Şimdi Ara

Mercekli Led Park Lambası T10 [SS'li]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
6.001
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, almadan önce forumda araştırdığımda benzer bi konu göremedim. Aldıktan sonra tecrübelerimi paylaşayım istedim.

Öncelikle şunu söyleyim, lambanız bozulduğunda yani söndüğünde arıza ışığı yakan bir arabanız var ise, bu ledler aracınızda çalışıyor olsa dahi arıza ışığı yakabilir. Benim aracım 2008 model, böyle bir uyarı sistemim olmadığından sorun yaşamıyorum.

Ne işe yarar bu led? Özellikle şu işe yarar denecek bir işe yaramıyor. Daha çok görsel olarak fark yaratıyor. Geçenlerde farlarımdan bozulduğunda gidip Phillips marka sarıya yakın beyaz far almıştım (xenon benzeri bir şey DEĞİL. Allaha şükür keko değilim ). Geceleri farlarım açıkken park lambalarım sarı yandığından görsel anlamda çirkin oluyordu. Bu ledler de hem beyaz olduğundan, hem de gündüz lambaları yanarken daha hoş duracağından ilgimi çekti aldım.

Montajında dikkat edilmesi gereken şeyler var. Birincisi çıplak elle çıkarttığınız ampüle veya taktığınız lede dokunmanızı tavsiye etmem. Ben ince bir bez yardımı ile tuttum. Daha sağlıklı.

Diğer husus ise, taktığınız park lambası ampül değil led olduğundan belli bir yönü var. Taktınız yanmadı ise çevirip diğer türlü takın. Yanacaktır. Ledler ampül gibi değil istediğiniz yönde takamazsınız.

Ekstra soracağınız olursa buyrunuz, ben fazla uzatmadan ss'leri koyayım.

İyi forumlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Selami Şahin 1.6 ie -- 18 Eylül 2017; 14:35:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• T10 mercekli merceksiz arasında fark nedir hocam ? Merceksiz daha mı dağınık ışık veriyor ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Taktığınız ledde canbus modülü olmazsa arıza ışığı yakar olup olmadığını anlamak için aliexpreste vs canbus olduğunu yazarlar yorumlar dwstekler nitelikte ise anlarsınız zaten...

Mercekli diye ayrılıyor mu bilmiyorum ama güçlü bir T10 almak istiyorsanız smd 5630 , 5050 olanlara bakın bende araçtaki plaka ledlerini vs değiştim bu sürede 15-20 çift parça farklı farklı ledler alıp deneyimledim ucuz olduğu için

Dipnot: ilk önce taktığınız soket hangi duylara uyumlu ona bakın t10 dışında t20 p13w c5w gibi çok türü var ezbere almayın genelde t10 kullanılır ama farklı ise uygun olanı alıp beklemeniz gerekir...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Storm Raider

Taktığınız ledde canbus modülü olmazsa arıza ışığı yakar olup olmadığını anlamak için aliexpreste vs canbus olduğunu yazarlar yorumlar dwstekler nitelikte ise anlarsınız zaten...

Mercekli diye ayrılıyor mu bilmiyorum ama güçlü bir T10 almak istiyorsanız smd 5630 , 5050 olanlara bakın bende araçtaki plaka ledlerini vs değiştim bu sürede 15-20 çift parça farklı farklı ledler alıp deneyimledim ucuz olduğu için

Dipnot: ilk önce taktığınız soket hangi duylara uyumlu ona bakın t10 dışında t20 p13w c5w gibi çok türü var ezbere almayın genelde t10 kullanılır ama farklı ise uygun olanı alıp beklemeniz gerekir...

Tşk ederim +1

• quote:

Orijinalden alıntı: lion_koc

T10 mercekli merceksiz arasında fark nedir hocam ? Merceksiz daha mı dağınık ışık veriyor ?

@Storm Raider @Storm Raider hocam cevaplamış hocam biraz geç kalmışım. Görüntü olarak mercekli olan küçük yapısı itibariyle çok çok çok hafif olmak kaydıyla angel eye gibi duruyor :) küçük olduğundan dolayı mercekte dağılan ışık halkamsı duruyor. Onun haricinde de daha toplu ışık saçtığından karanlıkta faydalı oluyor (köprü altları, kapalı otoparklar vs)

• quote:

Orijinalden alıntı: Selami Şahin 1.6 ie

quote:

Orijinalden alıntı: lion_koc

T10 mercekli merceksiz arasında fark nedir hocam ? Merceksiz daha mı dağınık ışık veriyor ?

@Storm Raider @Storm Raider hocam cevaplamış hocam biraz geç kalmışım. Görüntü olarak mercekli olan küçük yapısı itibariyle çok çok çok hafif olmak kaydıyla angel eye gibi duruyor :) küçük olduğundan dolayı mercekte dağılan ışık halkamsı duruyor. Onun haricinde de daha toplu ışık saçtığından karanlıkta faydalı oluyor (köprü altları, kapalı otoparklar vs)

Tşk ederim +1

• hocam selam bu ampulü nerede aldın link var mı? bende de 2010 cz3 colt var 2008'e olduysa benim araca da uyar sanıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Frank Drebin

hocam selam bu ampulü nerede aldın link var mı? bende de 2010 cz3 colt var 2008'e olduysa benim araca da uyar sanıyorum

Selamlar hocam sizinkine de olur tabii. Ben bu ürünü aldım:

Jsv Park Led Ampül T10 Mercekli 8 Led 6500K

http://www.hepsiburada.com/jsv-park-led-ampul-t10-mercekli-8-led-6500k-p-OTSV2500000509193?magaza=arabaMaraba

Çin malı ancak gayet beğendim. Dikkat etmeniz gereken nokta ise, alıp taktığınızda yanmazsa çevirip diğer türlü takın. Ledlerin yönleri oluyor

• Su ledleri bir ben sevemedim :)

Orjinal 5w'lik ampulun yaydigi isik reflektorune tam oturur. Zaten reflektor halogen ampul icin tasarlanmistir.

Ledlerde ise halogen ampule nazaran isik yogunluklarj daha farkli oluyor ve reflektor tum isigi yansitamiyor. Karsidan bakinca da curuk dis gibi duruyor.

Plaka ampullerimi bile led yapmayi dusunmedim. Cunku isik bana gore homojen dagilmiyor.

• Bir de bu ledleri takarken direk takınca fazla dayanmıyor.. arada led sürücü koymak gerek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: individual

Su ledleri bir ben sevemedim :)

Orjinal 5w'lik ampulun yaydigi isik reflektorune tam oturur. Zaten reflektor halogen ampul icin tasarlanmistir.

Ledlerde ise halogen ampule nazaran isik yogunluklarj daha farkli oluyor ve reflektor tum isigi yansitamiyor. Karsidan bakinca da curuk dis gibi duruyor.

Plaka ampullerimi bile led yapmayi dusunmedim. Cunku isik bana gore homojen dagilmiyor.

Zevk meselesi tabii hocam :)

Ledin yanlarında da ledler olduğundan reflektör yine ışık yayıyor. Karanlıkta bariz şekilde fazla ışık yayıyor.

Bana ara ara “değiştireyim şu arabayı” hissiyatı geliyor. O geldikçe vazgeçmem için ufak değişikliklere gidiyorum. Bu da onlardan biri

• Selami Şahin 1.6 ie kullanıcısına yanıt
    Oldu vallahi
  • Hayırlı olsun hocam

Benimki pikaçu kasa ama

• Bizim 98 Transporter bile lambalarda sıkıntı olduğunda arıza ışığı yakıyor
  • quote:

Oldu vallahi

yaman dh liyişsiniz hocam. plaka bile dh.
    farkmaz pikaçu daha tatlı eğer pikaçu'da yavru köpekbalığındaki yalıtım ve donanım olsaydı süper olurdu aslında...
  • quote:

farkmaz pikaçu daha tatlı eğer pikaçu'da yavru köpekbalığındaki yalıtım ve donanım olsaydı süper olurdu aslında...

Pikaçu czt’miz yok ki gururla övünelim

boşver temiz czt kalmadı zati alayı patladı... cz3 en güzeli dert yok tasa yok
  • Merhaba,
    Yeni bir konu açmak yerine üzerinde biraz durulmuş bir konuya mesaj yazayım ki hem bu bilgiler tekrar görünsün hem de yakın konu olduğu için farklı farklı başlık olmasın istedim.

2011 yaris aracım var bunun plaka lambası yanmıyordu. Değiştirmek için çıkardım. Fotoğrafta ampul ve bağlantısı var ampulü o plastiğin içinden çıkaramadım o yüzden net fotoğrafı yok.
    Mercekli Led Park Lambası T10 [SS'li]Mercekli Led Park Lambası T10 [SS'li]

Bunlarda sağdan soldan araştırdığım kadarıyla t5 t10 t20 gibi şeyler var. Ama alırken hangisini almam lazım neye göre almam lazım bilemedim. Aliexpress te benzerleri var 10 tanesi 1.5 dolara satılıyor. Aynı malzeme mi fikrim yok.
    https://tr.aliexpress.com/item/10PCS-Led-Car-DC-12v-Lampada-Light-T10-5050-Super-White-194-168-w5w-T10-Led/32802228126.html

Şimdi gidip parçacıya 1 tanesine 20 tl vermek istemiyorum. İşimi görsün yeter herhangi bir özellik olsun istemiyorum sadece ışık yapsın diye alacağım. Yardımcı olabilecek kimse var mı acaba?

• davidddd kullanıcısına yanıt
    Ali expresstrn alın gelsin hocam. 1.5 dolara alıp 20 liraya satıyor mağazalar. Görüntüden gördüğüm kadarıyla t10 giriş gibi ama siz bir elektrikçiye sorun. Sonra alın internetten gelsin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.