Şimdi Ara

Merceksiz farlara ve sis farlarına xenon taktıranlar mesajınız var!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
106
Cevap
0
Favori
6.788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul trafiğinde karşıma çıkan 5 araçtan birinin ya çakma xenon sisleri açık, ya da mercesiz farına çakma xenon taktırmış karşıdan geleni veya önünden gideni kör ediyor.
    Bu varlıklara (insan demeye dilim varmıyor) aşağıdaki mesajı iletmek durumundayım:

Sis farına xenon taktırıp gezen hindistanın kutsal varlıkları kadar insanlıktan nasibini almışlar var. Bu mesaj size: İnşallah bir gece gözünüze biri projektör tuttar ailenizle giderken de o insan bezeri sıfatınızla belki anlarsınız ne olduğunu.

Merceksiz farlarına xenon takıranlar: arabanız "ben bildiğin kıroyum" diye bas bas bağırıyor, onun dışında biz de sizi ve yakın akrabalarınızı bas bas bağırarak gönülden anıyoruz her karşılaşmamızda.

Özet olarak konudaki gruba giriyorsanız ve kulaklarınız dolu dolu çınlıyorsa hiç endişe etmeyin zira karşıdan gelen veya arkadan tamponuna yapıştığınız sürücü 7 sülalenizi güzel güzel andığı için oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darklight -- 28 Kasım 2011; 16:43:25 >

• düşüncelerinde sonuna kadar haklısın ama forumda bu varlıkları savunanda var birazdan damlarlar amaçları her konuya kıl kıl cvp yazıp dikkat çekmek tartışma çıkarmak
  • bu konuyu açmadan önce forumda arama yapma zahmetine katlandınız mı.......

sizin yerinize cevap vereyim : hayır...

EDİT: "set hocamın çakma xenon sebebi çektiği işkence sebebi ile konu açılmıştır. Set hocam bu konuyu çok daha fazla kişi defalarca kez tekrar tekrar okusunlar insanlara bu işkenceyi çektirmesinler" dediği için kilidi açtık.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Çok ama çok rahatsızlık veriyor. Dün gece beyaz renkli mercedes, çakma xenon taktırmış, size yemin diyorum mahvoldum, araba geçene kadar gözüm kör oldu, önümü göremedim. Adam geçtikten sonra gözümün önünde beyaz noktalar oluştu, kendime gelemedim.

Bunu okuyan arkadaşlar,sizde çakma xenon kullanıyorsanız yalvarıyorum orjinale dönün, ne olur bu işkenceyi daha fazla çektirmeyin bizlere....

Hayır öyle böyle değil, hakikaten çok kötü bişey bu...

Konu açık kalsınki çok fazla kişi okusun, belki aralarında çakma xenon sahipleri vardır, burada yalvarmamızı okurlar, merhamete gelirler, bize acırlar, gidip çakma xenonlarını söktürürler. Veya yakınları çakma xenon takıyordur, gidip onları uyarırlar.

Kocaballi hocam, sağolasın, beni kırmadığın için teşekkür ediyorum.

Biliyorum bu konudan var ama daha fazla kişi okusun dedim.

Belki bilmiyorsunuz ama çakma xenon gerçekten çok eziyet çektiriyor, bilmiyorum nasıl anlatayım. İnanın uzunlar bile o kadar rahatsızlık vermiyor, o kadar yani... Bembeyaz, gözümü oyuyorlar, önümü göremiyorum, kalakalıyorum oracıkta. Bir gün kaza yapacağım, ne olur yapmayınız bunu...

• quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

bu konuyu açmadan önce forumda arama yapma zahmetine katlandınız mı.......

sizin yerinize cevap vereyim : hayır...

EDİT: "set hocamın çakma xenon sebebi çektiği işkence sebebi ile konu açılmıştır. Set hocam bu konuyu çok daha fazla kişi defalarca kez tekrar tekrar okusunlar insanlara bu işkenceyi çektirmesinler" dediği için kilidi açtık.
    Çok ciddi kaza riski yaratıyor kesinlikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darklight -- 28 Kasım 2011; 16:10:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Toorop

http://resim.donanimhaber.com/m_54755912/mpage_1/key_/tm.htm

quote:

Orijinalden alıntı: set

Çok ama çok rahatsızlık veriyor. Dün gece beyaz renkli mercedes, çakma xenon taktırmış, size yemin diyorum mahvoldum, araba geçene kadar gözüm kör oldu, önümü göremedim. Adam geçtikten sonra gözümün önünde beyaz noktalar oluştu, kendime gelemedim.

Bunu okuyan arkadaşlar,sizde çakma xenon kullanıyorsanız yalvarıyorum orjinale dönün, ne olur bu işkenceyi daha fazla çektirmeyin bizlere....

Konu açık kalsınki çok fazla kişi okusun, belki aralarında çakma xenon sahipleri vardır, burada yalvarmamızı okurlar, merhamete gelirler, bize acırlar, gidip çakma xenonlarını söktürürler. Veya yakınları çakma xenon takıyordur, gidip onları uyarırlar.

Belki bilmiyorsunuz ama çakma xenon gerçekten çok eziyet çektiriyor, bilmiyorum nasıl anlatayım. İnanın uzunlar bile o kadar rahatsızlık vermiyor, o kadar yani... Bembeyaz, gözümü oyuyorlar, önümü göremiyorum, kalakalıyorum oracıkta. Bir gün kaza yapacağım, ne olur yapmayınız bunu...

• quote:

quote:

quote:

Çok ama çok rahatsızlık veriyor. Dün gece beyaz renkli mercedes, çakma xenon taktırmış, size yemin diyorum mahvoldum, araba geçene kadar gözüm kör oldu, önümü göremedim. Adam geçtikten sonra gözümün önünde beyaz noktalar oluştu, kendime gelemedim.

Yüzde bin katılıyorum hocam sana bu konuda.

Ben ilgili konu linkini verdiydim ama yanlış mı oldu?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Yüzde bin katılıyorum hocam sana bu konuda.

Ben ilgili konu linkini verdiydim ama yanlış mı oldu?

Yoo haklısın hocam,yanlış olmadı...

• Sis farının açılmasını sevmeyen kesim 2 ye ayrılır.

1- Gerçekten rahatsız olanlar
    2- Aracında sis farı olmadığından, sis farı görünce rahatsız olanlar
  • geçende tartıştık forumda iyi güzel hoşta sürekli neden aynı konular açılıyor?? 3 günde bir sis farı. mevcut konulardan takip etseniz olmazmı.her sis farı açık gören konu açıyor.artık hanginiz ettiyse biri beni polise şikayet etmiş. haberi geldi .. uyarısıda[;)
    zaten forum yarım saat açık kaldı sonra kiltilendi.. kesin bana karşı çıkanlardan biri ya neyse ..bilinçli insanları severim kendimde hakkımı arar bilinçli olmaya çalışırım ama gerçekten benim farımdan rahatsız olan etsin.. forumdaki fotoğrafı görüpte değil. ben bir gece işten eve giderken sellektör yemedim. farlarım ayarlı sislerimin önünde şapka var ileriyi göstermiyor kimsenin gözünü almıyor. ama şikayet eden şahıs kendince egosunu tatmin etmiştir heralde..

• Yok, ben çakmaları diyorum,sisleri değil. Sisler orjinal ise pek o kadar problem olmuyor.

Ama şu çakma xenonlar var ya, işte onlar deli ediyor beni. Hele hele sisler çakma,farlar çakma ise hiç göremiyorum önümü, o geçene kadar kör kör gidiyorum. Önüme yaya çıksa, çukur çıksa göremeyeceğim. Ta o kadar yani...
  • Ee sıktı artık. Biride buraya anlatcagına yanına yanaşıp camı açsa lan kıro diyip 7 sülalesi hakkında fantezi yapsa sonra gelip
    konusunu açsa eminim daha faydalı olur. Arabamda xenon far yok + sislere takılan xenonlar arkadan gelirken hiç gözlerimi almadı,
    belkide belli bir yaştan sonra göz kontrolünü 6 ayda bir yaptırmak gerekli.
    Aynı konuları görmekten hergün dejavu oluyorum.

Ekleme olarak çok rahatsız olan arka cama 2 numara film çektirebilir. Bu konu laf salatasından öteye gitmeyecek nasıl olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Respect_vti -- 28 Kasım 2011; 16:38:02 >
  • Valla biz sıkıldık çünkü her akşam eve dönerken farlara çakma xenon takanlar, hele sislere çakma xenon takanlar bizi mahvetti. Eve giderken işkence çekiyoruz... Bunu burada defalarca kez söyleyeceğim. Belki insafa gelip çakma xenonlarla bizlerin gözünü kör etmessiniz.

Uzunları yaksam desemki sizlerin gözlerinde problem var, göz almaması lazım, inanırmısınız? İşte çakma xenonda aynen bu şekilde... Uzunlar gibi göz alıyor, hatta daha fazla...

Eğer uzunlar gözümüzü almaz derseniz çakma xenonları görünce bende uzunlarımı yakacağım. Madem göz almıyor... Şikayet etmek, kızmak yok ama... Önce kendi farınıza bakacaksınız, sonra kızacaksınız...

Ben çakma xenon takarım, film çektirin olsun bitsin demek açıkcası bana doğru gelmiyor. Arkayı filmle çözdük diyelim, ön camada filmmi çekelim? Siz bi zahmet takmayıverseniz...

Hayır, diz çöküp yalvarmamız gerekirse onuda yaparız. Yeterki bu işkenceye son veriniz artık... Yalvarıyorum...... Çok kötü bişey bu, anlatamıyormuyum? Daha nasıl yazayım?... Şu çakmaları kullanmayın, göz alıyor, çok pis bişey bu!!!

• quote:

Orijinalden alıntı: husam74

geçende tartıştık forumda iyi güzel hoşta sürekli neden aynı konular açılıyor?? 3 günde bir sis farı. mevcut konulardan takip etseniz olmazmı.her sis farı açık gören konu açıyor.artık hanginiz ettiyse biri beni polise şikayet etmiş. haberi geldi .. uyarısıda[;)

Sizi ben şikayet etmedim hatta şikayet sisteminin çalıştığını yazdıklarınızı okuyunca öğrendim. Ancak bundan sonra çakma xenonlarını gözüme dikenleri atlamadan şikayet edeceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darklight

quote:

Orijinalden alıntı: husam74

geçende tartıştık forumda iyi güzel hoşta sürekli neden aynı konular açılıyor?? 3 günde bir sis farı. mevcut konulardan takip etseniz olmazmı.her sis farı açık gören konu açıyor.artık hanginiz ettiyse biri beni polise şikayet etmiş. haberi geldi .. uyarısıda[;)

Sizi ben şikayet etmedim hatta şikayet sisteminin çalıştığını yazdıklarınızı okuyunca öğrendim. Ancak bundan sonra çakma xenonlarını gözüme dikenleri atlamadan şikayet edeceğim.

şikayet edilir edilir de olmayan şeyi söylemenin ne gereği var?

öyle bir anlatmışlarki polise burda yazdıklarımı ben bile yok artık dedim !! sanki polisi iplemiyormuşum gibi aksettirmişler..

bartın küçük yer zaten.. yoldan geçen birini tanımıyorsan bile onun bir tanıdığı kesin senin tandığındır.. hemen enselediler beni

neyse zaten artık sis falan açmıyorum zaten...

• Yahu haklısın da fazla abartmıyor musunuz şu meseleyi ya,bakmayın kardeşim o zaman xenonsa.Çakma olması da farketmiyor range rover arkama yanaştı gözümü aldı ama sonra bakmadım ve gazladım gittim bu kadar.Bu kadar kafaya takmaya gerek yok.Madem bu kadar rahatsız oluyorsun polise şikayet et ya da in arabadan döv bu kadar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kagan12312 -- 28 Kasım 2011; 17:53:59 >
  • bazı kişilerde görüyorum adamda hiç apaçi tipi yok, aracı stock (orjinal) memur, öğretmen tarzı insanlar ama farlarda mercek yok xenon var

bu gibi insanlar yanlış olduğunu bile bilmiyorlar, "0" km araç alırken toyota, honda, opel gibi markalar cam filmi, boya/döşeme koruma yanında hediye ediyorlar(!) müşteri de iyi bişey sanıp taktırıyor serviste... ben bu şekilde kullanan yakınlarımı gördükçe uyarıyorum "ama alırken bayi hediye etti orjinal bu" diyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 28 Kasım 2011; 17:55:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kagan12312

Yahu haklısın da fazla abartmıyor musunuz şu meseleyi ya,bakmayın kardeşim o zaman xenonsa.Çakma olması da farketmiyor range rover arkama yanaştı gözümü aldı ama sonra bakmadım ve gazladım gittim bu kadar.Bu kadar kafaya takmaya gerek yok.Madem bu kadar rahatsız oluyorsun polise şikayet et ya da in arabadan döv bu kadar...

Mesela gözümüzümü kapatalım? Nasıl bakmayacaksın söylermisiniz? Birisi sizin gözünüze projektör tutsa ne yapacağınızı şaşırırsınız?... Bakınız siz gazladım gittim diyorsunuz, yani ordan kaçıp gitmişiniz. Ama karşıdan geldiğinde kaçamıyorsunuz, araç geçene kadar başınızı başka yere çeviriyor, gözünüzü yoldan ayırıyorsunuz mecburen... O sırada önünüzde çukur olsa, yaya fırlasa tepkiniz azalır, görmekte güçlük çekersiniz. Bu tehlikeli değilmi sizce?

• ee benim aracımda mercek yok ama fabrika çıkışlı olarak xenon var nasıl olacak şimdi . Odamı rahatsız ediyor ? Hayır
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.