Şimdi Ara

MercedesC BMW3 VolvoS60 karmaşası!!! Lütfen yardım. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
4.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Volvodan şaşmayın hocam. Gözümün önünde Volvo v40 araç ile bu dondurma taşıyan koca transitler varya kamyon tarzı onlar çarpıştılar. Volvoda biraz göcük vardı diğer kamyon ise havalandı karşı ters yola düştü resmen. inanamadım. O yüzden volvo güvenlik ve komfor için.
  • AlpAslan35 A kullanıcısına yanıt
    İstanbul trafiğinde benzinli araç her türlü yakıyor hocam ondan kurtuluş malesef yok. Fakat bu fiyat bantlarındaki 3 ve c serisinde ne zaman nasıl arıza çıkaracağı belli olmaz s60a göre.(daha az km ve daha yeni model alabilirsiniz diye). Bence geçmişi belli yetkili servis bakımlı araç bulabilirsiniz boyaya o kadar önem vermiyorum eğer yetkili serviste yapıldıysa. İşte tek sıkıntı yakıt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bmw mercedes kullanıcısı gelip bu konularda aracını övmez. parası olan alır geçer kenara.

ama volvo vw kullanıcıları doluşur başlar araçlarını övmeye. her karşılaştırmada kazanırlar. siz volvo alın tavsiyeler üzerine.
  • Koca s60 ın da golf kadar bagaj hacmi var. Bence burdan kaybediyor. D sınıfı sedan bir araçta bagaj hacmi bu kadar olmamalı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Performans kaygınız yoksa, ucuz olduğu için volvo s60 alın derim ben de. Mercedes ve bmw den iyi olduğu için değil. F/p aracı olduğu için.

• cbascan kullanıcısına yanıt
    Hocam bu yorumu 1.6 dizel için mi yoksa 1.5 benzinli için mi yapıyorsunuz? 1.5 benim adıma gayet performanslı 😊 ama dizel için aynı şeyi diyemem. 115 beygirdi sanırım. İşin ilginç yanı fiyatları neredeyse aynı, benzinlinin Torku dizelden daha yüksek 🙄

• chrissrathfield kullanıcısına yanıt
    Vallaha hocam bi 7 ileri c180 sahibi gelse foruma bilgileri sömürecem ama dediğiniz gibi gelmiyor maalesef 😅

• Sizinle benzer durumdayım evliyim 28 yaşındayım sadece çocuk yok şu an için ama bir kaç ay sonra Allah nasip ederse bir bebeğimiz olacak. Son olarak ben de sizin gibi yılda 10 bin km civarı yapıyorum ( son aracım polo idi 3 senede 33 bin km yapmıştım )

Bütçe olarak 100 120 bin tl bütçem vardı şahsen bmw 3 serisini çok beğendiğim için ekim ayında 114 bin tlye 2014 model 316i aldım gayet memnunum yakıt tüketimi yoğun trafikte polomu aratabiliyor ama arkadan itişin keyfi , yol tutuşu ve 8 ileri vites olduğu için nispeten daha az yaktırması arabayı sevdiriyor . şu ana kadar 8.1 km ortalama var yarısı yoğun trafikte.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msb_bjk -- 16 Şubat 2018; 1:35:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AlpAslan35

Hocam bu yorumu 1.6 dizel için mi yoksa 1.5 benzinli için mi yapıyorsunuz? 1.5 benim adıma gayet performanslı 😊 ama dizel için aynı şeyi diyemem. 115 beygirdi sanırım. İşin ilginç yanı fiyatları neredeyse aynı, benzinlinin Torku dizelden daha yüksek 🙄

Dizel için demiştim.

• hocam volvo s60 f/p acısından iyi gercekten, ama amac aracı sürerken keyif almaksa bmw tercih edilmeli, merso ise huzurlu sakin gitme arabasıdır bana göre. önce tabiki bütçe sonra beklenti önemlidir, belki honda civic veya golf seni daha mutlu edecektir, sen gerçekten araçtan ne istiyorsun bunu kemdine sormalısın.

• ersin310 E kullanıcısına yanıt
    Eski kasa s40 in bagajı aslında baya büyük s60 tan yaklaşık 100 litre kadar falan

Arkadaşın sorusuna gelirsek bi Volvo kullanicisi olarak ne s60 i ne f30 u tavsiye ederim ikiside 6 ay içerisinde yeni kaslarıyla satışa sunulacak en mantıklısı bence mercedes c serisi

Son olarak s60 in sürüş dinamikleri gerçekten çok iyidir EUCD Platformu en konforlu en iyi yol tutan fwd ve awd platformu bence mondeo da s60 ta suspansiyon konforu olarak c ve f30 dan iyi birde buna s60 in koltuk konforu eklenince gerçekten otopark ında dediği gibi s60 sanki bi üst segmentmis havası yaratıyor sürücüsü ne

Not: tasarım olarak sade s60 i hiç beğenmiyorum minimum 17 inch jant ve ruzgarlik tarzı bi spoiler sart

• klaudio K kullanıcısına yanıt
    Yeni c bence f30 dan daha sert daha sportif bi araç birtek sanziman dezavantajı var

a4 ve s60 in sürüş keyfi ve dinamikleri inanın bmw mercedes den geri degil bmw bunun reklamını ve pazarlamasini çok güzel yapıyor sadece

• Polestar191 P kullanıcısına yanıt
    güncel s60'ın bagajı, eski kasa s40'tan daha mı küçük şimdi? eğer öyleyse gerçekten ilginç, demekki iç mekanda kullanmışlar o alanı. bu arada bagajdan pek şikayetim yok aslında, sedan olduğu için yükleme ağzı nispeten dar, bebek arabasıyla zor oluyor bazen.

yeni kasa s60 geliyorsa eğer, güncel kasa zaten f/p iken daha da f/p olacaktır, bir de bu gözle bakmak lazım
  • ersin310 E kullanıcısına yanıt
    Güncel s60 in bagajı 380 litre

S40 mk 2 nin 405 litre

S40 mk1 in 476 litre gülünç bi durum gerçekten

Üstte biri saçmalamış Ben hiç bmw mercedes kullanıcıları gibi Volvo kullanıcılarının araçlarını ovdugunu görmedim sadece özelliklerini söylüyorlar

• 110 bine su piyasada alacagin bmw ve mercedesden hayir gelmez

320ied olsa direk onu tavsiye ederdim ama onun icinde 145 bin butce lazim en az 2015-2016 modellerine

Mersedesden hic bahsetmiyorum bile 156 hp lik cop motor , cop sanzimanla hic alinmaz

Guvenlik ve konfor onceligimde var yazmissiniz alin s60 sinizi rahat rahat binin hayirlisi ile

• Polestar191 P kullanıcısına yanıt
    gerçekten çok ilginç, sembolik 20-30lt falan da değil, baya baya 100 lt.
    c sınıfı hatchbackler bile 300lt üzerinde bagaj sunuyor diye hatırlıyorum.

vardır bir bildikleri ne diyeyim
  • TekstilciSase T kullanıcısına yanıt
    Hocam 2012 ve üstü 7 ileri şanzıman turbo 156 bg motor kombinasyonu için genel olarak olumlu yorumlar okumuştum. Siz 5 ileri kompressor motor için mi söylüyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlpAslan35 -- 16 Şubat 2018; 12:24:17 >
  • msb_bjk kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle Hayırlı olsun. Allah çocuğunuzu sağ sağlim kucağınıza almayı nasip etsin. İnşallah yeni aracınızı da kazasız belasız kullanırsınız. Böyle kullanıcılardan özellikle yakıt bilgisi almak beni çok mutlu ediyor. Ama bi yandan da kafamı karıştırıyor. Çünkü daha geçtiğimiz gün bi BMW 3 16 kullanıcısı arkadaşa bu araca benzinle binilir mi dediğimde aman abi uzak dur bu arabaya benzinde binilmez git 3 20 al demişti. Şimdi diğer mesajlarımda da yazdığım gibi 8.1 8.5 benim için iyi değerler, zaten benzinli bi aracın bunun çok altında bi değer vereceğini düşünmüyorum. Bu arada sizin aracınız hangi paket hocam?

• Hocam yaşımız aynı kriterlerde aynı bu aralar haldır haldır s60 bakıyorum. D2 motorlu s60 arkadaşım kullanıyor zaman zaman biniyorum kullanıyorum iyi araba. Sportif bir sürüşü yok. Performans isteği bu yaşlardada kalmıyor artık zamanında hevesimi aldım zaten.

Ama sağlam oturaklı vede gösterşli. Herkeste olmadığındanda bilinmeyen kesim tarafından baya bi ilgide çekiyor.

• AlpAslan35 A kullanıcısına yanıt
    Hocam 1.6 D S60 ı bir yıl kadar kullandım. Daha sonra S60 2.0D modeline geçtim. 1.6D modelinde ford ve volvonun kullandığı powershift şanzıman vardı. 2.0D de geartronic şanzıman kullanılıyor.

İkisi arasında geartronic kat ve kat önde diyebilirim. Motor olarakta 1.6D çok iyi bir motor ama artık yüzü eskidi. Markalar 1.6 dan çok daha iyi beygirler ve torklar çıkarabiliyorlar artık. Sizin yerinizde olsam T3 motoru kesinlikle tercih ederim. Volvo nun üretimi olan bakım zamanı 30 binde gelen ve geartronic şanzımanla kullanılan harika bir motor. V40 ta deneyimleme şansım olmuştu.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.