriktirip 2015 tfs 500 düşünüyorum bakalım. Merida candır :)
  • Bende haziran ayında Merida Big Nine 40 20er aldım. Bisiklet marka olarak ve donanım olarak çok başarılı. Herşeyden önce sağlam ve gücen veriyor.
    Ancak sürekli dağ bayır gezmediğim için sanırım mtb almakla hata etmişim. Başında bu kadar sorun olacağını düşünmemiştim.
    Bir yakımın benden sonra crossway 100 aldı. onunla birlikte asfalt yolda sürmeye başladık. Crossway gerçekten daha hızlı ve benim ihtiyacım olan bir bisikletmiş.
    Şimdi kendi meridamı satıp crossway 500 düşünüyorum.
    Eğer düşünen varsa sıfır ayarında big nine 40 29er 19" bisikletimi nakit 1200 TL ye satmayı düşünüyorum.
  • Selam Arkadaşlar,

2014 MERIDA MATTS 500 D yi nasıl bilirsiniz.

kullanan varmıdır teşekkürler.
  • Beyler Merhabalar, 1-2 hafta sonra bisiklet alıcam aslında MERİDA ya odaklanmış durumdayım ancak;

1- Crossway 100 modeline takılmış ve onu almayı düşünmüş biri olarak CROSSWAY 300 İLE ARASINDAKİ FARK nedir ?

2- Ayrıca Crossway 100 modelinin Speeder modellerinden farkı nedir ? Speeder lar eğer yol asfalt bisikleti ise neden direksiyon kısmında kıvrık boynuz yok ? Sonradan mı taktırılıyo o ? Aslında sözün özü sormak istediğim Ankarada yaşayan ve uzun km yol yapacak olan biri olarak sizce Yol&Asfalt Bisikleti mi almam gerekir yoksa Şehir&Tur Bisikleti mi ?

Merida Kullanıcıları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 5 Ağustos 2014; 12:13:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkchild

Beyler Merhabalar, 1-2 hafta sonra bisiklet alıcam aslında MERİDA ya odaklanmış durumdayım ancak;

1- Crossway 100 modeline takılmış ve onu almayı düşünmüş biri olarak CROSSWAY 300 İLE ARASINDAKİ FARK nedir ?

2- Ayrıca Crossway 100 modelinin Speeder modellerinden farkı nedir ? Speeder lar eğer yol asfalt bisikleti ise neden direksiyon kısmında kıvrık boynuz yok ? Sonradan mı taktırılıyo o ? Aslında sözün özü sormak istediğim Ankarada yaşayan ve uzun km yol yapacak olan biri olarak sizce Yol&Asfalt Bisikleti mi almam gerekir yoksa Şehir&Tur Bisikleti mi ?

Merida Kullanıcıları

crossway 100 sahibi olarak fikrimi söyleyeyim

1) CW 100 ile 300 arası tek fark vites sistemi. Arka vites 100de alivio 300de SLX . Ön vites 100de altus M370 iken 300de M390 . Vites kolları 100de altus rapidfire iken 300de acera-X rapidfire. Bunun dışında maşa, aynakol frenler ruble lastik , kadro, sele elcik , sele borusu vs hepsi aynı bildiğim kadarıyla .. Farka değer mi ben bilemem
    300de bari gidondan kilit olsaydın diyor insan.

2) Crossway ile speeder arası fark dağ bisikleti ile yarış arası fark gibi. Crossway de speeder da hibrit ama biri dağa yakın diğeri yol/yarış bisikletine yakın. Crosswaylerin kadrosu ve komponentleri dağ özellikli. Amörtisörlü maşa ve sele borusu var. Yani şehiriçinde bozuk yola, topraktan kestirme basmaya , belli yüksekliklerden atlamaya müsait. Speeder ise fitness sınıfında asfalttan fazla çıkaramayacağınız , hoplayıp zıplayamayacağınız fazla toprağa vs giremeyeceğiniz daha çok hızlı gitmeye kondüsyon tutmaya yarayan bisiklet (zaten ilk bisiklet olarak önerilmiyor. Belli seviye kondüsyonu olanlara öneriliyor) . Aslında düz gidonlu yarış bisikleti gibi diyebiliriz. Mesela 1-1.5 saat yolda antrenman yapayım ama öne de fazla eğilmeyeyim , maksimum zorlamayayım dediğiniz bisiklet fakat yarış bisikleti de değil. Tutup 160 km lik etap bitiremezsiniz (bitirirsiniz de sonuncu olursunuz).
    Speederların üst modellerinde (T3 ve üstü) yarış bisikleti gibi 2li aynakol ama disk fren var . Şehirde hızlı giderken daha iyi durmak için

• x-rayted kullanıcısına yanıt
    Cvp için çok teşekkürler aydınaltıcı oldu ama karar veremiyorum. Ankara gibi sırf aslfatta sürmek istediğim bir bisiklet için sizce en ideal model hangisi ? Crossway mi Speeder mı ? Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. 2000 TL ye kadar çıkabilirim maddiyatta...
  • quote:

Cvp için çok teşekkürler aydınaltıcı oldu ama karar veremiyorum. Ankara gibi sırf aslfatta sürmek istediğim bir bisiklet için sizce en ideal model hangisi ? Crossway mi Speeder mı ? Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim. 2000 TL ye kadar çıkabilirim maddiyatta...

Yani şimdi asfalttan çıkmayacaksanız biraz kondüsyonlu iseniz speeder tabi ki. Speeder T2 V frenli 1500 TLye rahat alınır. Ben mesela bunu almadığıma pişmanım çünkü amörtisörü açık gezmiyorum. Yokuş aşağı istediğim kadar hızlı gitmiyor (47den daha yüksek hız göremedim) ve de yaklaşık 3 kilo fazlası yokuşlarda biraz yoruyor.

Fakat buna siz karar vermelisiniz. Yol asfalt dersiniz 2 saat gezersiniz bileğiniz uyuşur çünkü asfalt dediğiniz yer o kadar pürüzlüdür ki düz maşa hepisni bileğinize yansıtır, oysa bir CW100 alsaydınız amörtisörü açıp bana mısın demezdiniz.

Ben speeder almadığıma pişmanım ama muhtemelen sppeder alsaydım bu sefer de CW almadığıma pişma olacaktım.

Buyrun bu da hafta sonu Tayyipten önce maltepe sahil alanını teftişim esnasında CW100üm.

Merida Kullanıcıları

• x-rayted kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cvp için. Ya o kadar meridacı var yukarıdaki sorum için sadece 1 kişinin mi fikri var ? :)

Teşekkür ettim.. Uzun turlara çıkmayı düşündüğüm için açıkcası asfalt & yol bisikleti almak daha ağır basmaya başladı... Bakalım ama hala konforsuz olur da bana işkence çektirir mi diye düşünmeden edemiyorum :/
  • Günaydın

Sanırım kimsenin bir fikri yok.

2014 MERIDA MATTS 500 D ye bindim kullandım hoşuma gitti

baya bir indirimli olarak da denk geldi aldım geçtim.

Herkese kazasız keyifli pedallar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: x-rayted

quote:

Beyler Merhabalar, 1-2 hafta sonra bisiklet alıcam aslında MERİDA ya odaklanmış durumdayım ancak;

Merida Kullanıcıları

crossway 100 sahibi olarak fikrimi söyleyeyim

1) CW 100 ile 300 arası tek fark vites sistemi. Arka vites 100de alivio 300de SLX . Ön vites 100de altus M370 iken 300de M390 . Vites kolları 100de altus rapidfire iken 300de acera-X rapidfire. Bunun dışında maşa, aynakol frenler ruble lastik , kadro, sele elcik , sele borusu vs hepsi aynı bildiğim kadarıyla .. Farka değer mi ben bilemem
    300de bari gidondan kilit olsaydın diyor insan.

2) Crossway ile speeder arası fark dağ bisikleti ile yarış arası fark gibi. Crossway de speeder da hibrit ama biri dağa yakın diğeri yol/yarış bisikletine yakın. Crosswaylerin kadrosu ve komponentleri dağ özellikli. Amörtisörlü maşa ve sele borusu var. Yani şehiriçinde bozuk yola, topraktan kestirme basmaya , belli yüksekliklerden atlamaya müsait. Speeder ise fitness sınıfında asfalttan fazla çıkaramayacağınız , hoplayıp zıplayamayacağınız fazla toprağa vs giremeyeceğiniz daha çok hızlı gitmeye kondüsyon tutmaya yarayan bisiklet (zaten ilk bisiklet olarak önerilmiyor. Belli seviye kondüsyonu olanlara öneriliyor) . Aslında düz gidonlu yarış bisikleti gibi diyebiliriz. Mesela 1-1.5 saat yolda antrenman yapayım ama öne de fazla eğilmeyeyim , maksimum zorlamayayım dediğiniz bisiklet fakat yarış bisikleti de değil. Tutup 160 km lik etap bitiremezsiniz (bitirirsiniz de sonuncu olursunuz).
    Speederların üst modellerinde (T3 ve üstü) yarış bisikleti gibi 2li aynakol ama disk fren var . Şehirde hızlı giderken daha iyi durmak için

Aydınlatıcı bilgiler olmuş elinize sağlık.

• Meridacılar nasılsınız? :)

Fiyat/performans açısından giriş/orta seviyedeki en iyi bisiklettir Merida :)
  • 2014 Merida crossway 300 sahibiyim. fena bisiklet değil.

Crossway 100 , 300 arasında kadrolar aynı donanımlar farklı. Crowssayde 300 eksik gordugum ozellikler frenler hidrolik ama alt seviye shimano degil. Ayrıca ön jant göbeği ve aynakol biraz dandik. Ama genel olarak iyi diyebilirim bisiklete.
  • Merhaba

Yeni bir dağ bisikleti alıcam, İlk başta Sedona 910 uygun gelmişti ancak daha sonra Carraro big 910 bi adım ötede gibi geldi ama sarı-siyah rengi hiç bi yerde kalmamış. Dün ise Cannondale Trail 7 yi keşfettim, şimdi ise MERIDA BIG NINE 300 DISC çok çok hoşuma gitti dizayn olarak. Teknik anlamda bilgim yok ama merida markasını yeni duydum. Fikriniz nedir acaba? Boyum 1.85 o yüzden 29 jantın daha uygun olacağını düşündüm.
  • Yeni bisikletimi aldım artık MERIDA BIG NINE 300 sahibiyim..benide ekleyebilirsiniz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgurozane

Merhaba,

Listeye beni de ekleyebilirsiniz, Matts 70 kullanıcısıyım. İzmir'de yaşıyorum.

hocam bende yeni bisiklet alacağım matt 70 ile tfs 300 arasında kaldım tfs 200 olanı istiyorum fakat üretimi durmuş renk olarak çok şekil..Nasıl bisikletinden memnunmusun akıcılığı nasıl vites geçişleri nasıl frenler disk mi yoksa hidrolik disk mi ?? cevaplarsan sevinirim.Birde ağırlığını merak ediyorum kaç kg.
  • Speeder T2 bulamadım gitti. Bu gidişle bi sonraki sezonu bekleyeceğiz yada vazgeçip mosso alacağız
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcmxc

Merhaba

Yeni bir dağ bisikleti alıcam, İlk başta Sedona 910 uygun gelmişti ancak daha sonra Carraro big 910 bi adım ötede gibi geldi ama sarı-siyah rengi hiç bi yerde kalmamış. Dün ise Cannondale Trail 7 yi keşfettim, şimdi ise MERIDA BIG NINE 300 DISC çok çok hoşuma gitti dizayn olarak. Teknik anlamda bilgim yok ama merida markasını yeni duydum. Fikriniz nedir acaba? Boyum 1.85 o yüzden 29 jantın daha uygun olacağını düşündüm.

Merida big nine 40 29 er bisikletim var. 3 aylık ve toplam 70 km falan yaptım sanırım. Herşeyiyle yepyeni.
    Ancak ben yol bisikletine geçmeye karar verdiğim için satıcam. Eğer düşünürsen iletişime geçelim. kadro boyu 19" yani 48 cm.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.