Şimdi Ara

MERCEDES COMAND ONLINE (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
94
Cevap
3
Favori
34.105
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hummer58

Üstad ne çok şey biliyorsun sen bu forumda senin gibi adamlar kaldı mı yav hayret. Biz de e180 e geçme niyetindeyiz ama kararsız kaldık. E180 ler boş c selection plus gibi paket almaya kalksan 170 oluyor.

Merak araştırma ve yol gösteren dostlar :) Mengerler'den bile bazen telefon geldiği oluyor :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoMM3L

W204 ve W212 lerde bu olmuyordu. A serisini bilmiyorum. Zamanında gaza gelip sonradan montajı araştırırken WiS te devre şemalarını incelediğimde sistem Comand'ı da içeriyordu.

Pek fazla zamanım olmadığından diğer araçlarda durum nedir araştırmadım hiç. W212 ve W204 parça kodları genellikle aynı olduğundan bunlar üzerine yoğunlaşmıştım. Ama şimdilerde onu bile yapamıyorum. Arka elektrikli perde aldım 2 aydır fırsat bulupta montajını gerçekleştiremedim... 4 aydır Amerikan sinyallerim bagajda bekliyor kaportaya aracı bırakıcam adamlar uğraşacak takacakda bana gelecek... ;)

Sistem comand i içeriyor ama calışması icin comand olması şartı yok . Bende inceledim

Bu arada comand in ESP ye müdahalesinin anlatıldığı bir dokuman ki bu kullanıcı kılavuzu , wis sayfası yada Mercedes broşürü olabilir , paylaşırsanız sevinirim , cunku her hangi bir kaynakta bu sekilde bir uygulamadan bahsetmiyor da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sukru52

quote:

Orijinalden alıntı: cuneyta

Öğrenmem gereken çok şey var sanırım... Benim aracım Ocak ayında teslim olacak, ama sanırım üretimi Aralık'ta bitecek. Bu durumda 4.7 olacak diye tahmin ediyorum. Satış danışmanıyla konuştum, navigasyon için cd ile harita yüklemesi gerektiğini ifade ettiler.

Gülsoy'un ismini ilk kez sizden duyuyorum. Öğrenmeye çalışıcam.

Benim aracımda Comand Online ve 6'lı dvd olacak. Tv Tuner alma şansım olursa ekletmek isterim. Ancak, satış danışmanıyla bu konuda konuşma fırsatım olmadı, sorduğumda mutlaka yönlendireceklerdir. Medya arabirimi üzerinden pek video izleyeceğimi sanmıyorum, ama hızlı çalışan bir tv olsaydı iyi olurdu. Aldıktan sonra araştırıp, satış danışmanına sorup tv tuner sahibi olmak isterim.

Bu yavaşlığın sebebi nedir acaba, iyi bir araştırmak lazım. Böyle bir durum elbette ki can sıkıcı. Sonuçta hava durumu, Facebook, otel arama işini yine telefon üstünden yapacaksak ve telefon daha hızlıysa kim kullanır ki bunu? Bir de sonuçta telefonun internetini kullanıyorsa mantık olarak telefondan niye çok daha yavaş çalışıyor ki? İletişimi mi zayıf telefonla acaba?

DA2 kodlu medya paketi ile, 518 kodlu medya arabirimi geliyor. Benim bildiğim bu medya biriminin içinde 10 gb hard disk (veya flash bellek) olduğunu söylediler. Buna müzik yüklendiğini duydum, herhalde video da yükleniyordur. Ama iddia etmiyorum, çünkü çok iyi bilmiyorum.

Bu kablo işi için aklıma şu soru geliyor. Örneğin usb bağlantısından ben harici hard disk atsam içindeki müzik ve video dosyaları izlenebiliyor mu? Mp3 desteklediğini biliyorum. Ama videoyu hangi formatta açıyor acaba?

Aracınız 4.7 gelecek bence müthiş

TV Tuner , suan TR de DVB-T denen digital karasal yayın başlamadigi icin çalışmıyor , tam biiyorum ama test yayını yapan TRT kanalları vardı , DVB-T gelince TV tuner cok cok güzel ve hızlı TV yayını alacaktır .

Yavaşlıgin sebebini yazdım aslında size , Bluetooth ile çalışıyor olması . Bluetooth bağlantısının bant genişliği ancak bu hıza çıkmanıza müsaade ediyor . Ne yaparsanız yapın , maalesef daha hızlı bağlanmıyor .

Comand icinde muzik registor denen menü var , kendi hafızasına muzik yüklüyorsunuz . video olmuyor diye biliyorum .

Bu kablo isi benim araca ozel , sonradan taktiğim icin video kablosuna da içeren orjinal tesisat kablosu aldım mecbur . Sizde buna gerek yok , eğer TV Tuner almazsanız medya arabirimi Comand a direk kablosu bağlı gelecek . Fakat video izlemek icin iPhone yada İpad lazım , diğer MTB tabanli cihazlara video destegi yok . USB cihazından direk video oynatmıyor ...

Herşey için teşekkürler. Belli ki araç geldikten sonra tecrübenize daha fazla ihtiyac duyacağım. Bu süre içinde de mesajlarınızı okumaya devam edeceğim. Yeniden görüşmek dileğiyle...

• quote:

quote:

W204 ve W212 lerde bu olmuyordu. A serisini bilmiyorum. Zamanında gaza gelip sonradan montajı araştırırken WiS te devre şemalarını incelediğimde sistem Comand'ı da içeriyordu.

Pek fazla zamanım olmadığından diğer araçlarda durum nedir araştırmadım hiç. W212 ve W204 parça kodları genellikle aynı olduğundan bunlar üzerine yoğunlaşmıştım. Ama şimdilerde onu bile yapamıyorum. Arka elektrikli perde aldım 2 aydır fırsat bulupta montajını gerçekleştiremedim... 4 aydır Amerikan sinyallerim bagajda bekliyor kaportaya aracı bırakıcam adamlar uğraşacak takacakda bana gelecek... ;)

Sistem comand i içeriyor ama calışması icin comand olması şartı yok . Bende inceledim

Bu arada comand in ESP ye müdahalesinin anlatıldığı bir dokuman ki bu kullanıcı kılavuzu , wis sayfası yada Mercedes broşürü olabilir , paylaşırsanız sevinirim , cunku her hangi bir kaynakta bu sekilde bir uygulamadan bahsetmiyor da.

Wis dökümanlarından Comand SCN kodlamalarını incele...

• Sn RoMM3L,

Baktığım araç E180 (w212) ve command olmadan sürüş paketi oluyor.
    Yada şöyle yazayım,

DISTRONIC PLUS, BAS PLUS ve PRE-SAFE® Fren Fonksiyonu
    Aktif Ölü Nokta Yardımcısı
    Aktif Şerit Takip Sistemi
    Çarpışma önleme uyarısı ve koruyucusu
    DISTRONIC PLUS, kavşak yardımcısı
    Geliştirilmiş acil fren destek sistemi BAS Extended
    Kavşak geçişi için acil fren destek sistemi
    Yaya güvenliği için fren müdahalesi
    Kavşak geçişi için acil fren destek sistemi bu paket ile geliyor ve command a ihtiyaç duymuyor.
    İlginiz için teşekkür ederim.

Sn Hummer58,

Aynı dertten muzdaribiz. Benm c deki özellikler paketlerle geldiğinden E serisinde ise paketler daha spesifik olduğundan o 146k fiyat bir işe yaramıyor. Aynı c, e180 de 170k, sürüş paketi ile 180k oluyor.

Saygılarımla,

Düzeltme: Yazım hatasını düzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi orhansen -- 27 Ekim 2013; 23:18:20 >

• quote:

quote:

quote:

Wis dökümanlarından Comand SCN kodlamalarını incele...

Teşekkürler wis a baktım ancak sadece ESP / ABS den gps sinyal kaybı olduğu da gyroskop ve tekerlek hızı ile Mevkii tesbiti icin hız bilgi bağlantısından bahsediliyor . Scn kodlamasına da bakayım bir .

• Bilgisayarı formatlayalı bayaa oldu EPC/WIS dosyalarınıda yedeklemediğim için zaman ayırıp indirmeye üşeniyorum 13gb programı o yüzden kurmadım tekrar ama ilgili dökümanlara yoğunluğumdan vakit ayırıp ulaşabilirsem paylaşırım...

• quote:

Orijinalden alıntı: orhansen

Sn RoMM3L,

Baktığım araç E180 (w212) ve command olmadan sürüş paketi oluyor.
    Yada şöyle yazayım,

DISTRONIC PLUS, BAS PLUS ve PRE-SAFE® Fren Fonksiyonu
    Aktif Ölü Nokta Yardımcısı
    Aktif Şerit Takip Sistemi
    Çarpışma önleme uyarısı ve koruyucusu
    DISTRONIC PLUS, kavşak yardımcısı
    Geliştirilmiş acil fren destek sistemi BAS Extended
    Kavşak geçişi için acil fren destek sistemi
    Yaya güvenliği için fren müdahalesi
    Kavşak geçişi için acil fren destek sistemi bu paket ile geliyor ve command a ihtiyaç duymuyor.
    İlginiz için teşekkür ederim.

Sn Hummer58,

Aynı dertten muzdaribiz. Benm c deki özellikler paketlerle geldiğinden E serisinde ise paketler daha spesifik olduğundan o 146k fiyat bir işe yaramıyor. Aynı c, e180 de 170k, sürüş paketi ile 180k oluyor.

Saygılarımla,

Düzeltme: Yazım hatasını düzelttim.

W212 faceliftlerde EAS ve ZGW kumanda kutuları farklı işletiliyor olabilir. Eğer böyle bir durum varsa Comand'a ihtiyaç duymadan çalıştırılıyor olabilir. Araştırmadım hiç...

• orhansen O kullanıcısına yanıt
    E serisini test ettiniz mi? Yol konforu sessizlik daha iyi gibi geldi? Değer mi bilmiyorum aracı? Siz ne düşünüyorsunuz?

• Sn Hummer58,

Bende C kardeşimde facelift öncesi E var. 2 araçla kıyaslarsam;
    C ye göre inanılmaz bir yol konforu var. E den konfor olarak çok farklı değil. Sadece arka savrulmayı engellemişler.
    Sessizlik kısmı biraz şikeli :-) idi. Benim kullandığım araçta yan camlarda ses izolasyonlu camlar vardı.
    Arka koltuklarda diz mesafesi mükemmel. Bizim c lerde arkada 2 kişi bile olsa diz mesafesi sıkıntılı. E ile aynı.
    Biz de sizin gibi değer mi kısmına takıldık. Araç 170k. Düşünüyoruz açıkcası.

Saygılarımla,
  • orhansen O kullanıcısına yanıt
    Üstad ikinci ele daha düşmedi belki premium donanım olan e180 ler 140-150 bandında ikinci ele düşebilir ben beklemedeyim. Belki Aralıkta bir kampanya olabilir

• Yeni bir A180 Amg alicam kismetse, buda comand online olucakmi? Olmazsa yaptirmak zor bi ismi? Aracin biyerleri sokulup takilcakmi? Fiyat nekadar oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PVH

Yeni bir A180 Amg alicam kismetse, buda comand online olucakmi? Olmazsa yaptirmak zor bi ismi? Aracin biyerleri sokulup takilcakmi? Fiyat nekadar oluyor?

Sn PVH,

Siz aracı alırken comand isterseniz olacak. İlave donanım.
    Sonradan takılabilir ama mutlaka yetkili servise yaptırın. Ve daha pahalıya mal olur.
    Birde şu var; gerçekten kullanacak mısınız?
    İlave olarak özel bir ses sistemi (harman) alacaksanız diyeceğim yok ama türkiyede özelliklerinin yarısını kullanamazsınız.
    Benim C aracımda yok, kardeşimin E' sinde var, kullanılmıyor. Yeni bir E bakıyorum, sipariş etmiyorum.
    Online özelliklerinin hiçbiri MBT tarafından Türkiyede desteklenmiyor. Online bağlantı sizin telefonunuzun hattından bluehtoot ile. Hız son derece düşük. Tek işe yayar tarafı geri görüş. O da ayrı bir parça. Değer mi bakıp Siz karar verin.

Saygılarımla,

• quote:

Orijinalden alıntı: Hummer58

Üstad ikinci ele daha düşmedi belki premium donanım olan e180 ler 140-150 bandında ikinci ele düşebilir ben beklemedeyim. Belki Aralıkta bir kampanya olabilir

Sn Hummer58,

Rica ederm, üstad filan değilim.
    Bugün yine uğradım, benim istediğim aracı konuştum.
    Ben premium paket bakmıyorum. Mesela hafızalı koltuk hiç kullanmadığım bir özellik.
    Ben onun yerine aktif koltuk paketini tercih ediyorum. Aralıkta kampanya mutlaka olur ma çok tatmin eder mi bilmem. Zaten gelecek araçları satıyorlar.

Saygılarımla,
  • quote:

Orijinalden alıntı: orhansen

quote:

Orijinalden alıntı: PVH

Yeni bir A180 Amg alicam kismetse, buda comand online olucakmi? Olmazsa yaptirmak zor bi ismi? Aracin biyerleri sokulup takilcakmi? Fiyat nekadar oluyor?

Sn PVH,

Siz aracı alırken comand isterseniz olacak. İlave donanım.
    Sonradan takılabilir ama mutlaka yetkili servise yaptırın. Ve daha pahalıya mal olur.
    Birde şu var; gerçekten kullanacak mısınız?
    İlave olarak özel bir ses sistemi (harman) alacaksanız diyeceğim yok ama türkiyede özelliklerinin yarısını kullanamazsınız.
    Benim C aracımda yok, kardeşimin E' sinde var, kullanılmıyor. Yeni bir E bakıyorum, sipariş etmiyorum.
    Online özelliklerinin hiçbiri MBT tarafından Türkiyede desteklenmiyor. Online bağlantı sizin telefonunuzun hattından bluehtoot ile. Hız son derece düşük. Tek işe yayar tarafı geri görüş. O da ayrı bir parça. Değer mi bakıp Siz karar verin.

Saygılarımla,

Aynen katılıyorum Orhan beyin yazdıklarına eklemek istediğim tek sey , A klaslar da kamera audio20 de de geliyor ve standart .

Comand NTG 4.5 ve 4.7 bence ise yaramaz birer makine , ben sadece ve sadece 7 inç ekran icin aldım . Suan Digital Drive Kit montajı yaptırdım aracıma görünüm , menü ve hız olarak comand a bes basıyor .

Gelelim ntg5 comand a iste o tamamen farklı bir alem , yeni C de geliyor , internet hızlı , yazılım android tarzı ve gelişmelere açık , tam bir arac bilgisayarı ve digital drive onun nasıl bir sey olacağı konusunda bana fikir verdi . W205 alacak olsam kesinlikle comand li olurdu , cunku ntg5 bam baska bir sey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sukru52 -- 31 Ekim 2013; 18:55:10 >

• Comand sistemi ihtiyaçtan öte tamamen kişisel zevk işidir. Ben harita daha ortalarda yokken taktırdım, ilk zamanlar iPhone bağlayıp iGo navigasyon açıyordum. Comand sistemini taktırmam Becker Map Pilot ithal edemeyen MBT'ye gıcık olmamla başladı.

Araç hakkında pek bilgi sahibi değilken eBay'den Becker modülü aldım fakat ön hazırlık olmadığı için MBT'den ön hazırlık sipariş ettim ve beklemeye başladım. Ancak 1.5-2 aya yakın süre ses çıkmayınca siparişi sorguladım ve aldığım cevap şuydu. Parçanız stoğa girdi fakat MBT'nin navigasyon parçalarını satması yasak. Dolayısıyla size bu parçayı satamıyoruz şeklindeydi.

Sonra günlerden bir gün bir yıldız buluşmasında mbclubtr.com admini ile tanıştım E250 CDI ile gelmişti ve Comand'ı sonradan taktığını söyledi. Aracı incelediğimde babamın E350'sinin içini gözümün önüne getirerek Audio50 ekranı ile karşılaştırma yaptım ve aracın içini hakikaten değiştiriyordu. Bende hoşuma gittiği için kendisine benim aracada takalım dedik ve taktık.

Aldığım günden beride bir kez olsun pişmanlık duymadım. Mp3 lere ayrılmış 10Gb HDD var, SD slotu var, USB zaten araçta var, müzik anlamında gayet iyi oldu. DVD deseniz yolda giderken muzik klipleri vs açıyorum keyifli oluyor. Arada bir iPhone aux kablosuyla bağlayıp TV izliyorum. Navi haritası da geldi... Daha ne isteyim ki? Hem görsel zevkim arttı hem aracıma ekleyebildiğim opsiyon sayısı arttı.

Comand sonrası bu işi az çok öğrenip bir çok opsiyon eklettim. Bunlardan geri kameraya ilaveten Comand'a bağlı olarak çalışan şerit takip ve tabela tanıma sistemleri araca eklendi. Kısmet olursa önümüzdeki aylarda TV Tuner almayıda düşünmüyor değilim.

Yani bu sistem tamamen ihtiyaçtan öte keyif işi. Çünkü navigasyon istiyorsanız tonla masrafa sahip bu sisteme alternatif iPhone vs yeni cihazların hepsinde GPS uygulaması var... USB bellek bana yeter diyebilirsiniz, vs vs :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoMM3L -- 1 Kasım 2013; 8:12:55 >

• Arkadaslar premium pack icinde yer alan medya ara yuzu ile usb veya ipod ustunden video izlenebiliyormu izlenemiyorsa izlemek icin gerekli olan nedir. Tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: tunco34

Arkadaslar premium pack icinde yer alan medya ara yuzu ile usb veya ipod ustunden video izlenebiliyormu izlenemiyorsa izlemek icin gerekli olan nedir. Tesekkurler

Comand varsa ve medya arayüzü varsa aracınızda video izleyebilirsiniz . Bunun icin yeni nesil ngt4.5 gen2 yada ntg4.7 comand lazım .

Diğer ve önemli bir detay :

Aracınız Haziran 2013 oncesinde fabrikadan çıktıysa ve comand eski nesil ise , comand a yazılım güncellemesi yapıp , daha sonra medya arayüzüne de yazılım güncellemesi yapıp , eksik olan kabloları tamamlarsanız , video izlemeyi aktif yine edebilirsiniz . Ben böyle yaptım aracıma. Benim aracımda işlemleri Gulsoy Florya yaptı . Sorun yok ve çalışıyor .

Saygılar

MERCEDES COMAND ONLINE

• sukru52 S kullanıcısına yanıt
    sukru52 kardeş, aracınıza Digital Drive Kit montajı yaptırdığınızdan bahsetmişsiniz; ben yeni E180 fl W212 bir araç aldım. Baz donanımlı aracımda Audio20 den başka bir şey yok. Usb den İphone 5s telefonumu bağladım, ekranda içerik alınamıyor yazıyor. Digital Drive Kit konusunda daha fazla bilgiye ihtiyaç duydum. Bu konuda forumlardan araştırmaya devam ediyorum. Command dışında daha hesaplı sadece navigasyon için çözüm benim için yeterli. Cevaplarsanız sevinirim.
  • Merhaba,

Aracımızdaki cihazın 4.5 ya da 4.7 olduğunu nasıl anlayabiliriz. ?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.