Şimdi Ara

Mercedes'ten Toyota'ya geçiş ? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
156
Cevap
0
Favori
7.861
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Konfor cok onemli, aile araci olarak kullanılacak. Kasislerde cukurlarda ziplatmama, uzun yolda yormama gibi seyle on planda benim icin. Hangi model ve yil daha uygun olur acaba? 2014 modellere baktim sanki o sene farklı kasa var.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Anladim, o bakim paketi olayi avantajlı duruyor. 800-1000 de yüksek değilmiş senede 1 kez boyle arac icin kabul edilebilir rakamlar. Yani full yetkili servise de soksam disarida da yaptirsam yürütme masrafi uzun vadede sorun olmaz gibi duruyor.

• Witwickyyy kullanıcısına yanıt
    Yani disarida yaptiracaksaniz normal araclardan cok ekstra bir fark olmayacaktir.Ancak yetkli servis bakimli olmasi alirkende satarkende bir arti olarak yansir.Amg paket biraz sert ancak 204 serisinde satilan tutulan pakette amg.Uzun yolda falan arac bu arada beni hic yormuyor.Onceki aracim jettaydi ona gore bu baya iyi.Aracin ici cok genis degil bu arada bir d segment genisligini bulamazsiniz yani passatla falan kiyaslarsaniz.Ancak kullaninca iyi bir arac oldugunu anliyosunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Amg ler serttir. Diğerleri yumuşaktır fakat elegancelar onlardan da yumuşak diyenler vardı fakat benim net bir bilgim bulunmamakta. Model yılı olarak da hepsi aynı zaten konfor olarak makyajlı kasa içerisinde diye biliyorum. 2014 lerde iki kasa da satılmıştı fakat w205 kasa çoğunluktadır.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mercedes-benz-boyasiz-tramersiz-2014-fascination-7g-tronic-cam-tavan-71.500km-853811339/detay

• Tutulan olması iyi olduğu anlamına gelmemektedir. Konfor olarak da elbette c sınıfı standart bir araçtan daha iyi olmak zorunda. Fakat maalesef ki diğer paketlerle arasında kayda değer fark olduğu da kaçınılmaz bir gerçek.

Hocam kesinlikle AMG tavsiye etmem.Dış sportiflik hariç hiç bir artısı yok.Avangarde<Fascination<Selection Plus şeklinde sıralama.Amg normalde avangarde üzerine alınıyor.

• UmutBG U kullanıcısına yanıt
    Aslinda fiyat olarak bendeki araca yakın, cebimden cok para cikmadan alinabilecek bir araba.

Bunlarda km onemli degil biliyorum ama yinede nispeten 30.000 km civari olsun istiyorum yıpranmışlık ve yenilik acisindan. Ayrıca bende uzun sure kullanirsam yil olarak eski olsa da en azindan km dusuk kalmis olur degistirmek istediğimde avantaj olabilir diyorum. Ama fiyat olarak iyiymiş.

• Anladim hocam, sportiflik aslinda sevdiğim birseydi arabada ama konfor bir yerden sonra agir basıyor. Selection plus onceligim o zaman 👍🏻😂

Hocam yıllık olarak ne kadar kullanacaksınız acaba?

10.000-15.000 olur heralde. Yani aslında planim 3-4 sene kullanip 90.000 - 100.000 km civarinda değiştirmek olur.

Ama bu durumda fiyat direkt 100.000 oynuyor😂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Witwickyyy -- 6 Eylül 2020; 13:1:42 >
  • Ayrica 2015-2016 falan bakarsak Fascinationdan baska tercihimiz yok sanırim. En konforlu veya donanimli diyebileceğimiz versiyon hangisi olabilir 2015-2016 modellerde?

Hocam bu arada bildiğim kadarıyla fascination un avantgarde dan farkı cam tavan+xenon far dır. Ayrıca selection plusların artısı da yine tam emin olmamakla birlikte tam deri koltuk+koltuk ısıtma+navi+keyless. Fakat bu araçların hepsinin önünde avantgarde yazdığı için bu donanımlı araçları avantgarde diye satanlar da olabiliyor o sebepten alırken hepsine bakmak lazım. Fakat ben alacak olsam gerçek bir mercedes benz tasarımına sahip elegance paket tercih ederdim ama tabii tamamen öznel bir durum bu

Cok karışık şu mercedesteki paket olayi artik alinacagi zaman gidip görüp özelliklerine bakip ona gore tercih edecegiz. Paket degil model ve km ilan odakli araştıracağız yapacak bisey yok 😂 hepiniz sagolun bilgilendirme icin. 👍🏻

Bence o kadar düşüm km almayın. Çünkü satacağınız zaman 160.000 ile 90.000 arasında alırkenki vereceğiniz fark kadar fark olmayacaktır. Bence km si çok düşük bir araç almak satarken zarar ettirebilir.

Bakalim hayırlısı alirken degerlendirecegim bunlarin hepsini😂

Binmeye ve keyfinize alıyorsunuz sanırım ? Eğer öyleyse 2015 den sonra w205 e geçildi.Kesinlikle 2011-2014 arası w204 makyajlı tercih edin.Bir çok noktada w205 den daha kaliteli bir araba.

• Evet alirken o amaçla alacagim. Aracimi yeni degistirdim en az 1 seneyi bulur ama yinede rotam belli o yuzden kullananlari bulmusken sorayim dedim aklimdakileri 😂 w204 makyajli olur muhtemelen tercihim

• püüğüğüğüğüğ osuruk gibi japon arabası için merso bırakılır mı be
  • mercedes para tuzağıdır 150000TL olan arabaya 3000000TL ötv 50000TL kdv konuyorsa...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.